-
Posts
1359 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by elżbietarusos
-
Chihuahua krótko- i długowłosa (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
elżbietarusos replied to Kenduś's topic in Chihuahua
PEREŁKA [IMG]http://img367.imageshack.us/img367/2225/pict00176eo.jpg[/IMG] [IMG]http://img106.imageshack.us/img106/3136/pict00189cz.jpg[/IMG] [IMG]http://img371.imageshack.us/img371/3955/pict00234pk.jpg[/IMG] [IMG]http://img371.imageshack.us/img371/5295/pict00241zu.jpg[/IMG] [IMG]http://img115.imageshack.us/img115/4525/pict00256mq.jpg[/IMG] [IMG]http://img96.imageshack.us/img96/2992/pict00265bs.jpg[/IMG] No i na razie wsio. Siadła mi bateria w aparacie. -
Chihuahua krótko- i długowłosa (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
elżbietarusos replied to Kenduś's topic in Chihuahua
A teraz dwa moje PREMIER ( piesek z tyłozgryzem ) [IMG]http://img116.imageshack.us/img116/4862/pict00111ov.jpg[/IMG] [IMG]http://img55.imageshack.us/img55/3209/pict00128uk.jpg[/IMG] [IMG]http://img49.imageshack.us/img49/6001/pict00163yh.jpg[/IMG] -
Chihuahua krótko- i długowłosa (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
elżbietarusos replied to Kenduś's topic in Chihuahua
Może JANECZEK potrzebuje więcej czasu na przystosowanie się , ale nie mam najmniejszej wątpliwości , że nie ma do mnie zaufania. BZDYCZEK JANECZEK [IMG]http://img127.imageshack.us/img127/3963/pict00021di.jpg[/IMG] [IMG]http://img127.imageshack.us/img127/4099/pict00047hw.jpg[/IMG] [IMG]http://img146.imageshack.us/img146/6412/pict00052nb.jpg[/IMG] -
Chihuahua krótko- i długowłosa (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
elżbietarusos replied to Kenduś's topic in Chihuahua
Ksaro , to świetny pomysł. Nie wyobrażam sobie , mieć teraz JANECZKA samego. On tak lubi zabawy z psami , a każdy oprócz szczeniąt cziłek w jego wieku jest dla niego za duży. Dorosłe psy nawet małe , nie mają do niego cierpliwości , powarkują gdy im zanadto dokucza. JANECZEK zdecydowanie lepiej dogaduje się z innymi psami niż ludźmi. Wzięty na kolana nieruchomieje i z prośbą w oczkach mówi nam by go nie męczyć , odstawiony do psiaków jest pierwszym rozbójnikiem. -
Mi psi fryzjerzy polecali spłukiwanie odżywek ludzkich nawet tych bez spłukiwania.Wielu z nich też stosuje ludzkie szampony i odżywki. Jedna z pań polecała też mycie psa mydłem z lanoliną - w płynie oczywiście ( ale tego szczerze mówiąc nie praktykowałam )
-
Może więc warto nagłośnić sprawę w mediach. Fakt zdaje się chciał się tym zająć. Myślę , że oni są w stanie wyjaśnić wszystkie wątpliwości. Policja już pewnie zwątpila jak i większość dogomaniaków. Ja zaś hodowalam dogi i wiem ile waży dorosła , odkarmiona suka ( moja ważyła 75 kg ) Nijak to się nie ma do 18 kg dodżyczki z lasu.
-
Problemy zdrowotne z buldożkiem (prosimy zakladac oddzielne tematy!)
