Jump to content
Dogomania

anovi

Members
  • Posts

    649
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by anovi

  1. No to komu w drogę temu... hmmm.. trampki :lol: My właśnie wyruszamy.. Jeśli by sie pojawiły jakieś nowe, bardzo ważne wiadomości ([SIZE=1]np. wystawku odwołana[/SIZE] :eviltong:)to bardzo proszę o sms'ka.. i do zobaczenia - być może na granicy ;)
  2. [quote name='Nacia_i_Fluffy']Dzięki anovi za wszystkie info! Hm... no właśnie dlaczego euro? Rozumiem za wystawę tak... ale przecież w Rosji to chyba ruble, co? :lol: Już wszystko mi się kręci... [/quote] No tak.. rubelki to na drobne wydatki, typu woda, jakieś papu, etc... [SIZE=1]$ - hmmm... że tak powiem koszty reprezentacyjne :razz:, no a E to tak na wszelki wypadek, gdyby $ były bleeee..[/SIZE] :evil_lol: No nie wiem - lepiej byc przygotowanym - może będziesz musiała np. nocowac (oby nie) :evil_lol:, ale gdyby to np. za hotel się płaci w E. ;) U nas już decyzja zapadła - jedziemy jutro rano ok. 5:00 :lol: Bulwinka całkiem możliwe, że sie tam gdzieś spotkamy po drodze.. :lol: Jak by coś to Renault Clio (kolor chyba oliwkowy metalik) z łaciatym kuniem na tyle :lol:
  3. [B]Nacia[/B], nie wiem jak z tą legalizacją - słyszałam różne wersje - jedni jechali "z" inni znowu "bez". My w każdym razie mamy, a w powiatowym nie robiono z tym w ogóle problemów. Nawet panie sama zaproponowały. Na granicy trzeba chyba (piszę chyba bo jeszcze nie byłam..) wykupić ubezpieczenie komunikacyjne (chyba odpowiednik zielonej karty), bo nasze nie obejmuje Rosji. Kwota - nie mam pojęcia. Co do współwłasności, to może mama coś naskrobać - nie zaszkodzi mieć (w razie czego wyrzucisz do kosza jak wrócisz). Ważne jest to czy imię i nazwisko Taty widnieje w dowodzie rejestracyjnym samochodu. Zrób sobie kserokopię rodowodu - jak radziła Asiaczek. Bo gdyby był jakiś Ch.Ru :razz: to może się przydać :) Cały paszport (nawet puste strony) psa też ksero x 2 (chyba na wjazd i wyjazd). Lepiej zrobić - co Ci szkodzi. Zaoszczędzisz sobie stania na granicy, aż pani vet. zrobi sama i do tego jeszcze nie wiadomo czy sobie czegoś za to nie policzy... A przejście z Wawki, to chyba Bezledy. Zabierzcie jakieś dodatkowe $ i E :lol: na drobne wydatki typu "koszty reprezentacyjne" :cool3: Mam nadzieję, że nic nie pochrzaniłam ;) - jeśli tak to niech mnie ktoś poprawi...
  4. [quote name='Bardotka']Hi hi hi, no to fajnie, papierki masz załatwione - super:multi:[/quote] Nooo... już prawie mamy - też się cieszę :) Teraz jeszcze lecę do kantorka po jakieśik $, albo E :eviltong:. Będę popołudniem.. P.S. nr tel. powysyłałam na PW.
