-
Posts
7638 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by LALUNA
-
Vika -kofaniutki szczeniaczek bardzo chory W NOWYM DOMKU
LALUNA replied to marmar's topic in Już w nowym domu
[QUOTE]o mamo! a czemu Vikunia nie jest jeszcze u tych lekarzy? przecież na pewno na miejscu zbadali by ją bardzo dokładnie i skonsultowali ze sobą i podjęli decyzje na co tu czekać?[/QUOTE] Bo Viki mieszka trochę daleko i najpierw szuka specjlisty który wypowie sie czy podejmie się operacji i jakie sa szansę. Jeżeli bedzie szansa to Viki umówi sie na wizyte i zabieg aby nie tracic czasu na jezdzenie kilkakrotne. Tak się praktykuje przy psiakach z dosć daleka. Zdjecie można robic na miejscu a potem kontaktować sie z lekarzami w całej Polsce. Niestety nie ma tak duzo specjalistów od skomplikowanych przypadków. -
Vika -kofaniutki szczeniaczek bardzo chory W NOWYM DOMKU
LALUNA replied to marmar's topic in Już w nowym domu
[QUOTE]Jest dwóch chirurgów uznawanych za mistrzów we Wrocku - prof. Osiński (wcale nie tylko tkanki miękkie - robi wszystko) [/QUOTE] BasiuP masz tylko w jednym racje ze P.Osiński robi wszystko, chociaż nie zawsze powinien robić to wszystko a odsyłac do specjalistów którzy sie specjalizują w danej dziedzinie. Zreszta obecnie już i tak zleca innym operacje Zaś opinia : [QUOTE]natomiast Bierzyński jest "taki bardziej do pogadania".[/QUOTE] Jest bardzo krzywdzaca dla prof.Bieżyńskiego który jest nie tylko świetnym fachowcem ale uczciwym człowiekiem i podejmuje sie zawsze operacji ze wskazaniem dobra psa. A jak sie podejmie dokonuje niemal "cudu". Ludzie do niego przyjeżdzaja z całej Polski. Robi bardzo skomplikowane operacje szczególnie kiedy dochodzi do zerwania scięgna, zwichniecia , wiązadła. Jest to świetny specjalista i swój fach zna. P. Slrzypczak tak samo jest swietnym chirurgiem i akurat to on zajmuje sie tk. miekkimi i napewno jest ta osobą do której Viki powinna trafić. Jeżeli będzie taka potrzeba to sam będzie wiedzieć z kim skonsultować ten przypadek -
[QUOTE]I tak się składa,że strategia,reklama,kontakty z klientami itp to jest podstawa handlu i ew.zysku.[/QUOTE] byleby nie było to sprowadzone do czystego handlu i hodowli kenelowej
-
Vika -kofaniutki szczeniaczek bardzo chory W NOWYM DOMKU
LALUNA replied to marmar's topic in Już w nowym domu
Czy cosik pokreciłąm?? Sorry juz sie poprawiam i wysyłam pod właściwy adres:lol: -
Vika -kofaniutki szczeniaczek bardzo chory W NOWYM DOMKU
LALUNA replied to marmar's topic in Już w nowym domu
Magrada przesłałam Ci namiar na priv na dr.Skrzypczaka z Wrocławia;) -
Vika -kofaniutki szczeniaczek bardzo chory W NOWYM DOMKU
LALUNA replied to marmar's topic in Już w nowym domu
JAk z Viki? Dodzwoniliscie się? -
No to pozostaje życzyc miłej i owocnej pracy i prosimy o relację;)
-
B JAK BORDIE - sterylna panna robi "koo" na srodku chodnika - co robic?
LALUNA replied to YBOT's topic in Już w nowym domu
CZy nie czas juz przeniesc temat do "W nowym domku"? Bo z tego szczesliwego pychola nie widac ze jeszcze potrzebna pomoc ;) -
B JAK BORDIE - sterylna panna robi "koo" na srodku chodnika - co robic?
