Jump to content
Dogomania

Viris

Moderators
  • Posts

    11427
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Viris

  1. [quote name='łolkiee']Viris a ja chciała bym zadać pytanie nie zgodne z tematem ale skoro już jesteś;) czy będzie możliwość (kiedyś) wstawiania więcej niż 2 banerki w podpisie... i czy nadal jest maksymalna wielkość podpisu 100x500 ??[/QUOTE] [COLOR=Green][B]Można wstawiać dwa banerki w podpisie, można wstawiać i więcej. Muszą tylko mieścić się w regulaminowych wymiarach czyli 100 pikseli wysokości i 500 szerokości. Była już dyskusja na ten temat - nie przewidujemy takiej możliwości (ale to od Administracji zależy). Są fora gdzie nie ma ograniczeń przy podpisach i często trudno odnaleźć między obrazkami i linkami właściwą treść postu.[/B][/COLOR]
  2. [quote name='Rodzice Maciusia :)']poproszę o DOKŁADNĄ informację za co dostałam 3 punkty karne? Udzieliła mi ich mod o nicku Viris pisząc: "za [U]notoryczne[/U] łamanie regulaminu bazarku" Wystawiłam raptem 2 albo 3 bazarki (chyba że o jakimś zapomniałam to proszę uprzejmie o przypomnienie) - jeden był regulaminowy, drugi miał napisane "5 dni od I oferty" , ale miał szczegółowe rozliczenie i wszystko poza tym było ok. Ten ostatni, okay, rozumiem, nie było daty zakończ. w tytule, to jasne. Proszę zatem o odniesienie się do słowa "notoryczne" i wyjaśnienie nie na pw, ale tutaj dlaczego mi zostały dane te punkty na tak długi czas (do listopada bodajże). Dla mnie po pierwsze notoryczny odnosi się do dużego przewinienia a po drugie można było chyba dać ostrzeżenie a niekoniecznie punkty karne od razu, prawda? Nie róbmy z dogo krucjaty, bo się tu tworzy biurokracja jak w schronach, nie liczy się pomoc psom, tylko władza i wlepianie punktów karnych oraz banowanie. Miejmy do siebie bardziej ludzkie podejście, w końcu i mod jest tu zdaje się żeby pomagać psom. Argument, że "powtarza się wiele razy, więc się ma prawo być zmęczonym tym" do mnie nie przemawia, ja w pracy muszę po milion razy powtarzać i nie mam prawa być niemiła.[/QUOTE] Widzę że Ciebie już nie ma, a mnie jutro do późna raczej nie będzie na necie, więc zgodnie z prośbą piszę tu na wątku. Definicja ze słownika języka polskiego : notoryczny 1. «stale postępujący w pewien sposób, zwykle niewłaściwy» 2. «o zjawiskach negatywnych: ciągle się powtarzający» Niestety słownik nie definiuje ile to konkretnie razy powtarzające się zdarzenie możemy uznać za notoryczne, zatem przyjęłam i od dawna stosuję zasadę że notoryczne = trzy razy powtórzone. Można też przyjąć że stosuję jakże znaną zasadę "do trzech razy sztuka". Jeśli wziąć pod uwagę przykłady z bazarków, gdy widzę temat bez daty zakończenia, upominam za pierwszym i za drugim razem, przy kolejnym z kolei zostają przydzielone punkty karne - w zależności od wszystkich przewinień na forum przypisanych użytkownikowi. A teraz konkrety: Odnotowane przez moderatorów (nie tylko mnie): *10 listopad 2008 - usunięty nieregulaminowy podpis *4 luty 2009 - usunięty nieregulaminowy podpis + punkt karny (wygasł) w