Jump to content
Dogomania

ayshe

Members
  • Posts

    11461
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by ayshe

  1. [quote name='amakor']To ja poproszem :razz: Mogem siem wymienić na [B]Wycie Wilka[/B] (czyli miłosne trele Kusego do Arminy w cieczce :evil_lol: )[/quote]ja wczoraj stracilam sluch w jednym z mych uszu po wykonaniu oo przez baltowskiego.na poscig juz lazlam polglucha:cool3::evil_lol:
  2. a dzwieki wydawane przez balto na rekawie powinny byc rozpowszechniane jako dzwonek do komorki siejac postrach i utrate sluchu:evil_lol:
  3. jak cos napstrykamy to wrzuce:razz::evil_lol:
  4. grupa gsd czyli grupa szurnietych desperatow :razz::diabloti:papla gdzie indziej gdzie mamy spokoj do owego paplania i nie musimy sie stresowac ze ktos nas posadzi o przygotowania do ms:cool3::evil_lol:. arrakis-przezywamy jakos te slady bez strat osobowych:evil_lol:
  5. ...na cwiczaku:evil_lol: dorplant.:cool3: amakor-a o cyzm pragniesz pogadac?:razz:. dorplant a co sadzisz o naszym najezdzie na konin?wspolny trening?:razz::diabloti:moze by powstala jakas "nowa,swiecka tradycja"?:razz::evil_lol:
  6. no coz...w sumie nic nadzwyczajnego ze zdarza sie usuwanie tego fujstwa :p.
  7. no w sumie ja tez o zdrowiu:eviltong::evil_lol: mozesz zrobic dla maliny kamuflaz z kudelkow briarda i przyzwyczajac sie:evil_lol:
  8. [quote name='lisica']O rzesz Ty robaczku:cool3:[/quote] doopne zycie i nieciekawe widoczki mnie czekajom:evil_lol:
  9. niee noo w niemczech nikt absolutnie,zaaden sportowiec nei uzywa kolcu ani oe.w zyyyciu. zabronione sa.fakt.
  10. boszsz ...no nie wiem za bardzo o co chodzi ale tak mnie palnelo w ma brzydka gebe uczucie ze ja to sie dopieor lansuje na speca:razz::evil_lol::evil_lol: a potem jojcze zem biedna:evil_lol:. wyyybaaaczcie mnie gooopiej:evil_lol: marnoscia jestem a w przyszlym wcieleniu bendem owwsikiem:razz:
  11. ayshe

    Karma Bewi Dog

    Bura jak jeszcze fundniesz psu marchewke czy algi bewi to zobaczysz jak bedzie siersc wygladala po linieniu.polecam odzywki-dostepne w polsce ,doskonale.bez problemu rowniez w karmydodomu .
  12. Basiu-no wiem ze tachometr samochodowy moze zawyzac.ja nie odkonywalam naukjowego zmierzenia predkosci klusu ona i jego korelacji z dystansem owej predkosci tudziez wplywu na w/w wysokosci psa w klebie i masy psa;). Laluna-dla ciebie ony sa chora rasa a dla mnie kilka innych ras jest takich ze w zyciu bym nie kupila psa tkaiej rasy,jednego nawet masz:evil_lol:.takze...no mysle ze ot kwestia pogladow raczej i osobistego punktu odniesienia:cool1:. Lisico-z hamratym uwazaj na srubowanie tempa.nie przy tej masie. wydajnosc klusu to optymalne poskladanie dlugich [ale nei ZA dlugich]kosci i doskonala gorna linia-grzbiet zwiazany,prawie nieruchomy wal napedowy przekazujacy energie posuwu z jak najmniejszymi stratami na bujanie i kolebanie na zagarnianie duzej powierzchni przez przod.ot i cala filozofia;).