  5. [quote name='Bardotka']No pięknie, pięknie, a mi tu truka że po rusku nie potrafi he he he:mad: :cool3:[/quote] Eeee... tam Bardociu :oops: Takie tam tłumaczenie :roll: Jak mam tekst, to nagle się bukwy układją jakoś i raczej większość rozumiem... ;) Dramat to się zaczyna jak mam coś powiedzieć - wtedy ni w pieriot.. nie pamiętam najprostszych słów - amnezja jakaś czy cuś.. :evil_lol: ? [quote name='orsini']a KTO sedziuje 2ke???[/quote] [B]orsini[/B] - mi napisali na potwierdzeniu, że ta sama osoba co np USH sędziuje, czyli Natalia Bulelik (czy jak to się tam czyta.. ;)) :multi: właśnie kurier mi przywiózl oświadczenie od Notariusza, że firma się zgadza na wyjazd służbówką :multi: Teraz musi jeszcze dokończyć dzieła tłumacz - oby zdążyła... :mad:
  6. [quote name='Diamant']Asiaczek moge prosić o jakiś kontakto do Ciebie - np.komóra?? Może być na PW - mój kierowca jest z "deka" spanikowany i chce bardzo wcześnie wyjechać w piątek - Ma samochód z leasingu niby wszystkie dokumenty przetłumaczone - ale obawia się problemów na granicy - czy jest możliwość spotkania się "po tamtej" stronie- i kontyuowania jazdy dalej wspólnie?? Pozdrawiam. PS.Nadal nie mam potwierdzenia :([/quote] A ja mam pytanie w związku z powyższym: czy było by to bardzo nie ładne gdybyśmy się spróbowali wymienić jakimiś tel. kontaktowymi?? Nigdy nie wiadomo kto i kiedy będzie może potrzebował jakiejś pomocy... (oby nie, ale jednak...). A tak większość będzie zdana na siebie... Różne rzeczy chodzą po ludziach - czy to koło, czy jakieś narzędzia, czy paliwo... no cokolwiek. [B]Diamant[/B] dzwoń tam na te nr tel. - powinno Ci się udać. Masz jeszcze dwa dni :p Mnie Pani przekonywała, że wysłała, ale w końcu wysłala raz jeszcze. W sumie była b. miła. Starała się dogadać :p
  7. My w tym roku nie jedziemy, ale byliśmy w zeszłym. Bardzo nam się podobało :p Faktycznie mimo to, że odbierało się dokumenty na wystwie szło badzo szybko i sprawnie :lol: Z dojazdem też nie było najmniejszego problemu :) No i sam teren na którym była organizowana wystawa SUPER! W parku było dużo drzew i tym samym dużo cienia, więc momo, że było ciepło pod drzewkami było akurat. Ringi kameralne, ale chyba wystarczające. Bardzo ładnie przygotowane BIS'y i dużo miejsca dla Widowni. Jedyne co jak dla mnie było dramatem, to te wielgaśne kolumny stojące na BIS'owej scenie. Ja z moją psicą miałam akurat tego pecha zostać ustawiona przez sędziego bezpośrednio przy "krzyczącym" głośniku ogromnych rozmiarów :roll: Psica mało nie uciekła ze zdezorientowania, a ja mało nie ogłuchłam... Ale i tak b. miło wspominam tę wystawę :)
  8. [quote name='USH'][COLOR=navy]Ok, czyli najlepiej to wydrukowac sobie i nie trzeba sie spieszyc na wystawe, skoro husky o 15 10 się zaczynaja :)[/COLOR] [COLOR=navy]Dziękuje za tłumaczenie!!![/COLOR][/quote] A nie ma za co :p niech Ci na zdrowie będzie :lol: No ja im tam nie wierzę za bardzo... my się postaramy z samego ranka, zresztą i tak mamy na 11:15 chyba.. :roll:
  9. [quote name='USH'][COLOR=navy]A ja znowu dostałam tajemniczego maila: Prosze uprzejmie o tłumaczenie :[/COLOR][FONT=Arial].[/FONT][/quote] [FONT=Arial]Да ваша собака зарегистрирована на выставку в городе Калининграде 22 июля 2006г. Tak Twoja/Państwa pies jest zarejestrowany na wystawie w mieście Kaliningrad dnia 22 lipca 2006r. Выставка будет проходить на стадионе "Пионер" проспект мира 134, ваш ринг Wystawa będzie się odbywać na stadionie "Pionier" Prospjekt Mira 134, Wasz/Twój/Państwa ring/sędziowanie начинается в 15.10 ринг №1 Наталья Булелик rozpoczyna się o 15:10 Ring nr 1 Natalja Bulelik Przynajmniej jak na mój gust to tak wygląda ;) [/FONT]
  10. Dziś postanowiłam, że otrzymam potwierdzenie... i otrzymałam :multi: Dzwoniłam pod nast. nr tel. [B] 007 4012/71 26 18[/B] - odebrał mrukliwy Pan i powiedział, że On już nic nie wie; [B] 007 4012/70 02 35[/B] - odebrała Pani i powiedała kolejny, bo Ona też już nie wie i mam dzwonić do Mariny; [B] 007 9212/61 72 12[/B] - odebrała Pani Marina i powiedziała, że potwierdzenia to wysyła Pani Irena i podała kolejny nr tel. [B] 007 4012/71 26 18[/B], który był oczywiście numerem mrukliwego Pana :angryy: Dzwonię więc jeszcze raz pod ten nr, Pan mówi, że nie kuma :angryy::mad: Więc dzwonię raz jeszcze i mówię, że chcę z Ireną i nagle odzywa sie Irena, i mówi mi, że już dawno mailem wysłali :crazyeye:.. A u mnie na skrzynce pusto. Więc protestuję, że nie mam. No to Pani kazała mi przeliterować adres maila i po godzinie dostałam potwierdzenie :multi:. eeech tam to trzeba mieć zdrowie i zamiłowanie do telefonów.. życzę wytrwałości tym, którzy jeszcze tam muszą dzwonić.. Nasza Pani tłumacz pracuje właśnie nad naszym oświadczeniem samoch. Więc może jednak pojedziemy..??:razz:
  11. A znalazłam jeszcze taką stoniczkę [URL="http://www.strazgraniczna.pl/przejscia_graniczne?granica%3Astr=Federacja+Rosyjska&miejscowosc_polska%3Astr=&rodzaj_ruchu%3Astr=osobowy&rodzaj_przejscia%3Astr="]http://www.strazgraniczna.pl/przejscia_graniczne?granica%3Astr=Federacja+Rosyjska&miejscowosc_polska%3Astr=&rodzaj_ruchu%3Astr=osobowy&rodzaj_przejscia%3Astr=[/URL] może komuś sie przyda.... ?? Bo jeśli dobrze pamietam ktoś pytał, o rodzaje przejść... ale stare to jak ollerka - z 2004 r. ostatnia modyfikacja - no chyba że nic się nie zmieniło...
