Jump to content
Dogomania

wellington

Members
  • Posts

    5144
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by wellington

  1. Pani moze 9 razy dopilnuje a dziesiaty raz nie - i dlatego sterylka musi byc !!!
  2. Misieek wstawi fotki Kubusia z kapieli - dziekuje , znowu mnie wybawila :calus:
  3. Kiwi, wlasnie dostalam wiadomosc, ze plakaty beda juz rano. Odpisalam, ze przyjde po nie ok 13-ej. Jesli na krupnicza Ci nie daleko, to spotkajmy sie o 14-ej przed cukiernia Michalka , dobrze? Plakatow bedzie 50 sztuk kolorowych. Jesli myslisz ze za malo, mow, to sie dorobi.
  4. Widzialam dzis Ciapka z autobusu na Alejach - wysiadlam na najblizszym przystanku i pognalam do niego zeby sie przywitac z nim. Byl ze swoja nowa pancia i z 15-letnia kolezanka Sniezynka na spacerku. Podobno nie lubi zostawac sam (a kto lubi...) , podrapal drzwi i pogryzl cos. Wyglada na zadowolonego, a pancia ma wielkie wyrozumienie dla niego. Dalej dostaje insuline, a nowa pancia da mu w krotce badania zrobic i szwy wyciagnac. Pancia baaardzo mila :loveu::loveu::loveu:,a Ciapuniek coraz piekniejszy !
  5. Kiwi, nie wiem kiedy beda gotowe plakaty, a dzis chyba juz sie nie dowiem. Bede sie dowiadywac od rana i dam znac na kom. dobrze ?
  6. Postaram sie Wam plakaty dostarczyc w miescie przed 14.00. Moze gdzies w okolicach Krupnicza/Aleje ?
  7. Mam fotki przeslodkiego piesia podczas kapieli i po, zawinietego w olbrzymi recznik podczas froterowania i masowania na kolanach - ale kabel moj nie pasuje do aparatu i musze stale chodzic do sasiada zeby pozyczyc czytnik i juz troche glupio sie czuje. Postaram sie dzis wstawic, bo jest naprawde wielki slodyczek z piesiunia :loveu::loveu::loveu: i powinni go wszyscy widziec i sie nim zachwycac ! A pani mieszka raczej na Biezanowie, wedlug mnie, bo wysiadlam na przystanku Biezanowska.
  8. Paulus, a jak Ciapek teraz sie zachowuje ? Czy sa zmiany po podaniu insuliny ?
  9. Paulus, ale trzeba sprawdzic czy te szczepienia po podaniu narkozy i antybiotykow jeszcze dzialaja, tak jak wczoraj mowilismy.
  10. Elso, przepraszam ! Ciapek mial krew pobierana 1 x w niedziele rano, byl naczczo, i lekarz wsadzil krew do takiej aparatury, ktora natychmiast ustala wysokosc cukru. Dawka insuliny byla ustalona wedlug wagi Ciapka . Wiecej nie mial badan. Mocz nie byl badany. Lekarz kierowal sie wynikiem krwi i opisem objawow . A ja jestem 100 % zielona jesli chodzi o cukrzyce, natomiast bardzo mnie niepokoilo Ciapka pragnienie (on lekko potrafil wypic ok. 1,5 l naraz), brak apetytu,siusianie (+ - co 1,5 godz.) i wymioty, poczym byl oczywiscie znow spragniony. Dawalam mu potem tylko malutkie porcyjki ( i wody), ktore zatrzymywal. Po podaniu insuliny natomiast pragnienie zmalalo, a apetyt mial o wiele wiekszy i nie zwracal juz. Ja osobiscie nie potrafie ocenic na ile takie objawy sa spowodowane poziomem cukru w krwi, i dlatego polegalam na zaleceniach lekarza.