  13. no fakt.onkarze to bojowi sa.:evil_lol:. ale nie mniej niz wlasciciele cdb na przyklad:cool3::lol:
  14. [quote name='LALUNA']To zmierz. Nie chodzi o taki kłus gdzie za chwile wpadnie w galop ale taki w którym spokojnie pokona 1 km. Mój briard miał taki około 26 km/ h Mógł troche szybciej 28 ale to juz wchodził w galop. Wysokosc 64 cm. Podaj od razu wysokosc psa. To taka statystyka innych ras z ciekawosci.[/quote]laluna-ok.bede w domu na swieta to zmierzymy.na biezni mozna zawsze bez wzgledu na pogode.;) laluna ja sie wtrace-na pewno jesli chodzi o takierzeczy jak efektywnosc ruchu dlugiego to eksteriery sa na plus. co do wielkosci im wiekszy samiec tym gorzej-najlepiej radza sobie srednie psy i o dizwo np w moim przypadku najmniejsza suka natomiast te duze gorzej.psy w hipertypie moga takie akcje przyplacic kontuzjami. norma do korungu to jest norma bezpieczna niekontuzyjna. moje motto dotyczace moich psow jest:co ich nie zabije to wzmocni;).czyli dbalosc tak ale bez przesady-maja wytrzymac pewien pulap albo sa maskotkami i bez rodzenia i krycia prosze;).ale ja jestem radykalna.:D
  15. [quote name='Basia i V']Laluna ja mierzylam, jak trenowalismy psa do koerungu. Taki wytrwaly wielogodzinny klus to wg niemieckich norm 12-18 km/h. Przypominam, ze pies w takim tempie ma przebiec 20 km. Dobre psy biegna klusem z szybkoscia moze 25-30 km/h. W terenie to ciezko jest taka predkosc uzyskac na rowerze, bo rower bardzo podskakuje i to bardzo meczy rece (nie mam amortyzatora z przodu roweru). Na asfalcie latwiej, ale znowu szkoda lap i stawow psa. A tak z ciekawosci Ayshe - jak czesto te Twoje wytrenowane psy robily te 30-40 km przebiezki? Pytam, bo ja mam zaburzone proporcje - chodze glownie na gorskie wycieczki, a tam 10 km raz w gore, raz w dol to troche co innego, niz 10 km po plaskim.[/quote]no tak 20 km na godzine to taki klus na wytrwaly bieg.fakt bze rower jest up...wy z deczko -chyba najgorsze jest to ze wogole trzbea pedalowac[znaczy sie dla mnie:evil_lol:]. 30-40 km robilismy raz na 2-3 tygodnie. jesli pies ma przebiec 20 km na ad to wazne jest zeby to nei byl dystans tylko i wylacznei wytrenowany taki dokladnie. przypominam ze podczas treningu ad wazne sa przystanki i kontrola tetna psa.albo ja mam po prostu zboczenia jezdzieckie z wkkw:oops: i generalnie z psami pracowalam podobnie[bo teraz to jestem stara,gruba i za duzo pale].poza roznica miedzy iloscia i umieszczneiem sciegien u konia a budowa psa oczywiscie. tak iwec jesli trenuje psa do biegu w tempie 20km na godzine [w tej chwili tylko bieznia wchodzi w gre]to oznacza ze pies przebiega w szczytowym momencie uzyskanej treningiem wytryzmalosci 30 km .zakladam np takie cus no i biore pod uwage oczywiscie mozliwosci danego psa.:roll:. wiec uzyskanie punktu szczytowego formy to jest uzyskanie celu treningowego.jestem fanem treningu interwalowego[znowu konie za co sorrka:p]i oczywiscie bieg psa nie odbywa sie w zwiazku z tym w tym samym tempie co jest calkowicie oczywiste bo inaczej pies by padl a nie uzyskal efekt treningowy.jak bylam mlodsza i zabieralam psy na treningi to rajdow dlugodystansowych[tempo sredni klus i to jest wlasnie te 12-18 km na godzine-takie tuptanie]to psy przebiegaly z nami 80 km.opieke mialy tak samo jak konie lacznie z elektrolitami co jasne.
  16. niee laluna ...:evil_lol: moje psy sa wystawiane np w usa i to tylko minimum do hodowli-nie lubie wystaw.dla mnei ot po prostu przeglad hodowlany-opis budowy i koniec. ja bym przebiegla kilka krokow i zapalila papierosa filozoficnzie patrzac sie na reszte. jak na wolnym bieganiu na bszs biegacze[a przewazajaca ich ilosc UMIE zasuwac]wyciagaja nogi zeby nadazyc za onm to najbardzije zabawne jest to ze on sprawia wrazenie bez wysilku rozpedzajacego sie psa iii juz musi zwalniac:evil_lol:.jak ktos jezdzil z onami przy rowerze i sie orzpedzal z klusujacym obok psem to wie ze trzbea dawac czadu zeby on wogole wyciagnal klusa tak naprawde. ja probe robilam niehumanitarna-z czystej ciekawosci po probach przy koniu.linka jakby chcial zagaopowac i samochod pies obok.umowilismy sie ze jak pies zacznie zostawac-przerywamy przyspieszanie.przyspieszalismy wolno ale pies nie biegl dlugo.moze z kilometr:roll:.srednio dociagaly do 40 km.samcom przychodzilo to latwiej[dwa psy w wieku 4 i 7 lat]sukom gorzej[6 suk w wieku od 2 do 8 lat].30 km to bez problemow.ale nei iwem jak z wytryzmaloscia itd.by bylo. ale na biezni moglabym w sumei sprobowac.przewaznei na biezni biegaja z predkoscia ok20 km/godz. jesli chodzi o wytrzymalosc to w tempie wolnym 20-25 km na godizne on przebiega bez problemow 30-40 km.mowie tu o psie wytrenowanym a nie zdjetym z kanapy.
