Jump to content
Dogomania

ayshe

Members
  • Posts

    11461
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by ayshe

  1. [quote name='dorplant']usmialam sie po pachy , najbardziej z "aishowskiego "opisu procesu myslowego ON-ka :multi::multi: jest super, jakbym swoje "glabiki" widziala i ich miny na placu :evil_lol:[/quote]no coz...onki sa neibywale lotne w procesach myslowych:evil_lol::loveu:
  2. Zosiu-ja po prostu reaguje nerwowo na nawet nawiazanie do miotolgii za co przepraszam bo nei jest to osobiste. zreszta tylko i wylacznei dlatego ze nie zdzierzylam zaczelam pisac w necie,na dogo.zeby prostowac ale i pietnowac rowniez.pokazywac co zle. boje ise nieco o mainy zeby nie poniosly ciezszych konsekwencji mitow na swoj temat-przy zauczaniu belgow to lekko moze przerazac:cool1:.jakos tak ludzie ciagna niezmiernie do psow z jak najbardziej dziwaczna mitologia np.maliny sa wsciekle az,to sa psy ktore zeby gryzc zrobia wszystko,sa nieopanowane ,potrafia gryzc mimo nawet polamanych nog..i tkaie tam..pomijajac tekst ktory ostatnio czytalam gdzies tam ze maliny dostaja padaczki z agresji .:roll::evil_lol: romas-aaaaaa no :D chilli akurat nie jset poprawnie zbudowana:D:D. ja powiem tak:jak patrze jak choidzi lub zlaatwia sie lub biega pies o budowie sznaucera czy bnelga to wyglada ndla mnei jak jakis pokrecony i dziiiwny:D.no wiec?;).mysle ze kazdy kupuje ot oc mu odpowiada ale chodzi o to zeby nie przylepiac latek . podkreslam ze neguje hipertyp w KAZDEJ rasie nie tylko w onach choc w onach mnie to najbardziej wnerwia.:).
  3. dlatego startuja:evil_lol:. bo stres ich zjada zywcem:razz::diabloti: nooo mimoza to luzak jest.podobnie jak kryminalista baltowski:diabloti: slowa dorplant sa potwierdzeniem mego wrazenia ze wygladamy NORMALNIE.:).wiec nie jojczyc wiecej ze nas zamknom do czubkow i takie tam i ze jestesmy desant:D.
  4. romas-tak .bardoz kocham ta rase.wiem jednak jakie ma problemy.nie sa wiksze niz innych ras. to sap sy do roboty.mamy szire w hipertypie.nie zaplatuje sie w swoje nogi raczej.a to dlateog ze pracuje. jestem ogromnym przeciwnikiem hipertypu i psow hodowanych na ring.bezwzglednie onki sa psami ktore musza pracowac.te spotkania niemile sa z onkami ktore nic nie robia.to nie jestpowod do oceny rasy a raczej do oceny ludzi.z onkiem trzeba pracowac od 6 tygonia jego zycia.az do smierci.to niej est pies dla ludzi ktorym sie nie chce.stephanitz pisal o horandzie to samo co ja moge napisac o onach ktore znam.zmienily sie wytyczne sportu,wymaga sie iwiekszych popedow od psow.naprawede ktos mysli ze pierwszeo ny daly by sobie rade dzisiaj na plycie z pozorantem tak spieawjaco?:razz:napewno nie.:diabloti:.trzeba myslec faktami nie emocjami.psy hodowane wg zw sv maja ogromny spadek wystepowania ciezkiej dysplazji. normalnie tryzmany onek,z kondycja,praucjacy[stephanitz juz pisal ze minimum dlao nka to 4 godziny ruchu dizennie-nie na smyczy lecz RUCHU i trenigu]to pies bardzo sprawny i wytryzmaly. nie bedize skakal jak malina a malina nigdy nei dorowna wytryzmalosci onka.to sa inne rasy i kazda ma swoje problemy i psychiczne i zdrowotne. uwazam ze hodowcy ringowi dostana po tylkach sami-sami sie w te pupy skopia jesli ludize beda wymagali a a nie wyznawali mitologie.lacznei z tym ze ony szuraja tylkami po ziemi albo przewracaja sie na gorkach albo zeby mogly normalnie chodzic to trzbea im miesnie przycinac.to sa tkaiew bzdury ze po prostu zal tylek sciska:angryy:.i milosc do rasy nie ma tu nic do rzeczy.o kazdej rasie moge poopowiadac wiele takich mitow.romas-widzialas nasze ony.mozez mi powiedizec gdzie niby one sie przewracaja albo placza?a przeciez to typowe ony ..zadnych tam wybieranych.statystyczne.wiec moze bez przesady.kazda rasa naklada na wlasciciela ja wybierajacego okreslone obowiazki.jak sie je zlewa no to sorry ale ot nei iwna rasy tylko blednego wyboru czlowieka.jesli mam byc szczera to powielanie mitow o onach doprowadza mnei do szewskiej pasji bo na onach i polityce to sie zna chyba kazdy polak.:shake:.
