-
Posts
1291 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
2
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by czarna anda
-
dzieki andegawenka za chec pomocy w tabletkach i bela za slowa wsparcia :) andegawenka wiadomosc na pw :) Wizyta z Agatka przelozona na piatek - konatktowalam sie z doktorem olkowskim i prosil zeby zamiast dzisiaj w piatek bo ma caly dzien operacyjny i nie chcialby posiwcic mniej czasu nizeli suni potrzeba :) zatem nei ma sprawy w piatek jedziemy :) Agata juz wie ze to jej dom chodzi dziarsko za mna na siku i szybko wraca do domku cieplo to wlasnei to czego stare oneczki potrzebuja najbardziej - pomimo ze widac ze w domu nei przebywala i ze jej cieplo siedzi w swoim nowym koszyku wiklinowym i ani mysli sie przemieszczac jak ni emusi :) wysle zdjecie Bece :) zobaczycie jakie lokum se obrala dzielna Agatka gryzatka :)
-
DINA cudowna ONka biega już za tęczowym mostem
czarna anda replied to kkanarekk's topic in Już w nowym domu
Bede pamietac Dina ... i zrobie wszystko zeby to wiecej sie nie powtorzylo .. Glupia smierć.. Spij spokojnie ... -
teraz jest bardziej puszysta pachnaca manusanem oraz hexodermem :) w uszach nie znosi grzebania gdyby miala wiecej sily to uchuchu..... nie byloby tak latwo :) dzisiaj jadla z reszta psoakow w kuchni razem - wyobrazcie sobie ze ta biedna stara oneczka przy misce zamienia sie w Lwa !!! zaczela warczec na moje stare suczysko Diune , doskoczyla do Wiktori - tylko ze sie potkanela przy tym i rozjechaly jej sie lapki :) - i wcale nei byla az tak glodna bo jak zaczela jesc swoja miche to nie zjadla do konca ale coz bedzie bronic jak niepodleglosci - az musialam pilnowac zeby ktorys kot nie wsadzil tam lba bo jeszcze moglaby odgryzc:) :))) - a najczesciej taki glupawy jest kot Willow naszej Beki wiec gotowa mnie za to spalic na stosie jak by mu wlos z glowy spadl byl ...... :)
-
Śliczny wyrzucony ONek z posłaniem!! MA NOWY DOM!!
czarna anda replied to paros's topic in Już w nowym domu
Sunia bezpieczna u mnie - dziekuje wszystkim za pomoc przy Aronie :) -
[quote name='Cantadorra']Przynajmniej jestem spokojna o sunię :) Anda, czy ta rozstrzeń u starszych owczarków, jak ciężko oddychają, to jakieś zagrożenie życia, czy coś normalnego pojawiającego się wraz z upływem czasu? rozstrzen jest zagrozeniem zycia jak najbardziej - to choroba wiencowa tzw kardiomiopatia http://twojezwierze.pl/psy/choroby-psow/artykuly/zobacz/kardiomiopatia-rozstrzeniowa.html tu masz krotko o tym co to jest :) jest to zwiazane z uplywem czasu ale tez z osobniczymi urwarunkowaniami - u czesci konczy sie smiercia niesiety jesli jest nieleczone i zbyt pozno zdiagnozowane - moja Basia z Gliwic ma to wlasnie i trzyma sie dobrze na lekarz - najczesniej vetmedin i enarenal
-
[quote name='tripti']a kiedy jest planowane ewentualne zabranie panienek?[/QUOTE] u mnie lekkki tlok - przybyla onka z Nowego Tomysla - musze ja ogarnac bo stan kiepski \ Wstepnei umowilam sie aby pojechac zpbaczyc jak to wyglada w sobote i jesli pojdzie zgodnei z planem to pohade zobacze i sie zastanowie co zrobic i jak - tym razem musze roztropnei i madrze wiem ze to wbrew sobie ale coz zycie :)
