Jump to content
Dogomania

themagda

Members
  • Posts

    1303
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by themagda

  1. Szkoda każdego psa one tak krótko zyją ja mam 4 pieski i wiem ze one też kiedys umrą a ja zostanę i będę płakać po każdym jak po mojej Pusi . mogłyby zyc dłuzej np tyle co konie.
  2. Dawaj jej 60 i tak będzie duzo , wszelkie dawkowanie Vetorylu jest zawyżone , co zrobisz potem po roku czasem nawet po pół roku mniej więcej po takim czasie musisz podnieśc dawkę i na ile jej podniesiesz ile będziesz płacić a dodaj do tego inne dolegliwosci które tez trzeba będzie leczyc i też nie tanio. Zacznij od 60 , ja to wiem ze nawet na 30 mg będzie duża poprawa i masz szansę dłużej ja leczyć , spróbuj miesiąc na malutkiej dawce 30 a zobaczysz ze sie jej stan poprawi .
  3. Vetoryl lepiej kupować duze dawmi i dzielić na mniejsze po prostu jest ze 3 razy taniej a do tego Vetoryl to cieżki lek inajlepiej dawać duzom mniej niż zalecają i też działa i nawet lepiej , pierwsza dawka na prawdę mała moja sunia dostała padaczki i straciła przytomnosc po pierwszej male nkiej dawce , wet mnie uprzedził ze psy nawet zdychają wiec dałam mniej niz kazał i mimo to była zła reakcja. Ten lek niszczy wszystkie narządy tak samo jak cushing wiec jak najmnie go trzeba dawać . Inny wet nie mój powiedziała mi że trzeba dawać taka dawkę po jakiej są jakieś rezultaty a jak za jakiś czas wrócą objawy to podać wiecej ale też niewiele wiecej . Kapsułki dzielimy albo w aptece za 30 zeta ci podzielą albo sama kupujesz na allegro puste kapsułki małe ja kupowałam 5 lub 4 , 5 jest rzadko ale 4 zawsze dostaniesz ,kupuj przezroczyste , dzielisz najlepiej na szkiełki czy lusterku tak jak narkomanie to robią robisz równa kreską i równej wysokości z tego co wysypałaś z kapsułki i dzielisz na częsci i każdą czesc wkładasz do kapsułki , trudna robota i precyzyjna i nie wolno dmuchać , ale masz wtedy dużo taniej. Zaopatrz się w suplementy są suplementy na nerki i na wątrobę ja dawałam hepatil i sunie miała dobrą wątrobę zawsze w miarę dobre wyniki z nerkami dobrze nie było ale też nie najgorzej dostawała alugastrin, ipekitine, a potem sie zorientowalam ze jest tani odpowiednuk ipekitine o nazwie chitofos o połowę tańszy , dawałam tez suni gotowane kartofle bo oczyszczają z fosforu . Nie pamiętam juz tych wszystkich suplementów , ale dawałam jej duzo surowych jarzyn tych które lubiła np marchewke tartą paprykę kukurydzę rzodkiewki . jejku nie mogę o tym pisać jak sobie to przypominam to mi sie łzy kręcą w oczach.Jeszcze do tej pory ją kocham.
  4. Ja bym mu zmieniła imię . nie wyobrażam sobie nazwać psa taką dobra wierną istotę takim złym imieniem.
  5. To mój nowy nabytek , mam juz 4 pieski, to jest najmniejsze i strasznie przerażone i chudzieńkie , mam ją dopiero 2 dni rzuca sie na jedzenie i co mnie niepokoi to ma na u\szkach czarną skórę taką skorupę jak w cushingu, moze ma tylko za dużo kortyzonu ze stresu bo w tej chodowli to wszystkie psy niedożywione i chore , moja siostra też wzieła trzeciego psa z tej hodowli i on ma taką straszną morfologię ze sie wet zastanawiał czy by nie dać transfuzji i piesek ma zapalenie pęcherza i białko w moczu a cały był w odchodach jak go siostra wzięła był tak oszczany to miał aż żółtą sierść a jak go wykąpała to sie okazało ze on jest biały. No moja Bambisia bardzo sie rzuca na jedzenie i pomału daje się brac na ręce tylko te uszka mnie przerażają bo moja Pusia miała takie w cishingu, no i trn wystajacy kręgosłup , na zdjeciu nie wyszedł ale ma wystający kregosłup waży 1070 g . ona nie ma aż tak wielkich oczu są normalnej wielkości tylko ona jest jakoś za mała do tych oczu i głowy
  6. moja Lalunia miała ponad 100 wklejałam wyniki a jest teraz zdrowa całkowicie i nie brała Vetorylu moze to jakis pseudocushing jak u mojej suni. ale moja waży 1,5 kg i brała Melatoninę. Teraz ma świetne wyniki. Bądż dobrej myśli moze to nie to i ile ona ma lat?