ramach ostrzeżenia (bo poprzednio samo usunięcie nie poskutkowało) *9 kwiecień 2009 - usunięty nieregulaminowy podpis (moderator nie dał punktów karnych) *18 maj 2009 - bazarek bez daty w tytule (plus wpisane że upomnienie na wątku nie zostało przyjęte do wiadomości i rozpoczęto dyskusję) *18 maj 2009 - usunięty nieregulaminowy podpis plus 2 punkty karne na zawsze (recydywa) *24 maj 2009 - odnotowano odpowiedź na wątku "co chcecie kupić na bazarku" - mimo że w wątku jest prośba (i zasada) by tam pisać tylko zapotrzebowanie a odpowiedzi kierować na PW (dla przejrzystości tematu) *6 wrzesień 2009 - Kolejny raz (drugi) bazarek nie ma daty zakończenia w tytule. *17 sierpień 2010 - Bazarek bez daty w tytule (po raz trzeci), nie ma w nim linku do celu na dogomanii, nie ma linku do wątku z rozliczeniem. 3 punkty karne przyznane 17 sierpnia 2010 roku (na 3 miesiące) to efekt notorycznego nie dodawania daty zakończenia w tytule bazarku plus przestudiowania całości zachowania i różnych przewinień na forum. 3 miesiące to termin bardzo krótki - bo przecież żeby uzbierać na bana trzeba się więcej postarać (teraz do bana brakuje 5 punktów). Na dogomanii jest prawie 30tys użytkowników, jeśli każdy miałby "prawo" napsocić np. po 10 razy zanim otrzymałby zwykły punkt karny - to wierz mi moderatorów musiałoby być 10tys. Punkty karne to nie ban - to one właśnie pełnią rolę swoistego upomnienia i ostrzeżenia (nawet tabelka z wykazem punktów nazywa się właśnie tak). Nie byłoby tej rozmowy gdyby przestrzeganie regulaminu weszło Ci w krew. To jest kilka zasad, nie są stworzone po to by utrudniać życie - tylko właśnie ułatwiać. Wielu użytkowników świetnie sobie z tym radzi i ich "historia" jest czyściutka. Piszesz o bardziej ludzkim podejściu - to działa w dwie strony - Ty przestrzegasz regulaminu - ja nie tracę czasu na upominanie, a tym samym mogę poświęcić czas na pomaganie psom (jako człowiek, nie moderator). Przeczytałam obie wersje Twojego postu. Odnośnie porównania do pracy - wypłać mi pensję za moderacje - będę milsza o 100%. Moderator na forum nie jest po to by pomagać psom, ale żeby dbać o porządek i przejrzystość tej skarbnicy wiedzy i wielkiego narzędzia do pomocy pokrzywdzonym zwierzętom. Od pomagania psom (między innymi) jestem na forum jako człowiek - nie jako moderator. Nadmienię tylko że trafiłam na Twój bazarek przypadkiem usuwając spam o innym bazarku z tematu (chcąc go oczyścić). Żeby nie było że mam manię prześladowczą i tylko czekam na kolejne przewinienie. Zmniejsz sobie podpis bo masz za wysoki (który to już raz?). Pozdrawiam.
  3. [COLOR=Green][B]Żeby zbierać pieniądze na bazarku cel musi być zwierzęciem bezdomnym (czyli takim które jest przeznaczone do adopcji). [/B][/COLOR]
