-
Posts
3230 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by ewelinabuck
-
[COLOR=black]Rumianek pospolity bezwzględnie musi znajdować się w domowej apteczce, bo stosowanie go przynosi ulgę w różnych, niedomaganiach każdego wieku - od niemowlęcego, do późnej starości. Wyciągi rumianku działają przeciwzapalnie na błonę śluzową i skórę, przeciwalergicznie, przeciwskurczowo na mięśnie gładkie układu trawiennego i słabo przeciwbakteryjnie. Odwar z rumianku z powodzeniem można stosować wewnętrznie przy stanach nieżytowych przewodu pokarmowego, bólach brzucha, odbijaniach, wzdęciach, nudnościach, utrudnionym odchodzeniu gazów u niemowląt, zmniejszonym apetycie, wrzodziejącym zapaleniu jelit i chorobie wrzodowej. Odwar do tych celów przygotowuje się z 1 łyżki koszyczków kwiatowych na 1 szklankę wody i pije 3 razy dziennie po 1 - 1 szklanki, najczęściej między posiłkami. Zewnętrznie taki sam odwar stosujemy do pielęgnacji skóry przy trądziku, wysypkach alergicznych, bakteryjnych zapaleniach skóry. owrzodzeniach, oparzeniach I i II stopnia spowodowanych różnymi czynnikami. Ponadto odwar z rumianku nadaje się do płukania jamy ustnej i gardła przy zapaleniu dziąseł, ropniach, nadżerkach na śluzówkach, przy anginie oraz wirusowym zapaleniu gardła. Rumianek (odwar jak wyżej) może być stosowany w żylakach odbytu do nasiadówek. Pewną ulgę przynosi też przemywanie odwarem z rumianku ropiejących oczu. Wreszcie odwary z rumianku dodajemy do kąpieli regenerujących, również dla niemowląt (szczególnie, gdy mają tak zwane potówki na ciele, odparzone pośladki). [/COLOR]
-
Buck[*]&Chaps, krolica Malwka oraz Natek gagatek
ewelinabuck replied to ewelinabuck's topic in Foto Blogi
jasna gora [IMG]http://img115.imageshack.us/img115/124/p61400541ub.jpg[/IMG] a tu baczydlo [IMG]http://img115.imageshack.us/img115/4205/p21400093cf.jpg[/IMG] -
mozecie przestac sie klucic????:angryy: :angryy: :angryy: :angryy: :angryy: jeszcze raz radze zmienic weta ktory zrobi mu porzadnie wymazy i inne rzeczy np: zbada krew itd rumianrk nieraz pomaga ale fakt moze tez zaszkodzic
-
Buck[*]&Chaps, krolica Malwka oraz Natek gagatek
ewelinabuck replied to ewelinabuck's topic in Foto Blogi
zeby tylko za jamniczke:diabloti: tlustsze swztuki juz zjedzone:evil_lol: -
no i mam jeszce taka propozycje czekam na wasze wlasne projekty [IMG]http://img51.imageshack.us/img51/2324/87t2st.gif[/IMG]
-
to sa propozycje plakietek abysmy na wystawie wiedzieli i widzeli dogomaniakow
-
ja tez radze weta mozna sie zawsze jakos z nim dogadac niech konkretnie zdjagnozuje co jest psiakowi
-
sprobuj go w wannie calego zlac rumiankiem i powtarzac to co dwa dni ja np zmiany na skorze mojego psa wyleczylam ludzka mascia Hydrokortizonum , ale to byly zmiany na brzuchu gdzie moznabylo posmarowac radze ci wlasnie ten rumianek, a najlepirj przejedz sie do innego weta
-
oto moje propozycje 1 [IMG]http://img130.imageshack.us/img130/9380/beznazwy19zh.gif[/IMG] 2 [IMG]http://img124.imageshack.us/img124/7651/tddt5uo.gif[/IMG]
-
a tam siara jak dogomania to dogomania ludzie chorzy na bardzo mila chorobe w koncowym stadium (bez obrazy dla nikogo}
-
sylwia czy o mnie chodzi????