elżbietarusos replied to Draczyn's topic in Zdrowie
Starzejący się buldożek Buldożki nie należą do ras długowiecznych. Przygotuj się więc na prawdę , że Twój 6-7 letyni buldożek ( buldożyca ) zacznie stawać się starszym panem ( panią ). Możesz jednak , zapewniając mu odpowiednie warunki przedłużyć jego młodość , a starość uczynić przyjemniejszą. Pamietaj o tym by zapewnić mu -odpowiednią lekkostrwaną karmę o dużej wartości odżywczej , bogatą w witaminy i preparaty wapniowo-fosforowe , zawierającą przy tym mniejszą ilośc białka ze względu na ograniczoną wydolność nerek seniorów -odpowiednią ilość ruchu na świeżym powietrzu , pamiętając jednocześnie by nie forsować starzejącego się psa -stałą opiekę weterynaryjną, coroczne szczepienia ochronne Pies powyżej 5 roku życia powinien być poddawany corocznym badaniom klinicznym i labolatoryjnym Badania kliniczne to : -sprawdzanie temperatury ciała , częstotliwość tętna i oddechów -badanie zewnętrznych narządów : oczy , uszy , przewody słuchowe , jama ustna , zewnętrzne węzly chłonne , skóra , odbyt , zatoki przyodbytnicze , zewnętrzne narządy rozrodcze , kończyny , stawy , kręgosłup , odruchy neurologiczne -badania narządów wewnętrznych : palpacja żołądka , wątroby , jelit , macicy , pęcherza moczowego , gruczołu prostaty , osłuchiwanie serca , płuc , opukiwanie płuc , palpacja pulsu szyjnego i udowego. Badania labolatoryjne to -ogólna analiza moczu -badania bakteriologiczne moczu -badania krwi -badania kału Na podstawie uzyskanych wyników lekarz weterynarii zadecyduje , czy istnieje potrzeba wykonywania dodatkowych badań np. EKG serca , USG odpowiednich narządów czy też innych testów diagnostycznych. Przeprowadzone badania mogą wykazać poczatki zmian związanych z procesem starzenia się psa. Zmiany te mogą rozwijać się aż do stadium chorobowego.Dotyczą one : - spadku aktywności ruchowej ( reakcje psa stają się coraz wolniejsze , traci on chęć do zabawy spacerów ) -braku apetytu ( pies mniej chętnie spożywa pokarmy, może to być spowodowne częściową utratą węchu , smaku , chorobami dziąseł ,zębów ) właściciel może podgrzewać psu posiłki zwiększając ich aromatyczność i smakowitość , pielęgnować zęby i dziąsła , usuwać kamień nazębny -wzmożonej wrażliwości na zmiany temperatury pamiętaj więc o ograniczeniu aktywnmości ruchowej psa na powietrzu w dni deszczowe , mroźne albo upalne -pogorszenia stranu skóry i sierści pies zaczyna siwieć na pyszczku , jego włosy stają się suche , cienkie. Na skórze pojawiają się łysinku , przerzedzenia , krosty , brodawki. Należy pamiętać o stosowaniu łagodnych szamponów niewysuszających skóry i uważać by nie podrażnić brodawek , narośli na skórze w trakcie zabiegów pielęgnacyjnych. -pogorszenia sposobu poruszania się ( pies porusza się mniej elastycznie , jego chód jest sztywny . Może to być spowodowane zapaleniem stawów , zmiejszeniem siły mięśniowej , demineralizacją kości ) Właściciel może pomóc psu podając mu preparaty fosforowo-wapniowe , zapewniając w chłodne dni kubraczek , wygodne posłanko , które będzie zapobiegało tworzeniu się odleżyn ( na tworzenie odleżyn narażone są szczególnie miejsca , gdzie kości znajdują się płytko pod skórą ) -pogorszenia funkcjonowania narządów wewnętrznych np. nerek , układu pokarmowego ( zmniejsza się aktywność jelita grubego , ograniczone jest wydzielanie enzymów trawiennych co prowadzi do wzdęć i zaparć. Pomocne w tego rodzaju sytuacjach może być podawanie psu do jedzenia otrąb lub łagodnych środków przeczyszczających np. oleju parafinowego . Nie polecam typowych środków przeczyszczających stosowanych dla ludzi ) Opiekun psa winien zapewnić mu dostęp do świeżej wody i możliwość częstych , krótkich spacerów mających na celu zaspokojenie potrzeb fizjologicznych. -zmiejszenia wydolności seksualnej Samiec może kontynuować aktywność płciową do czasu gdy pozwala mu na to jego stan zdrowia. Nalezy pamietać jednak , że akt kopulacji powoduje duże obciążenie dla serca , kręgosłupa , stawów. Jeszcze do niedawna byłam przeciwnikiem kastarcji samcow ze względu na powszechne przekonanie o niekorzystnych jej skutkach : depresja , fizyczna femonizacja , otyłość. Od roku kastruję jednak wszystkie swoje psy nie przeznaczone do rozrodu , nie zauważyłam w ich zachowaniu , żadnych niepokojacych zmian. Suczek powyżej 8 lat nie wolno kryć. Na krycie 6-7 latki też proponuję uzyskać aprobatę weterynarza. W okresie ciąży