Pysiek, sharpei jest trudnym psem, najlepiej znajduje sie w stadzie dwupsim, gorna granica stada to 5 psow, powyzej zaczynaja sie tworzyc jakies po, pis-y .moze byc jedynakiem ale korzenie ciagna go do stada i nawet domowy kot bywa w koncu akceptowany, "lepsze cus niz nic" :) nie lubi byc sam, pod warunkiem ze wspollokakator jest troche koci jak s.p., cichy, spokojny, NIECHAŁASLIWY, stad awersja do yorkow i innych nadrabiajacych glosem paich ersatzow.
oczywiscie dobrze gdy ma autorytet nad soba. czyli taka joaanac lub rekus.