  17. raczej musielismy zwalniac szybko:evil_lol:. to tak jak z folblutami.osiagaja 60 km na godzine tak?no fajnie tylko ze znaczaca wiekszosc tego tempa nei osiaga no i jest to tempo finiszowe.a nie na wytrwaly bieg[pomijajac juz dlug tlenowy jaki powstaje w galopie-klus jets oczywiscie bardziej wydajny bo nie jest chodem skokowym]. przy normalnym koniu sportowym onek wytryzmuje zwykly galop roboczy w klusie.posredniego i wyciagnietego nei probowalam bo raczej musialabym sie skupic na koniu a nie na wydawaniu komendy psu zeby nie zagalopowal.:evil_lol:. moj klusak bral w klusie wszystkie konie ktore gaolpowaly za nami z wywieszonymi jezorami;):evil_lol:. onek potrafi naprawde dawac czadu.z tymze to oczywiscie ciekawostka raczje bo u onka chodzi o wytrwalosc owego klusa i aparatu ruchu w tymze a nei o osiagi klusacze :evil_lol:.
  18. mierzylam ale nei iwem czy to predkosc maksymalna i tak dalej.40km/godz.:p.
  19. no ja tez gratuluje pamietania ze sie bylo na zawodach przede wszytkim bo to juz duzo:evil_lol:.brak dziury w zyciorysie.to tak jak kolega sie mnie pytal zaraz po zejsciu z b na zawodach z chita:jak ci poszlo,co dobrze co skonocilas,jak sedziuje?a ja na to:CO poszlo?:evil_lol:zaraz po zejsciu z plyty NIC nei pamietam.za chiny.dopiero juz zupelnie po wsyzstkim wraca mi pamiec ale odkladnie to zawsze widze dopiero na video pozniej.i to doopiero rozpacz w kratke:evil_lol:. opanowanie streu startowego zeby zamiast tezca dal skupienie to sens startow treningowych.
  20. nooo ja tam jestem na plusie emocjonalnei bo wogole gsd-sowcy pamietaja tym razem co robili na zawodach:diabloti: a to juz niezle:loveu:.
  21. sa na forum hovow ale jakies dziwne bo nei zalapal sie ani timon ani balto :evil_lol:.tylko pyros i tika.nie sadze zeby ktos od nas zwrocil uwage na wyniki:razz::evil_lol:.w mppt wygrala whoo z shidaa chyba 4 byl max agis na 6 psow.maxowi poszlo maarnie ,whoo tyz nie na swoje mozliwosci. na pt balto nei darl ryja na samoloty i wogole jakos sie opanowywal wiec naprawde jakos jakos:evil_lol:,pyros nei pokazal srodkowego palca adze i poszedl no to cud bosski:diabloti:,tisia sie zgasila tuz przed startem -to koronkowa dizewczynka:cool3::evil_lol:,eddiii jakos sie zmobilizowala do pilnowania zeby synek wykonywal jej polecenai a nie byl romantyk:evil_lol:.i to w sumie tyle co wiem.
