-
Posts
7638 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by LALUNA
-
B JAK BORDIE - sterylna panna robi "koo" na srodku chodnika - co robic?
LALUNA replied to YBOT's topic in Już w nowym domu
JAMINK?! To troszke się różni z koloru i masci. Superjoga, ale zobacz na tych działkach. -
B JAK BORDIE - sterylna panna robi "koo" na srodku chodnika - co robic?
LALUNA replied to YBOT's topic in Już w nowym domu
[quote name='YBOT']Drabster napisal ze na ul Naramowickiej/Lechickiej.....skrzyzowanie![/quote] Wykreslcie trójkąt i poszukajcie w tych miejscach. To do Was Poznaniacy. Poniewaz pies moze sie przesuwac, dobrze by było aby rozstawic osoby które kontrolowały by te ulice gdy kolejne będa szukać. Pare lat temu mój pies przestraszył się petard w obcym mieście, krażył po przyległych ulicach , szukając mijałam sie z nia, dopiero stojac pół godziny na skrzyzowaniu tam gdzie ktos ja widział przyniosło efekt. -
B JAK BORDIE - sterylna panna robi "koo" na srodku chodnika - co robic?
LALUNA replied to YBOT's topic in Już w nowym domu
Czy to Esso jest na ul.Naramowickiej -
B JAK BORDIE - sterylna panna robi "koo" na srodku chodnika - co robic?
LALUNA replied to YBOT's topic in Już w nowym domu
[quote name='YBOT']ULICA BOLKA, ....wwiele razy bladzilismy na pewno ulica Naramowicka i Lechicka...ale krazylismy wokol wiele razy wiec jesli chodzi o szukanie po sladach samochodu to bzdura -.[/quote] TAki pies nie szuka po śladach, on szuka według własnego zmysłu orientacyjnego ( tworzy w swoim umyśle własna mapę ostatnich znajomych miejsc). Jezeli jeździliście długo ulicą Naramowicka i Lechcicka i zatrzymywaliscie sie pytajac to mogła sobie zapamiętać i teraz tam wraca i trzyma sie gdzies tego terenu. Mineło 6 dni a ona ciagle jest w tym terenie. Ona nie wraca do domu, ale odtwarza ostatnie kilka minut. Pamiętacie Dżoka? On tez uparcie trzymał sie ronda tam gdzie zabrali mu Pana. -
B JAK BORDIE - sterylna panna robi "koo" na srodku chodnika - co robic?
LALUNA replied to YBOT's topic in Już w nowym domu
[quote name='YBOT']jestesmy z Warszawy co dosc usilnie podkreslamy[/quote] Wiem chodzi mi abyście odtworzyli ostatnie pieć minut dojazdu do Bolkowa. I aby Poznaniacy zrobili mapkę tych miejsc i ulic od Esso do Bolkowa -
B JAK BORDIE - sterylna panna robi "koo" na srodku chodnika - co robic?
LALUNA replied to YBOT's topic in Już w nowym domu
[quote name='supergoga']Działki sprawdzimy i oplakatujemy. Bordi, nie przemieszczaj się więcej zostań bo dalej jest za duzy ruch. [/quote] Supergoga zostawcie jej tam troche zarcia i kocyk. Popatrzcie czy gdzies nie ma śladów psich łap. Ona błądzi w miejscu gdzie zostawiono ja. Psy jak sie zgubią wracają w koło w te same tereny. Ybotty czy zatrzymywaliscie sie pytac o droge na tej stacji lub gdzie indziej w pobliżu. Bordi moze sprawdzać te miejsca. Jezeli po wzieciu ze schroniska zareagowała taka załamka ze nie chciała wychodzic z posłania, teraz tez moze szukać ustronnych miejsc i przelezeć pod jakims krzaczkiem, lub moze pod jakąs pustym baraczkiem na działce. Szukajac Bordi sprawdzajcie gdzie sia ślady psich łap. Podajcie jeszcze raz mapkę tam gdzie wysiadła ostatni raz z samochodu i tę stacje Esso. Ybotty dodajcie do tych dwóch punktów miejsca gdzie sie zatrzymywaliscie. Czy przejezdzaliscie koło tej stacji? -
B JAK BORDIE - sterylna panna robi "koo" na srodku chodnika - co robic?