  5. ooo to wylamywacze paskudne:evil_lol::mad:. eddiii znaczy sie?:mad::evil_lol: nie watpie ze latwo was bylo poznac tak jak zawsze bo nie da sie ukryc ze wygladamy jak sekta :evil_lol:
  6. e tam...zazdroscimy mu bohaterskiego psa i tyle:cool3::evil_lol::evil_lol::evil_lol:
  7. [quote name='lisica'][quote] Nie,to nie do Ciebie,było ino do tych postów z owczarka Co właśnie było zarzutem,:evil_lol:ale i tak wsio przez Ciebie boś kobitko nadała charakter działowi ON na dogo:loveu:.Posiadacze z "cyklu",jak w gorącym temacie na owczarku,nie mają tu czego szukać,na szczęście[/quote]no wiem ze ina pila do mnie:evil_lol:.nawet chcialam cos napisac ale ja sie nei chce denerwowac tematami na owczarku.po prostu rece opadaja jak sie czyta rozne tam takie i ja juz nie mam na to sily.poza tym uwazam ze blizni musi miec mozliwosc odpoczecia od ayshe :evil_lol:.i budowac wlasna mitologie.ludziom widocznei to potrzebne do poczucia bezpieczenstwa wlasnych pogladow.ja uwazam ze wzorzec jest bezwzgledny i dokladny na tyle ze nie pozwlala na watpliwosci a zdolnosc czytania jest osiagnieciem cywilizacyjnym. lisica-proces myslowy ona dopoki siem u go nei przerwie delikatna sugestia zeby laskawie przestal czubic:D 1.o oooooo!co tooo? 2.wpierniczyc temu cokolwiek to jest-prewencja ponad wszystko:D 3.ooo to nico bylo ekhem...hmmm...jednakowoz nalezy udawac ze sie to zabilo zeby czlowiek nei zauwazyl ze wydurnilem/am sie z deczko.;).
  8. ja powiem tak:moj onek zobaczy kota.ooo koooot aaaa zabic kota.leci dekiel do kota[no jak mu pozwole oczywista bo inaczej niehumanitarnie sie wydre i jeszcze kopa w tylek moze zarwac:diabloti:].kot hamuje.co robi dekiel dany?dany dekiel nie zdazy wyhamowac i a)wpada wk ota po czy ma glupisa mine dlaczego dany kot nei ucieka dalej,popatrzy sie wydrze ryja i odchodzi udajac ze zabil kota b0udaje mu siewyhamowac i omija kota dla kurazu wydzierajac ryja albo i nie bo nalezy udawac ze zabilo sie danego kota. czyli w kazdej sytuacji onek zachowuje sie standardowo reagujac poscigiem za uciekajacym lupem-no coz robi to samo z pozorantem w sumie:evil_lol:.a pozorant jest najnaj zajefajniejszym kumplem na swiecie i onek tez udaje z go zmorduje normalnie wtrymiga po czym lezie za pozorantem z rekawem i wali z tylu po nogach"no to jak?mordujem cie dalej?:loveu:. pzorant zabiera rekaw,a onek wsciekle rzuca oczyma,slina z agresji pryska,rooozerwie noormalnie,rooozerwie...:evil_lol: ps.inna sprawa ze mocno obciazajecy pozorant wchodzi onkowi na ambicje;)i wlacza w psie walke.po prostu przeciwnik to przeciwnik a on wie ze i tka zawsze wygra.w koncu tkai sens jest pracy z ipo-eksploracja popedow ona i budowanie ego psa.