  7. Oj ja też wiem . Tak bardzo te zwierzaczki kochamy.
  8. Evab chyba masz rację nie mozna wierzyc juz teraz w nic bo ludzie są tak zachłanni ze na pewno uczciwie nie robią tych karm . Zacznę chyba gotowqć tak na codziennie bo Gotuje ale ze 3 razy w tygodniu , teraz zaczne w ogóle gotować i dam wiecej warzyw do jedzenia, ja myśałam ze w karmie to i wutamin dodaja i tak te karmy też dawałam . Chcę te moje pieski długo chodować nie chcę zeby chorowały . Szczepic trzeba w Polsce to obowiazek wiec bedę .
  9. W tym tygodniu siostrze umarł pies a mnie moja Puśka 2 Lata temu , te pieski strasznie krótko żyją , jak je karmic zeby dlłużej zyły. Ja teraz biorę pieski zamorzone głodem z hodowli która sie likwiduje na szczęscie znów wzięłam czwartego pieska , sam szkielet, moja siostra też wzięła jednego , jutro wrzucę zdjęcie . jak to jest ze jeden pies żye w zdrowiu 18 lat a inny 10ocio letni umiera , jak mamy je karmić zeby były zdrowsze , człowiek to jakos guzu sie zmniejszaja od wegetaria nskiego jedzenia ale pies co ma jadać , znalazłam taki sklep http://www.evergreen.pl/karmy-i-produkty-dla-zwierzat-cat-20-page-2 może zaczne karmić ntakim czyms musze tylko odkarmić szkielecik i zaczne dawać tą karme wegetariańska podobno psy to jedzą i sa zdrowe tam jest sporo wypowiedzi na ten temat. Moze by się demonowi zmniejszył guz od takiego jedzenia moze kupić małe opakowanie i spróbować wege ja spróbuję bo jak miałabym przeżyć smierc aż tych 4 piesków jak po Jednej Pusi byłam w szoku i płakałam stale długo.
  10. Gdzie on ma guza czy na nadnerczu czy w mózgu i czy jestescie pewni ze guz jest
  11. A ja tez jestem z toba i pieskiem.
  12. Nie zostawiaj go w szpitalu zabierz do domu i bardzo kochaj mów do niego to bardz ważne bo wtedy piesek chce walczyc i nic tak nie pomaga jak własne siły organizmu zdarzają się cuda wyleczenia ale nie w szpitalach . zwierzęta nie czuja sie dobrze i weta to dla nic najgorsze miejsce a juz zostawione same to duzy stres po co stresowac , moja sunia miała bardzo duzego guza i jeszcze na samym Vetorylu jechała półtora roku więc moze nie umrze nie usyouajcie jeśli nie cierpi jeśli po lekach nie ma bóli i moze sie mu poprawi chociaz na trochę.Dla mnie te półtora roku to był najpiękniejszy czas z Puśką a juz miała padaczke i traciła przytomnośc a potem było znów dobrze też mi mówili po co oani męczy dalej tego psa a ona odbiła i miałam z nia fajny okres razem,Nic nie róbcie pochopnie i nie starajcie sie stale być z psem w szpitali jak najmniej weta , niech pies czuje sie zadowolony a ne przestraszony. mojej suni na padaczkę bardzo pomagał Karsivan i brała małe bardzo dawki Vetoryu i osłonę na wątrobe i nerki
  13. ile pies waży a ile Vetorylu dostał
  14. Lepiej poodłączaj go od wszystkiego i przytul i głaskaj i mów do niego pies czasem na okazywana miłosć własciciele zaczynaa walczyć, jak czuje ze jest kochany.
  15. Człowieku zmień weta uciekaj od weta co na cushinga dodaje hormony nadnerczowe Enkorton to hormon ndnerczowy prednizon i załatwił tym psa bo dodł to co ndnercza w nadmiarze wydzielają Vetoryl hamuje wydzielanie hormonów nadnerczowych . Jak juz pies dojdzie do siebie nigdy do tego weta nie idź . Psy mogą brać tylko pyralgine i opiaty pyralgin mocno działa przeciwbólowo na psa nie powinien cierpieć, z opitów tramalu nie dają tylko morfinę. mam nadzieje ze nie ddzą zbyt dużo kroplówek i ze tam mu tego encortonu nie dają. Apropo tej hodowli juz pisałm ze była zgłaszana i nie tylko przeze mnie ale i przez tą mamę dzieck które pogryzł jeden piesek którego wziełam i nie był szczepiony i matka tego dziecka poruszyła niebo i ziemię a ta kobiet od razu wiedziała ze przyjdą sprawdzić nawet jak zgłaszł do jakiejś organizacji wszędzie dostawała cynk, nie do ruszenia poza tym suki rodzace i psy reproduktory maja tam brdzo dobre warunki wiec nie ruszysz .Kilka osób bierze pieski nie tylko ja i moja siostra.