LALUNA replied to YBOT's topic in Już w nowym domu
Jezeli tam sa ogródki to przeszukajcie je, weźcie ze soba jakies mięsko, kiełbasę. Zamiast wołać, wyteżcie wzrok, sunia na obce krzyki moze uciekać i sie płoszyć. Skoro do tej pory stroniła od ludzi to teraz tez moze ich unikać. Moze zostawice jakąs jej rzecz, kocyk na ogródkach dzialkowych i miskę. Niestety nie jestem z Poznania, ale Poznaniacy moglibyście zorganizować akcje poszukiwawcza tak aby grupy nie dublowały godzin. I moze warto aby na ogródkach ktos był przez godzinę dwie i obserwował teren. Ybotty czy stawaliscie gdzies na tej stacji? Ona sie kreci tam gdzie ja zostawiliscie, dlatego ten teren powinien byc pod stała obserwacja. -
[quote name='ARTISTIC']Laluna ale Ty masz bordery które swietnie robią slalom , a my ;) szybciej się zestarzejemy niż doczekamy zawodów związkowych, niech Twój występ będzie ukłonem w kierunku popularyzacji tego sportu:diabloti:[/quote] Robią slalom i takze to co mi nie odpowiada w tym regulaminie czyli skoki. I nie chodzi o to Co moje robią bez problemu ale skoro chcemy popuparyzowac ten sport to należy pomyśleć i o tych których psy nie są predysponowane do takiej pracy. Trzeba dac wszystkim równe szanse a nie tylko tym co maja skoczne rasy.
-
[quote name='ARTISTIC']Zgłos sie bedzie faajnie wkońcu to pierwsza tego typu impreza w naszym kraju.[/quote] No niestety ale ten regulamin zupełnie mi nie pasuje. Czesi na początku mieli w swoim regulaminie slalom miedzy nogami jako chody obowiazkowe, zajeło im to dwa lata aby dojśc do wniosku że jest to przeciw choreografii z wielkimi psami. Nie chcę wałkować znowu tego samego. Jezeli juz wystartuje to w zawodach według regulaminu który jest przyjęty przez ZKwP
-
B JAK BORDIE - sterylna panna robi "koo" na srodku chodnika - co robic?
LALUNA replied to YBOT's topic in Już w nowym domu
Wklejcie jeszcze ogłoszenia na innych psich forach . -
B JAK BORDIE - sterylna panna robi "koo" na srodku chodnika - co robic?
LALUNA replied to YBOT's topic in Już w nowym domu
Moze umiescice ogłoszenia w lecznicach w Poznaniu, poproscie weterynarzy aby zwrócili uwage na psy z którymi przychodzą ludzie. Być moze ktos kto ja znajdzie bedzie chciał zaszczepic i pierwsze co trafi do lecznicy. Czy Drabster mówił w jakim kierunku pobiegła sunia? Czy pobiegł za nią? To normalne chyba ze jak pies ucieka to sie za nim biegnie, wtedy można określić kierunek gdzie sunia zmierzała. -
B JAK BORDIE - sterylna panna robi "koo" na srodku chodnika - co robic?
LALUNA replied to YBOT's topic in Już w nowym domu
Tak jeszcze mi przyszło do głowy, czy jak szukaliście suni popatrzyliscie po sladach w którym kierunku sunia odbiegła? Leżał śnieg, wiec jakieś ślady musiały zostać? Jak byście przeszukiwali teren z którego uciekła zobaczcie czy gdzies w okolicy nie ma samotnych psich śladów, bez człowieka. Jezeli beda swieze moze sunia dalej gdzies błąka sie w pobliżu. -
Artiscic to zawody tylko dla początkujacych :lol: , więc Ciebie nie dotyczą, w końcu początkujacy nie jesteś
-
B JAK BORDIE - sterylna panna robi "koo" na srodku chodnika - co robic?
