-
Posts
1632 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by kahoona
-
Suka w typie LEONBERGERA przejechana traktorem -FUNDACJA EMIR
kahoona replied to MARCHEWA's topic in Już w nowym domu
16.00 Brenda czuje się lepiej; oddech wrócił do normy; dużo śpi; z apetytem zjada każdy posiłek i..... zawarczała dziś na dzieciaka, który chciał wpakować pyszczek do miski, gdy jadła !!!!! Suka z trudem podnosi się tylko na załatwienie potrzeby fizjologicznej – poza tym wyłącznie leży. Wyjęcie cewnika przesunięte na środę. Rozróżniamy „brednowe” dzieciaki: BARON – chłopak – największy i najsilniejszy BANDA – średnia sunia BURDA – najmniejsza i najsłabsza z całej trójki.Lwewa przednia łapina zakończona białą niedużą skarpetką; zdjęcia jutro zrobi „ fachowiec” Po podaniu kleiku ryżowego maluchom, sensacji nie było dziś; rano dostały zmiksowany ryż z marchewką i niewielka ilością gotowanego kurczaka – danie im smakowało! Wieczorem kaszka kukurydziana na wodzie + łyżeczka masła No i oczywiście cycuchy mamy w każdym czasie. -
[quote name='ihabe']poszłaś po bandzie ale niech będzie. Ja sobie nic nie wyobrażam;-( odmowa nie uraziła mnie ale potencjalną osobę, która chce pomagać :-( Ja chcę pomagać wszystkim psiakom i nie dopuścić do tego aby tego typu psinka jednak znalazła się u was jako połamaniec albo biedna szczenna na ulicy. Jednego z Waszego psiaka miałam na tymczasie i dałam mu wszystko co mogłam, więc znana jest mi Wasza sytuacja finansowa. W tym wątku nie o to chodzi ale jak zwykle .... Co do suni, to znalazłam dla niej DT, teraz tylko musimy ją znaleźć gdyż zaginęła.[/QUOTE] ok, ciesze się, że ta wypowiedź nie jest juz tak emocjonalna - trzymamy kciuki za sunię
-
Ihabe, rozumiem twoje rozgoryczenie, ale, jeśli Ci to głowy jeszcze nie przyszło, oświadczam, że Fundacja EMIR utrzymuje się tylko z darowizn. Oznacza to, że do spania na pieniądzach trochę nam jeszcze brakuje. Jeżeli Ci odmówiono to znaczy, że zabrakło miejsca i pieniędzy - co Ty sobie wyobrażasz? Że nam z nieba leci? Co do zarzutów o medialności z trudem powstrzymuję się od użycia słów nieparlamentarnych. Zajrzyj sobie kochana na naszą stronę - zobacz jakie to "medialne" połamańce mamy w liczbie około 160. Czy według Ciebie powinniśmy wyrzucić od siebie jakiegoś psa i pójść żebrać albo kraść, bo odmowa Cię urazi? Zwracam również Twoją uwagę na fakt, że u nas otrzymujesz konkretną odpowiedź - nikt Cie nie zwodzi i nie opowiada pierdół. Jak mamy możliwości to nigdy nie odmawiamy - poczytaj sobie historię z ostatnich dni: [URL="http://www.dogomania.pl/../176806-ALARM-Suka-w-typie-LEONBERGERA-przejechana-traktorem-potrzebne-wsparcie-i-deklaracje"]http://www.dogomania.pl/threads/176806-ALARM-Suka-w-typie-LEONBERGERA-przejechana-traktorem-potrzebne-wsparcie-i-deklaracje[/URL] Trzymam kciuki, żeby Wam się udało pomóc tej suni.
-
a tatuś bezpieczny czy też tragedia?