  4. [quote name='kagome19']mam pewne pytanie. otoz sasiedzi mojej kolezanki maja suczke i 4 szczeniaki. niestety wogole nie interesuja sie tymi psami. kolezanka musi je karmic. suczke trzeba wysterylizowac a szczeniaki odrobaczyc. na jedno odrobaczenie mialysmy kase. gorzej z reszta. no wiec psy sa czyjes ale praktycznie niczyje. czy w takiej sytuacji mozna zalozyc bazarek aby uzbierac kase na sterylizacje i odrobaczenie?[/QUOTE][COLOR=Green][B]Jeśli odbierzecie szczeniaki właścicielom, założycie im wątek udokumentowany zdjęciami i rachunkami od weta oraz będziecie szczeniakom szukać nowych domów - na umowę adopcyjną - to możecie wystawić na nie bazarek. W przeciwnym razie pozostaje allegro (link do allegra można umieścić w podpisie na forum) lub inne możliwości zebrania gotówki.[/B][/COLOR] [quote name='Rodzice Maciusia :)']poproszę o DOKŁADNĄ informację za co dostałam 3 punkty karne? Udzieliła mi ich mod o nicku Viris pisząc: "za [U]notoryczne[/U] łamanie regulaminu bazarku" Wystawiłam raptem 2 albo 3 bazarki (chyba że o jakimś zapomniałam to proszę uprzejmie o przypomnienie) - jeden był regulaminowy, drugi miał napisane "5 dni od I oferty" , ale miał szczegółowe rozliczenie i wszystko poza tym było ok. Ten ostatni, okay, rozumiem, nie było daty zakończ. w tytule, to jasne. Proszę zatem o odniesienie się do słowa "notoryczne" i wyjaśnienie nie na pw, ale tutaj dlaczego mi zostały dane te punkty na tak długi czas (do listopada bodajże). Dla mnie po pierwsze notoryczny odnosi się do dużego przewinienia a po drugie można było chyba dać ostrzeżenie a niekoniecznie punkty karne od razu, prawda? Nie róbmy z dogo krucjaty, bo się tu tworzy biurokracja jak w schronach, nie liczy się pomoc psom, tylko władza i wlepianie punktów karnych oraz banowanie. Miejmy do siebie bardziej ludzkie podejście, w końcu i mod jest tu zdaje się żeby pomagać psom. Argument, że "powtarza się wiele razy, więc się ma prawo być zmęczonym tym" do mnie nie przemawia, ja w pracy muszę po milion razy powtarzać i nie mam prawa być niemiła.[/QUOTE][COLOR=Green][B]Dalej łamiesz regulamin forum (np podpisem). Czy mam się rozwodzić nad Twoimi wszystkimi przewinieniami na całym forum (nie chodzi jedynie o bazarek) tu publicznie - czy wolisz na prywatną wiadomość? Pozdrawiam.[/B][/COLOR]
  5. Z tego raczej by się nie dało skorzystać, ale gdyby strażnicy w ogóle widzieli ludzi z psami na ulicach - byłoby lepiej. Ja jak idę ze swoją psicą - nawet nie zerkną czy sprzątnę czy nie, od razu jak widzą człowieka z psem to jakby się bali. Ja jestem jedną z niewielu osób sprzątających na osiedlu po psie. Nigdy w sumie nie widziałam jak ktoś sprząta, ale kilka osób tak twierdzi. Za to wiele razy podczas gdy moja biedaczka Klara usiłowała się skupić i oddać drogocenną kopkę na trawkę słyszałam komentarze od ludzi że zasra cały trawnik, że nie sprzątam itp (oczywiście worek w ręce tylko chciałam dać psicy skończyć)...
  6. Ja się wybieram, jeśli ktoś byłby zainteresowany zdjęciami wykonanymi na wystawie (z oceny na ringu, poza ringiem - pozowane) to proszę o kontakt na PW. Zdjęcia będą udostępniane (na strony www, fora itp) za niewielką opłatą, ale oczywiście po ich uprzednim obejrzeniu i pełnej akceptacji. Podaję również telefon - można wysłać sms z numerem startowym psa, jego imieniem, numerem ringu i przewidywaną godziną wejścia do oceny - 661979777.
