Jump to content
Dogomania

Gorim1

Members
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

About Gorim1

 • Rank
  Newbie

Contact Methods

 • Website URL
  http://

Converted

 • Location
  Marki
 • Occupation
  Student
 1. mam pytanie może mi ktoś poać dokładne anmiary na ustawe o posiadaniu psów ras groźnych?
 2. wyciąg z regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Marki ROZDZIAŁ 5 Obowiązki właścicieli zwierząt domowych § 22 1. Osoby będące właścicielami lub opiekunami psów i innych zwierząt domowych są zobowiązane do sprawowania właściwej opieki nad zwierzętami, w tym w szczególności nie pozostawiania bez dozoru , jeżeli zwierzę nie jest należycie uwiązane lub nie znajduje się w pomieszczeniu zamkniętym bądź na terenie ogrodzonym w sposób uniemożliwiający samodzielne wydostanie się zwierzęcia na zewnątrz. 2. Obowiązkiem właściciela psa jest regularne szczepienie przeciwko wściekliźnie. § 23 1. Na tereny użytku publicznego psy mogą być wyprowadzane wyłącznie na smyczy. Zwolnienie psa ze smyczy jest dozwolone tylko w miejscach mało uczęszczanych i pod warunkiem, że pies zachowujący sie agresywnie w stosunku do osób obcych jest w kagańcu, a właściciel (opiekun) ma możliwość sprawowania bezpośredniej kontroli nad jego zachowaniem. 2. Przewożenie zwierząt środkami komunikacji publicznej jest możliwe tylko na zasadach ustalonych przez przewoźnika. § 24 1. Właściciele zwierząt domowych są zobowiązani do usunięcia spowodowanych przez nie zanieczyszczeń na terenach użytku publicznego. 2. Zakazuje się wyprowadzania psów do piaskownic i innych urządzeń służących do zabawy dla dzieci. § 25 1. Właściciele nieruchomości utrzymujący psy na podwórzu zobowiązani są do zapewnienia zwierzęciu miejsca schronienia przed zimnem i opadami oraz usuwania na bieżąco wszelkich zanieczyszczeń powstałych w wyniku bytowania zwierzęcia. 2.Obowiązek określony w ust.1 dotyczy także właścicieli innych zwierząt. ROZDZIAŁ 6 Zasady utrzymywania zwierząt gospodarskich na terenach wyłączonych z produkcji rolniczej § 26 Wprowadza się zakaz chowu zwierząt gospodarskich oraz gołębi na terenach budownictwa wielorodzinnego. § 27 1. Na innych terenach wyłączonych z produkcji rolniczej zwierzęta gospodarskie i gołębie mogą być utrzymywane pod warunkiem przestrzegania zasad określonych w niniejszym regulaminie. 2. Prowadzący chów zwierząt gospodarskich jest obowiązany zapewnić: a) gromadzenie i usuwanie odpadów i nieczystości, powstających w związku z prowadzonym chowem w sposób zgodny z prawem, w tym zwłaszcza z wymaganiami niniejszego regulaminu, b) nie powodowanie przez prowadzony chów zwierząt i gołębi, wobec innych osób zamieszkujących na nieruchomości lub nieruchomościach sąsiednich, uciążliwości takich jak hałas, odory czy podobne uciążliwości, c) przestrzeganie obowiązujących przepisów sanitarno – epidemiologicznych. 3.Spory wynikające z uciążliwości prowadzonego chowu zwierząt gospodarskich i gołębi mogą byc rozstrzygane na wniosek osób, które uciążliwości takich doświadczają, przez sąd cywilny na podstawie przepisów kodeksu cywilnego.
 3. pierwszy mój pies trafił do nas z ulicy (niestety pięć lat temu zmarł na raka) misiek został przez nas wzięty od znajomych mojej siostry jakieś pięć lat temu a w zeszłe wakacje miałem duży problem przez dom przewinęły mi się trzy dodatkowe psy (sunia ok trzymiesięczna przywiązana do drzewa w lesie) poźniej dowiedziałem się kto tego psa przywiązał i do mojego brata trafiła kolejna sunia zabrana przezemnie od tego człowieka. a kulka cóź pierwotnie miała być dla znajomej mojej bratowej ale została już na stałe u nas. swoją drogą została zabrasna od mojej rodziny ze wsi jej jedna siostra jakiś czas temu została znaleziona w lesie pod radzyminem przywiązana do drzewa (nie wiem komu ją oddali bo bym nie wiemco tej osobie zrobił)
 4. witam mam na imię jarek a moje psy to pięcioletni misiek i roczna kulka (zdjęcia dam poźniej muszę je sobie przesłać z innego kompa)
×
×
 • Create New...