-
Suka w typie LEONBERGERA przejechana traktorem -FUNDACJA EMIR
kahoona replied to MARCHEWA's topic in Już w nowym domu
[quote name='Ewusek']rozliczenie transpotu Brendy wg ViaMichelin: Wyrzyki-Bolewo - 47 km Bolewo-Pultusk-Serock - 82 km Serock-Wyrzyki - 37 km RAZEM - 166km samochod pali 8,4l beznzyny, czyli 166km = 13,95l benzyny. Tankowalam na BP po 4,36. Koszt transportu - 13,95*4,36 ~ 60 zł Dzieki zaistnialej sytuacji odechciewa mi sie pomagac...[/QUOTE] czy to jest Twój wkład w sprawę Brendy, czy oczekujesz zwrotu z zebranych pieniędzy? proszę o odpowiedź Twój komentarz poniżej nie wymaga komentarza - jeśli masz wolę pomagania i kochasz zwierzęta, nieporozumienia między ludźmi nie powinny mieć dla Ciebie znaczenia. Ode mnie prywatnie - obrońcy zwierząt nie mają takich wątpliwości, zwierzęta nie czytają dogomanii i takich stwierdzeń by pewnie nie pojęły. Mam nadzieje, że cieszysz się razem z nami poprawą zdrowia suni. -
Suka w typie LEONBERGERA przejechana traktorem -FUNDACJA EMIR
kahoona replied to MARCHEWA's topic in Już w nowym domu
info o aktualnej sytuacji wkleiłam w edytowany post - podnoszę, bo nie pomyślałam, że będzie się pokazywał jako przeczytany -
Suka w typie LEONBERGERA przejechana traktorem -FUNDACJA EMIR
kahoona replied to MARCHEWA's topic in Już w nowym domu
Najnowsze wiadomości z kliniki: 13.00 – Brenda wróciła z kliniki: Kontrastowy rtg pęcherza wykazał brak uchwytnych zmian; cewnik pozostaje do wtorku; wyniki badania krwi – w górnych granicach normy. Rtg klatki piersiowej ( uniesienie tchawicy na wysokości prawego przedsionka serca; nieznacznego stopnia zastój w krążeniu płucnym). Pobrano zeskrobiny z okolic oka – w badaniu mikroskopowym pasożytów nie stwierdzono; zlecono badanie mykologiczne. Brenda ma złamanie stawu w przedniej łapie, ale na tyle stare, że operacja obecnie nie wchodzi w rachubę ( jeżeli w ogóle); cechy dysplazji stawu łokciowego lewego znacznego stopnia, ma też zgniecione( podejrzenie zmiażdżenia) mięśnie i naczynia krwionośne – ale ich ciągłość nie została przerwana; stwierdzono stan zapalny mięśni. Wykazuje ogromną tkliwość w obrębie narządów miękkich brzucha; wszystko to sprawia, że suka odczuwa bardzo dotkliwy ból, oddech ustabilizował się na tyle, że nie ma już zagrożenia życia; serce ma powiększone, ale jest to sprawa wieku. Lekarze uznali, że w chwili obecnej badanie ekg jest niecelowe( operacji na razie nie będzie). Utrzymano antybiotyk, ( Synulox) Metacam, Pyralginę p/bólowo oraz Scanomune i Caniviton do jedzenia. Jest bardzo wyczerpana, bólem, porodem i tym co przeszła, w chwili obecnej najbardziej potrzebny jest jej wypoczynek, spokój, zalecono ścisłe ograniczenie ruchu. Jeżeli nie zdarzy się nic nieprzewidzianego, to następna wizyta w klinice we wtorek. Po przyjeździe Brenda zjadła swoje danie i teraz śpi. Maluchy dostały kleik ryżowy – zjadły go ochoczo; jeśli nie będzie sensacji gastrycznych zaczniemy je dożywiać 2 x dz. żeby oszczędzić matkę. -
