Jump to content
Dogomania

Magija

Members
  • Posts

    711
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Magija

  1. [quote name='szachus']Chyba ktoś się wystraszył, dziś znalazłam na moim koncie przelew w kwocie 60 zł "zwrot pieniędzy" Pieniądze dostałam z powrotem ciekawe jak zamierza zwrócić innym utracony czas. Zwócone pieniążki oficjalnie przekazuję na mojego tymczasowicza Paco, wszystko w wątku bazarkowym.[/quote] czyli nie jesteś pierwszą osobą, która dostała zwrot. Ktoś chyba chce by całą sprawa przycichła i obyło się bez doniesienia na Policję
  2. [quote name='pietrucha204']"umrzyj" to z NK:shake: :p[/quote] i wiele innych słabo mi się orbi, nie pochwalam jej zachowania, jestem nim oburzona, ale tak nie wolno
  3. [quote name='pietrucha204']"Na takim forum udzielaja sie same egzaltowane laski dla ktorych pies to cale ich zycie. Jezeli tylko zobacza zdjecie jakiegos chorego psa od razu chca go brac pod swoja opieke, wplacac kase itd. itp. Niestety w zyciu (a zwlaszcza w internecie) trzeba przede wszystkim MYSLEC!!" na wykopie sobie lecą już z dogomankami... nie potrzebnie to tam jest faktycznie[/quote] zawsze ktoś będzie myślał w ten sposób, ja sie zaczynam poważnie marwtic wpisami na profil na nk oby się to źle nie skończyło
  4. [quote name='fiorsteinbock']Zgadzam sie z Toba! Nie wiem kto podal na wykopie info i do kogo apelowac bezposrednio o usuniecie! Z wykopu juz trafili na N-K i tresc komentarzy jest bezlitosna...rece opadaja czytajac te wpisy...Maja afere, ale g...o obchodza ich zwierzeta...[B] Niestety chamstwo bedzie od razu kojarzone z dogomaniakami! [/B][/quote] przeczytałam komentarze w profilu nie bronię Marty ale obawiam się jak zniesie to co się tam dzieje...
  5. Emilko, wstawaj i na spacerek:loveu:
  6. [url=http://www.blinfo.pl/bank/index.gml?art=podatek_spadkow]Podatek od spadków i darowizn - BL Info Polska[/url] kwota wolna od podatku [B]4 902 zł w przypadku III grupy podatkowej [/B]
  7. się śmiej Gameta, zasypiamy wczoraj i tak nam miło, pod pachnącymi kołderkami i ja mówię do Maćka, Maciek, podziękowałeś Bubie za tę pachnącą kołdrę? A on mówi, podziękowałem:evil_lol: teraz czas na poduszki:cool3:
  8. [quote name='Isiak']Na miau też mają bazarek - może ktoś z tamtego forum orientuje się, jak to prawnie wygląda?[/quote] ale dziewczyny - nikt nie może zabronić sprzedaży w internecie, pytanie tylko czy odprowadzamy podatek od zebranej kwoty - od jakiej trzeba odprowadzać nie wiem, bo jak już pisałam, Fundacje są z niego zwolnione
  9. [quote name='fiorsteinbock']PINKMOON - masz racje z "pozytywna lista". Nie wiem jak to technicznie sie organizuje, moderator pewnie potrzebny jak w przypadku CK i ustalenie zasad, dopracowanie szczegolow! Sa osoby na dogo, znane od "lat" z wyrobiona opinia, ale w przypadku debiutantow (sama jestem zalogowana dopiero od lipca) zaufanie w tej chwili bedzie mocno ograniczone! Odbije sie to oczywiscie na psach. Trudno bedzie uzyskac dla nich pomoc! I to mnie najbardziej boli w calej tej sprawie![/quote] nie wiem jak to jest na dogo, bo nie jestem tutaj często, ale przecież istniała tu jakaś Fundacja zbierająca kasę w skarpety dla konkretnych psów? Nie można tak? ja działam pod skrzydłami Fundacji Viva! i kasa zawsze idzie na konto Fundacji a my rozliczamy się za pomocą faktur - zgodnie z prawem - w razie czego zawsze można te faktury obejrzeć w siedzibie Fundacji, gdyby ktokolwiek miał wątpliwości. To samo tyczy się allegra - nasze konto jest charytatywne, allegro nie pobiera opłat za wystawienie aukcji, zwraca prowizję, wszystko idzie na zwierzaki - konto ze statusem aukcji charytatywnych jest wiarygodne, bo samo allegro sprawdza jego wiarygodność na podstawie przesłanych dokumentów.