-
hejka Wyniki badan krwi poszly zdjeciem do Bekki - umiesci jak wejdzie na dogo bo ja nie umiem :) Sunia cudna - starsza nizeli 8 lat napewno , nakoty nie raguje na psy nie reaguje ;) Dlugo szukala miejsca aby sie polozyc po przyjezdzie - w domu bylo jej na poczatku cieplo bardzo - dyszala dlugo zanim polozyla sie spac po dlugiej podrozy :) Akrum i Pyrdka jestescie cudne ze wyciagnelyscie mala zeby mogla mie odrobine normalnosci w zyciu :) dzieki za podleczenie :) Wydzielina w uchu wciaz aktywn a- nie wiem jaka byla na pozcatku jesli brzydlzsa to hmmm musialo byc ciekawie :) Dostalam dl aniej leki - podaje , dzisiaj bedzie kapana bo tzra zmyc to co ma na skorze - widzialam pod mikroskopem zeskrobiny i wlosy - jest tam brud ze hej plus kielki kwiatkow traw i innych zyjatek :) potrzebuje info czy byla odrobaczana bo w kupei zycie bogate wiec nie wiem czy to po lekach czy podac na odrobaczenie ? Pobralam krew do badania bo chce miec wszystko od nowa na tacy :) jest zrobione bezplatnie wiec spokojnie :) stan zapalny plus anemia plus anizocytoza - czyli potrzeba nam zelaza plus kwas foliowy plus wit b12 - podano Wczoraj moj wet obejrzal mala dokladnie - ma guzek maly na sutku ale nie to jest problelem tylko wielkie rozlany guz przylegajacy do listwy i stykajacy sie z warstwa zeber - wasz wet mogl nie zauwazyc bo pewno szukal guzow wiszacych a ten jest plaski przykrywajacy tak jakby podwojnie warstwe kosci - zreszta to c w psi ema odzwierciedlenie w wynikach krwi - anemia czesto zwiazana jest niesiety z nowotworem ... mam nadzieje ze nie ma przezutu do pluc bo na to nie ma ratunku niestety i nawet moj upor w tym wypadku jak pokazalo zycie niejednokrotnie nie pomoze. Jaki mam plan ?:wiec jutro czyli sroda zabieram dziewczyne do swojego zaufanego lekarza do milanowka doktora olkowskiego aby ten : 1. zrobil rtg pluc- wykluczuc przezuty do pluc 2. Zrobil usg - zobaczyc czy jest macica - w jakim stanie sa narzady wewnatrzne 3. Zrobci usg serca - Agatka ciezko oddycha pytanie czy to nie rozstrzen czesto wystepujaca u starych owczarkow 4. jesli w usg serca weterynarz zauwazy jakies niepokojace zmiany chce podjechac do doktora Rafala Niziolka kardiologa aby zrobil echo i zaordynowal leczenie Narazie nie wiem co dalej bo to sie okaze przedewszystkim po rtg pluc to jest weryfikator wszelakich dzialan Umowilam si etakze ze podjade z Agatka do Vivy aby porobic jej zdjecia i sprobowac zebrac ta droga na leczenie - zawsze mi pomagali z dobrym efektem Suka dostaje karme hills DD - dermatologiczno zoladkowa zeby ustabilizowac zoladek - baki i rewolucja okropna ... oraz skore .... Zdjecia jej porobilam zaraz sprobuje sciagna na kompa i wysle do Beki :)
-
rozmawialam ze szwagrem troche szybko i lakonicznei bo mam awarie pradu - cos mi grzeje w tablicy z korkami i smierdzi jakby sie palilo - musze wylaczyc prad na noc i czekac do rana spokojnie na elektryka Jak sunia bedzi ew moich rekach zaraz dam znac sms lub wejde na dogo Powiedzialam moim " dziewczynom '" je jedzie nowa ... tylko jeknely " znowu" ... :)
-
Śliczny wyrzucony ONek z posłaniem!! MA NOWY DOM!!