  11. Elso, ja nie jestem lekarzem - ja tylko powtarzam co powiedzial lekarz. Dzis bylam ponownie w lecznicy na Pilsudzkiego i jeszcze raz doktor Kujawski potwierdzil zeby Ciapek bral insuline przez 3 tygodnie, poniewaz objawy Ciapka, ktore mu opisalam (nadmierne pragnienie, brak apetytu, wymioty), wskazuja na lekka cukrzyce. Potwierdzil tez, ze leki przeciwgrzybiczne, ktorymi Ciapek byl leczony w schronisku, zawieraja sterydy, ktore byc moze, wywolaly te cukrzyce. Jesli tak, to organizm za jakies 3 miesiace sam powinien juz sobie dac z tym rade i nie trzeba bedzie wiecej podawac insuliny. Agnieszko, musimy wiedziec kiedy Ciapek byl szczepiony ostatni raz.
  12. A gdzie Dodo i Ciapek sie spotkali ? Na neutralnym terenie, tak jak radzila AgaG czy w domu ?
  13. O.K. Paulus. Obawiam sie tylko, ze mu poziom cukru znowu skoczy i bedzie znow pil jak smok. Czy nie placze sam ?
  14. Od rana Ciapek ma nowy domek tymczasowy u Paulusa . Na sniadanie Ciapek zjadl z apetytem miseczke kurczaka z ryzem i miseczke chrupek na deser. Mniej pije :multi:. Wszystko wskazuje na to ze ta insulina mu pomogla, trzeba bedzie wiec mu ja dalej podawac codziennie. Paulus : popoludniu bede w lecznicy i kupie 1 op. Caninsuliny + strzykawki (starczy na ok. 3 tygodnie). Jak Ci ja podac i czy potrafisz dawac zastrzyki podskorne ?
  15. Mam przygotowane dla niego papu i lekarstwa (Euthyrox N i Enap). On juz zdecydowanie mniej pije i wiecej je. Jutro musze sie dowiedziec co w takim razie z ta insulina, czy powinien dalej dostawac, etc.
  16. Mosii, wet mi kiedys mowil, ze psy powyzej jakiegos wieku juz nie zarazaja sie nosowka. A Ciapek ma juz swoje 6 - 7 latek, podobno.
  17. Nie, on w ogole nie brudzi w domu. Jak chce na pole to piszczy, taki madry jest ! On tylko w pierwszy dzien obsikiwal wszystkie katy i rogi zeby swoja obecnosc zaznaczyc, natomiast pozniej, jak tyle pil, to co dwie godziny piszczal, schodzilismy na dol i on zaraz poszedl siusiu. Nigdy mu sie nic nie zdarzylo w domu.
  18. Dziekuje za informacje , Agnieszko ! Jutro dzwonie do weta i powiem mu co wiesz z schroniska . Dla nie wtajemniczonych jak ja w fazy wlosa tu jest wytlumaczenie http://labrador.terramail.pl/anat/skor.html : "Włosy psa nieustannie rosną i większość psów linieje. Podstawowy cykl wzrostu włosa podzielony jest na trzy fazy: 1. Anagen, 2. Catagen, 3. Telogen. Anagen jest etapem aktywnego wzrostu włosa z brodawki. Gdy tylko włos osiągnie swoją optymalną długość, przestaje rosnąć. Włos jest ciągle przyczepiony do brodawki - etap catagen. W końcu brodawka ściąga się, luzując włos zanim zacznie się wzrost nowego włosa. To jest telogen - włos zostaje wypchnięty przez nowy włos".
