-
Posts
1303 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by themagda
-
Już mam nowego Yorka , nowa sunię, nie jest to moja Puśka ale jest taka maleńka mniejsza od Puśki wazy 1.300 kg i jest wedłóg mnie zagłodzona mozna jej liczyć kręgi na kręgosłupie i żeberka. Była w duzej hodowli takiej na 30 i wiecej psów kilku ras i myśle ze te psy jej wyjadały zanim ona zdołałla skończyć , Była niepotrzebna bo nie rodziła , urodziła raz i musieli ją wysterylizować bo coś jej nie tak było z macicą ma 5 lat . Pusi nie zastąpi jest bardzo inna i też dziwna bo zawsze przebywała w takiej duej hali co pod ścianami były kojce , miski i woda a też podkłady do sikania i w zime nie wychodziła , psów dużo nie była pieszczona indywidualnie nie umie chodzic na smyczy no w ogóle pies niczego nie nauczony ani żadnych komend , np siadaj , choc , idziemy na spacer itp nic nie rozumie tak jak Puśka , ogromna robota przedemną tyle muszę ją nauczyc ale bardzo jej sie podoba pieszczenie i wspólne jedzenie kurczaka . No tylko ze to nie jest Pusia a Pipi. Ponawiam propozycję Vetoryl za 100 zł 29 kapsułek po 30 mg i 6 kapsulek po 10 mg no plus wysyłka za pobraniem. Taniej nigdzie nie dostaniecie Vetoryl nowiutki. Puśka zużyła 1 kapsułkę. mój telefon 536 19 52 50
-
Moja od wykrycia żyła tylko rok ale od pierwszych objawów 2, długo nie wiedzieli co jej jest, na prawdę to był zły tydzień.
-
Trzymaj się Mazda ja popłakuje bez przerwy, nie wiem jak długo tak będe rozpaczac , nie mam co pisać o tym bo zaraz wiecej płacze , jestem od płaczu już spuchnięta. Szkoda ze mała tak musiała cierpieć , moja nie cierpiaała myśle że nie bo nawet nie pisnęła zsnęła , gorzej było z kroplówkami i wetem bo trzesła się że do niech jeżdzę te ostatnie dni byłam codziennie na kroplówkach no to straszne szkoda ze tak się dzieje , Psa się strasznie kocha jak człowieka. Zawsze będzie pięknym wspomnienie , dała mi tyle szczęścia, na szczęscie narobilam pełno filmików z nią, zdjęc mam co oglądać ale wiecej od tego płaczę. Co do Vetorylu mam 30 mg 29 tabletek i 6 tabletek po dychu, wszystko razem za 130 zeta oddam no plus przesyłka za pobraniem mój telefon 536 19 52 50 Nie ukrywam że mi zalezy bo mnie weterynarze zjedli zywcem ,jestm goluteńka z hajcem.
-
Dzięki za miłe słowa na razie bardzo marnie sie trzymam. Wezme nowa sunię, nie dam rady tak ciągle o Puśce myśleć z takim bólem, serce pęka, już od płaczu to mnie głowa boli i całe gałki oczne ale nie umiem nie płakać.
-
Puśka to by zagryzła kazde zwierzę które poglaskałam taka była o mnie bardzo zazdrosna. No spróbuje ją kochać. Zależy mi na sprzedarzy Vetorylu , jak ktos potrzebuje to dzwońcie , wydałam mnostwo szmalu na leczene puski jestem zapożyczona na prawie 1000 zeta . dzwońcie Vetoryl nowiutki 30 mg i myśę zże to cena hurtowa jak za drogo to opuszczę. 536195250
-
Marnie się trzymam łzy same lecą. Zajrzę do was owszem. Ale teraz nie ardzo mogę pisać bo na prawdę bardzo cierpię, mimo że koleżanka znalazła mi nwego yorka z chodowli sunię co ma zrosnietą macice i nie moze rodzic wic ją oddają za darmo to i tak bardzo tęsknię do ojej suni.Nie wiem czy będę umiała tą drugą tak kochac jak Puśkę. Mam wetoryl 30 mg całe opakowanie bez jednej tabletki i 6 tabletek po 10 mg wszystko za 150 zł plus przsyłka za pobraniem mój telefon 536 19 52 50
-
Moja sunia wczoraj umarła. Tak zupenie niespodziewanie , była bardzo słabiuteńka ostatnio i wczoraj ją położyłam spas przykryłam głaskałam chwilke po łepku a ona mnie lizała po drugiej ręce i poszła spaca ja zaczełam czytac siązkę siedziałam kło niej na kanapie i po jakis dwuch godzinach pomyslałam ze sie nie napiła przed spaniem więc przynioslam jej miseczkę z woda a jak ja pogłaskałam to ona była jż sztywna. nawet nie jękneła i tak bez powodu. Wet mi powiedziała że guz nadnercza lewegoprzechodzi przez niego naczynie i jak guz gonacieknie to robi skrzepy i wpuszcza do krwioobiegu i moze jakis jej cos zatkał. Jestem na dnie rozpaczy nie oge pisać nawet.