dochodzi do powiększenia macicy i uciskania jej na inne narządy jamy brzusznej. Może to spowodować trudności w oddychaniu , mogą ujawnić się ukryte choroby serca , płuc. Sterylizacja suki ( usunięcie jajników , macicy ) we wcześniejszych latach może uchronić ją przed nowotrworem gruczołu mlekowego , ciążami urojonymi , ropomaciczem a także niepożądaną ciążą . Najbezpiecznie jest wysterylizować suczkę po pierwszej cieczce. Pamiętaj by nie dopuszczać do niekontrolowanych zbliżeń swojego seniora. Pierwsze symptomy chorobowe można zauważyć stosując samemu systematyczną obserwację według stałego schematu . Podaję ją za Krzysztofem Anuszem -po porannym powitaniu : obserwuj psa przez minutę , pozwalając mu na swobodne poruszanie się -podczas rannego i wieczornego spaceru : obserwuj psa na powietrzu i przez 10 sekund w czasie wchodzenia i schodzenia ze schodów -raz dziennie obserwuj go w trakcie 20 pierwszych sekund spożywania posiłku , 20 sekund snu i podczas oddawania moczu i kału. Ten sposób prowadzenia obserwacji pozwala na ewentualne zauważenie 3 grup objawów I grupa to objawy obserwowane jednorazowo w ciągu 24 godzin lub sporadycznie np. wymioty bez śladów krwi , biegunki bez krwi , bardzo twardy kał lub brak oddawania kału , kaszel , kichanie . Tego rodzaju objawy nie powinny budzić jeszcze niepokoju opiekuna. II grupa to objawy wskazujące na to , że z psem dzieje się coś złego np. częste i łatwe męczenie się psa , gorączka , nagły wzrost apetytu , częste lub rzadkie oddawanie moczu lub kału , wzrost zapotrzebowania na wodę , gwałtowny lub stopniowy spadek wagi , biegunka z krwią , stany zapalne oczu , utrata masy lub napięcia mięśni , sztywność jamy ustnej , niechęć do spacerów , kulawizna. III grupa to objawy zagrażające życiu i wymagające natychmiastowej ingerencji: utrudnione oddychanie , zmiana barwy języka , powtarzające się wymioty z krwią , powtarzające się biegunki z krwią , długotrwałe trudności w oddawaniu kału , moczu , zaburzenia równowagi , niechęć lub niemożność odbywania spacerów , ataki padaczki , drgawki , konwulsje , nagła zapaść. Na zakończenie przytoczę mój ulubiony cytat , którego autorką jest Yvonne Kejcz " Naturalnie , musimy mieć świadomość , że nasz stary pies kiedyś nas opuści , nie powinno to jednak wpłynąć na zatarcie wspomnień o pięknych chwilach spędzonych razem z nim. Trzeba po prostu zatroszczyć się o to , aby staremu przyjacielowi wiodło się jak najlepiej; cieszyć się z tego , że mamy najlepszego psa , jakiego można mieć : starego psa ! -
Dla mnie też jest to nielogiczne. Poza tym psy ponoć zostały skradzione kilka lub kilkanaście dni przed ich porzuceniem w lesie. Dlaczego więc były takie chude? Normalnie utrzymany dog nie schudnie nawet przez miesiąc 50 kg. Wybaczcie , ale mnie to nie przekonuje. Poza tym złodziej nie musi upinać psów na smyczy z obawy , że pies za nim pójdzie. Pies pójdzie za właścicielem , nie oprawcą !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Choć bywa , że to jedna i ta sama osoba.
-
Chihuahua krótko- i długowłosa (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
elżbietarusos replied to Kenduś's topic in Chihuahua
Z moich piesków szczeka w zasadzie z każdego powodu TONIA. KIZI tylko na duże psy , reszta towarzystwa dostosowuje się do podanego przez Encyklopedię WIEM wzorca i milczy . Jest to chyba jednak też kwestia nawyków. Moje buldogi nie szczekają , więc i cziłki nie odczuwają także takich potrzeb, natomiast gdy przenoszą się w inne miejsce gdzie hałas jest normą , pozwalają sobie na szczekanie. Wczoraj byłam na przeglądzie hodowlanym swoich maluchów w Toruniu ( mieście ojca Rydzyka ) Żałośnie to wszystko wyglądą , odkażają samochody ( obuwia kierowców i pasażerów już nie). Głodne kaczki snują się za ludźmi , podobno rozkładają dla nich pokarm , ale w miejscach do których nie są jeszcze przyzwyczajone. Nie mam wątpliwości , że ptasia grypa jest już wszędzie , a zabezpieczenia stosowane przez Toruń to fikcja mająca zapobiec raczej panice niż chorobie. W wolnej chwili porobię zdjęcia swoich brzdąców i zamieszczę na dogo. Za chwilę niektóre z nich opuszczą domek , więc nie będzie już okazji. -
Od dawna stosuje tylko ludzkie preparaty do psiej skórki. NIZORAL ( tańszy jest NIZOXIN a ma takie samo działanie ) , SUNSILK - fioletowy, MRS POTTER Jest tanio i dobrze. Nigdy żaden z psów nie miał po ich stosowaniu żadnych problemów skórnych .