  9. tiaaa onki to niebywale waleczne psy:evil_lol:.tygrys i tyranozaur im tez nei grozny przy blizszym spotkaniu. musze im to powiedizec ze w nich drzemia takie poklady bohaterstwa a nie jak wkazdym onie od czasow dokladnie tak samo opisywanego horanda sklonnosc do zadym po prostu a co potem bedzie to bedzie.dym najpiekniejszy w zyciu ona jest.a potem chocby potop:evil_lol:. ech ludzie ot maja problemy z wlasnym ego;).musza sie dowartosciowywac psem. onek ma byc wielkim ofutrzonym wliczurem[tymczasem idealny wzrost samca to 62,5 cm:D] co to niczego sie nei zleknie.za to maliny maja jeszcze gorzej bo mit juz sie rozchodzi ze to bestie w psiej skorze.coz,najwyrazniej ludize musza przyszywac latki wszysteimu zamiast wysilic sie i pokusic o wlasne zdanie na podstawie logicznych wnioskow z obserwacji:D.
  10. no i zajrze w koncu :roll::evil_lol: bo mnei zaintrygowaliscie:evil_lol:. ps.przecyztalam.:).szkoda klepania w klawiature jesli ktos naprawde dopusci do tego zeby jego pies zagryzl innego psa.niepojete zupelnie.i jeszcze uwaza ze pies jest bohaterski.zupelnei nei miesci mi sie takie pojmowanie swiata w glowie.jakos wyobrazni mi nei starcza niestety.
  11. no.jak ci sie podobali nawiedzeni z grupy szurnietych desperatow?:evil_lol:latow nas poznac bo wygladamy jak grupa z bundeswehry:evil_lol:.
  12. [quote name='dorplant'][URL="http://www.dogomania.pl/forum/member.php?u=5240"]14ruda[/URL] :cool2: ps. na owczarku zarzutem jest,byc dogomaniakiem:evil_lol:[/quote]dorplant to byl przytyk do pisanych przez mnie moich pogladow na temat tego ze nalezy przestrzegac wzorca rasy w hodowli onow a nei hodowac petow.:diabloti:. a mi szkoda tych onow lepiacych sie do przewodnika-jakie to nieszczesliwe psy:shake:.i jak latwo je z tego wyprowadzic.wrzepianie sie emocjonalne wp rzewodnika to cecha psychiki ona.niebaezpieczny meandr owej psychiki ale tkaie meandry ma kazda rasa. bez wyjatku.on tez ma .i latwo zazegnac niebezpieczenstwa owego zaulka dajac psu mozliwosc pracy na wszystkich swoich popedach czyli w ipo.zamysl stephanitza ,wizja psychiki ona to wizja psa ktoremu niezbedny do prawidlowego zycia jest dawanei moziliwosci uzycia wszystkich 3 popedow.[no chyba ze ktorego nei ma:diabloti:].i dlatego stephanitz napisal schh.o tym kazdy chcacy kupic ona musi pamietac.to nei jest pies ktory NIE jest wszechstronny.musi uzywac calego potencjalu.praca na wsyztkich popedach wysoce buduje ego ona i ten bog-przeowdnik jest oswojonym bogiem .nie trzeba wiec wrzepiac sie wn iego emocjonalnei-bez ciebie nie istnieje.przerwanie pepowiny ona z bogiem-przeowdnikiem to jak otworzenie drzwi do tajemniczego ogrodu-po prostu caly potencjal ona mozna wtedy podizwiac z zapartym tchem.:loveu:
  13. Zosiu-onki na mojej grupie nie maja problemow ze skokami,palisada,praca od 8 do 15 a w lato i dluzej.moj 11 letni on eksterier skacze palisade i robi czolowke z 60 metrow.bez przesady.nie zmierzajmy w strone pogladow hodowlanych Raisera;).to ze ganie hodowcow za brak troski o branie pod uwage psychiki ona nie znaczy ze onki sa chora rasa:angryy:.nie sa.nie bardizej niz psy innych ras. Zosiu-jak bedizesz kiedys w warszawie zapraszam na poogladanie sobieo nowk wcale nei wybieranych,kupowanych przez zwyklych ludzi ktore bedac w treningu maja pare na bieganie nie przez 30 minut ale moga zasuwac caly dzionek regenrerujac sie blyskawicznei lacznei z moim rabnietym ,za miesiac juz 11 letnim, psem.moga biegac skaakc,pracowac na pozorancie i to nie sa dwa chwyty na godzine;).jak sie o ona nie dba,o jego kondycje,onek pracuej ;) 2 godziny w tygodniu na placu a reszte spedza robiac siusiu na trawie na spacerkach to w sumie nie dizwne ze pada po pol godzinie.ja ogole nei mam tego probleu z onami na grupie-wrecz przeciwnei raczje mamy problemy z szybka regeneracja towarzystwa-po prostu sa niezniszczalne:evil_lol:.co innego negacja krycia psami ze slab\ymi popedami-wybor w koncu hodowcy,nie szkolenie psow i suk powyzej minimalnej,wymuoszonej reg normy,jakies niebywale umilowanie psow w hipertypie przez hodowcow ringowych a co innego okreslanie ona jako psa kalekiego ktorym absolutnie nie jest.