-
ona juz tydzień nie je i nie bierze Vetorylu powinna bez Vetorylu sikac co pół godziny i pić jak smok niestety nie sika dostał 1/4 tabletki furosemidu ale nie mam pewnosci ze połknęła bo wsadziłam daleko do gardła niestety ona umie nawet takie cos wypluć a to malenkie wiec moze gdzies wypluła , dałam jej też kroplówkę w kark zeby miała czym sikać no i czekam . po kroplowce sie troche ożywiła zaczęła chodzic po domu nie leży to dobry znak. Juz bym skakała z radosci gdyby mi sie zesikała na Biały dywan , byle by w ogóle sie zesikała, zawsze za ten dywan byłam zła na nią a teraz bymja wycałowała a siki nawet na ten dywan byle by zrobiła
-
No nie dawaj w żadnym wypadku duzych dawek , 4 kg to nawet 5 mg pomaga a nie niszczy tak nerek i wątroby, Weci daja strasznie duże dawkii psy bywa ze zdychaja. Ja za to mam wielki problem sunia mi upadła z wysokości i ma drgawki i nie robi kupy 5 dni i nie sika nic . nie je ale pije . Dostawała codzień kroplówki i jakies zastrzyki a do tego wczoraj lewatywe i po tej lewatywie przestała sikać nie wiem co jej dać nie chcę juz gonic do weta bo była tam codziennie przez ostatni tydzień i była kłuta i lewatywa wiec to wieki stres a nie chcę jej stresowac zrobie1 dzień przerwy od wetów. tylko ile furosemidu sieę daje Yorkowi? W ogóle boję sie czy ona nie zdechnie bo jest taka osowiała i nie moze chodzić i na dworzu siada co 2 kroki Może się mocno uszkodziła.
-
No napisałam do nich zapytanie o ceny
-
ja niestety kupuję dyche po 220 sama bym chetnie takie miejsce poznała
-
A jeszcze apropo sikania moja też miała tak ze wieczorem miała takie parcie na mocz i wet mi kazał daać dodatkową dawke mała Vetorylu wieczorem i ustał problem
-
Wiecie co , jestem na prawdę zbulwersowana . moja sunia miała mieć wczoraj czyszczenie pyska z usunieciem kilku zębów konkretnie 3 sztuki . Poszłam najpierw do kliniki weterynaryjnej na Powstańców śląskich w Warszawie , ponoć dobra kliika. Tam mnie skierowano do Radości z tymi zębami i że cena bedzie 700 zł. przed tem posłano mnie zeby zrobić wiele badań mimo ze 6 dni wcześniej badania zrobiłam . Jak weterynarz zobaczy co za badanie to zapytał do czego one będą bo bardzo specjalistyczne czy się zdecydowałam guza usuwać i zadziwił sie ze do zębów. Ja z siostrą obdzwoniłyśmy kilka klinik w Warszawie za ile robią takie zabiegii i ceny były od 200 -300 zł wiec te kliniki współpracują i cena jest na dwie kliniki ta kierująca dostaje swoja dolę bo jeszcze sprawdziłam zadzwoniłam jako inny klient na pwstańców sląskich i zapytałam orientacyjnie ile to będzie kosztować to mi nie chciała powiedzieć i czy zrobią mi na miejscu to że oczywiście robią w końcu dowiedziałam sie ze około 300 złotych czyli bity przekrent. Ja chyba zgłosze taka rzecz do prokuratury. A w rezultacie we wtorek będzie miała to czyszczenie pyska za 250 zeta w porządnej klinice
-
No i zmieniłam w tym roku i nie wiem jak będzie ze szczepieniami bo jeszcze z nim nie rozmawiałam. Moja dużo pije i sika ale nie tak jak miała bez Vetorylu , bz wetorylu to było co pół godziny a teraz normalne wychodzi 6 razy dziennie . jak byłw zdrowa to wychodziła 4-5 razy Nie mogą wiekszej dawki dać bo wtedy ma straszna sraczke ciągle smi i nic zupełnie nie pije i nie je . Już jej dawałam na próbe wiecej. Własnie chyba jej staram się nie zatrówać, bo jak na tej dawce duzej nie pije to robi bardzi maleńko tak strasznie śmierdzacego moczu że nie da sie tego z niej zmyć śmierdzi jej futerko na tyłku od tego, Wolę jak sika porządnie i pije porządnie w drugą strone jest gorzej z tym Vetorylem.
-
Moja suka nie była na nic szczepiona od 11 lat bo zawsze była chora . Ona miała ciagle krwawe sraczki przez całe zycie tak że ten mój wet nie szczepił jej.
-
Jak często i jakie szczepienia robicie bo w zeszłym roku wet mi zabronił w ogóle szczepic na cokolwiek bo szczepi sie psa w dobrym zdrowiu a z Cushingiem zdrowie jest złe tak mi powiedział nie wiem czy wtym roku coś szczepic . chciałabym na kleszcze bo ona nie lubi chodzić na smyczy za to lubi wszelkie chaszcze i zakamarki. Nie mam młynka muszę kupić bo nie pijam kawy żadnej.