  10. W czwartek jedziemy na tydzień w góry na wesele do Maćka bliskich - psy jadą z nami, więc będzie czas na baaaaaaaaaaardzo długie spacerki, na siedzenie na dworze i inne takie. Zobaczymy co powie Buba? Z rzeczy dobrych - sikanie i sranie odblokowane, wczoraj trzasnęła balaska pod kibelkiem, kiedy myśmy byli na spotkaniu w sali, wyszła nasza znajoma, mało co nie wdepła :diabloti: Ale znaczy to, ze nowe miejsca już jej nie blokują na tyle, by trzymać do upadłego, chciało jej się to poszła i zrobiła :diabloti: Uważamy, ze to sukces. Nadal w nowych miejscach czuje się niepewnie i boi się wchodzić przez każde drzwi, ale jest już lepiej. Od wczoraj znów się uśmiecha bo jeździ z Maćkiem do prac. Za kilka dni pozbędziemy się ubranka, bo póki co szewki zdjęte ale ranka się sączy, więc musi nosić bo chce drapać i usilnie to czyni tylną kuloską:evil_lol: Wczoraj jak Maciek jej zdjął ubranie tośmy się nie mogli nadziwić jak na golasa wygląda dziwnie, śmieliśmy się z niej aż się obraziła;)
  11. ależ nie ma za co przepraszać:) Bostonka to moje marzenie i prawie by się ziściło, ale to delikatne psy z moim Gizmo mam wrażenie by się nie dopasowały. Czy Mia jest z łódzkiej hodowli? Można gdzieś o Mii poczytać i pooglądać fotki?
  12. dziewczyno, teraz się kajasz, trzeba było pomyśleć wcześniej - zanim skłamiesz zastanowisz się dwa razy - nie miałaś na książki? Trzeba było napisać, że nie masz a nie w ten sposób. rozmawiałyśmy na gg o pomocy dla Czarusia, odrzuciłaś bezpłatny tymczas dla niego, moją pomoc z aukcją charytatywną, nie zawahałaś się ani chwili, kłamałaś jak z nut to nie jest postawa dziecka z biednego domu, które nie ma na książki - to jest postawa wrednej, wyrachowanej oszustki, która z premedytacją kłamie i zeruje na ludzkich uczuciach. Czy Twoi rodzice już wiedzą? Powiesz im czy mam zdzwonić?
  13. on nawet wisiał u nas na stronie adopcyjnej, tyle ludzi chciało dać mu dom. Tyle osób zaangażowało się w rozpowszechnianie informacji o psie. Rozmawiałam z nią na gg i proponowałam bezpłatny tymczas u Pani z Łodzi ale nie, wykręciła się, tak samo jak wykręciła sie z allegro cegiełkowego bo chciałam na konto Fundacji...
  14. proszę wszystkie osoby, które wsparły Czarusia o zajrzenie do tych linkow podanych powyżej i o pomoc w ukaraniu Blue Lagoon za oszustwo
  15. [quote name='kuba123']konta sama nie założy musi być pełnoletnia[/quote] niekoniecznie ja miałam konto w wieku lat 16 w PKO właśnie, uczniowskie
  16. tak, koniecznie niech osoby, które wpłaciły zgłoszą przestępstwo na Policji to jest wyłudzenie i podlega karze! screen profilu bo pewnie zaraz Martusia go usunie [url]http://img511.imageshack.us/img511/1055/schowek01c.jpg[/url]
  17. [quote name='Lilmo']Dokładnie. Znam sytuacje, gdzie zamykano pijaczków za próbę wyłudzenia 3 zł na "winko" pod sklepami, a co dopiero tutaj. Nie można tego odpuścić. Niech dziewucha zapłaci za swoją głupotę.[/quote] popieram, czy znajdzie się ktoś kto wpłacał jej pieniądze?
  18. no to ona zapraszam wszystkich na NK jak sie jej narobi obciachu przed znajomymi to może się nauczy, niech przeprosi, odda pieniądze!!!