  14. [quote name='mch'] moze moja opinia wiąże sie z biezacym sledzeniem watków na forum onkowym , to praktycznie przegląd spoleczenstwa onkowego w polsce. szczeniak ,super wredna małpa jest okreslany jako dominujący agresor i szuka sie pomocy , kazdy szczeniak zwlaszcza długowłosy jest okrzykniety hitem roku , zwrócenie uwagi na odbieganie od wzorca to jest posądzenie o rasizm ( z odwolaniami do hitlera włącznie niestety ) . [/quote]mch-czytasz w moich myslach po prostu lacznei z rasizmem:diabloti:.jaki wzorzec?:roll::diabloti:kochane piesiuncie tkaie sliczniutkie a nie tam wzorzec:cool3:.... moje trzy grosze:razz::zaczac od dolu skoro gora chce tylko produkcji jak najmniejszym wysilkiem.jak zostana sami ze soba ,smieszni i "krol jest nagi"to przynajmniej doly beda mialy satysfakcje w obserwowaniu zalosnej postawy gory.:diabloti:. bo rasa i jej dobro jest najwazniejsze.hodowcy zostawiaja po sobie zaczatki nowych pokolen.to odpowiedzialnosc wobec tego jaki bedzie on po nas.rasa nei jest wlasnoscia hodowcy.hodowca powinien dokladac cegielke to budowy a nie brac kilof i cichociemnie rozpierniczac to co jest bo ma taki kaprys. co do posiadaczy onow...ja nie iwerze ze ludize sie obudza.ze zobacza w onie psa kotry jak tlenu potrzebuje pracy z przewodnikime i mnostwo ruchu.ze w innym wypadku to juz nie jest on.ze ogromne dony z kupa futra to nie to co zakladal stephanitz i wzorzec ona.:shake:. ze psy ringowe z dlugasnymi podudizami to nie wzorcowe psy.to hipertyp czyli duze niebezpieczenstwo dla rasy uzytkowej. ze jesli on w wieku 10 lat nie jest w stanie zrobic czolowki 40 metrowej chociaz i skakac palisady bo tak jest zbudowany to wsydzcie sie hodowcy:angryy:.we wzorcu ona jest napisane pies uzytkowy.nie teprezentacyjny olbrzym aslbo szczurowaty pomykacz ringowy z dlugasnymi podudziami.najpierw uzytkowosc potem wyglad.