-
Galeria zdjęć (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
elżbietarusos replied to Draczyn's topic in Galeria
Mi też bardzo podobają się Twoje fotki Misiaczku. -
Mopsi mi żal , ale zdecydowanie bardziej ubolewam nad losem buldożki ze schroniska w Gdyni . Ma coraz mniejsze szanse na przeżycie , biorąc pod uwagę , że jest zaziębiona. Buldog to taki mały i niekłopotliwy piesek , dlaczego ludzie oddają takie pieski do schroniska? Każdy ma przecież jakiś znajomych , sąsiadów , rodzinę i w razie sytuacji gdy nie ma innego wyjścia powinno się znaleźć dla takiego nieszczęśnika jakiś dobry domek. Nie znajduję odpowiedzi na swoje pytanie .
-
Ja także przyłączam się do życzeń ( choć nie umiem tego wyrazić w tak estetyczny sposób jak Basiulka ) VIRIS szybkiego powrotu do zdrowia.
-
Chihuahua krótko- i długowłosa (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
elżbietarusos replied to Kenduś's topic in Chihuahua
Babeczki !!!!!!!!!!!!!!!! Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet . -
Chihuahua krótko- i długowłosa (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
elżbietarusos replied to Kenduś's topic in Chihuahua
Ja też trzymam kciuki. Szczególnie za tą dzielną , maleńką , tak długo już walczącą o życie kruszynkę. -
Chihuahua krótko- i długowłosa (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
elżbietarusos replied to Kenduś's topic in Chihuahua
NUTASOB pochwal się jak się czują Twoje szczeniątka z dwóch ostatnich miotów. Czy udało Ci się uratować tą maleńką suczkę i jak liczny miot urodził Ci się ostatnio ? -
Oni się mylą VIRIS. Oni Cię nie znają , żal mi ich , nie wiedzą co tracą .
-
Chihuahua krótko- i długowłosa (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
elżbietarusos replied to Kenduś's topic in Chihuahua
Witaj YPY. Gratuluję KAYLA. Jeszcze raz dziękuję ASIACZKU , że z taką cierpliwością uczyłaś mnie wklejać zdjęcia. -
Chihuahua krótko- i długowłosa (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
elżbietarusos replied to Kenduś's topic in Chihuahua
Trikolorek śliczniutki . -
Chihuahua krótko- i długowłosa (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
elżbietarusos replied to Kenduś's topic in Chihuahua
Szkoda , bo mam dylemat komu kibicować. Chciałabym by nasze pieski z forum zawsze były pierwsze. Lubię wystawy ze względu na spotkania ze znajomymi , ale sama prezentacja psa , to dla mnie duży stres. Kiedyś jeździłam ze znajomym anestezjologiem , więc byłam bezpieczna , ale teraz wystawa może skończyć się dla mnie zawałem :) Nie traktuje tego od dawna jako zabawy. Olbrzymi stres . -
Chihuahua krótko- i długowłosa (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
elżbietarusos replied to Kenduś's topic in Chihuahua
Szkoda , zwycięzcą zostać może tylko jeden piesek. -
Gratuluję VIRIS. Dzielna i mądra z Ciebie dziewczynka.
-
Chihuahua krótko- i długowłosa (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
elżbietarusos replied to Kenduś's topic in Chihuahua
KAYLA trzymam kciuki za Wasz sukces !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Będzie chyba NUTASOB jej też życzę powodzenia. Mam nadzieje , że nie będziecie konkurentkami w jednej klasie. Zaraz to zresztą sprawdzę na Katowickiej stronie. -
FRITZ ja mam zdjęcie psiaczka , który mógł być skutkiem takiego romansu. Jak nauczę się skanować zamieszczę je na dogo . BEATKO mam nadzieję , że nadejdzie taki czas kiedy będziemy miały okazję spotkania się. Pozdrawiam.
-
Chihuahua krótko- i długowłosa (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
elżbietarusos replied to Kenduś's topic in Chihuahua
LILI dawniej [IMG]http://img316.imageshack.us/img316/7101/lili4fp.jpg[/IMG] I nieco bardziej aktualne zdjęcie [IMG]http://img308.imageshack.us/img308/7478/pict00527bo.jpg[/IMG]