Jump to content
Dogomania

abra_cadabra

Members
 • Posts

  260
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by abra_cadabra

 1. Słuchajcie mam pytanie do osób które robią same obroże i smycze - interesuje mnie smycz pleciona, chciałabym ją zrobić sama ewentualnie jak wyjdzie, dorobić obroże. Powiedzcie mi skąd wziąć taki zacisk jak na zdjęciu poniżej do sznurków? jak to się nazywa? Oraz jakie sznurki będą najlepsze?
 2. jeszcze ToMika! Swietna dziewczyna! https://www.facebook.com/pages/ToMika-Love-Dogs/344454265738205?fref=ts
 3. ok! spróbuję! Bo póki co Kupa jest o 6:00, potem pryz kolejnej okazji wyjścia - posiłek spożywany koło 7:00. I dodatkowo koło 21-22 a czasem jeszcze koło 18 :/
 4. Dodatkowo spożywa jogurt naturalny, banana, jabłko, żółtko jaja.
 5. Suchą, mokrą, ryżem z mięsem i warzywami - przemiennie
 6. Bałagm powiedz oc to za cudowny suplement, bo albo ja się wykończę albo układ pokarmowy mojego psa! :)
 7. Witam, Potrzebuję porady. Moja "około" półroczna suczka (wiek bliżej nieokreślony, gdyż to kundlozol 1000 znaleziony w śmietniku) zostając sama w domu - załatwia się w domu - po czym to zjada. Problem zjadania odchodów występował od małego - wytępiłam to zachowanie na dworze - będąc na smyczy czy luzem nie zjada już na szczęście ani swoich ani innych psów. Fakt faktem dalej ma problem z innymi resztki mimo podawania witamin, żwaczy i innych tzw. cudów. Od następnego tygodnia pies dwa razy w tygodniu będzie zostawał sam na około 7 h - więc pewnie znowu urządzi sobie stołówkę - mało tego, często potem wymiotując. Co mogę z tym zrobić? Jak długo pies będzie jeszcze załatwiał się w domu? W sumie samo załatwianie to nie problem... GORZEJ ZE ZJADANIEM
 8. Ile on ma? psy do roku czasu lubią "uciekać" trzeba pracować na cienkiej lince i za każdym powrotem nagradzać. Więcej inf na ten temat na pewno znajdziesz w internecie. Chodzenie na smyczy - warto tak jak mówisz najpierw nauczyć komendy "spójrz" - tzw zwracania uwagi na opiekuna. Potem dopiero wprowadzać komendę "noga" Powiem szczerze, że mój półroczny psiak też opornie się akurat tego uczy - ale efekty małe, bo małe widać :) Przyjmuje zasadę za dobre nagradzać ZAWSZE! złe ignorować. Z dominacją jest o tyle problem, że faktycznie ciężko ją wyplewić, w dodatku, gdy ma się małe doświadczenie itp. Może jakieś szkolenie u osoby doświadczonej?
 9. kupię kaganiec dla małego psa! NA CITO, ze względu robienia sobie stołówki na dworze :D
 10. nurtuje mnie pytanie... Ile jeszcze urośnie półroczny psiak? Na tą chwilę waży 8,5kg. Ciekawa jestem do jakiej maksymalnej wagi / wzrostu może dojść?
 11. furminator świetnie zdaje egzmain!
 12. Kupie ubranko dla psa ;) szerokość od rzepa do rzepa min 38cm
 13. sięga trochę pod kolano, budowę ma raczej normalną nie głodzę jej :))
 14. Szczeniaki mają to do siebie, że bawią się używając zębów - niedawno to przerabiałam. Trzeba psa w takiej chwili ignorować - tak wiem czasami to bardzo ciężkie :) tym bardziej, że jego zęby są dość ostre. Należałoby również kupić mu jakiś gumowy gryzak - być może swędzą go dziąsła. Gdy tylko pies użyje zębów kończyć zabawę. Jeśli to gryzienie jest próbą zdominowania należałoby przycisnąć psa do ziemii i poczekać aż się uspokoi - OCZYWIŚCIE W GRANICACH ROZSĄDKU NIE WYRZĄDZAJĄC KRZYWDY! Ja zawsze łapałam pod paszkę i kładłam na dywanie - gdy pies się uspokoił puszczałam. Ostatecznym rozwiązaniem jest zamknięcie psa w innym pomieszczeniu - w ramach kary - póki się nie uspokoi. Da mu to sygnał, że robi źle. Jeśli chodzi o wracanie na komendę to długa i żmudna praca - należy nagradzać psa za każde podejście do opiekuna na zawołanie :)
 15. 28kg? kawał psa :) Abra ma na razie 8kg i jakieś 6 miesięcy :) jestem ogromnie ciekawa jaką wagę osiągnie - w końcu ma jeszcze około pół roku wzrostu :)
 16. używałam szczotki gumowej oraz takiej z drucików jak pokazana wyżej :) - nie ukrywam kupiłam furminator - czekam na przesyłkę. Abra jest jeszcze szczeniakiem, poza tym ciężko ocenić czy pod spodem jest miękka sierść i czy ma jasne włoski, ponieważ jest "łaciata" i ma białe włoski pod spodem i czarne - przemiennie, jeśli chodzi o dotyk wydaje mi się, że ma sierść i szorstką i miękka! W tym temacie zupełny ze mnie laik :)
 17. Potrzebuję porady - opisy w internecie nic nie dają. Jaka szczotka nadaje się do tego rodzaju sierści? Czy furminator zda egzmain? http://zapodaj.net/27eb28bd078c2.jpg.htm
 18. kupię podkładkę pod miski - i dwie miski (dla średniego psa - obie identyczne lub podobne)
×
×
 • Create New...