-
Posts
2984 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by marmara_19
-
przepraszam, ze tu pisze... Jadziu, jak bedzies zna gg to odezwij sie prosze. jest mi bardzo potrzebna Twoja pomoc jeszcze dzisiaj... byc moze jutro czy pojutrze wybieram sie do Leśnej..... fajny spacerek mieliscie, przepraszam, ze sie nie odezwalam.. pogoda i ciezka w tym tyg bardzo praca nas zniechecily.. i zapomnialam o watku:(
-
hmm ale drugi peis nie ma sluzyc wylacznie do zabawy i wybiegania tego pierwszego czy odwrotnie... edit: ja mialam i mam 2 psy.. wczesniej byly to 2 kundelki.. drugi byl przypadkiemprzygarnietym z ulicy;p z suka sie nie bawil.. raczej ja zaplodnil;/ teraz malutka zostala i do kompletu jest Cekin.. tez sie ze soba nie bawia.. raczej "bija" na co trzeba juz uwazac bo mala jest mala i starsza;p, ale sie dogaduja, razem potrafia cwiczyc.. mala goni Cekina jak ten gdzies znika...
-
fruzia... ale w tej skzolce do ktorej chodzi bonsai z suka nie naucza jej tego.. tam sie gasi psy i uczy agresji.. lekowej agresji;/
-
dostalam pw od Bonsai, powiem tyle, szkolka do ktorej uczeszcza jest postrzegana jako jedna z najgorszych w okolicy! do tego "radzi" sie w dobrej szkolce.. Bonsai te 2 szkolki to nie dwie najlepsze szkolki w nasyzm miescie! to dwie skrajnosci!! opisywalam juz na podf. ON o pewnym gosciu z jednej ze szkolki wymienionej przez Bonsai. facet szkolil psa innego faceta, ja myslslam, z eoni sami sobie ciwcza z pieskami, stalam i patrzylam, chcialam im anwet powiedziec jak podstawowe i glupie bledy robia! ale spytalam wlasnie o ta forme i wyszlo, ze gosc skzoli psy zawodowo.. pomine znudoznego szczeniaka, szrapanego, skrzyczanego, nie wiedzacego co w ogole sie dzieje i "super" wyskzolonego psa pana ternera, ktory nie reagowal normalnie na komendy... oraz pomine fakt wielkiego zdziwienia na twarzy pana trenera gdy zobaczyl mojego BAWIACEGO sie psa..(wykonywanie paru komend) rozmowy z tym panem o szkoleniu, o "pieknosci" mojego samca(tak moj smaiec jest samczy a jego smaiec wygladal jak suka;p), duzo o obronie... i tu sie wyjasnia dlaczego Bonsai chce isc z suka na obrone, bowiem pan trener mowil " moj to na jedno slowo zaatakuje kazdego! slucha sie super i komende ma jedna na atak..." -chodizlo o atakowanie lduiz na ulicy, zlapanie bandziora.. a nie zwykle IPO!!
-
hmm a moze po kazdym plywaniu po prostu go splukac w domu?
-
bonsai prosze napsiz mi tutaj badz na pw do jakiego skzoleniowca chodzisz z Birma.
-
[quote name='Katarama']marmara_19 a w jaki sposób nauczyłaś swojego psiaka tego? Bo mój mam wrażenie troszkę nie jest z tego zadowolony i sie denerwuje jak probuje sie jego złapać.[/quote] nie uczylam.. jak mial rok to balam sie z nim plywac.. i plywala siostra.. wrzeszcac, z eja drapie itp.. jak mial 2 lata tj rok temu sam podplynal i piszczal to go zlapalam i plywal ze mna uczepiona;p generalnie on zeby plywac musi meic cel, ochldozic sie, a najlepiej aportowac pilke;p ja w wodzie nie robie na nim jakiegos duzego wrazenia;p
-
Katarama, moj mnie potrafi holowac:D i innych tez;p lapie go za obroze czy obejmuje za syzje a on plynie dalej po aport;p tak smao moge na niego anskoczyc w wodzie tak, z eon idzie pod wode i w nosie to ma;p fajnie ejst i tyle haha
-
Jak reagujecie na chamstwo innych psiarzy?