  19. myślę, że wystarczy zadzwonic do jej rodziców kiedyś na miau była podobna historia z dziewczynką myśmy dzwonili pieniądze zostały oddane do darczyńców
  20. zanim założycielka wątku usunie zdjęcia [quote name='.::Blue_Lagoon::.']Czy ktoś pomógłby wykonać banerek? :loveu: I kolejne zdjęcie...Bruno pokocha nowego właściciela całym serduszkiem :loveu: Garnie się do przytulania i głaskania. [IMG]http://images49.fotosik.pl/140/8e240906e6c885c2.jpg[/IMG][/quote] [quote name='.::Blue_Lagoon::.']Tekst jest super :multi: Obiecałam zdjęcia i wstawiam jeszcze te po odebraniu. Nowych na razie nie mam. [IMG]http://img268.imageshack.us/img268/3809/00piesgoodc.jpg[/IMG] [IMG]http://img134.imageshack.us/img134/5888/00piesgood.jpg[/IMG][/quote] [quote name='.::Blue_Lagoon::.']Porcja fotek. :loveu: [U][B] Po uratowaniu...[/B][B]brudny, zaniedbany, wyłysiały - obraz nędzy i rozpaczy.[/B][/U] [IMG]http://img199.imageshack.us/img199/5888/00piesgood.jpg[/IMG] [IMG]http://img200.imageshack.us/img200/5888/00piesgood.jpg[/IMG] [B][U]Bruno po kilku tygodniach...wykąpany, odświeżony, nakarmiony.[/U][/B] Bruno z odrośniętą sierścią ma śliczne podpalania na pyszczku i zwisające uszka. Pogłaszcz mnie jeszcze. [IMG]http://img221.imageshack.us/img221/6909/dob.jpg[/IMG] Cieplutko. [IMG]http://img221.imageshack.us/img221/6259/dobs.jpg[/IMG] Bruno lubi ręczniki. [IMG]http://img221.imageshack.us/img221/3513/dobb.jpg[/IMG] Pokochaj mnie! [IMG]http://img221.imageshack.us/img221/7900/dobg.jpg[/IMG] I czarno - białe [IMG]http://img199.imageshack.us/img199/6909/dob.jpg[/IMG] [IMG]http://img199.imageshack.us/img199/4561/dobn.jpg[/IMG] [B]Różnica jest ogromna![/B] Byliśmy u weta i Bruno jest silnie zarobaczywiony...stąd ta chudość. :shake: Dostał jakiś preparat na pasożyty, oby od razu pomógł.[/quote] [SIZE=4]a teraz prośba do osób, które wpłacały jej pieniądze o zgłoszenie oszustwa na Policję przecież ona oszukała psy! okradła te potrzebujące! ile osób wpłaciło na te wirtualne zwierzęta, które tej pomocy już dawno nie potrzebowały! Zrobiły to kosztem innych, którym nie pomogły bo wpłaciły oszustce na konto!!!! Błagam, niech któraś z osób wpłacających złoży doniesienie na Policję[/SIZE]
  21. [quote name='gameta']Jest nazwisko, jest numer konta... Gniezno lub okolice według mnie :cool1: Po numerze konta można znaleść, który to oddział i gdzie...[/quote] no właśnie kto przelewał Marcie pieniążki może złożyć doniesienie na Policji
  22. [quote name='.::Blue_Lagoon::.'][CENTER][B]Ułamek sekundy zmienił całe moje życie? Czy odzyskam dawną radość życia?[/B][/CENTER] "Nazywam się Kaja. Obecnie mam około 2 lat i jestem wyżłem weimarskim. Cóż mogę powiedzieć o sobie? Młoda, w kolorze srebra, ale strasznie nieszczęśliwa i cierpiąca. Miałam kiedyś pana, ale zostałam porzucona. Dlaczego? Sama nie wiem...może to instynkt łowiecki lub moje zachowanie?? Zostałam pozbawiona domu i porzucona. Błąkałam się kilka tygodni. W mojej wędrówce spotkał mnie tragiczny w skutkach wypadek. Nie miałam szans, aby odskoczyć na pobocze, w jednej chwili uderzyło we mnie rozpędzone auto. Kierowca odjechał z piskiem opon, przecież nie będzie się przejmował jakimś psem. Zostałam całkiem sama...Moje ciało przeszywał potworny ból, szybko opadłam z sił. Nie mogłam wstać ani się poruszyć, nawet oddech sprawiał mi ból. Miałam ogromne szczęście, gdy ktoś wrażliwy na krzywdę zwierząt dojrzał umierającego psa, ściągnął z drogi i napoił. Chciałam się już poddać, ale coś nakazywało mi walczyć. Swoimi dużymi, smutnymi oczami wpatrywałam się natarczywie w wybawcę i z wielkim trudem podniosłam