  22. WSZEDZIE mozna zdac dowolne egzaminy z psem ktory sie do niczego nie nadaje.widizalam juz tkaie psy z wyszkoleniem z numerkiem 3:evil_lol:. nie znosze kompromisow. psy ktore sie do niczego nie nadaja to wiadomo ktore som.;). zupelnie nie kumam po co np nimi kryc :evil_lol:. powinno byc wtedy zastrzezenie:szczeniaki beda sliczne i dla osob nei lubiacych zbyt duzo przebywac na dworzu.:razz:takie psy tez sa potrzebne.tylko proporcje sa zachwiane w ilosci tych psow.wiadomo co sie rodzi w miotach nawet najbardziej wypasionych uzytkow;).nie same orly i sokoly. tyle ze w eksterierach takie ..hmmm...wroble to norma a orzel czy sokol to cud bossskie i chodzi o to zeby w miotach eksterierow moze nie ordizly sie orly i sokoly bo na diabla komus tyle psow z wypasionymi popedami[nie wsyzscy kupuja onka zeby z nim startowac w ipo;)]ile po prostu sredniaki.srednie popedy to norma.jak tak ja ustalimy to uzytki maja wyskoki zalozmy w 40 procentach populacji powyzej tej sredniej a eksteriery takei wyskoki maja w 0,0001 procentach populacji:diabloti:[no dooobra przegielam-1%:lol:]. 50%uzytkow jest na linii,2% ponizej[no zdarza sie-genetyka] natomiast eksterierom dalabym 20% na srednich popedach i reszta to kompletny zlom. uwazam ze walka o to zeby populacja onow byla sportowo uzytkowa nawet w 70% to mitologia.kompletnie bezsensu .kto ni\by mialby kupowac tkaie psy?kowalski?czy schmidt?czy smith?:evil_lol:.bzdura. stekajac na eksteriery trzeba brac pod uwage wielkosc populacyjna ona.psoe do sportu potrzeba..no nie wiem...do 10% populacji ona.to duuuuzo psow.:razz:.reszta ma byc srednia.czyli ja ise czepiam tego ze dopuszczane sa do hodowli psy ponizej sredniej.to jest problem bo to takie cudenka;) ciagna za soba problemy.ale w sumie nikt nei zmusza zeby kryc tkaimi psami pawda?:).co do sedziow eksterierowych na korungu czy egzaminach placowych...to sa fachowcy.zdarzaja sie hmmm....ale przewazajaca ilosc to fachowcy.i niem ozna o nich mowic z lekcewazeniem.bo korung czy egzmain placowy to nie plyta i zawody.nie o to w tym chodzi zdaje sie prawda?;).nigdzie zadna rasa nei jest oceniana tak zeby na przegladach czy licencji hodowlanej oceniali sedizowie pracy od sportu.bez przesady. ten kompromis ,polska licencja,mi sie wogole niepodoba.to chory twor i do takiej opinii mam prawo.wole korung sv.mam do niego wieksze zaufanie bo wiem jak sa oceniane psy.tak jak wiem jak sa oceniane psu\y na egzaminach placowych.jak ktos chce sportu to idzie na plyte nie?
  23. tak.ktos tam napisal ze lepiej miec eksteriera ktory w razie co to chociaz ma wyglad niz jak sie trafi na lekliwego uzytka. nei cytuje tylko pisze z pamieci sens.dzial hodowle o licencji-polecam ostatnie strony szczegolnie:diabloti:. nie znam askad,nie iwem jakie ma psy ale mamy baardzo podobne poglady-milo mi sie takie rzecyz czyta,tak samo jak slawka i dorte.i pittdoggy czy jakos tak.rrrany dlaczego to nei jest zarazliwe?:cool3:. jak tak dalej pojdzie z moimi pogladami to przepisze sie do sv2000:diabloti:. niee nooo chyba AZ tak nie bedzie.nadal uwazam ze wiekszosc ocob decydujacych sie na zakup ona powinno miec mozliwosc kupienai psa ze srednimi popedami.ale NIE z ich brakiem za to slicny taki zeby byl i komponowal sie ladnei z dywanem:evil_lol:
  24. poprzednio w lodzi jak wychodizlam z kibla to tak popatrzylam na nasza grupke ryczaca ze smiechu i cala zestresowana to tak sobie pomyslalam ze ludize to patrza sei na nas dziiiiwnie:evil_lol::evil_lol::evil_lol:. a propos rany bosskie polskie piekielko wypelzlo na owczarku.pl-nic sie nei zmienia z biegiem lat niestety.jak krytyka to niekonstruktywna.mozna napisac to samo ale po prostu bez zlosliwosci.i wtedy mmozna dyskutowac.chociaz ja tam nie iwem o czym.:diabloti: i ja tam wolalabym miec lekliwego uzytka [psa z popedami]niz downowatego eksteriera ktory jest tylko ladny.dziekie-ale nie.wole psa lekliwego i prace z nim bo ma popedy na wlasciwym miejscu niz psa wyzutego z popedow ktory tylko ladnie wyglada:roll:.to jest dopiero tragedia.:shake:
×
×
  • Create New...