LALUNA replied to YBOT's topic in Już w nowym domu
[QUOTE]po takim dooobrym winku....niunia nadal szczesliwa[/QUOTE] No prosze i jeszcze psa tu z tego szczęscia rozpijają:lol: . Każda niunia po winku jest szczęsliwa, chociaż moja woli adwokata i skrzetnie wylizuje kieliszki po adwokatowej imprezce.;) -
[QUOTE]Caly czas mi mowi, ze nie wie czy Saba (ta sunia) da sobie rade, czy to wytrzyma, czy nie bedzie sie bala... [/QUOTE] No przeciez nie chce oddać psa do szkoły tylko z nią razem chodzić. I właśnie o to chodzi żeby sunia przestała sie bać. Nie nauczy ja tego w domu, ani sama skoro jej nawyki są dla niej problemem. Gdyby umiała poradzić sobie sama to nie byłby to problem. Jest to normalne że jak cos boli to się nie czeka aż minie tylko szuka sie porady u specjalisty - lekarza, tak i tu u kogoś kto potrafi dogadać sie z psem i nauczyc to właścicielkę. A przy szkoleniu indywidualnym bedzie tylko pies, ona i instruktor, i to ona będzie trzymać smycz z psem to niby czego pies ma sie bać, jej? Ten pies ma problem i tylko pracą można rozwiazać ten problem, tylko że ktos musi dobrać metody naprawcze dla suni, więc skoro nie właścicielka to osoba która sie zna. Napsz z jakiego miasta jesteś to moze ktoś Ci doradzi dobrego szkoleniowca.
-
[QUOTE]Od czego zacząć nauke frisbee z bardzo poczatkującym psem?[/QUOTE] Od zakupu talerza ;) , a nawet kilku. Potem długo uczymy sie rzucać sami.
-
B JAK BORDIE - sterylna panna robi "koo" na srodku chodnika - co robic?
LALUNA replied to YBOT's topic in Już w nowym domu
No prosze a jeszcze nie dawno chodziła po ścianach:lol: . Zazdrośc szybko minie ( do miesiaca) u dotychczasowego jedynaka i będzie sie jeszcze cieszył z towarzystwa. Póki co to zabaweczki nowe dla Bordie. No i cos mi sie widzi ze powoli zmienice tryb zycia na baaardzo aktywny, Wasza nowa trenerka Bordie o to już zadba.;) -
[QUOTE]ktore twierdzo ze szkolenie (czy w ogole wymaganie od psa czegokolwiek) to dla niego meka...[/QUOTE] Szkolenie jest bardziej męka dla właściciela jezeli sie do tego pożądnie przykłąda. Musi biegać, musi sie uśmiechać i cwierkać do psa i wogóle regularnie to robić a do tego jeszcze musi przyswoic duzo teorii. Bo tak naprawdę szkolenie jest dla właściciela, w szkółce uczy sie przede wszystkim aby potrafił zrozumieć swojego psa i dogadać sie z nim. Jezeli właściciel podejmuje się opieki nad psem to powinien nauczyć się tez troche jego języka. Spytaj sie znajomej jak chce pomóc psu aby nauczyc go życ w cywilizowanym swiecie człowieka jeśli nie bedzie mogła mu przekazac tych wszystkich zasad tak aby zrozumiał. To ona musi pomóc mu sie zaadoptować jeśli nie będzie w stanie mu przekazać co jest dobre a co złe. Ponieważ jest to pies po przejsciach na początek powinna wybrać szkolenie indywidualne tak aby instruktor miał czas tylko dla niej.
-
B JAK BORDIE - sterylna panna robi "koo" na srodku chodnika - co robic?
LALUNA replied to YBOT's topic in Już w nowym domu
Nowy dzień a tu żadnych fotek ze spaceru? Jaki ma humorek mała ksiezniczka? Wygodnie jej było z Pańciami w łózeczku? Nie ciagnie ja do Naramowickiej dziczy? ;) -
[QUOTE]Gdyby ktokolwiek jeszcze miał wątpliwości w tej kwestii przesyłam cytat z mojej prywatnej korespondencji z Antoninem Grygarem: [B]"????? to tedy fakt ne, at spadne 1 nebo 2 tycky je to vzdy jen jedna chyba!"[/B] [/QUOTE] Oopss Wątpliwosci nie mieliśmy, tylko teraz chyba należałoby przeprosic P.Grygara ze mu sie wmawiało taką nieznajomosc regulaminu.
-
[quote name='ARTISTIC']w dobie mojego kryzysu po zawodach zadajesz mi trudne pytania , zapaleńcy sa i na razie cwicza w domu, ja pije w samotnosci i zadaje sobie pytanie czy do Artiego" to jest miłosć czy tylko kochanie"[/quote] Eeee tam, trudnosci tylko hartują ducha w ramach wiekszej motywacji proponuję Blansko. Zdjecia na: [URL="http://www.dogdancingshow.zde.cz/"]http://www.dogdancingshow.zde.cz/[/URL] i trzeba przyznać ze najładnijesza, najzgrabniejsza i najgustowniej ubrana była tylko jedna osoba. Chociaż kabaretki byłyby lepsze ;) . To powiesz jaka to była muzyka???