głowę, która wydała mi się strasznie ciężka. Dalszego przebiegu zdarzeń prawie wcale nie pamiętam. Wiem, że w ostatniej chwili trafiłam do lecznicy. Mój stan był bardzo poważny. W uszach brzęczały mi słowa: strzaskana kość miednicy, uszkodzona przednia łapa, stłuczenia, skaleczenia, złamana, zmiażdżona, ze sterczącym kikutem i oderwanym ciałem tylna kończyna, obolała klatka piersiowa. :placz: Cały czas dostaję antybiotyki, kroplówki i leki przeciwbólowe. Ludzie starają się ograniczać mi ruch. Opiekunki czekają na dalszą decyzję, co do moich losów. Trzeba sprawdzić czy nie mam urazów narządów wewnętrznych i uszkodzenia kręgosłupa. Tylnej łapy w opłakanym stanie już nie da się uratować...Wszyscy mówią, że psy mogą świetnie radzić sobie o trzech łapach. Straciłam apetyt i motywację. Czuję jedynie ból i pustkę." Kaja [B]Czego jej brak? Chęć walki suni gaśnie w oczach, a serce zapełnia wielka tęsknota i pustka...[/B] Kaja przebywa obecnie w domu tymczasowym, wkrótce będzie miała amputowaną tylną nóżkę.:-( Prawdopodobnie nie ominie jej też zabieg związany z przednią łapką. Czekamy na wyniki badań. Mamy nadzieję, że stan suni się nie pogorszy. [B]Bardzo proszę wszystkich o pomoc - głównie niestety finansową.[/B] Koszty operacji, leków, karmy i weterynarza są w tym momencie bardzo wysokie i przekraczają możliwości domu tymczasowego. [B]Potrzebujemy także ogłoszeń i podnoszenia wątku. Pilnie karmy Royal Canin Sensible. [/B] [CENTER] [SIZE=4][COLOR=red] [B][IMG]http://www.pl/[/IMG] [IMG]http://www.pl/[/IMG] [/B][/COLOR][/SIZE][/CENTER] [SIZE=4][COLOR=red] [/COLOR][/SIZE] [CENTER]Przednia łapa[/CENTER] [CENTER] [/CENTER] [CENTER]Łokieć :shake: [/CENTER] [CENTER] [/CENTER] [CENTER] [/CENTER] [CENTER][U][B]WYDATKI[/B][/U][/CENTER] [CENTER]ketonal 2 opakowania 30,49 zł bio-lapis 16,99 zł obroża i smycz 24,60 zł środek na pchły 13,80 zł Royal Canin Sensible 4 kg 84, 90 zł puszki mięsne 10 zł badanie krwi 25 zł kontrola u weterynarza 25 zł Royal Canin Sensible 4 kg 84,90 zł opatrunki 12,50 zł usunięcie guza + amputacja łapy + leki 400 zł [/CENTER] [CENTER][U][B]Razem: 778,08 zł [COLOR=Red]Saldo: - 608 zł[/COLOR] [/B][/U][/CENTER] [B]Nr konta do wpłat[/B] [LEFT]Dla: Blue_Lagoon, (Marta Chmielewska) [FONT=PLSans10-Regular][SIZE=2]Nr rachunku: 48 1020 4115 0000 9003 3455 0788 [/SIZE][/FONT] Tytułem: Kaja Bank: PKO BP [/LEFT] [/quote] [quote name='.::Blue_Lagoon::.']Cześć Dogomaniacy ;) Od razu przepraszam za zaniedbanie wątku, ale wynika to z moich problemów z internetem. Komputer gubi zasięg i nie mogę się nigdzie zalogować. Ale mniejsza z tym, sunia ma już usuniętą łapkę...chyba serce by wszystkim pękło, gdyby została uśpiona. Jest w średniej kondycji, na razie apatyczna i smutna, ale mam nadzieję, że jeszcze będzie z niej piękna wyżlica. Tatuażu ani chipu nie ma, najprawdopodobniej pochodzi z pseudo. Nie miała też obroży z identyfikatorem. Niestety trzeba było amutować całą łapeczkę :-(, ale sunia będzie żyć. Obrażeń wewnętrznych na szczęście nie ma, tylko żeberka są poobijane (nie połamane). W międzyczasie wstawię fotki maleńkiej. A narośl na łokciu po konsultacji także będzie trzeba usunąć, ale możemy z tym trochę zaczekać, aż sunia się wzmocni. Trzymajcie kciuki![/quote] [quote name='.::Blue_Lagoon::.']Ma się coraz lepiej. Miednica jest cała...inny wet to potwierdził. Poprzedni,że tak powiem "pseudowet", który cieszy się dobrą renomą i ma doświadczenie nawciskał nam kłamstw i przeraził wyrokiem! Uwierzyłyśmy mu na słowo, bo niunia nie wstawała. Kaja błąkała się kilka tygodni, potwierdzili to okoliczni mieszkańcy, którzy widzieli psa. Srebrna suka rzucała się w oczy. Pogryziony czy pobity pies nie ma takiego rodzaju obrażeń jak nasza sunia. Sam wet stwierdził, że musiała wpaść pod samochód albo się z nim zderzyć. Co do hotelu. Kaja przebywała w nim 3 dni, nie zdążyłam zaktualizować wątku na czas, teraz jest w DT.