Suka w typie LEONBERGERA przejechana traktorem -FUNDACJA EMIR
kahoona replied to MARCHEWA's topic in Już w nowym domu
dodałam zdjęcia - wyedytowałam post -
Suka w typie LEONBERGERA przejechana traktorem -FUNDACJA EMIR
kahoona replied to MARCHEWA's topic in Już w nowym domu
wczoraj w klinice [IMG]http://img64.imageshack.us/img64/5076/40616981.jpg[/IMG] [IMG]http://img64.imageshack.us/img64/5076/40616981.jpg%20http://img64.imageshack.us/img64/5605/95993831.jpg[/IMG][IMG]http://img64.imageshack.us/img64/5605/95993831.jpg[/IMG] [IMG]http://img51.imageshack.us/img51/9650/46777924.jpg[/IMG][IMG]http://http://img51.imageshack.us/img51/9650/46777924.jpg[/IMG] [IMG]http://img85.imageshack.us/img85/7785/64116186.jpg[/IMG] [IMG]http://img267.imageshack.us/img267/7240/82880073.jpg[/IMG] [IMG]http://img26.imageshack.us/img26/4766/94663183.jpg[/IMG] -
Suka w typie LEONBERGERA przejechana traktorem -FUNDACJA EMIR
kahoona replied to MARCHEWA's topic in Już w nowym domu
Za chwilę zdjęcia -
Suka w typie LEONBERGERA przejechana traktorem -FUNDACJA EMIR
kahoona replied to MARCHEWA's topic in Już w nowym domu
[URL="http://img20.imageshack.us/img20/8979/img0064mn.jpg"][IMG]http://img20.imageshack.us/img20/8979/img0064mn.jpg[/IMG][/URL] [IMG]http://img132.imageshack.us/img132/9664/img0054mb.jpg[/IMG] [URL="http://img132.imageshack.us/img132/9664/img0054mb.jpg%20http://img20.imageshack.us/img20/8979/img0064mn.jpg"]do czasu oznakowania zdjęć oświadczam, że zdjęcia są własnością Fundacji EMIR [/URL] -
Suka w typie LEONBERGERA przejechana traktorem -FUNDACJA EMIR
kahoona replied to MARCHEWA's topic in Już w nowym domu
[quote name='gameta']Kahoona, proszę Cię... ;) Czy można wkleić te Twoje zdjęcia z lecznicy tu na wątek ? Biedne suczydło... A kluchy ma prześliczne - wszystko z nimi ok?[/QUOTE] młode są super kluski i nic im nie dolega ze zdjęciami spróbuję, ale cos dziś to trwa bardzo długo -
[quote name='argusiowa']hm...jakkolwiek nadzieja choć tycia napędza...i sprawia że jesteście, że poświęcacie czas zwierzakom, że wierzycie w ich przyszłość. Trafi się jeden telefon bez powodzenia...potem drugi , trzeci i jeszcze wiele takich, ale kiedyś, pewnego dnia, trafi się i taki, który wywoła salwy radości :) Możemy się złościć na ludzi, że dzwonią a potem nie odpisują, nie oddzwaniają...ale lepiej że tak kończą sprawę zanim zaadoptują stworzonko niż gdyby po zabraniu psiaka pojawiłyby się wątpliwości, w wyniku których pies po raz kolejny wraca do punktu wyjścia.[/QUOTE] święte słowa - popatrzcie jak trafiło rodzeństwo Dusi i Dyzia - obydwoje wrócili wpierw z nieudanych adopcji, on od wariatki, ona z domu, gdzie wpadła w katatonie a teraz jest tak: [URL]http://fundacja-emir.pl/schronisko/WIESCI2010/wiescistyczen2010.htm[/URL]
-
[quote name='mamanabank']no to jeszcze raz hop! kahoona, wybacz...[/QUOTE] co niby mam wybaczać? te szczeniory cudne są...