-
Nooo obiecałaś tych zapaleńców do tańca. Miałam sie Ciebie zapytac za jikś miesiac to już jest chyba coś koło tego;). Rum z Czech, no to widzę ze wyprawa na darmo nie była:evil_lol: . Podzieliłaś sie z Artim? A my tez mamy swojego Artiego sztuczki to bedzie robic tylko nie wiem czy na taniec go namówię, ale narazie ma 2 miesiace i jest bardziej kudłaty :lol:
-
Vika -kofaniutki szczeniaczek bardzo chory W NOWYM DOMKU
LALUNA replied to marmar's topic in Już w nowym domu
Znaczy "wpustu zołądka". Daj znać jak z sunią. Najwazniejsze aby obejrzał ja fachowiec. -
Vika -kofaniutki szczeniaczek bardzo chory W NOWYM DOMKU
LALUNA replied to marmar's topic in Już w nowym domu
[URL="http://www.ar.wroc.pl/polish/index.html"]http://www.ar.wroc.pl/polish/index.html[/URL] Tu macie namiary tel i adres emailowy dr.P.Skrzypczaka Jak juz to on robi takie operacje. Kolezanka robiła u niego operacje bulteriera ale to był uchyłek przełyku. Suni cały czas sie ulewało i wymiotowała. Po operacji jest juz dobrze. Z przełykiem pewnie gorsza sprawa ale tez sie cos z tym robi, wiec dzwońcie juz bezposrednio do niego aby nie tracic czasu na szukanie gdzie i do kogo na Akademii R. on jest tym który sie zajmuje takimi rzeczami i jest bardzo dobry, jezeli bedzie taka mozliwosć to Wam powie. Trzymam kciuki. -
Robull a mógłbyś napisać to trzeci raz i większymi literkami? :lol: A jak się liczy przeszkode pojedynczą z dwoma ruchomymi elementami? Czy też można zarobic i 10 pkt? Jezeli już podpierasz sie Grygarem to albo podaj fragment jego wypowiedzi, albo podaj dokładnie zawody i bieg zawodnika którego tak posedziował Grygar. Bo cos mi sie widzi ze chyba znowu cos pokreciłes. Moze chodziło Ci o kombinacje A i B, tylko ze ją nie skacze sie na raz;)
-
Vika -kofaniutki szczeniaczek bardzo chory W NOWYM DOMKU
LALUNA replied to marmar's topic in Już w nowym domu
Dr Osiński zajmuję sie układem kostnym, od częsci miękkich jest dr.P.Skrzypczak i najlepiej dzwońcie od razu do niego ( na ten sam tel. - Kliniki we Wrocławiu). Czy to jest przełyk czy wpust do żołądka sie nie domyka? -
B JAK BORDIE - sterylna panna robi "koo" na srodku chodnika - co robic?
LALUNA replied to YBOT's topic in Już w nowym domu
[QUOTE]....zdjecia w pizamce na pewno beda!;-)[/QUOTE] Ale tej z podrózy do Poznania:lol: A czy Bordie ma jakas historie z przed schroniska? To do jej pamiętnika;) -
B JAK BORDIE - sterylna panna robi "koo" na srodku chodnika - co robic?
LALUNA replied to YBOT's topic in Już w nowym domu
Ybotki a zdjecia w piżamce nie będzie? :lol: Bordie ma taki szelmowski uśmiech na pysku, czyżby wiedziała cos od samego początku. Uwazajcie na nią, bo jeszcze gotowa rzadzic w domu. No cóż bordery słyną z wielkiej inteligencji, wcale bym sie nie zdziwiła ze wszystkie jej posuniecia były przemyślane i obmyslane z wielka premedytacją aby wypertraktować lepsze warunki ( domek który ona wybierze, własna kanapę, właścicieli miske pełna łakoci i szampana na dodatek):evil_lol: -
B JAK BORDIE - sterylna panna robi "koo" na srodku chodnika - co robic?
LALUNA replied to YBOT's topic in Już w nowym domu
[QUOTE]Zu, nie ma innej opcji nawet, mamy od dziś 2 psy i już.[/QUOTE] AMEN No i moze ktos nakreci film "O psie który sam wybrał sobie dom", jak widać niektóre ucieczki sie bardzo opłacają, teraz ma kanape tylko dla siebie i pewnie cos jeszcze :lol: . Lubię takie zakończenia.