-
Posts
592 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by k.iwona
-
Gratki :happy1: dla Natalki i Aśki oraz dla Dagmary i Atamana.
-
Napisze wam o swojej nadgorliwości. Kupiłam ostatnio kosmetyk pewnej firmy ( nie chce reklamować) a konkretnie szampom zwiększający objętość włosa na ulotce napisane zwiększa o 100% objętość włosa - nauczona doświadczeniami z innymi firmamy oczywiście z przymrużeniem oka potraktowałam to, co napisał producent. Ponieważ na najbliższej wystawie chciałam żeby moja IRA wyglądała najlepiej jak tylko można postanowiłam, że wykąpie ja w tym specyfiku. Na szczęście BÓG mnie nie opuścił i postanowiłam wypróbować go przed dniem najważniejszym. No i dziś spijam efekty. Producent pisał prawdę włosa jest o 100% więcej!!! IRA wygląda jak AFRYKAŃCZYK PO SPOTKANIU z PRĄDEM! Na głowie ma AFRO i tylko dzióbek jej sterszy spod tej niezwykle bujnej czupryny z tyłu natapirawać i moze startować na ringu z bobtailami ! Najgorsze jest to, że producent napisał, że efekt jest trwały i może się utrzymywać nawet do kilku tygodni! O losie mam nadzieje, że choć w tym punkcie przesadził!. już wykompałam ja powtórnie tym razem w naszym starym dobrym szamponie brrry ale sobie narobiłam !
-
TRUE LADY otrzymała swój kolejny CACIB tym razem wreczył jej go ceniony i bardzo surowy charci sędzia przewodniczący Węgierskiego Klubu Charta M. LEVENTE !!!! ILONA i LASZLO nasze WIELKIE GRATULACJE !!!! :loveu::sweetCyb: Dziewczyny Bardzo dziękuje wam za gratulacje na Miłośnikach chartów w iniemiu swoim i włacicieli TRUE - podziekowałabym wam na tamtym forum ale cały czas wyskakuje mi na tamtym forum jakiś bład i zawiesza ni się strona. [IMG]http://www.afganagar.hu/images/stories/tr.jpg[/IMG]
-
True ma piękny pigment nosa , oka , fafli a nawet miejsc intymnych :evil_lol: za to ja mam czarne podniebienie :diabloti:. Mao przy swoim jasnym kolorze też ma cudowny pigment :iloveyou:. A siodła z włosem ościctym True ma czarne Mao ciemno stalowe pręgowane , a oczy kształt oka TRUE jest zniewalający po prostu idealy nie tak jak u wielu afganów okrągłe :diabloti:.
-
Tak jak napisała ILONA w chwili obecnej Czkoladowy z srebrnymi dodatkami . Mama True Lady niesie gen zmieniający ilosc wytwarzanego pigmentu i wiele jej dzieci zmienia kolor wraz ze wzrostem włosa np jeden z braci TRUE Lady który na przegladzie miotu był opisany jako czarny podpalany w chwili obecniej jest niebiesko niebieski z tym że tam gdzie podpalenie jest jasniejsza barwa a tam gdzie czarna ciemniejsza ( kolor zniemił po pierwszym roku życia. Inny przykład to nasz Mao który w chwili obecnei jest platynowo - srebrny a prązki praktycznie zanikły inny to Zorba jako szczenie była Czerwona teraz jest jasno złota z czarnym nalotem. Czy to jest fajne ? dla mnie tak . Jest jeszcze jeden afgan który co roku ma inny kolor - Atache gar de Marii - zawsze podobały mi się jego nowe twarze :).
-
ZORBA jej na imie lub ZOMBI to zalezy czy jest grzeczna czy broi to suka z mojego ostatniego miotu - U - miotowa siostra Calamus UMAREX RED HOWK ( ma na DGM swoja galerie). Jej Ojciec to import z Australii do Szwecji piękny ,wspaniały i doskonały ( był moim absolutnym faworytem na Swiatowej wystawie w Stokcholmie - zakończył na bardzo wysokim 4 miejscu w klasie CHAMPION) jego imie to AVIVA Coeur a Coeur a mama to Nasza ukochama TORUNIA dzierrząca wspaniały zestaw tytułów chwilowo nie wystawiana ale juz niebawem wchodzi w wiek weterana wiec znów bedzie mozna ja zabaczyćw ringu. Zorba jest jeszcze bardzo młoda i nie była do tej pory pokazywana w ringu jedyne co moge powiedzieć o niej od siebie to tyle ze jest najdynamiczniejsza i najbardziej wydajna w ruchu ze wszystkich moich afganów.