  7. Przejęłam prowadzenie wątku za zgodą Iwop zatem postaram się tu uporządkować wszystkie informacje. Dżasper znalazł DT, jest w hoteliku pod Warszawą - dziękujemy tanitko!:loveu: Możliwe że już niebawem trafi do DS, to pies o niesamowitym charakterze, będzie niesamowitym przyjacielem swojego człowieka.. Pozostały dwa psy, starutki już ojciec i jego syn - podobno wykazuje agresję do obcych. Psy nie mogą tam zostać, [B]na staruszka czeka wykopany już dół - gdyby nie przeżył mrozów..[/B] Dzięki akcji pewnej osoby - która nie chce przyznać jak wielką robotę odwaliła - w wątku pojawiło się wiele osób o wielkich sercach, a tym samym pojawiła się [B]NADZIEJA! [/B] Omar - młodszy pies agresywny do obcych, na łańcuchu. [COLOR=Magenta][B]Najnowsze informacje:[/B][/COLOR] [B]Dziadunio zwie się Dżet [/B]- jest na DT u Dorothy - na razie dostarczyliśmy spory zapas suchej karmy, jednak dziadunia trzeba przebadać i leczyć. Potrzebne pieniądze na weterynarza. [B]Omar [/B]na razie nie jest do adopcji, zostanie przeniesiony na inny teren. Nie będzie tam miał lepiej, jeśli będą osoby które będą mogły mu pomóc, a przy sprawdzeniu warunków będą powody do odebrania psa - można myśleć dalej... [B]Na terenie jest kotka i jej dorosłe już dzieci, plus podobno nowy miot. Koty piękne, biało srebrne. Nie sterylizowane!! [/B] [SIZE=3][COLOR=DarkOrchid][B]Zbieramy pieniądze na jedzenie, transport i DT dla tych psów - bez tego nie damy rady! Przynajmniej na start potrzebujemy. Wpłaty można kierować na konto TOZu Ostrowiec lub na konta prywatne (podajemy na PW) [U]Preferujemy wpłaty na prywatne konto ze względu na trudności z wyciągnięciem kasy z konta oficjalnego.[/U][/B][/COLOR][/SIZE] [SIZE=4] [SIZE=1][B]TOZ Oddział w Ostrowcu Świętokrzyskim [/B] Bank Spółdzielczy w Ostrowcu Świętokrzyskim [/SIZE] [/SIZE] [SIZE=5][SIZE=1]77 8507 0004 2001 0054 6641 0001 (dopisek na psy z wąwozów) [/SIZE] [/SIZE][COLOR=Red][B]KONTAKT W SPRAWIE PSÓW : [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] 883-385-989[/B][/COLOR] lub [COLOR=Red][B]608-339-230[/B][/COLOR] [SIZE=5] [COLOR=Red][SIZE=3][COLOR=Black][B]Dziękujemy Fundacji Niechciane i Zapomniane za zakup karmy dla tych biedaczków! Za ogromny zapas karmy dla seniorów dziękujemy malibo57 oraz Ziutce! [/B] [SIZE=5][B] [COLOR=Green]BAZARKI!!!!!![/COLOR][/B][/SIZE] [URL="http://www.dogomania.pl/threads/194257-psie-kubraki-quot-na-miar%C4%99-quot-do-31.10-na-3-cele"]http://www.dogomania.pl/threads/194257-psie-kubraki-quot-na-miar%C4%99-quot-do-31.10-na-3-cele[/URL] [URL]http://www.dogomania.pl/threads/194276-Szary-sweterek-psie-i-kocie-fanty-dla-Omara-i-D%C5%BCeka-do-20.10.-do-24.00[/URL] [URL]http://www.dogomania.pl/threads/194778-%C5%9Awieczuszki-MP3-i-inne-cuda-dla-D%C5%BCeta-do-30.10.