Jump to content
Dogomania

simbik

Members
  • Posts

    3341
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by simbik

  1. simbik

    przepis a realia

    [quote name='Cavisia']Asher - ja myślę racjonalnie. Psy posiadam od 1990 roku, cały czas mieszkałam praktycznie w centrum Warszawy. I jakoś smrodu nie było. Żeby nie bylo niedomówień - jestem w 100% za sprzątaniem po psach. Ale trzeba stworzyć do tego warunki. A powiem szczerze , że mnie się robi niedobrze, jak widzę człowieka idącego i trzymającego koooopę w woreczku . Jakaś wrażliwa jestem?[/QUOTE] Popieram w 100%tach. Tak się składa, że ja sprzątam po swoim zwierzaku. Narazie jest zima i nie ma problemu, bo jak wrzucam do normalnego kosza to i tak zaraz zamarza, ale co będzie dalej. W mojej okolicy nie ma koszy na psie odchody. Zbieram do foliowych woreczków (przy gabarytach mojego psiula papierowe nie mają rację bytu), więc wychodzą tu dwie kwestie. Pierwsza to ekologia - to powinno być zbierane do wyznaczonych koszy, by później było odpowiednio utylizowane. Druga - to, że torebka jest foliowa wcale nie oznacza, że nie czuć zapaszku - takie kosze szczególnie w lecie powinny być opróżniane minimum raz dziennie (a wiemy jak to w Polsce bywa) i proszę mi nie porównywać zapachu kupy z resztkami hamburgera (on zaczyna się psuć po kilku dniach) a zapach fekali . Ja mimo braku specjalnych koszy zamierzam dalej sprzątać - choć już czuję ten uroczy smrodek w letni dzionek.
  2. [quote name='BORA']Dzięki :lol: O to mi chodziło, bo jak mówię, że będę sterylizować to zaraz słyszę, że przytyję, że to trzeba karmić specjalną karmą niewiadomo jaką ;) [/QUOTE] Ja moją poprzednią sunię sterylizowałam po pierwszej cieczce. Do końca życia była szczuplusieńka, a nigdy nie była na specjalnej diecie:lol: .
  3. No to ja będę środa i czwartek o 18. Dziś też nie dam rady. [B]Givera[/B] ty bedziesz szła pieszo? Jeżeli tak to możemy się spotkać po drodze przy skrzyżowaniu z McDonaldem, tak za 20 szósta.
  4. [quote name='simbik']Hej Może jakiś wieczorny spacerek po Zdrowiu przed wekendem.[/QUOTE] Ponawiam pytanie. My najchętniej środa lub czwartek. [B]Givera[/B] pasują Ci te dni ? [B]mila 2 [/B]a Ty ? Godzinę możemy dopasować do chętnych.
  5. Hej Może jakiś wieczorny spacerek po Zdrowiu przed wekendem, zanim pójdziemy pod skalpel. Dziękuje za trzymanie kciuków. Ja już się boję :shake: . Dobrze, że chociaż ona nie wie co ją czeka.
  6. Opka z Beirą w drodze powrotnej doszły już do wniosku, że wystarczająco odpoczeły i czas na dalszą zabawę :grin: :Dog_run: . W domciu owszem była ciut spokojniejsza, ale nie na tyle, żeby odpoczywać czy spać :cooldevi: . My niestety w następną sobotę mamy sterylizację, więc na pewien czas wypadamy z gry :sad: . Jednak jak wrócimy to sobie odbijemy :Dog_run: :multi: .
  7. Zdjątka wyszły super :multi: . Dziękujemy za miłe towarzystwo i polecamy się na przyszłość :lol: .
  8. Moja w ostatni wekend bawiła się z pewną beagle'ówną i ofiar nie było ;) .Tylko komicznie wyglądało jak moja Opcia starała się jej nie zdeptać.
  9. Opcia jak najbardziej dziś na Zdrówku będzie tylko dla odmiany z panciem :lol: .
  10. Może być przed ZOO o 12.00. To pozdrowionka i do soboty:lol: .
  11. Ja też się mogę dostosować. Choć preferowana sobota :lol:, no i żeby jeszcze było widno, bo to zawsze sympatyczniej.
  12. [quote name='Givera']Ja z Beirą, jako że z Retkini, też stawiamy na Zdrowie, zarówno psychiczne jak i fizyczne :evil_lol: [B]Simbik [/B]a Wam Zdrowie pasuje???[/QUOTE] No mi jak najbardziej :lol: . Mieszkam na Retkińskiej.
  13. Ja wyjątkowo w ten wekend mam trochę czasu :lol: .