-
Ten wątek bede uzupełniała ta fotka jest dla nie mogących sie doczekać nowych zdjec mojej Dezdemony
-
I.R.A. w doskonałym stylu ( 2x CACIB, 2 x BOB , [B][COLOR=red]BOG i :mdrmed: r.BIS[/COLOR][/B]) zakończła Championat w kolejnym kraju . Tym razem do nie małej puli zwycięstw i championatów dołozyła tytuł CHAMPIONA WĘGIER i na tą chwile jej dorobek wystawowy wygląda tak : [B][FONT=Tahoma]MIĘDZYNARODOWY CHAMPION PIĘKNOŚCI[/FONT][/B] [B][FONT=Tahoma]CHAMPION POLSKI [/FONT][/B] [B][FONT=Tahoma]CHAMPION SŁOWACJI[/FONT][/B] [B][FONT=Tahoma]CHAMPION CZECH [/FONT][/B] [B][FONT=Tahoma]CHAMPION WĘGIER[/FONT][/B] [B][FONT=Tahoma]CHAMPION LITWY[/FONT][/B] [B][FONT=Tahoma]CHAMPION MŁODZIEŻOWY /PL/ [/FONT][/B] [B][FONT=Tahoma]#[/FONT][FONT=Tahoma][COLOR=#666666] TOP AFGANKA POLSKI 06' [/COLOR][/FONT][/B] [B][FONT=Tahoma]#[/FONT][FONT=Tahoma][COLOR=#666666] CHAMPION OF CHAMPIONS 08' -BOS [/COLOR][/FONT][/B] [B][FONT=Tahoma]#[COLOR=#666666] ZWYCIĘZCA BERLIN 08'[/COLOR][/FONT][/B] [B][FONT=Tahoma]# [/FONT][/B][B][FONT=Tahoma][COLOR=#666666]ZWYCIĘZCA KLUBU CHARTA 06' [/COLOR][/FONT][/B] [B][FONT=Tahoma]# [/FONT][FONT=Tahoma][COLOR=#666666]NAJLEPSZE SZCZENIE POLSKI 05' [/COLOR][/FONT][/B] [B][FONT=Tahoma]# [COLOR=#666666]KWALIFIKACJA NA CRUFT'S 2009[/COLOR][/FONT][/B] mam nadzieję że ciąg dalszy nastąpi i cały czas bije się z myślami czy nie zkorzystać z propozycji jedego z najlepszych afgańskich hendlerów USA ( mocno nalega) i nie wysłać naszej 3,5 rocznej GWIAZDY na podbój Ameryki. [IMG]http://img237.imageshack.us/img237/9839/debrecen3031082008calameq9.jpg[/IMG] [IMG]http://img237.imageshack.us/my.php?image=debrecen3031082008calameq9.jpg[/IMG]
-
Przedstawiam afgana rodem z Węgier jego imie to po domowemu YAZID . Jest to towarzysz zabaw i wystaw nasze Calamus TRUE LADY . Więcej informacji na temat TRUE i YAZIDA znajdziecie na stronie [URL]http://elsaoma.uw.hu/[/URL] [IMG]http://img299.imageshack.us/my.php?image=bubifq4.jpg[/IMG][U][IMG]http://img299.imageshack.us/img299/1431/bubifq4.jpg[/IMG] [/U] [IMG]http://img254.imageshack.us/img254/1534/yazid2kt4.jpg[/IMG]
-
[IMG]http://img144.imageshack.us/img144/4013/natanilaszloiu4.jpg[/IMG] Natuś i Laszlo - nawet nie wiem kiedy oni zrobili sobie te fotke
-
[IMG]http://img180.imageshack.us/img180/1448/yazydsl6.jpg[/IMG] na fotce pies z klasy Champion Yazid
-
z finałów [IMG]http://www.kennelclub.hu/dogshow/2008/debrcacib2/bis2.jpg[/IMG] [IMG]http://www.kennelclub.hu/dogshow/2008/debrcacib2/10.jpg[/IMG]
-
Fotka z Młodego prezentera _ ta dziewczynka widziała mojego Afgana pierwszy raz na oczy i tak zaszaleji w konkursie :) [IMG]http://img47.imageshack.us/img47/5553/adrianinatanjrhad8.jpg[/IMG] i BIS [IMG]http://img376.imageshack.us/img376/2628/bisdebrecen303108200808xc5.jpg[/IMG]