  19. Maz Tweety nas punktualniutko zawiozl do lecznicy dzisiaj z samego rana , cale szczescie bo bylysmy pierwsi. Ciapek dostal zastrzyk z antybiotykiem, zeby nie doszlo do infekcji, i potem pan doktor mu ogolil kawaleczek futerka z prawej przedniej lapki i wzial mu troszke krwi do zbadania cukru. Ani przy zastrzyku ani przy pobieraniu krwi Ciapek nie pisnal - zupelnie jakby to w ogole nie bolalo, a musialo przeciez troche ... Wiec Ciapek ma ciut podwyzszony poziom cukru (7,7, a gorna granica to 6,7). Moze dlatego mial takie straszliwe pragnienie. A jego poziom cukru moze byc spowodowany tym, ze w schronisku byl leczony sterydami. Jesli tak, to cukier powinien sie sam unormowac w przeciagu 3 miesiecy. Ciapek wiec dostal nastepny zastrzyk z insulina - zniosl to jak zwykle bohatersko. Zobaczymy czy bedzie lepiej. Innym powodem nadmiernego pragnienia moze byc nieodpowiednia praca nadnercza - znow ew. jako skutek leczenia sterydami. To sie da tylko przez dokladne badanie krwi stwierdzic. Wiec jesli pragnienie po insulinie nie ustapi (i w zwiazku z tym nadmiernie siusianie) trzeba mu bedzie ponownie zbadac krew. Czy istnieje mozliwosc sprawdzenia czym Ciapek byl leczony przez ostanie miesiace w schronisku ? Pan doktor nie wiedzial tez na jakiej podstawie ma wpisany lekarstwo na tarczyce, mowil zeby nie dawac. Mam jednak wrazenie,ze ta insulina mu pomogla - ma lepszy apetyt i pije mniej. Czekajac na taxi do domu na ulicy - ktos mnie zapytal czy to Ciapek. Okazalo sie, ze pancia Pigwy akurat z nia przechdzila na spacerek i Ciapka natychmiast rozpoznala ! Pan doktor kazal Ciapkowi koniecznie dalej chodzic w tym okropnym leju na glowie, ale on sie strasznie meczy w nim, wiec jak idziemy na spacerek albo jak jemy albo jak spimy to lej stoi sobie sam obok. I tak Ciapka nie spuszczam z oka, a gdyby sie mial dobierac do szwow, to lej wraca na glowe. W domu Ciapek pozwolil sobie uszy dokladnie wyczyscic ( a trzeba bylo !!!), zachwycony nie byl, ale sie nie sprzeciwial, prawdziwy anioleczek ! Ciapek jest ultra lagodnym pieskiem, nic tylko chce byc glaskany. Uwielbia spacery, jest niezmordowany mimo ze tak krotko po operacji i mimo antybiotykow. Juz teraz jest silny, jak przytyje chudzinka to bedzie z niego kawal pieska. Koty go dalej nie interesuja. Merda ogonkiem jak sie tylko spojrzy na niego, jest bardzo kontaktowy. Czekamy zatem na dalsza poprawe apetytu, bo ktos musi zjesc te michy z filetami z kurczaka , a domek weekendowy miesa nie jada.....
  20. Ciapek w domu nie brudzi ! Jak potrzebuje lulu to sie wierci i placzliwym glosem melduje. Przed chwila dzwonil Paulus :lol: ze zabiera go do siebie w poniedzialek rano. Nie wiem jak sie beda zgadzali z Protazym/Dodem , ale Ciapek jest taki przytulny, jesli nikt na niego nie bedzie warczal to bedzie o.k.
  21. Agnieszko : Enap ile mg tabletki dla Ciapka ? Ja mam 5 mg tableti w domu.
  22. Ciapkowi bardzo smakuje filecik kurzy :multi:. Ryzu dalej nie papu. Tak, to pragnienie jego mnie troche niepokoi, ale moze w pokoju bylo za cieplo dla niego. Jutro dam zrobic badania krwi na wszelki wypadek. Wazne : Ciapek sie w ogole NIE leni ! ( w odroznieniu do reszty towarzystwa....)
  23. Obydwa leki, enap i euthyrox, mam w domu. Ciapek grzecznie spal cala noc od 23-ej do 6 rano. Potem spacerek, siku, etc. na polu jak sie nalezy. Chodzi na smyczy grzeczniutko. Potem wypil pol wiadra wody, ktore zaraz zwrocil....... Potem wypil nastepne, ale wzielam go juz na pole, zwrocil jednak w klatce schodowej... No to dostal wode w malych porcjach, choc pragnienie chyba ma wielkie. Ryzu nie chce, makaronu nie chce, sucha bulke zjadl, sucha karme nie.Teraz mu gotuje filety z kury, zobaczymy czy zje. Bardzo grzecznie czekal przed sklepem, gdy robilam zakupy. Koty ignoruje zupelnie, moja suke tez, choc ona sie go troche boi, takiego wielkiego psa z takim halasliwym lejem na glowie :shake: - ona jeszcze takiego nie widziala, a pozatym kto to widzial krzesla albo kanapy z boku obsikiwac :crazyeye:. Narazie znowu spimy, leciutko chrapiemy, dosyc wydarzen jak na jeden poranek !
×
×
  • Create New...