[/quote] [quote name='.::Blue_Lagoon::.']Mała dostała zapalenia po amputacji, ale już jest na szczęście ok. Ma się coraz lepiej i coraz ufniej patrzy na człowieka. Przeszła operację łokcia, która się udała. Był to jakiś stary guzek. Sunia teraz wygląda tak: [IMG]http://img262.imageshack.us/img262/9192/kaja.jpg[/IMG] Wkrótce uzupełnię wątek, co do wydatków i przychodów.[/quote] [quote name='.::Blue_Lagoon::.']Blue ja mam do Ciebie garść pytań w pierwszym poście opisałaś jako suka co się z nią działo. Skąd wiesz, że pies błąkał się kilka tygodni? Widywałaś tego psa kręcącego się po okolicy? Opisujesz wypadek - widziałaś go? Pies mógł w szoku uciec kawałek od miejsca zdarzenia i nie koniecznie potrącający uciekł. Piszesz, że pies jest w domu tymczasowym a pieniądze są potrzebne m.in. na opłacenie hotelu? To ja czegoś nie rozumiem to w końcu dom tymczasowy czy płatny "hotel" (czy to pisane przez duże H czy przez małe h). Nie ma takiego inf w wątku. Gdzie pies został potrącony? Czy rozwieszono jakieś inf na słupach, sklepach zoo, lecznicach o znalezieniu weimarki i poszukiwaniu jej właściciela? Nie każdy zagląda na dogo czy klub weimarów aby natknąć się na ogłoszenie o niej. Suka raczej nie jest pod opieką żadnej fundacji zajmującej się zwierzakami tylko w rękach prywatnych? Sunia błąkała się kilka tygodni, potwierdzili to okoliczni mieszkańcy, których uwagę zwrócił srebrny pies. Po wypadku nawet w szoku pies nie mógł uciec. Po przyjechaniu na miejsce dziewczyn sunia nie miala siły wstać, nie czołgała się. Z urwaną łapą i roztrzaskanymi kośćmi nie odbiegłaby od miejsca wypadku. Kilka ogłoszeń pojawiło się w miejscowości, gdzie została znaleziona, reszta w internecie. Sunia nie jest pod opieką fundacji. W tej chwili przebywa w DT, wcześniej została umieszczona w hoteliku. Na szczęście znalazł si.ę domek tymczasowy.[/quote] [quote name='.::Blue_Lagoon::.']Wydatki i wpływy zaktualizowane. Niuńka ma się coraz lepiej, jest bardziej wesoła i aktywna, więcej je i ma lepszy apetyt. Dostaje nadal Royal Canina Sensible. Ładnie stoi na trzech łapkach. :multi: Robimy króciutkie wypady na siusiu i idzie jej naprawdę nieźle. Zobaczcie sami jak teraz wygląda: [IMG]http://img199.imageshack.us/img199/1714/95043285.jpg[/IMG] [IMG]http://img215.imageshack.us/img215/5522/94130862.jpg[/IMG] [IMG]http://img215.imageshack.us/img215/8076/37030286.jpg[/IMG][/quote] [quote name='.::Blue_Lagoon::.']Tak numer nadal aktualny. Sunia ma amutowaną całą łapeczkę, niestety nie udało się uratować większej części nóżki. Kaja jest coraz bardziej towarzyska, akceptuje niedominujące suki. Nie znosi natomiast kotów. Sunia przebywa w miejscowości Dębówiec. [IMG]http://img190.imageshack.us/img190/7805/51342720.jpg[/IMG] [IMG]http://img90.imageshack.us/img90/8696/17015804.jpg[/IMG] [IMG]http://img154.imageshack.us/img154/7862/66213798.jpg[/IMG][/quote] [SIZE=4]skoro to nie jest oszustwo Blue to czemu czyścisz posty?[/SIZE]
  23. co za kur.. stwo!!!! ciekawe ile pieniędzy zyskała na tych zdjęciach na Czarusia zbierało dużo osób, jak zaproponowałam jej cegiełki wystawione przez Fundację to się wykręciła!!! wstyd!!!
  24. Draczyn, na pewno hodowca jak się o niej dowie to nam pomoże i ukarać sprawcę i pomóc Emilce powrócić do zdrowia. Ja w to wierzę!
×
×
  • Create New...