-
Ja was przepraszam mam dysortorafie a dzis to juz jakoś gorzej mi idzie.
-
On pije jak smok bardzo dużo i dużo sika dziś byłam na kroplowce i przestało jej śmierdzieć z gęby i mocz już taki smkierdzacy nie jest a sucz sie troche aktywowała co u yorka oznacza szczekanie na wszystko co usłyszy za oknem czy na klatce schodowej. hyba jej to dobrze zrobiło . beędzie brała jeszcze kilka dni. tych skoruek jajek to nie umiem potłuc na drobno .
-
A ten mocznik czym oczyscić ,Ipekitine stosowaam polski tani zamiennik chitofos ma ten sam skøad ale nie kosztuje jak ipekitine 45 zeta a tylko 18. Puska ma za malo wapna wiec nic jej nie bédzie jesli bédzie brala ten hitofos nawet wet kazal. No dzis mi sie objadla bo kupilam cielecine wiec jej dalam jutro ja przeglodze i nie dam wetorylu to zacznie duzo pic i sie przeplucze z tego mocznika. to ja tak kombinuję ale moze nie dobrze . A co daje jedzenie gotowanych krtofli?
-
Ipekitine stosowaam polski tani zamiennik chitofos ma ten sam skøad ale nie kosztuje jak ipekitine 45 zeta a tylko 18. Puska ma za malo wapna wiec nic jej nie bédzie jesli bédzie brala ten hitofos nawet wet kazal. No dzis mi sie objadla bo kupilam cielecine wiec jej dalam jutro ja przeglodze i nie dam wetorylu to zacznie duzo pic i sie przeplucze z tego mocznika.
-
No a który jest dobry na ten fosfór czy alusal czy renalzin bo ja daję teraz tylko alugastrin i wit c . To juz wiem dlaczego pusia ma te sterydy bo ciągle miewała krwawe sraczki i ja z nią jeździłam coegle do weta i dostawała zastrzyki właśnie takie niewiadome , a potem odkryłam że na nią najlepiej działa zwykły nifuroksazid za 6 złi bez recepty ale wtedy już miała tez objawy Cushinga
-
Ale jak to pakują sterydy? przy jakich okazjach. Ja nigdy nie pytałmma jakie zastrzyki daja psu u weta .no to by było świństwo gdyby dawali jakieś leki. tego typu.
-
Ja wiem ale jak ją tak stresować jeśli i tak ma mieć operację. Ja sama jej robiłam kiedys kroplówki ale ja sie staram ja jak najmniej stresować woleę ja przegłodzić ze 2 dni to mocznik spadnie. to znaczy nie cąłkiem ją głodzę kładę na miske kupke tartej marchewki i pokrojonej papryki i oczywiście pies tego nie rusza z rana czeka na konkret a jak po południu juz czuje że konkretów nie ma to to zmiata i dużo pije . Na drugi dzień to samo i tym sposobem pies jest 2 dni na dwuch garstkach warzyw i pieknie sie oczyszcza . Dzis bardzo smierdziała i miała zarpiałe oczy , ma tak zawsze jak jej nerki wysiadaja , wiec jutro głodówka na wodzie i marchewce.
-
Najlepszego wszystkim. Moja sunia ma od początku dobre wyniki wątrobowe ale nerkowe xle nawet bardzo czasem źle, ma tez niską hemoglobinę i leukocytów. No glłoównie muszę ją na te nerki leczyć bo mocznik ma poza skalą, i fosfór poza skalą i jeszcze cos tam mówił wet ale zapomniałam. Ja jej chyba wcale mięsa nie powinnam dawac no ale ona wtedy nie połknie żadnej tabetki bo tylko w mięsie połyka , poza tym ona bardzo sępi jak ja jem i nie mam serca odmówic choć kawałka . Na szczescie ona uwielbia kartofle w każdej postaci nawet surowe, ogórka kwaszonego to tak się rzuca ze cały zje średni marchew surową , paprykę , I był okres wtedy co tak już ne chodziła że jadła wegetariańsko przez conajmnej 2 miesiece z hakiem i dobrze jej to zrobiło ale teraz już nie daje sie nabrać na tabletkę zawiniętą w ryz gotowany na wywarze z mięsa , musi t być mięso już się skapowała że ten ryż tylko mięsem pachnie, Ja jeej dawałam Royala i Eukanubę Eukanuba bardzo droga ale może do niej wróce bo pies ma p niej aka łyszczacą śierśc jak po zadnej innej karmie. Nie wiem czym zbic jej ten mocznik i fosfór.
-
No moja jest na 5 mg i nie wiem czy nie zejde na 3,5 znowu . Na razie neiech ja zoperują to cołatwiejsze a potem pomyślę. Jeszcze tez duzo zależy od prześwietlenia płuc bo jak ma przerzuty do płuc, to po psie, a jak nie ma to super , mozna dalej walczyć. Ona trochę gorzej oddycha ale myśle ze jest przeziebiona i ze jej przejdzie . Ta choroba jest okropna, głowie sie co jest przyczyną ewidentnie problem z hormonami tylko dlaczego.