LALUNA replied to YBOT's topic in Już w nowym domu
Czytam ten wątek od dawna i mam nadzieje że sunia się gdzieś znajdzie. Jednak czas działa na niekorzysć. Sunia mogła być zdezorientowana i pobiec w każdym kierunku, takze i do starego domu skad trafiła do schroniska, może też błąkać sie i wracać w to samo miejsce gdzie ostatni raz wyszła z samochodu. Dlatego dobrze by było aby poszukiwania na tym terenie były wznowione. Jezeli jest tam niewiele domów spytajcie się gospodarzy czy nie widzieli suni. Jezeli macie na tyle ulotek wrzuccie im do skrzynek pocztowych. Poszukajcie takze wzdłuż drogi ( w promieniu 1-2 km) a takze dalej na poboczu, mam nadzieję ze jednak nie, ale sunia mogła wpasc pod samochód i odczołgać sie troche dalej. Z samochodu nie zobaczycie. Poszukajcie też w schroniskach w promieniu 150km. Trzymam za Was i sunie kciuki aby w końcu los jej wynagrodził szcześliwym domkiem i bezpiecznym miejscem do końca swojego zycia -
Oj Aga czemu mnie nie dziwi że podjełaś sie roli adwokata Flaire :lol:
-
Flaire napisała: [quote]Nawet Ty, LALUNA, mnie nie lubisz? Ani troszkę? No przyznaj się, no...[/quote] Flaire nie mam powodu ani Cię "lubić", ani Cię "nie lubić". Na jedno i drugie trzeba sobie zasłużyć. A to co piszesz tylko moze świadczyc o Twojej niedojrzałości i dziecinnemu podejściu wiec jeszcze poczekam moze dojrzejesz. W organizacji kynologicznej kazdy działa społecznie i wiele rzeczy powstaje dzieki takiej działanosci społecznej. Agility, obedience i wiele innych dyscyplin. Po to się robi te rzeczy w ramach organizacji kynologicznej że jest łatwiej i czemus to służy. Zawody nieoficjane mozesz robić, tak samo jak nieoficjalne wystawy. Ale nie wpieraj ze tylko na nieoficjalnych można się bawić, na każdych można sie dobrze bawic wszystko zależy od Twojego podejścia. Oczywiście musisz chcieć sie dobrze bawić i wystartować w takich zawodach. Co takze jest tylko Twoja sprawą i wyborem. Ale jesli nigdy nie wystartujesz ( a właściwie dopóki) to nie wypowiadaj sie o rzeczach których sama nie doswiadczyłaś. Bo to jest coś takiego jak podawanie informacji których sie samemu nie sprawdziło. A przecież temu jestes bardzo przeciwna, najpierw trzeba sprawdzic a potem gadać.
-
[quote]Tak więc raz jeszcze dziękuję bardzo za Twój niemały wysiłek i pomoc - była tak doskonała, że dalej już na pewno nawet ja dam sobie sama radę! [/quote] Nie Flaire nie dasz sobie rady ani w zniechecaniu ludzi do udziału w oficjanych zawodach, ani w organizacji oficjalnych zawodów ani w ich obsmarowywaniu co jest tym bardziej dziwne ze nigdy w nich nie uczestniczyłaś ale wiesz najlepiej . No ale co sie dziwic takie osoby zawsze najlepiej wiedza a co dziwniejsze one dobrze się maja i dalej kreci sie to bez ich udziału a właściwie na przekór ich czarnemu proroctwu. Jedynie w czym dasz sobie radę to trwanie w swoich racjach zgorzkniała i zła na cały swiat ze nikt Cię nie lubi, nic nie mozna zrobić i nawet nie warto o cokolwiek sie dowiedzieć. Wiec zostań już w swoim swiecie Flaire ktoś komu się nic nie chce, nie ma za grosz pozytywnej inicjatywy i tak nie na wiele sie przyda. Zeby oferować swoja pomoc w czymkolwiek trzeba jeszcze chciec, a Ty tego nie masz.
-
Flaire rozmowa z Toba jest beznadziejna. Dlatego ze Ty wcale nie chcesz ani pomóc w organizacji, ani cokolwiek zrobić dobrego w agility, chcesz udowodnić ze masz rację i w swoich racjach tak jestes ograniczona ze nawet nie chce Ci sie czegokolwiek dowiedzieć ponad to co wydaje Ci się ze wiesz. Wszystko co by było pozytywne byłoby nie po Twojej mysli. Ale mimo to jeszcze raz Ci ułatwię: GKSzP to nie anonimowa komórka ale za nia stoja ludzie z nazwisk imion którzy maja przydzielone funkcje i naleza jednocześnie do róznych oddziałów w Polsce. Nie siedzia w GKSzP wiec nie są na Twoje pstrykniecie palca na zawołanie w tej siedzibie. Na codzien działaja w róznych oddziałach. Twój kierownik w oddziale Warszawskim w sekcji agility o którym twierdzisz ze wiesz kto jest , jest jednoczesnie osoba odpowiedzialna w GKSzP za sprawy zawiazane z agility. WIec odsyłając Cie do niego wcale nie jestem w sprzecznosci w tym co ci pisałam odsyłajac Cie do GKSzP. Wiec jak widzisz jest to łatwe, a zamiast szukać na stronach wystarczy moze osobiscie zadzwonić do oddziału i sie spytać. Chyba ze masz jakieś problemy z komunikacją słowną. Bo jezeli nie znasz numeru do własnego oddziału i chcesz abym ja Ci go szukała i podała to widać ne wiele Twoje własnej inicjatywy będzie w jakakolwiek pomoc skoro wszystko trzeba Ci podać pod nos. Jakby co to polecam Ci jeszcze kontakt z zastępcą kierwonika, ten jest w zasiegu Twoich mozliwosci, nawet nie wychodząc z domu i nie dzowniac nigdzie.