czarna anda replied to paros's topic in Już w nowym domu
Aronek w nowym domu od wczoraj ;) ludzie super !!!! znaja sie na onkach mieli w swoim zyciu tylko te psy :) Aron dobrze sie tam poczul do czasu az wstala zeby isc .... strasznie plakal ja niestety tez jadac do domu Umowilam si ez dajemy sobie dwa dni na aklimatyzacje - jesli byloby cos nie tak dzwoniliby dzisiaj - telefon milczy znaczy jest ok jutro sie do nich odezwe ... mam awarie pradu - cos mi sie grzeje w korkach i za chwile wylaczam caly prad czekajac na elektryka Potrzebuje pilnie pomocy w odebraniu suki z Nowego tomysla ktora jedzie transportem na zeran - nei dam rady byc tam na 8 bo czekam az przyjdzi eelektryk a nie zostawie posw samych z awaria pradu .... czy ktos moze ma mozliowsc podwozki z zerania suni do marek ?/? -
DINA cudowna ONka biega już za tęczowym mostem
czarna anda replied to kkanarekk's topic in Już w nowym domu
[quote name='Asior']ejjjj kobietko, ale ja nie mówię o TYM wątku... ja mówię o wątku TINY!!!!! którą Ty uśpiłaś, za późno jak dla mnie .... /QUOTE] Znowu nie doczytalas ze TANIA NIE TINA nie byla u mnie tylko w szczecinei i nikt inny nie ruszyl swojej dupy zeby pojechac i podjac ta deczyje - pojechalam ja majac umierajaca suke w domu bo nie bylo chetnych poza mna ... zeby pojechac Zeby uspic suke musialam pojechac z Warsawy do Poznania -nie moglam uspic jej telepatycznie Pieniaro Asior pieniactwo pieniactwem pogania i brak doczytania i pomyslenia wyszedl ci teraz jak sloma z buciorow Moglas pojechac sama szybciej uspic Tanie - nie pojechalas wiec nie dyskutuj jesli sama nic nie robisz - prowadz dyskusje tam gdzie dzialasz a nie piszesz i pienisz dziajac sprzed komputera tylko -
DINA cudowna ONka biega już za tęczowym mostem
czarna anda replied to kkanarekk's topic in Już w nowym domu
Boze .... czas umierac .... -
DINA cudowna ONka biega już za tęczowym mostem
czarna anda replied to kkanarekk's topic in Już w nowym domu
[quote name='Asior']co??? TY MI ZARZUCASZ PIENIACTWO???? :evil_lol::evil_lol::evil_lol: no błagam, poczytaj wklejone przeze mnie posty... jakie wycieczki osobiste, NIE ZNAM CIĘ I NIE MIAŁAM Z TOBĄ DO CZYNIENIA POZA WĄTKIEM TINY :[/QUOTE] Diny .... prosze czytaj ze zrozumieniemi na to poswiec wiecej czasu nizeli na pieniactwo , ikonki ...bo merytoryka umyka neisiety nie pierwszy raz ... i uzywanie slow cholera i ikonek z wykrzyknikami w takim wymiarze wlasnie sugeruje i wskazuje na to ze oprocz pieniactwa nie posiadasz niczego w swoim zapleczu cytyatow bo brak cytatow uniemozliwia ci prowadzenie dyskusji bo musialabys zejsc ze swoich wyeskalowanych emocji do merytoryki -
DINA cudowna ONka biega już za tęczowym mostem
czarna anda replied to kkanarekk's topic in Już w nowym domu
asior dziecinko naprawde zal mi cie ... wlasnie o tym pisalam cytujesz trolujesz i brak ci argumentow - wierz mi ze braku merytoryki nie uzupelnisz dlugoscia postu i cytatami ASIOR DZIECINKO TAK MASZ RACJE :) mam nadzieje ze to zakonczy jak zwykle mila z toba niemerytoryczna pogawedke o niczym wypij melise wez gleboki oddech i napawej sie tym ze MASZ RACJE :) w swoim swiecie MASZ RACJE Ilez zachodu i atencji poswiecasz mojej osobie zachowujac posty :) zycze milego skanowania :) -
DINA cudowna ONka biega już za tęczowym mostem
czarna anda replied to kkanarekk's topic in Już w nowym domu