-
Buck[*]&Chaps, krolica Malwka oraz Natek gagatek
ewelinabuck replied to ewelinabuck's topic in Foto Blogi
wilk do lasu uciekl szukac jedzenia bo jedna owiecka to zamalo:lol: -
Buck[*]&Chaps, krolica Malwka oraz Natek gagatek
ewelinabuck replied to ewelinabuck's topic in Foto Blogi
:eviltong: :eviltong: :eviltong: :eviltong: :eviltong: :eviltong: :eviltong: :eviltong: :eviltong: :eviltong: :eviltong: :eviltong: :eviltong: :eviltong: :eviltong: :eviltong: :eviltong: -
Inwazja nagich stafików z PENNY na czele
ewelinabuck replied to Marta Chmielewska's topic in Galeria
ktos mi kazal to przekazac [IMG]http://img110.imageshack.us/img110/6766/ewqt2rt.gif[/IMG] -
ja jade raczej bez bucka zalezy od temperatury;) jak nie z marta to busem a pozniej 3 na arkonska;)
-
:multi: :multi: :multi: :multi: :multi:
-
yorczka nie zapomnij jeszcze o sylwi od tekiego i o paulince lazy
-
Buck[*]&Chaps, krolica Malwka oraz Natek gagatek
ewelinabuck replied to ewelinabuck's topic in Foto Blogi
to jest robione w Czarnej laka kolo lubczyny , a w gioleniowie to snieg jest tylko w lesie i na polach tam gdzie bylysmy;) -
Buck[*]&Chaps, krolica Malwka oraz Natek gagatek
ewelinabuck replied to ewelinabuck's topic in Foto Blogi
no to bedziesz miala okazyjke sie wybrac:cool3: :cool3: :cool3: ale oczywiscie ze zmorkami8 buck jakby je zobaczyl to by chyba padl z miloscie a o chjapsiku nie wspomne....:loveu: -
Buck[*]&Chaps, krolica Malwka oraz Natek gagatek
ewelinabuck replied to ewelinabuck's topic in Foto Blogi
ciesze sie ze wam sie podobaja;) -
Buck[*]&Chaps, krolica Malwka oraz Natek gagatek
ewelinabuck replied to ewelinabuck's topic in Foto Blogi
[SIZE=3][COLOR=darkred]bylam wczoraj u babci i poszlam z Chapolem na plaze[/COLOR][/SIZE] [IMG]http://img156.imageshack.us/img156/4425/p10100571xk.jpg[/IMG] [IMG]http://img156.imageshack.us/img156/6018/p10100582cx.jpg[/IMG] [IMG]http://img49.imageshack.us/img49/2117/p10100612he.jpg[/IMG] [IMG]http://img49.imageshack.us/img49/130/p10100623vo.jpg[/IMG] [IMG]http://img156.imageshack.us/img156/4086/p10100635uu.jpg[/IMG] [IMG]http://img156.imageshack.us/img156/9629/p10100645hi.jpg[/IMG] [IMG]http://img49.imageshack.us/img49/7902/p10100669os.jpg[/IMG] [IMG]http://img156.imageshack.us/img156/8806/p10100692vb.jpg[/IMg] [IMG]http://img49.imageshack.us/img49/5681/p10100686ep.jpg[/IMG] sorka za jakosc zdjec ale bylo juz tak ciemnawo a poreszta zimno i nie wzielam rekawiczek -
Buck[*]&Chaps, krolica Malwka oraz Natek gagatek
ewelinabuck replied to ewelinabuck's topic in Foto Blogi
tak marta ja i moje psiaki zalatwiamy sie w garazu bo na kanalize nas nie stac:cooldevi: :cooldevi: :sweetCyb: :sweetCyb: :drinking: :laola: -
albo wiesz co we wtorek o.14.30 u mnie