[quote name='Igrat']Witam
Mój chłopak chce kupić owczarka niemieckiego. Czy ktoś w Was mógły nam polecić jakąś hodowlę tych piesków w Trójmieście? Mam też kilka pytań z tym związanych. Mogą one się wydać naiwne, ale proszę o wyrozumiałość, bo jestem kompletnie "zielona" w tym temacie:
1. Czy pieska należy zamówić wcześniej, czy wybiera się w pośród już urodzonych szczeniąt?
2. Czy hodowca pozwala wybrać szczeniaka, czy "przydziela" takiego, który wydaje mu się, że jest najodpowiedniejszy dla danego właścieciela?
3.Czy można umówić się z hodowcą na obejrzenie piesków, jeśli się nie jest jeszcze w 100 % zdecydowanym na kupno?
4. Czy często się zdarza, żeby hodowcy odmawiali wydania komuś szczeniaka i czym się należy wykazać, żeby hodowca nas zaakceptował?
5. Ile mniej więcej kosztuje szczeniak owczarka niemieckiego?
To chyba na razie tyle. Będę wdzięczna za wszelkie rady i sugestie.
Pozdrawiam serdecznie[/quote]
1. wydaje mi się, że trzeba go zamowić. Dobry hodowca nie pokryje suki, jeśli nie będzie pewien, że "chętnych" jest na tyle dużo, że cały miot znajdzie dom
2. chyba można wybrać
3.raczej chyba tak
4.Czy częto nie wiem, ale zdarza się. Hodowca może Ci odmowić, jeśli uzna, że nie zapewnisz jego psu odpowiednich warunków lub wzbudzisz w nim jakieś podejrzenia.
5. 1200-2000 zł
Ale ekspertem nie jestem, więc nie polecam całkowitego polegania na moich informacjach.....PZDR