[quote name='Asior']no, tylko nikt nie zastanawia sie nad tym, że kkanarek sama jeździła szukać suki, odkąd dostała info ze pies tam bywa widziany.. Mogła ją oddać do schroniska, ale tego nie zrobiła, suka została u niej. Od razu szukała dla niej pomocy, zaalarmowała inspektorów KTOZ, była u nas prosić o pomoc w zbiórce na Dinę, zrobiła naprawdę wiele. Myślicie, ze decyzja o uśpieniu była dla niej łatwa??? Kuźwa ona załatwiała Dinie już konsultacje we wrocławiu, już planowała wyjazd... a Wy robicie z niej niedojrzałą małolatę bez wyobraźni?? Jak nie mamy wierzyć weterynarzom, to komu??? diagnozie Czarnej Andy, która wielokrotnie TRACIŁA JUŻ PANOWANIE NAD SOBĄ???? (patrz linki poniżej... ) [url]http://img403.imageshack.us/img403/8558/czarnaandapost1.jpg[/url] [url]http://img809.imageshack.us/img809/3674/czarnaandapost2.jpg[/url] jak dla mnie niezrównoważeniem są TWOJE posty (print screeny) wklejone przeze mnie kilka linijek wyżej i Ty to mówisz???? Uważasz, ze lekarze oglądający Dinę to idioci i tylko Twoje diagnozy są słuszne??? :shake: to dopiero arogancja i buta... jakie mądre słowa, pierwsze od kilku dni mądre słowa na tym wątku :roll: ehhh nikt nie weźmie pod uwagę, ILE ta decyzja musiała kosztować kkanarek... każdemu zdaje się, że ot tak, "se" poszła do weta i podjęła decyzje o eutanazji.... dokładnie!!! I wiem co pisze.. mój brat umiera na raka, wiem co to znaczy utrata kogoś kogo się kocha....Fajnie jest osądzać kogoś, kto zrobił więcej dla tej suki niż krzyczące tu osoby... Tak samo można by powiedzieć, czemu Czarna Anda nie pojechała po sukę wcześniej ( i nie mówię tu o dniu wcześniej) Powiem tak.... kto z was jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem.... to bardzo mądre słowa....[/QUOTE] Asior widze ze znowu niemerytorycznie jak sie pojawiasz i wycieczkowo osobiscie - pieniactwo jak widac ci nie wywietrzało Myslisz ze nie mam niczego innego do roboty tylko szukania na watkach psow z ktorymi ktos nie daje sobie rady /? Widac ze masz zbyt duzo czasu zeby biegac po postach i wkladac osobiste wycieczki bo brak ci merytoryki Coz wielu tu takich na dogo niestety... jak zawsze sa ci od pisania i ci od roboty watek przeslala mi beka - zareagowalam natychmiast po otrzymaniu info - tego samego dnai - widac czytanie takze nie jest twoja macna strona - prosze poczytaj watek uwaznie i ze zrozumieniem Nie bede wstawiac cytatow bo mam pod opieka mnostwo chorych zwierzat - pozostawiam takie dzialania Tobie - swietnie sie z nich wywiazujesz. Keria nie o poparcie Asior to chodzi - a o psa co do ktorego popelniona blad I przestancie Kerai i Asior zwolywac sie wzajemnei na watek zeby popierac lub nie bo to nie glosowanie wyborcze i politykow tu nie trzeba tylko fachowcow ktorych zabraklo na miejscu przy podejmowaniu decyzji z psem. Gdzie bylyscie wtedy bedac nieopodal ?? zatem Asior I keria sugeruje zwolajcie jeszcze inne swoje kolezanki i zrobcie sobie dream team party i tam wzajemnei sie popierajcie Biedna Asior ilez wysilku musialo cie kosztowac poszukanie moich postow .... jestempelna podziwu dla determinacji - szkoda ze nie kumulujesz tej energi w pomoc zwierzetom tylko w pranie brudow - dle mnei takie dzialania sa ozanka niemocy i pieniactwem i brakiem merytorycznych argumentow i brakiem zrownowazenia wlasnie Emocje i utrata panowania zapraezntowalas cytujac na watku psa zdan z konteksty z innych watkow - zal mi cie i na tym poprzestane bo tam gdzie ty sie pojawiasz zawsze robi sie niemerytorycznie i brak argumentow uzupelniasz cytowaniem i trolowaniem -- - malosc ..... malosc ..... -