  15. [quote name='mch']jak hodowca jest ambitny to wybaczcie ale te przepisy mu chyba nie przeszkadzają takowym byc nadal ,prawda ??? :evil_lol: asher piszesz biznes -ale dzieki komu ten biznes sie kreci ,dzieki nabywcom , tylko i wyłacznie są byle jakie hodowle , rozmnazalnie na obrzezach miast ( u nas jest kilka jedna ma ok 70 psów) . uswiadamiac ,uswiadamiac ,odradzac psa wszystkim co to zostają im resztki z obiadu i nie mają z nimi co robic i po to im pies , a owczarki takie ładne przeciez :loveu: som.[/quote]mch-nie przeszkadza:cool1:.tylko pamietaj jakie to frustrujace robic swoim psom korung,ipo[rzeczywiste a nei jak zlapie rekaw to juz geniusz:diabloti:]poza tym niestety obraz jest ogolnie zly,po prostu moze nei tyle zly co...zenujacy wlasnie.i owszem mozna powiedizec:nie wszyscy produkuja ony,sa tez w polsce i eksteriery ktore naprrrawde maja charatkter ona,naprrrawde hodowle wszystkiego pilnuja tyle ze...to taki kwiatek do kozucha.no...obraz kozucha pozostaje a ten kwiatek to taki....wybryk;). uswiadamiac..uswiadamiac...jeszcze pare miesiecy temu bylam pelna entuzjazmu ale mi przeszlo:cool1:.dlaczego?ano dlatego ze zamiast hodowcy rumienic sie ze wstydu i brac sie do roboty raczej wola atakowac.oczywiscie nei wszyscy tylko ci ktorzy maja powody do rumienienia sie.a kto to?nooo to chyba kwestia rachunku sumienia.:diabloti:. ile razy tylko ja pisalam o koniecznosci brania pod uwage kupujac psa wymogow sv?az klawiatura mi sie zuzyla:evil_lol:.i co?ano jajco.:evil_lol:. "lansuje sie na speca":diabloti:-oto odpowiedz.i gorzko mi tylko i coraz wiekszy dystans mam do tego.a niech sie wali w diably poziom ona w polsce.guuuzik mnie to obchooodzi:eviltong:. tylko w srodku cos sciska i zal...zal...:cool1:
  16. asher-nieczesto moge sie z toba zgodzic :cool3::evil_lol: ale tym razem podpisuje sie wszystkiemy racami pod twoim postem.doskonale ujete i skomentuje sytuacje z pseudolicencja i pseudo pomyslami konu-zalosne.:shake:.zamiast zmierzac do regulaminu sv twozone sa patencikowe koszmarki ktore osmieszaja rowniez hodowcow ambitnych w tym kraju:-(.
  17. asher-no i widzisz i ja z tym swoim dzialaniem zeby byl ordnung to ja tego nie kumam:evil_lol:.i z wiekiem robie sie coraz bardziej upierdliwa w planowaniu dzialania:roll::evil_lol:.tworczy nielad jakos tak jest dla mnie zupelnie egzotyczny:roll::evil_lol:
  18. biedny pirat:evil_lol:.we wlasnym domu spokoju nie ma:evil_lol:. ale by byla impra non stop z malym onkiem:cool3::evil_lol:.pirat wezelek w zeby ...:roflt:
  19. na razie sie nie zapowiada zeby byl snieg-za to deszcz a i owszem-przegwizdane:mad:.ciagle taplac sie w blocku:angryy:
  20. zapewne. mnie po prostu zawsze dawanie czegos wybiorczo kojarzy sie z polecaniem czegos.no bo niby dlaczeo ta a nie tamta?:evil_lol:. tylko o to chodzilo.jesli juz podawac to dwa slowa dlaczego taki wybor.bo hodowli onow jest taka gigantyczna ilosc ze wystarczy odpalic googlea i miesiacami siedizec i ogladac:evil_lol:
  21. ja rozumiem.i prosze cyztajcie dokladnei moje posty ok?napisalam ze dla mnie to polecanei a nei ze asher napisala zep oleca.chyba to lekka roznica prawda? co do uczenia sie hodowli to polecam obserwacje potomstwa repow krore nas inreresuja jako ojcowie.to bardziej wydajne uczenie sie szukania psa. daje rade z serca i doswiadczenia. zeby zobaczyc prawidlowy wychow szczeniat-zamieszczalam linki do filmow,poleca styl hodowli starke pfoten[usa]-sa genialnie jesli chodzi o wychow,prowadzenie .przyjrzec sie zeby wiedizec jak to ma wygladac