  16. niedługo biore czwartą sunię bo jest zamożona głodem i jest w tej hodowli jakos chodzi z ogonem między nogami nie chce nic jesc i właścicielka chce oddać bo widzi śe ona jakos juz nie che tam być czy co no nie jest zbyt z nia za dobrze.
  17. ja wziełam 3 pieski bo tak cierpiałam po Puśce ale nawet teraz jak ogladam jej zdjęcia i filmy z nią to płaczę, nagrywałam cały czas i fotografowałam bo wiedziałam ze odejdzie wcześniej czy później i mam te pamiątki i mimo że płacze ciesze sie jak na nia zywą latającą po pokoju patrzę jak szczeka na ryby w akwarium itp . Dalej ją kocham .
  18. Ja miałam bardzo maleńka sunię co w ogóle nie powinna brać Vetorylu i dzieliłam sama jak narkoman robiłam w miarę równa kreche i tej samej wysokości i na częsci i do maleńkich kapsułek nr 5 . On nie je po za duzej dawce Vetorylu jak dajesz Vetoryl i pies przestaje jesc to znaczy ze dawka za duza dopiero jak zacznie jesć tak jak w cushingu czyli z ogromnym apetytem to znak ze trzeba dać maleńka dawke Vetorylu, Moja też była w złym stanie i nawet traciła przytomność nie chodziła na tylne łapy sikała pod siebie i dostawała padaczki dostawała mało Vetorylu bo była za mała ale najpierw dostała 5 mg i mi zaczeła tracic przytomność i padaczke dostała ,potem zmniejszyłam na 3 mg i była ponad rok na tych 3 potem trzeba było podnieśc na 5 mg bo znów siersc siwiała i skóra widać bylo ze znów wybija sie cushing ale po tych malutkich dawkach Vetorylu pięknie odbiła zaczeła biegać skakać i tak ponad rok była w bardzo dobrej kondycji sierśc jej odrosła gęsta i czarna co nawet przed cushingiem miała szarą a nie czarną . Tak ze jak nie żre to znaczy ze jeszcze Vetoryl nie wywietrzał , ja to karmiłam przez strzykawkę mleko z żółteczkiem gotowanym i cukrem ale tak karmiłam tylko jak był taki okres jak Vetoryl był za duzo czyli te 5 mg i nie jadła. Zrób strzykawkę z mleczka i gotowane roztarte żółteczko , ale nie zje ci duzo na jeden raz ja dawałam nawet 5 razy dziennie. i nie dawałam karmy lub jakieś tam minimalne ilości czasem a gotowałam bo na nerki to lepiej dawać gotowane i mniej mięsa , ja robiłam troche mielonego ale mało marchewke cukinię paprykę kortofel i ryż albo kasze taka jak na krupnik czy makaron i lepiej zeby nie wysiadły nerki cukrzycę mozna regulować insuliną a jak nerki siądą to gorzej trzeba badać poziom fosforu w moczu , jak będzie duzo fosforu to wtedy dopiero kroplówkę nie tak ciągle i wtedy wiecej dawać kartofla bo od kartofli oczyszcza sie fosfór. są też suplementy co mozna kupic u weta ja dawałam na te neurologiczne Karsiwan bardzo pomaga pies robi sie bardzo zywotny i nie ma zadnych neurologicznych zapytaj weta i też Lespewet, chitofos,renalwet i alugastrin też oczyszcza na nerki to na nerki osłonowo i na wątrobę stale hepatil który bardzo dobrze pomagał bo sunia nie miała problemów z wątrobą . Najpierw poczekaj aż on zacznie jesc i daj w karmiee takie na wątrobę , alugastrin i to co zdołasz dokupić i na prawdę nie daj nasteonej dawki Vetorylu wiecej niz 5 mg jak zobaczysz po miesiacu że za słabo to dodasz ale jak pies zacznie ładnie juz funkcjonować to nie dodawaj więcej bo Vetoryl jest lekiem toksycznym i niszczy organizm , niestety nie ma czego innego . Najlepiej przeczytaj cały wątek ja tak zrobiłam i właśnie o tym dawkowaniu dowiedziałam sie ze tak robią i dobre rezultaty mieli.