DINA cudowna ONka biega już za tęczowym mostem
czarna anda replied to kkanarekk's topic in Już w nowym domu
[quote name='kkanarekk']moj blad zle napisalam chodzi mi o transfuzje krwi w stanie w jakim byla Dina nowotwory, ropomacicze itd[/QUOTE] dziewczyno odpowiem cytatem " koncz Wasc wstydu oszczedz..." Niezrownowazenie to wlasnie uspienie psa bez diagnozy poplakanie w sluchawke przez piec minut otrzpanie piorek i uwazanie ze wszystko jest ok - to jest typowy objaw niezrownowazenie w sytuacji bezpodstawnego skrocenia zycia Transfuzja jest standardem w takiej wlasnei sytuacji Nie potrafisz odroznic zapalenia trzustki od anemii i ropomacicza i chcesz prowadzic dyskusje odnosnie transfuzji ? Ile uch zrobilas w swoim zyciu zeby ferowac wyroki w jakich sytuacjach przynosza efekt ? ja zrbilam ich sporo wiec wiem do czego sie odniesc i prosze niedyskutuj ze mna merytorycznie bo tylko ujawniasz ignorancje i olbrzymia ale to olbrzymia glupote.wiec powiem krotko przymknij usta Dziewczyno Brak wiedzy nie jest niczym zlym - ale nie umiejetnosc czerpania z wiedzy innych i brak umiejetnosci uczenia jest w pomaganiu zwierzetomtym do czego doprowadzilas - usmiercania na brudnej podlodze w jakiejsc lecznicy w towarzystwie " wielkiej Piatki " bez diagnozy Mam nadzieje ze nigdy wiecej nie natkne sie na ciebie na zadnym watku - a ty zajmij sie robotkami recznymi zanim sie nie nauczysz czegokolwiek o pomocy chorym zwierzetom i tego ze jesli prosisz o pomoc starszych i bardziej doswiadczonych bo sama nie potrafisz to od nich czerp bo twoja wiedza w tym zakresie jest zadna. A widac Twoi weci mowiac o tym ze transfuzja w takim stanie jest bledem tylez samo wiedza co ty i tu mamy rozwiazanie blednej diagnozy. Zanim nie nauczysz sie Pokory nie zajmuj sie zwierzetami bo zrobisz tylko krzywde -
A czu ktoa wie co sie dzieje z suka ze szczeniakami ? ktos je widzial . karmi ? jak ta suka ? bo widac ze jest starsza zdecydowanie i czyjest sama w stanie wykarmic te szczeniaki Fatalnie ze nie zostaly uspione - jest tyle psow ktore czekaja n apomoc a rozmnazanie nawet onkowatych to dramat w tej sytuacji Mysza Tripti co z Desa ? wiadomo ile jest szczeniat i co sie z nimi stanie jak podrosna na tyle zeby je oddzielic ?
-
Śliczny wyrzucony ONek z posłaniem!! MA NOWY DOM!!
czarna anda replied to paros's topic in Już w nowym domu
Unixena mesalin doszedl :) dzieki wielkie dobra kobieto ":) -
[quote name='mysza 1']Przecież media były. I guzik. Jest zakaz przyjmowania psów, nie ma kasy na utrzymanie tych, które są. Viva tam działa i Pogotowie i Straż dla zwierząt chyba, TOZ też wmieszany. Nie wiem, nie znam szczegółów, sprawa skomplikowana bardzo. Tylko chyba nikt nie chce zarządzać, bo dostac 500 psów i taki syf jest niewygodnie. Takie mam wrażenie. Na razie, my na tym wątku skupiamy się na pomocy psom, bo zanim organizacje zakończą działania, z 500 zostanie 50...selekcja naturalna.[/QUOTE] dzialaja hmm widac dosc nieudolnie - za maly jak widac maja bonus z tego zeby ruszyc przed zmima i moze fundacje na to licza ze problem rozwiaze sie sam i pewno po zimie jesli bedzie taka sama jak ostatnia tak wlasnie sie stanie
-
a poszukanie pomocy poza granicami /?? same sterylizacje to walka z ugorem - wiosn abedzie jeszcze raz tyle psow - chyba ze szczeniaki beda pozywieniem doroslych to poglowie sie zmniejszy to fakt .... zeby nadarzyc ze sterylizacjami trzeba zrobic hurt a nie detal ... i to w kilka osob nikt nie ogarnie nawet tak mocno zaangazowanych