Ten pudel jest srebrny, niestety z tym, niezwykle efektownym kolorem są wielkie problemy. Pudle o tym umaszczeniu rodzą się czarne i dopiero z wiekiem się wybarwiają i nie można przewidzieć jaki kolor będzie miał dorosły pies. Srebrny włos ciemnieje w trakcie wzrostu i dlatego pudle o tym umaszczeniu mają ciemniejsze grzywy i uszy. Dodatkowo trudno dobrać odpowiednie kosmetyki, ponieważ to ten kolor różnie na nie reaguje, często widzi się brązowe naloty, w dodatku na zdjęciach może wychodzić różnie. Spotkałem się kiedyś w pewnej książce iż taki kolor kiedyś określany był mianem silver-biege, ale to były lata 50...... Ideałem jest równe srebrzyste umaszczenie, lecz ideałów niestety nie ma.....