  12. Musiałku wysłałam Ci PW.
  13. [quote name='Musiałek']Ponieważ mój samochód odpadł zostały nas 3 osoby bez transportu czy ma ktoś wolne miejsca w samochodzie ?????????????????? dziewczyna z kochana malamutką chłopak zdwoma malutkim ozdóbkami -[B] oni najwazniejsi !!!!!![/B] [B]wszędzie dojazd - !!!![/B] i ja z aussie ??????????[/quote] Musiałku, a Ty skąd jedziesz?? A może umówić się z kimś już przy granicy i tam się przesiąść?? U nas na czas podróży są tylko dwa miejsca siedzące, bo mamy tył rozłożony i kratkę :( [SIZE=1](czyli ja i kierowca)[/SIZE] - a z tyłu siedzi "koń" - malamut za diabła nie wejdzie :(
  14. No to faktycznie przygody... nie za ciekawe :shake: Ale da się - pojechałaś, wróciłaś i teraz piszesz do nas :p - mam nadzieję, że nie "utknięta" z za rosyjskiej granicy ;)
  15. [quote name='jula&czaga']no i to moje potwierdzenie jak ja bez niego pojade a dzwonie do nich co dziennei zeby wyslali:( [/quote] U nas też nie ma jeszcze potwierdzenia i pewnie już nie będzie... ale to podobno nie jest takie konieczne - jeśli mówimy o potwierdzeniu przyjęcia (my mamy telefoniczne).
  16. [quote name='bongobongo']Jeżeli jestes współwłaścicielem auta, to też musisz mieć te wszystkie papiery, bo nie jesteś jedynym właścicielem, więc w przekonaniu rosyjskich celników, tez mogłaś ukrasć auto drugiemu współwłaścicielowi......[/quote] Jessoo, ale narobiłam bigosu.. Chyba poruszyłam temat niezbyt ciekawy :( Przepraszam noo...
  17. [quote name='jula&czaga']dostalam taka rozpiske od swojego powiatowego: ze do federacji rosyjskiej potrzeba swiadectwo zdrowia od powiatowego brak objawow chorob przez 21 dni przed wysylka szczepienie przeciwko wsciekliznie w ciagu ostatnich 6 miesiecy i pochodzic z rejonu gdzie przez rok nie bylo wscieklizny eh chrzanie ten wyjazd .....papierow na auto nie zalatwie teraz a nawet mi dupki potwierdzenia na ta wystawe nie wyslali:([/quote] czemu nie załatwisz?? Ja też dopiero załatwiam... Nie poddawaj się tak od razu.. Może zadzwoń wpierw do tego inspektor. pow.? Kaliningrad nie wszędzie jest traktowany jako Federac. Ros. ... Niektórzy ubezpieczyciele nawet uważają Kalin. za Europę ;)
  18. [quote name='jula&czaga']a jesli jestem wspolwlascicielem auta to beda jakies problemy??? a i jeszcze wyczytalam gdzies ze pies ma byc max 6 miesiecy od szczepienia na wscieklizne??!!! kurcze jeszcze nie pojechalam a juz mam dosc....[/quote] Co do samochodów wiele informacji można znaleźć tu: [URL="http://www.pzmtravel.com.pl/index.php?id_strony=40"]http://www.pzmtravel.com.pl/index.php?id_strony=40[/URL] A co do szczepienia to mnie proszę nie drażnić już :mad: bo chyba nie wytrzymam :roll: Juleczko przypomnij sobie gdzie to czytałaś... Bo my mamy szczepienie ważne jeszcze tylko miesiąc... :roll: [B]Justuss[/B] z Zabrza, przez Katowice... a reszta trasy jeszcze nie ustalona... Jeszcze nie wiem czy pojedziemy ;) jak widać..