marmara_19 replied to Gosia>>>'s topic in Wszystko o psach
Ola, dobrze piszesz;p ja juz sie tu z Diabelkowa umawiam na wspolny spacerek z ukochana pileczka Cek;p tak jak potrafi w miejscu siedziec, warowac bo cos chce go zjesc tak jak pilka bedzie i bedzie owy peisek tak ja nie bede wydawala swojemu zadnych komend.. a tylko zapne na dluga linke coby nie bylo, ze pies bez zadnej kontroli (czyt nie na uwiezi);p a moj pies macha ogonem jak psa nie lubi "oo taki ladny piesek i jak ogonkiem macha, pewnie chce sie pobawic" tiaaa wczoraj uslsyzalam "oo a ten jaki piekny taki zly"- Cek spokojnie przechpdizl n luznej smyczy obok 2 samcow, laba doga borduskiego.. a komentarz byl napewno apropo dawnej sytuacji gdzie lab chcial zjesc Cek podzcas zabawy i nastepnym razem Cek profilaktycznie na niego burknal przy mijaniu... ale pamietajmy! Cekin jest zly, niedobry, noepodwolywalny ( pomine fakt odwolania go od najwiekszego wrogas i jego przemarsz przy mojej nodze aby tego wroga minac po czym zwolnienie z komendy.. [kiedys tez myslalam inaczej i robilam inaczej, forumowiczki wypowiadajace sie tu tak samo- ale jak widac MY drosoolysmy, dojrzalysmy, wyciagnelysmy wnioski co do pewnych naszych i ansyzch psow zachowan czego i zycze Rashi]) -
dla mnie w ogole jest niedorzeczne wyprowadzanie cudzego duzego psa, z ktorym sobie fizycznie dziewczyna nie radzi i tym smaym twierdzi, ze z psme ejst cos nie tak.. jesli wlasciciel sobie radzi to nei znaczy, ze ona tez musi.. ja ze swoimi spami spokojnie chodze, moja siostra tez.. ale matka czy ktos obcy juz by tak kolorowo nie mial... blackshewolf zajmij sie lepiej peiskami w schronisku a Osko zostaw w spokoju.. chcesz jeog czy siebie na sile uszczesliwic?jelsi peis ma wybieg, ma dobra opieke to daj mu swiety spokoj...
-
[quote name='globalnydog193']To tu chyba może pomóc tylko męska ręka. Obwaiam sie, że nie masz takiej siły, żeby go trzymać w takiej sytuacji przy sobie...[/quote] hmm mialam 15/16 lat i radzilam sobie z ONem kolezanki.. sama majac 2 male pieski... teraz tez nie ejst problemem dla mnie utrzymanie swojego silnego psa na miekkiej obrozy nawet jak zobaczy kot ai do neigo wyrwie w momencie kiedy ja sie tego nie spodziewam..
-
lepsze to niz widok ok 5 miesiecznego owczarka niem. w zoologu, znudzonego, lezacego na ziemi.. : "oo popatrz, kolczatka juz dziala"!!!:angryy:
-
Jak reagujecie na chamstwo innych psiarzy?
marmara_19 replied to Gosia>>>'s topic in Wszystko o psach
Diabelkowa.. a dalmat i chart to suki byly? Zara i Daisy?:> odezwij sie do mnie to ci je pokarze na innym forum;p -
maly chudy grubasek;p (35kg wazy tylko) [URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=bb668687dbf9b14c][IMG]http://images24.fotosik.pl/251/bb668687dbf9b14cm.jpg[/IMG][/URL]
-
zadna karma zawierajaca zboza nie ejst "super" aczkowliek mozna w tych akrmach wybrac te lepsze i gorsze... Rinus sprobujcie orijena! moje burki jedza i jest super:Da jak Brutus bedzie biegal i mniej jadl to powinien fajnej sylwetki nabrac:)
-
w domku szykuja sie zmiany... przybedzie nowy "ludz" chcoiaz bywa tu juz od paru lat.. ale etraz bedzie "na stale", remotny zapowiadaja wieeelkie.. ale na koniec lata.. (a mialy byc juz..), przygotowania do remontow na poddaszu juz trwaja:D Cekin dzielny pomagacz no dawaj pile spod tej szafy koles("szwagier" cos zaczyna piesy lubic.. karmi je jak ja o tmy nie iwme.. czy chwalil dzis jak grzecznie spaly jak ja bylam na nocce:D) ajj niedobra stara bluza, zla.. rozszarpie!(ten brud to nie wina zlego aparatu.. to kurz jaki psozedl z tej "szmaty") pierze na nosie mialem rozwalamy jaśka.. pierze fruwaja:D ludki sie cieza.. i tak sprzatac musza;p
-
pomijajac brak talentu a raczej posiadany antytalent wzgledem umiejetnosci robienia fotek.. uczymy sie nowego aparatu.. czesc fotek ejst robionych na automacie(pierwsze 2 fotki) a czesc na manualu.. lol-brak slonka.. ehh raz swieci a za chwile chmurzyska i wiatr..