pi razy oko.nastepna hodowla to mohnwiese.i juz wszystko wiadomo.teraz nastepny krok to ogladanie filmow z pracy roznych psow.wybranie 2-3 repow lub tego jedynego;).obserwacje jego potomstwa[sid tu bedzie bardzo pomocny zwlaszcza wyniki egz schh i innych]jak rowniez wyniki zawodow.obserwacja potomstwa da nam tez info o ed,hd,zw itp.wtedy mozna zawezic sie do hodowli.ogladanei obrazkow nie pomoze w wyborze psa.:p ps.asher podkreslilam tekst o moim zdnaiu bo nie bardzo mam ochote na puste dyskusje na temat wyrazenia swojego zdania na forum dyskusyjnym i nei chce zeby mnie ktos przez 20 stron przekonywal ze sie myle i nie chcesz polecac itd itp.prosze o wybaczenie:D
  22. [quote name='BeataG']Przecież napisała, że ŻADNEJ NIE POLECA, tylko wkleja wszystko, co ma. :cool3:[/quote]dla mnie wklejenie wybiorczo linkow jest forma polecenia tych a nie innych hodowli. napisalam [B]dla mnie[/B] podkresle to jeszcze raz i wypowiedzialam zdanei wlasne na ten temat z ktorym mozna sie nei zgadzac przeciez. hodowli jest taka masa ze wklejanie co popadnie jest chyba bezsensu nieco:evil_lol: oczywisice mozna polecac hodowle jak jabina czy mohnewiese.ale wydaje mi sie ze zupelnie "wystarczy"skontaktowac sie z wlascicielem repa ktory nas interesuje i spytac sie go co kryl.potem sprawdzic owe suki dla zawezenia wyboru i juz mozna klepac szczenie.:razz:.bo podkreslam hodowli jest ogromna masa. wiele info oczywiscie jest w sid sv[bardzo wygodna forma online]. mch-nie mylisz sie.;). dlatego o wiele wygodneij jest wybrac sobie repa ktory pasi jako ojciec,przesiac pokryte nim suki wg wlasnych kryteriow i trafic w ten sposob do hodowli gdzie urodzi sie calkiem fajny dzieciak.inaczej to tak troche macanie po omacku.najwazniejsza rzecza przy kupnie psa jest brak pospiechu i spokojne dzialanie.ogladanei wieeelu stron to ...no glowa zaboli. jaki pies jako ojciec szczeniat bylby interesujacy dla np.Agnes?moze juz ma fajnego syna ktory jest repem?itd itp.
  23. asher-przydaloby sie obok linkow zamiscic info dlaczego akurat link do tej hodowli zamiescilas[czyli polecasz].bo dlaczego ten a nie inny?;).to kluczowe zdaje sie jesli juz wbijac linki do okreslonych hodowli to nalezy napisac dlaczego sie je poleca.:cool1:
  24. asher-maatko:evil_lol:.... ja rozumiem...naprawde ...tylko ze..no rece opadaja.ja wiem ze trzeba tlumaczyc,cierpliwie wyjasniac,ze chocby nasza suczka byla dla nas najpiekniejza i najwspanialsza[bo tak powinno byc przeciez]to za malo zeby ja rozmnazac.:cool1:.
  25. Agnes-no coz.oczywiscie zaweza ci sie dzialanie raczej do uzytka bo dobranie dobrego eksteriera na zawody to troszku moze byc ciezkie:lol:. uzytek ale ze srednimi popedami[nie za bardzo wypasionymi bo nie masz doswiadczenia i pies moze cie...przerosnac nieco,lepiej zaczynac,uczyc sie sportowego ipo na psie srednim].jesli eksterier koniecznei to po rodizcach z jak najwyzszym wyszkoleniem i musisz widziec ich prace bo kazdy powie ze pies/suka fajna,gryzie[a ma w sumei trzymac;):diabloti:-sorka nie wytryzmalam],no cud miod orzeszki a potem wudac i niepelne chwyty i niespokojne i niemoznosc wyciszenia w platz i czolowka na hamulcach:evil_lol:.takze widziec znaczy iwedziec jak jest na serio. takze szukasz wilczastego uzytka,suki,o drivie w skali 10 stopniowej:7-8.przy przyjeciu ze eksterier o dobrym charakterze ma drive na 5,super charakterze na 6,a uzytki na czub :9-10.srednia eksterierow to ma chyba 3.tak mi sie jakos nasunelo:cool1:.przy pracy i rozkreceniu da sie naciagnac to na 5.
×
×
  • Create New...