  19. [quote name='Bulwinka']aha i jeszcze jedno- nawet jak macie " DOWIERIENNOŚĆ" - PEŁNOMOCNICTWO - to i tak trzeba będzie pisać jeszcze oświadczenie na granicy : " Ja taka i taka- pożyczyłam samochód od takiego i takiego, powrót planuję tego i tego, cel mojej podróży taki i taki" coś w tym rodzaju. radzę mieć swoją kartkę i swój długopis- bo zanim celnik znajdzie to minie kolejna godzina.[/quote] Bulwinko, a trzeba to napisać po ichniejszemu czy po naszemu ?? ;) Bo jak po ichniejszemu, to może sobie już teraz przygotuję, a potem tylko mmyyykk :)?
  20. Bulwinko ja np. dzwoniłam, ale na naszą stronę. Rozmawiałam z myślę dosyć kompetentnym panem i powiedziano mi to co już wiemy oraz to, że zbyt wiele nie mogą doradzić bo zmienia się tam wszystko z minuty na minutę... A tak w ogóle to "życzy nam powodzenia" [SIZE=1](z delikatnym uśmiechem w głosie) :roll: [/SIZE]
  21. [quote name='Musiałek']No ładnie !!!!!!!!!!!!! no to dupa !!!!!!!!!! bo ja mam umowę na samochód słuzbowy - na moje nazwisko z podpisami zgodnie z KRS który tez mogę wziąść ze sobą, ale wszystko po polsku i co mam ją teraz przez tłumacza przysięgłego przetłumaczyć ??? i co jeszcze potrzebne ???? Dziewczyny prosze szybko pomóżcie bo wyjdzie na to że nie pojadę :(([/quote] No ja jeszcze się za tłumacza nie wzięłam... na razie czekam na potwierdz. not. - teraz tylko się zaczynam rozglądać za tłumaczem... Mam nadz. że zdążę :roll:
  22. Bulwinko dziękuję za troszkę więcej informacji. Korzystamy nie tyle pożyczonego co z firmowego autka. Notarialnie bedzie potwierdzone co trzeba i tłumaczone też. Tylko czy tłumaczyć mamy tylko dok. dot. samego samochodu czy też ubezpieczenie auta etc... ? Bo teraz to się już zaczynam wszystkiego spodziewać... no i zaczynam mieć dyga.. :roll:
  23. [quote name='Asiaczek']-[B]Anovi[/B] sorki. Nie było moim zamiarem tak Cię "rozregulować". :shake: Ponieważ nigdy nie jechałam pozyczonym wózkiem, to i moje info. są - być może - trochę przesadzone... Pzdr.[/quote] Albo zostawię samochód przed granicą i polezę piechotą :shake: Będę jeszcze chyba jutro dzwonić tu i tam.. W każdym razie dziękuję za informacje, bo tak to chyba nawet bym nie zaprzątała sobie tym głowy...
  24. [quote name='bongobongo']Firmy ubezpieczeniowe, np biuro PZM-otu mówią, że umowa notarialna przetłumaczona wystarcza, ale sama na własnej skórze, co prawda w innej sprawie się przekonałam, że na tej granicy bywa różnie.....:cool1:[/quote] [B]Asiaczku[/B] :( chyba się zaraz poryczę... [B]bongobongo[/B] a mogłabyś mi tak troszkę nakreślić czego się mogę spodziewać w takiej syt. Może być na PW. Please
  25. [quote name='Asiaczek']Bardzo dokładne sprawdzanie na granicy. Oni po prostu myslą, że wszyscy, którzy jadą do Rosji wypozyczonym samochodem, chcą ich oszukać itp. I dlatego trzeba płacic jakies bajonskie sumy ubezpieczenia na taki wózek. Tak słyszałam. Pzdr.[/quote] No teraz to już całkiem się chyba podłamię... Asiaczku, czy Ty już się spotkałaś z "taką bajońską sumą"?? tzn. czy wiesz może jakiego rzędu są to kwoty??
×
×
  • Create New...