-
I my tam byliśmy ( z afganami) - to była moja najdalsza wyprawa wystawowa. [B][COLOR=black]BYŁO FANTASTYCZNIE !!!!![/COLOR][/B] do Polski wróciliśmy z wielka torbą nagród i pucharów oraz bezcennymi wrażeniami. W skrócie ugralismy z [COLOR=red][B]4 CACIBÓ -w wszystkie CZTERY[/B] [/COLOR][B][COLOR=red]!!!!!!!!!!!!!!!!!! :smile:)))))[/COLOR][/B]z [COLOR=black][B]czterech r.CACIBÓW - TRZY !!!![/B][/COLOR] przy czym brak kompletu rezerw zawdzieczam tylko sobie i swojemu gapiostwu . Przywieźliśmy równiez [B]komplet CAC - ów , obydwa BOB-y , jednego BOG-a[/B] oraz [B][COLOR=red]R.BIS:cunao:[/COLOR][/B] 1 dzień psy [B]***Calamus TRUE FIGHTER[/B] - CAC i druga lokata w konkursie młodego prezentera gr. starsza [B]*** Breathless de Darjeeling[/B] CAC, CACIB suki [B]Calamus SHOW ME HEAVEN[/B] CAC, CACIB, BOB - nowy [B]Champion Wegier[/B] [B]Calamus TRUE LADY[/B] CAC, r.CACIB 2 dzień psy ***[B]Calamus TRUE FIGHTER[/B] - CAC , CACIB *** [B]Breathless de Darjeeling[/B] CAC, r.CACIB suki ***[B]Calamus SHOW ME HEAVEN[/B] CAC, CACIB, BOB ,[B][COLOR=red] BOG , r.BIS[/COLOR][/B] ***[B]Calamus TRUE LADY CAC[/B], r.CACIB [IMG]http://img517.imageshack.us/img517/6763/debrecen3031082008finalff9.jpg[/IMG] [IMG]http://img176.imageshack.us/img176/6823/debrecen3031082008calamjp7.jpg[/IMG]
-
Yazid i ja WAM gratuluje !!!!! :hand: Yazid bardzo dziękuja za pomoc organizacyjną ! za pomoc przyringową i katalogowa ! bawiliśmy się świetnie ! pizza była pyszna a wegierskie wesela :drink1:w sumie sa takie same jak polskie
-
Wiele prawdy w tym co piszesz i to mnie utwierdza w przekonaniu że powinnam tu zostać. Przeklejanie moich postów i zdjeć a prosze cie bardzo - masz moje błogosławieństwo i to dozywotnio :) a teraz kilka fotek. na razie jeszca panienka [B]Calamus TRUE LADY[/B] [IMG]http://img511.imageshack.us/img511/9688/calamustrueladydebrecenpm5.jpg[/IMG] [IMG]http://img441.imageshack.us/img441/2138/calamustrueladydebrecensk0.jpg[/IMG] [IMG]http://img165.imageshack.us/img165/6695/calamustrueladydebrecennm2.jpg[/IMG] [IMG]http://img238.imageshack.us/img238/2298/trueladydebrecen3031082do3.jpg[/IMG]
-
Fart :) milion pierwszy raz mi to mówisz ja już się nawet tam zalogowałam ale tak jak ci mówiłam ja człowiek dość zajęty jestem i obawiam sie ze na 2 fora to mi czasu nie starczy a bardzo lubie DGM . mam fotki jak wróce z pracy to wstawie. a Fotki mam batdzo fajne :)
-