-
Flaire napisała: [quote]Przepraszam, nie wyraziłam się dostatecznie precyzyjnie - sekcja rzeczywiście teoretycznie istnieje[/quote] Flaire ona nie istnieje teoretycznie, ona jest i działa. Jest kierownik, zastepca. Jezeli masz problem z kontaktem z kierownikiem ( chociaż i do niego są podane osobiste namiary ( tel, email), mozesz zgłosic sie do zastepcy. Chyba nie powiesz mi że z nim też nie mozesz nawiazać kontaktu?
-
Flaire napisała: [quote]U nas nie ma sekcji agility, jest tylko sekcja szkolenia, [/quote] Flaire, sprawdziłam w Twoim oddziale czy sekcja agility istnieje i okazuje sie ze macie sekcje agility jak i powołanego kierownika sekcji agility. Nastepnym razem jak podajesz takie informacje sprawdz wcześniej w swoim oddziale ( masz blizej) a nie wprowadzaj ludzi w błąd. A jak sie dowiesz kto jest kierownikiem sekcji to moze znajdziesz prostszą i szybsza droge aby dowiedzieć sie o liste Polskich sędziów a takze aby zadeklarować swoja pomoc w organizowaniu zawodów. Oczywiscie wystarczy tylko chciec i zacząc od własnego oddziału. Tylko pytaj sie o sekcję agility.
-
Moze prosciej byłoby Ci jako członek oddziału warszawskiego podejść na sekcję agility we własnym oddziale i tam poprosić kierownika sekcji lub jego zastepcy deklarujac sie ze chcesz zrobić zawody i wtedy poprosić o udostepnienie listy sędziów. Chyba prosciej byłoby niż ma to robić sekretarka, która musi przekazać Twój mail osobie zajmujacej sie agilitami a ze GKSzP zbiera się tylko co pewien czas to może troche to potrwać. No i pod warunkiem ze mail doszedł. No i że nie robisz sobie zartów i faktycznie Twoja intencja jest zrobienie zawodów. Bo jezeli ma byc to tylko jakiś Twój prywatny test to juz faktycznie jest to dziecinada.
-
Flaire chcesz sobie ze mna podyskutować, czy odniesc sie do samej propozycji zawodów, bo mam wrazenie że chciałabys ze mna bezsensowenej wymiany zdań. To nie jest topic kiedy sa wystawy ale kiedy miałybyć zawody. A ja nie podałam zadnej daty tylko postulat aby nie kolidowały z MWystawa
-
Nie wiem kiedy sa wystawa w 2006 do tej pory zawsze była, dlatego od razu zgłaszam postulat aby nie kolidowała z Międzynarodowymi bez względu kiedy by nie były.
-
Rauni dwudniowe zawody z minimalnymi opłatami startowymi :lol: Długi weekend w maju to M.Wystawa w Łodzi. Więc tak aby nie kolidowało.
-
[quote]Chcieliśmy zorganizowac zawody z oddziałem więć zwróciliśmy się najpierw do nich. Czy to takie dziwne??? [/quote] To ze zwróciliscie sie najpierw do oddziału nie jest dziwne, dziwne jest dla mnie to ze przed złozeniem oficjalnego pisemka o organizacji zawodów już z wyznaczonym terminem zawodów nie skontaktowałaś sie z GKSzP że chcesz zrobić takie zawody w tym i tym terminie. I tylko to jest dla mnie dziwne, bo wyszło na to że chciałaś je zrobić z pominieciem GKSzP. A kiedy okazało sie ze oddział nie zrobi ich bez powiadomienia GKSzP okazało sie że juz jest zbyt mało czasu na ich zatwierdzenie. I pewnie dlatego nie chciałaś mi powiedzieć kiedy wysłałaś pismo do GKSzP powiadamiajace o kwietniowych zawodach. Co do PW, moje pytanie o termin pisemka do GKSzP padło tylko dlatego ze w swoich postach tu napisanych dałas mi możliwosć zapytania sie na forum. Teraz okazuje sie że jednak nie powinnam Cie o to pytać na forum tylko prywatnie. To moze nie rzucaj pochopnie słów.