Pomijając to, że są zwolennicy i przeciwnicy obcinania uszu i ogona, to jest to w Polsce od kilku lat nielegalne.
A jeśli chodzi o sterylkę lub jej brak, to zastrzyki hormonalne mogą wywołać znacznie większą szodę, niż wielu osobom się wydaje. Obecnie są takie sposoby sterylizacji, że praktycznie nie ma śladu. Nie wiem, czy coś mi sie nie pokręciło, ale to chyba laparoskopem robią :hmmmm: A po kastracji u psów nie ma śladu na brzuchu, no przynajmniej mój nie ma. No i oba te zabiegi mają wiele zalet zdrowotnych (jak i pozbywają nas pewnych problemów).