-
przykro mi:( super psinka byla: taka Baksinkowa... a moze jakas inna mala psinka w potrzebie znajdzie u Ciebie schronienie? jak pozegnalam Baksia to z jedna prawie nieobecna Alfa(tak tak, byla ale jej nie bylo... odczula w jakis sposob brak Baksa.. to byl koszmar... postarzala sie wtedy bardzo.. jeszcze do Cek msuiala sie przyzwyczaic, ale etraz odmlodniala:D) bylo smutno.. i pusto.. i po 3 tyg pojawil sie Cek... jego obecnosc bardzo pomogla... Patinka pewnie biega sobie z Baksikiem i Rexem(pies kuzyna, identyczny niemalze jak moj Bakś)
-
hmm 26, 27 lipca... tak czy siak mozna jakies osobne spotkanko zorganizowac.. tj niekoniecznie w bielsku a gdzies w okolicach Jadzi np;p
-
a moze jeszcze nastepna sobota/niedziela? planuje weekend w okolicahc zywca i jelsiby sie udalo to chetnie bym psozla na grupowy spacereq w drodze do zywca czy do domku;p w zalenzosci od dnia spacerq
-
u nas roznie.. obecnie jak praca na 6 (zalezy czy w meiscie czy wyjazd) pierwszy spacer jest ok 4.20 lub .15,pozniej jak wracam, nastepnie ejst jakis dluugi spacer ze szkolonkiem, zabawa, plywankiem lub rowerkiem, i kolejny wieczorem przed spaniem..(tu tez zalezy o ktorej ranow staje;p). jak mamy wolne to wolne, spimy tak dlugo ile tego potzrebujemy;p.. aaaa i teraz jeszcze nocki sie zdarzaja.. wiec za dnia normalnie.. rano po mojej pracy(jutro rano to bedzie mysle, ze 6 juz chociaz do tej powinnam pracowac;p ale pracuje do 6 na papierku;p) wiec po spacerq jakas kapiel i spanie albo i nie ale drzemka napewno.. a pozniej popoludniu jakis aktywny spacerek, rowerek czy plywanko.. zalezy jaka pogoda bedzie;p
-
sie pozmienialo na forum sporo.. psiaki znacie.. ale mamy nowy aparat wiec i fotki nowe bede wrzucac:) Afi 10 lat & Cekin 3 lata i pare mies;p (Alfa robi siad a Cek waruj..)
-
piękny bernardyn??? ......MARYNA za TM
marmara_19 replied to ANETTTA's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
bernardyn w myslowicach.. niedaleko parku, jest jednokierunkowa ulica od parku(tory tramwajowe) do towarowej (tzw.bana przy torach), budynek spzitalu tam jakis jest? ale ulica jest na wprost schodkow parku(wystawy DONkow tam bywaja), peisek zaniedbany troche, nie widzialam nigdy aby ktos go krzywdzil, znam tylko "relacje" mojej rodzinki.., pies ma jakby ugiety kregoslup.. ale trzeba uwazac, bo przy tej ulicy mieskza tez jeden synek z astem.. ast porzadnie poszarpal psa mojej kuzynki... mnie tam nie bylo ponad rok. byc moze.. ale tylko byc moze bede tam ok 19 lipca.. wtedy moglabym podac dokladiejsze namiary.., nie wiem jak tam sytuacja nadal wyglada bo z rodzina nie mam kontaktu(sprawy osobiste). jak cos moge pomoc zlokalizowac bardziej miejsce na pw). jednoczesnie wtedy moznaby sie zajac sprawa asta.. rodowodowego. bo para spotkanych tam rott i lab jest ok;p, z tamtad tez wlansie zniknal czerwony niespelna roczny pit(wydany komus w niezbyt fajne rece) i czarna suka pittka.. sama ulica dlugsa nie ejst bo ok 200m ma.. na chwile obecna tlyko tyle moge napisac.. -
Bambi-merdaczek z Mazańcowic i reszta naszego stada :)
marmara_19 replied to aga-gusia's topic in Galeria
co slychac u naszej kruszynki?:>