-
Suka w typie LEONBERGERA przejechana traktorem -FUNDACJA EMIR
kahoona replied to MARCHEWA's topic in Już w nowym domu
[quote name='__Lara'][B]kahoona[/B], tylko może zmieńcie nieco ton wypowiedzi. Psuje to Wam mocno obraz. Taki czarny PR sobie sami robicie.[/QUOTE] tutaj otrzymacie ode mnie tylko informacje o tej biednej dziewczynie, ma w tej chwili doskonałą opiekę, musi przeżyć, a to ciągle nie jest pewne ma 50% szans jakkolwiek intencje były dobre - umierała powoli, na razie uratowaliśmy jej życie, zobaczymy czy na długo trzymajcie kciuki, żeby żyła, w tej chwili noga i oko to drobiazgi, módlcie się, żeby jej serce dało radę poza tym jest cudnym psem, w lecznicy tylko raz pisnęła -
Suka w typie LEONBERGERA przejechana traktorem -FUNDACJA EMIR
kahoona replied to MARCHEWA's topic in Już w nowym domu
Gameta, później złożyliśmy ofertę pomocy, bo załatwiliśmy z Jamorem, że weźmiemy innego psa od niego, żeby zrobić suce miejsce. Dziewczyny podjęły inna decyzję, ale po informacji, że dopiero w poniedziałek jakis rentgen jest planowany dokonaliśmy niemożliwego. I dobrze. To ja robiłam zdjęcia w klinice - i ja Wam oświadczam, że dwudniowa zwłoka przesądziła ostatecznie o kalectwie suki, co więcej opinia lekarza jest taka, że do poniedziałku to ona by się utopiła. Ten pies jest pełen wody - nawet nie dało się zrobić prześwietlenia płuc, bo ich nie widać. Przykro mi ale do poniedziałku by nie dożyła mimo dobrych chęci Megi. Jutro podam więcej info. Nie podgrzewajcie atmosfery - ta suka jest śmiertelnie chora, a nawet jesli przeżyje nigdy już nie pohasa po łące. Tym się zajmijmy. -
odpisałam jej i cisza
-
została Dusia i Dyzio, Blanka tak urosła, że te dwa pod nią przechodzą
-
Suka w typie LEONBERGERA przejechana traktorem -FUNDACJA EMIR
kahoona replied to MARCHEWA's topic in Już w nowym domu
[quote name='ewusek']umowilam sie z panem romanem na jutro ok 11.30. Przyjedziemy do sasiada, zabierzemy sunie i dzieci i zawieziemy do megi. Nie mam sedaliny, moze uda sie po dobroci... Prochy bede miec dopiero jutro po poludniu, na zapas... Badzmy dobrej mysli :-) w zeszlym roku azjatke zlapalam na drodze i wsadzilam do bagaznika... Ona byla w szoku a ja jeszcze w wiekszym, ze z chorym kregoislupem zrobilam cos takiego... Ale w pewnych sytuacjach mysli sie po fakcie ...[/quote] [B][COLOR=black][SIZE=4]nie wolno podawać sedalinu karmiącej suce!!![/SIZE] [/COLOR][/B] -
właśnie wyszli - niestety dwójka dzieci 2 i 4 lata i rodzice nie bardzo panujący nad chłopcami, dużo dobrych chęci i paniczny strach Blanki i dwóch pozostałych szczeniorów absolutnie nie nadają sie do dzieci szukamy dalej
-
państwo jadą właśnie spotkać się z Blanką... kciuków mi brakuje...
-
przed chwilą dzwoniła pani w sprawie Blanki, zobaczyła ja na Allegro ma sie jeszcze odezwać - trzymajcie kciuki
-
Suka w typie LEONBERGERA przejechana traktorem -FUNDACJA EMIR
kahoona replied to MARCHEWA's topic in Już w nowym domu
damy radę, tu na dogo, pieniądze na hotel sie zbierze, nie takie rzeczy sie robiło tutaj -
MATRIX - mroczna tajemnica wieluńskiej Fundacji Zwierzyniec
kahoona replied to Odi's topic in Fundacje i stowarzyszenia
że też zawsze jakaś Karolina się trafia.... nie zniżajcie się do dyskusji z takimi "postaciami" pseudointelektualne i pseudoprawnicze wypociny tej panienki to żenada i strata czasu dla rozumnych istot kurde, i znów mi się ulało.... -
[quote name='Laura1108']Z tego co widzę to nasz doktorek chodzi bardzo usmiechnięty z głową wysoko w chmurach szkoda , że zdarza mi się go czasem spotkać :( Mam nadzieję , że dosięgnie go ręka sprawiedliwości .[/QUOTE] w 2006 roku pan L. - oprawca z Krzyczek też miał taką minę - teraz w sądzie już tak nie wygląda i materialnie mu sie pogorszyło - cierpliwości...