-do-p%C3%B3%C5%82nocy[/URL]. [/COLOR][/SIZE] ROZLICZENIA : WPŁATY [SIZE=3][COLOR=Black]200 zł - malibo57 100 zł - paros 20 zł - gonia66 20 zł - sylwiaso 25 zł - viola005 90zł z bazarku (rzeczy od Wiosnaa wystawione przez Jasza) 116zł z bazarku (rzeczy od majqa wystawione przez Jasza) 20zł - Wojtuś [/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE][SIZE=5][SIZE=1][SIZE=3][COLOR=Black]912 zł - z bazarku taks (wpłata na 3 cele - 2735zł)[/COLOR][/SIZE][/SIZE][/SIZE] [SIZE=5][COLOR=Red][SIZE=3][COLOR=Black] [/COLOR][/SIZE] WYDATKI[/COLOR][/SIZE] 26zł - karma mokra dla psów i karmy dla kotów (opłacone przez Jolę) 18,54 zł - karma mokra zawieziona z Dżetem (6 puszek) 120 zł transport do Dorothy ( transport łączony z Kropeczką cały koszt to 240zł) 42,24 zł - karma dla kotów i Omara (4 listopad) 353 zł - zwrot za leczenie Dżeta (27 listopad) 350, 84 - karma dla Dżeta (20 grudzień) 500zł - przekazane na psy po zmarłym (rotacja funduszy z bazarku TAKS) 118,38 - przekazane dla BOLO - [url]http://www.dogomania.pl/threads/193853[/url] [SIZE=4][COLOR=Red][B] SALDO 0 zł[/B][/COLOR][/SIZE] [URL="http://www.dogomania.pl/threads/194201-Ich-PAN-umar%C5%82-4-psy-kotka-i-go%C5%82%C4%99bie-potrzeba-karmy-DS-DT-i-oczywi%C5%9Bcie-pieni%C4%99dzy?p=15514208&viewfull=1#post15514208"][IMG]http://img820.imageshack.us/img820/8463/banerekostrowiec.jpg[/IMG][/URL] Banerek jest podliknkowany pod post - spis wątków. Jeden banerek = wszystkie cele. Proszę się częstować. Obrazek ma rozmiar 430pikseli długości i 100 pikseli wysokości - zmieści się obok jeszcze jeden mały banerek 70/100 piks. [quote name='Iwop'][FONT=Tahoma][SIZE=3]W Gazecie Wyborczej ukazał się artykuł o 3 psach znajdujących się na opuszczonej posesji w Ostrowcu Św. Według artykułu, ktoś na posesję przychodził raz w tygodniu, żeby psom coś dać do jedzenia i picia. Zawiadomiono weterynarza, któremu podlega ten rejon, a wet poprosił nas o interwencję. Pojechałyśmy tam z Jolą i od sąsiadów dowiedziałyśmy się, że tak – są tam psy głodzone i czasami bite, bo niekiedy słychać było ich skowyt i wycie… Po uprzednim pozostawieniu oficjalnego pisma na siatce posesji, spotkałyśmy w końcu właściciela. Podobno w domu mieszkał jego syn, którego on teraz wygonił. Trzy psy – dwa z nich to ojciec (około 14 lat, ledwo się poruszający, ale nie na łańcuchu, jego syn na krótkim łańcuchu (nigdy podobno z niego nie odpinany) i około 5 letni mieszaniec wyżła Dżasper (tak podobno się nazywa). Warunki tragiczne, pełno odchodów, psy wychudzone ze wzdętymi brzuchami. Przynajmniej dla dwóch szukamy, chociaż tymczasu. Do adopcji, po doprowadzeniu do jakiegoś stanu nadaje się szczególnie Dżasper – jest bardzo przytulasty, domaga się towarzystwa człowieka. [/SIZE][/FONT] [/QUOTE] Budy (?!) [URL="http://iwop.wrzuta.pl/obraz/powieksz/acDODKwH5Cq"][IMG]http://iwop.wrzuta.pl/sr/d/acDODKwH5Cq/imgp0218[/IMG][/URL] [URL="http://iwop.wrzuta.pl/obraz/powieksz/9vnRA31RWQ2"][IMG]http://iwop.wrzuta.pl/sr/d/9vnRA31RWQ2/imgp0206[/IMG][/URL] [URL="http://iwop.wrzuta.pl/obraz/powieksz/6jOkVxVooQy"][IMG]http://iwop.wrzuta.pl/sr/d/6jOkVxVooQy/imgp0213[/IMG][/URL] Jedzenie, ktore otrzymywały raz w tygodni, to kasza npr z burakami: [URL="http://iwop.wrzuta.pl/obraz/powieksz/8bXNOUUKifg"][IMG]http://iwop.wrzuta.pl/sr/d/8bXNOUUKifg/imgp0212[/IMG][/URL]