  19. A jednak nie daj tak małemu psu już tak wielkiej dawki. Cukier też wypłukują kroplówki wiec spada niebezpiecznie . Ja bym mu dała 5 mg raz dziennie i mniej kroplówek. badałabym elektrolity np potas i w ogóle monitorować jak pracuja nerki bo jak dobrze to wcale bym nie lała w niego tyle , pies w Cushingu i tak duzo pije.
  20. ja bym zlikwidowała kroplwki miże nerki pidejma pracę a dawałabym czystą wodę do pyska srzykawką . Jeśli nie wydala płynu a dolewasz ciagle to płyn zacznie sie zbierać w jamach ciała najpierw w brzuchu a potem w płucach i pies zacznie sie dusić i zdechnie . troche czystej wody ale nie duzo strzykazwka i zadnej kroplówki. Takim sposobem kroplówkowym zdechła sunia mojej siostry udusiła sie i mimo ze nie sikała 2 dni dalej w nia lali kroplówki.
  21. A ja wiem z doswiadczenia ze kazdy wet daje za duze dawki Vetorylu ja dałam 1/3 tego co on zlecił i jeszcze potem obniżyłam i dopiero było dobrze odczekaj z Vetorylem z 5 dni nic nie dawaj podziel dawkę na po 5 mg i jak juz będzie z psem dobrze za parę dni daj tylko tyle nawet jak wet będzie naciskać ze wiecej duzo picia i jak bierze kroplówki to mu to wypłucze wetoryl i cukier . Psy zdychają po Vetorylu a to dlatego ze dawki są strasznie duże , może kiedyś weci sie w tym połapią ale na razie wlą tak wielkie mimo ze są zgony po Vetorylu . Dawaj potem takie małe daweczki bo w miarę pistepowania choroby i tak zwiekszysz ale stopniowo i nie będzie takich nagłych sensacji.
  22. No i pytaj zobaczysz jakie tu są edukowane dziewczyny na prawde potrafia pomóc interpretują wyniki i też pomagają np wysyłaja leki mnie wysłwły dwie osoby i też kożystałam w=z wiedzu tych dziewczyn na prawdę bardzo duzo wiedzą czasem wiecej niż niejeden wet .
  23. słabe nogi to też z cushinga Moja Pusk to straciła w ogóle władzę w tylnych nogach na miesiąc po vetorylu odzyskała całkiem na półtora roku , Ja ci poradzę przeczytać cały wątek to sie zorientujesz co jest z tym cushingiem ja przeczytałam duzo tego ale warto, Co do ceny leczenia to te zalecane dawki są zdecydowanie za duże , przy wiekszych dawkach jak zauwazyłam żyją krócej jak będziesz czytac to zobaczysz ja zmniejszyłam dawke od początku i potem zwiększałam jak była potrzeba , Pod koniec życia Puśki jak już z nerkami było źle i z wątrobą to w miesiac mi szło na leczenie 4000 z codzienną kroplówką badaniami ,lekami i suplementami . Ciągnęłam ją ile sie dało wiec teraz coś sobie oszczędzaj na potem .
  24. ja leczyłam moją chora sunie tą co mam teraz i nie ma już cushinga leczyłam melatoniną tak wet kazal bo ona ma 1,5 kg i Vetorylu nie może , są chyba jeszcze ze dwie osoby t co zlikwidowały cushinga i cofnął sie na razie u mojej suni nie wraca jest wszystko ok. poczytaj ten wątek to je znajdziesz ja cały wątek 2 razy przeczytałam dużo się mozna dowiedziec.
  25. Dlaczego nie weźmiesz znów pieska . ja wziełam 3 sunie i jestem z nimi szczęsliwa pewnie że zawsze mysle o mojej Pusi i jak patrze na moje sunie jak sie bawia to sobie wyobrażam ze Pusia też mogłaby z nimi być to mi się robi smutno ale jednak Te maluch tak mnie kochaja ze długo nie bywam smutna , bardzo je wszystkie kocham , mam filmy z Puśka nagruwałam bo wiedziałam ze długo nie pozyje z cushingiem i czasem oglądam ale staram się rzadko bo zaraz płaczę. Jak weźmiesz sobie pieska to zobaczysz jak bardzo go pokochasz , każdego pieska którego brałam bardzo kochałam , spróbuj będzie na prawdę dobrze . Ja też gdzies mam wetoryl w jej rzeczach ale juz nie ważny mam go na pamiątkę.
×
×
  • Create New...