  14. [quote name='coztego']W naszym przypadku oznacza to, że sunia popuszcza przez sen. Od czasu do czasu, raz więcej, raz mniej... po prostu budzi się i zastaje na posłaniu mokrą plamę lub plamkę... Częstotliwość wyprowadzania nie ma tu znaczenia, potrafi wytrzymać i 10 godzin bez spaceru, i potrafi popuścić w godzinę po spacerze... Próbowałam doszukać się w tym jakiejś prawidłowości, ale mi się nie udało... :shake: Ale z tego co słyszałam, to nie zawsze wygląda to tak samo.[/QUOTE] Z moją sunią było tak samo. Tylko to był dog niemiecki i niestety te kałuże potrafiły być spore. Czasami miałam wrażenie, że ona nie czuje, że siusia np. siedzi czeka na jedzonko a tu pod nią rośnie plama. Posikiwać zaczeła jakieś 2-3 lata po operacji i im była starsza tym przytrafiało się to częściej. Oczywiście da się z tym żyć, choć nie było wesoło bo Simba była psem kanapowym ;) a zasikana przez doga kanapa to już mało fajna sprawa. Jednak moja obecna sunia Opka właśnie też szykuje się na zabieg i nie zastanawiałam się nad tym długo. A i Simba była sterylizowana po pierwszej cieczce, więc wątpie czy zabieg przed, czy po pierwszej cieczce jakoś wpływa na to schorzenie - po prostu trzeba mieć moje szczęście ;) .
  15. Myślę, że lepiej nie mógł trafić. Mili, serdeczni ludzie:loveu: , duży dom bez rzadnych schodków :lol: i wielki teren wokół domu do tuptania (w tym zero grządek sama trawka :multi: ) . Jest tam już jedna psina po przejściach, która również znalazła tam kochających ją domowników. Jest starsza pani u której w pokoju nasz Staruszek będzie miał posłanko. Tylko jak to zwykle bywa było i rozstanie z Opką, ze mną :-( ...ale tam będzie mu napewno lepiej a to jest najważniejsze. Staruszku trzymaj się i bądź szczęśliwy :buzi:
  16. [SIZE="4"]Bardzo proszę Łodziaków o zajrzenie do wątku [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showpost.php?p=1324752&postcount=9"]http://www.dogomania.pl/forum/showpost.php?p=1324752&postcount=9[/URL]:multi: [/SIZE]
  17. Właśnie mówiłam Staruszkowi, że jutro wielki dzień i jego historię pozna wiele osób. On z godnością pomerdał ogonem. Myślę, że On cały czas wierzy, że znajdzie swojego człowieka :loveu: . Mam nadzieje, że tym razem się uda:kciuki:
  18. Jest już drugi raz. Tym razem nawet w wyróżnionych. Problem w tym, że już dwie osoby najpierw go chciały, a potem zrezygnowały :-( .
  19. Staruszek po porannym spacerku, chce zajrzeć na 1 stronę :lol: .
  20. Właśnie było pierwsze starcie Opka kontra Staruszek :shake: . On coraz bardziej potrzebuje spokojnego domku :placz: . Plakaciki w dużej części już porozwieszane - miejmy nadzieje, że dzięki nim znajdzie się dobra pancia lub pancio dla Staruszka :loveu: . P.S. Oczywiście nikomu się nic nie stało, ale Staruszek już ma nie te lata żeby się z taką młódką przepychać.
  21. Dziadzio wracaj na pierwszą stronkę :multi: . No i trzymamy kciuki za ogłoszonka:thumbs: .
  22. [quote name='rebellia'] do pobrania z adresu: http://www.xthost.info/dogomania/staruszek.jpg Coś się stało z banerkiem :shake: a on teraz również bardzo potrzebny.
  23. Ogłoszonka już powielone i trochę już rozprowadzone :multi: . Jakby ktoś jeszcze chciał pomóc to mogę dostarczyć je na terenie Łodzi lub wysłać wzór mail'em.
  24. Jeszcze wysyłam drugie ze zdjęciami - ale to bardziej kosztowna wersja wydruku, chyba że dać jedną kopię na ksero .
  25. Już wysyłam. Tylko ostrzegam, że on jest zrobiony w Paint, bo aktualnie nie mam Word'a :shake: . Jednak bez problemu można go wydrukować w Paint (w każdych akcesoriach w Windows).
×
×
  • Create New...