Wypowiem sie ,bo kiedys "siedzialam " w ON.
Jak pewnie wielu z Was zauwazylo swiatek ON i ich hodowcow to raczej zamknieta grupa.Ich wystawy,prezentacja i wogole "etykieta kynologiczna" nieco odbiega od pozostalej czesci ZK.
Byc moze hodowca wogole nie zglosil faktu narodzenia szczeniat w ZK,a co za tym idzie nie byly one na przegladzie hodowlanym dlatego ,ze [b]dlugi lub przedluzony wlos u ON jest wada[/b] przekazywana przez ktoregos z rodzicow i jest to zanotowane ,ze w/w rodzice /rodzic przekazuja wade potomstwu.Wiec powinny byc eliminowane z hodowli.