  8. Zafirku jestem i ja. Trzymamy mocno kciuki za Ciebie, walcz tak dzielnie to na pewno wszystko się uda.
  9. Wpadłam w wolnej chwili, co to się wyprawia. Jakieś pokazy bielizny itp ;) A co do stringów - modne czy nie, jak ktoś lubi to lepiej żeby w nich chodził niż miał "kalafiora" wygniecionego na pośladkach od zwykłych galotów np przy obcisłym ciuszku ;P Wracam na poprzednie strony nadrobić spooore zaległości ;)
  10. Wstawiam kilka zdjęć z poprawin w nowej kreacji Klary ;) [IMG]http://lh6.ggpht.com/_nAIG_4w-UH4/TGErQIjoLZI/AAAAAAAAA1E/9s9yL6YqAFM/klara1.jpg[/IMG] [IMG]http://lh3.ggpht.com/_nAIG_4w-UH4/TGErQdsIh7I/AAAAAAAAA1I/XGHucBrsT-A/klara3.jpg[/IMG] [IMG]http://lh4.ggpht.com/_nAIG_4w-UH4/TGErQXopb6I/AAAAAAAAA1M/IYNYnGKy1cU/klara2.jpg[/IMG] [IMG]http://lh5.ggpht.com/_nAIG_4w-UH4/TGErQhrd3UI/AAAAAAAAA1Q/Qtow1JRvXsM/klara4.jpg[/IMG]
  11. Jak tam koperta wychodzi Ozinkowi? ;>
  12. Udaję od 2 lat, czas się zabrać do roboty ;P
  13. Viris

    Pudle sznurowe

    W najnowszym numerze FOCUS znajduje się plakat z białym pudlem sznurowym w kilku ujęciach ;)
  14. No właśnie nauka została "odwieszona" ;)
  15. O mamulu jaka sesja w sianku ;) Rewelacja ;)
  16. Viris

    Tesoro :)

    Śliczna dziewczynka, a jak tam wypad nad morze się udał? :) Pozdrawiamy.
  17. Oj zazdrościmy morza ;) Pozdrawiaaaaaamy śliczne bulwiszony ;)
  18. [quote name='Ania!']Piękna modelka, piękne zdjęcia ... co można napisać, chyba tylko och i ach ;)[/QUOTE] Dziękuuujemy że jeszcze o nas pamiętacie ;) [quote name='Agappe']super sesyjka!!! :) a gdzie jesteście jak Was nie ma tyle czasu? :roll:[/QUOTE]Jesteśmy w.... domu... Tak wiem wstyd ;) Ale niestety czasu okropnie mało, zajęć bardzo dużo. Praca absorbująca, dużo nauki, no i na początku sierpnia ślub mojej siostruni, więc jest co robić. Jako świadkowa odpowiadam za wiele spraw, na szczęście wieczór panieński już za nami - było w dechę (no bo w końcu ja organizowałam), teraz robię biżuterię w ilościach hurtowych dla panny młodej i dla siebie, bo trzeba powybierać żeby było idealnie. [quote name='FredziaFredzia']Cudna jest pięknota. ;)[/QUOTE]Pięknota dziękuje chrapiąco (chrapanie dobiega z pod łóżka aktualnie) ;)
  19. Nic nie stoi na przeszkodzie aby coś ufundować. Możesz namówić do tego grupę osób zainteresowanych rasą. A jak ludziom się spodobają to więcej osób będzie fundować. W buldogach francuskich kiedyś rozet w ogóle nie było, chyba że za granicą. Zaczęłam sama fundować a teraz na wielu wystawach są rozety w tej rasie, czasem funduje je jakaś hodowla, czasem zbierze się grupa ludzi, lekarze weterynarii itp.
  20. [quote name='Darianna']Słusznie jestes zadowolona, są przepiękne!!![/QUOTE] :) [quote name='shadow9']To ja pozwole sobie wstawic przepiękne efekty pracy Darii na Ustroń dla irlandów [/QUOTE] Bardzo eleganckie i fajnie dobrane kolory :)
  21. [COLOR=DarkGreen][B]Skoro macie tyle chęci zróbcie to ładnie i składnie a gdzieś to upchniemy :)[/B][/COLOR]. Ja tam o tym wiem co i jak wysyłać, mam nawet kupione różne rozmiary pudełek fasonowych i wszystko to MA PRAWO iść jako polecony. A licytując coś na bazarku można też zawsze starać się wytłumaczyć sprzedającemu że nie tylko listy to wg poczty listy ;>
  22. [IMG]http://krawiec.files.wordpress.com/2009/11/znicz1.jpg[/IMG] Ja oczywiście tak jak Ci pisałam Anutko dołożę kilka zł do wieńca. [*] w ostatnich dniach bardzo wielu dobrych ludzi odeszło z tego świata [*]
  23. Podnosimy Aprilkę do góry. Jutro przeleję też pieniążki od wizażanek - za lipiec. Przepraszam za te opóźnienia we wpłatach.
  24. Weszłam znowu po przerwie w wątek a tu takie wieści, bardzo się cieszymy z domku Foksika - Wizażanki.
×
×
  • Create New...