Wrócilismy - uff - to była moja najdalsza wyprawa wystawowa. [B][COLOR=black]BYŁO FANTASTYCZNIE !!!!![/COLOR][/B] do Polski wróciliśmy z wielka torbą nagród i pucharów oraz bezcennymi wrażeniami. W skrócie ugralismy z [COLOR=red][B]4 CACIBÓ -w wszystkie CZTERY[/B] [/COLOR][B][COLOR=red]!!!!!!!!!!!!!!!!!! :))))))[/COLOR][COLOR=black] [/B][/COLOR]z [COLOR=black][B]czterech r.CACIBÓW - TRZY !!!![/B][/COLOR] przy czym brak kompletu rezerw zawdzieczam tylko sobie i swojemu gapiostwu . Przywieźliśmy równiez [B]komplet CAC - ów , obydwa BOB-y , jednego BOG-a[/B] ( były tylko 2 lokaty na grupie) oraz [B][COLOR=red]R.BIS :megagrin::cunao:[/COLOR][/B]
-
zapomnałam dodać że piąta gwiazda pochodzi z KLUBOWEJ WYSTAWY CHARTÓW :mdrmed:8-) na której TANGO otrzymał nominacje na wystawe QRUFTS 2009 ! FART może jednak trzeba się wybrać hahaha mamy niezły TIM na tą wystawe -nominacje na QRUFTS 2009 posiadaja: Calamus TRUE LADY Calamus SHOW ME HEAVEN BREATHLESS de Darjeeling i Calamus TORNADO PRINCE Jak Olka pojedzie to ja tez jade !
-
Kolejna ZIELONA GWIAZDA !!!! :terazpol::laola:(przypomne tylko ze przyznawana jak u nas NAJLEPSZY PIES w RASIE ! i trzeba pokonać równiez psy z klasy champion!) Z tego co pisze Susan - Calamus TORNADO PRINCE mimo swojego młodego wieku ( zaledwie 22 miesiace) nie ma z tym zbyt wielkiego kłopotu i po raz PIĄTY sedzia przyznaje własnie jemu ZIELONA GWIAZDE ! Ja pękam z dumy Susan z zachwytu - zaczynamy gwiezdne odliczanie do zakończenia tego TRUDNEGO Championatu :) :megagrin:
-
Nie nie wszyscy tak intenstwnie sledza plany innych hodowi i nie wszyscy wiedzieli , ale teraz juz wiedza. Na zaprezentowanie kawalera IRY trzeba bądzie jeszcze poczekać ujawnić moge tylko że nie jest europejczykiem :lol:
-
To powiało tajemniczo - niech i tak będzie My też powolutku zblizamy sie do mety 2008. Bardzo bym chciała pokazać IRE na wystawie Europejskiej ale to raczej mało prawdopodobne IRA dużymi krokami zbliza się do cieczki a tajemnicą nie jest ze bedę próbowała powielić jej geny , utrwalić typ i temperament.
-
Kolejne gwiazdy w Irlandii - tym razem 2 x r.Zielona Gwiazda 1.Limerick & District - Mr. U. Timonen Green Star DogNOR/SWED/DEN/EST/USA/INT CH SHAKE DOWN AT NIGHT Res Green Star Dog CALAMUS TORNADO PRINCE Green Star BitchUK CH NIGHTWIND NO WOMAN NO CRY VON HARLEXTAN Res Green Star BitchAGHA-DJARIS UNDER A SPELL 2.Tralee & District - Mr J. Dupas Green Star DogNOR/SWED/DEN/EST/USA/INT CH SHAKE DOWN AT NIGHT Res Green Star Dog CALAMUS TORNADO PRINCE Green Star BitchUK CH NIGHTWIND NO WOMAN NO CRY VON HARLEXTAN Res Green Star Bitch NILBUD TIGER LADY ale jestem z niego dumna !
-
dzięki świetne zdjęcie ! dodam tylko że to fotka pochodzi z scisłefo finału BIS juniorów do którego z X gr weszła Lisa i Syjon.