Jump to content
Dogomania

Miła

Members
 • Content Count

  111
 • Joined

 • Last visited

 1. Miła

  ZYWIENIE SUROWYM

  [quote name='Dada']jenn: A podobno nie można dawać surowej wieprzowiny... Co jeszcze w Barfie mi sie nie podoba, to to, ze radzą dawać psu czosnek. Z tego co słyszałam, to jest on jak trucizna dla psa, zresztą nie wiedząc o tym, kiedys Sarze odrobinkę dawałam przez 4 dni i zaszkodził jej, po odstawieniu, wszystko ok.[/quote] Nasze zajadają czosnek i służy on im wspaniale. Niedośc, że to naturalny "antybiotyk" to jeszcze odstrasza robale zarówno wewnętrzne , jak i te grasujące na sierści.
 2. I dobrze, że tylko tak się to skończyło.
 3. Z doświadczenia zawodowego powiem tak: jak najszybciej do lekarza. Kaszel zawsze jest objawem niepokojącym. To oczywiście może być alergia na psa, ale może być to też coś innego, mniej lub bardziej poważnego. Nie ma co gdybać. Trzeba sprawdzić co się dzieje.
 4. To jak najbardziej może być alergia na psa. Jeśli się tak okaże to jeszcze nie oznacza tragedii. Psa należy częściej kompać, codziennie przecierać wilgną ściereczką z mikrofibry, żeby ściągać jak najwięcej alergenów, dokładnie sprzątać mieszkanie i oczywiście odczulać alergika. Z alergiami jest tak dziwnie, że czasami ludzie są uczuleni na konkretnego psa. Trzeba się udać do alergologa.
 5. Bo r z oi to poprawna forma. Czyli najpierw r potem wypowiadamy z.
 6. U borzoi to norma. :lol: Kiedyś jedna z sędzin oceniając borzoie powiedziała, że to aż nie do uwierzenia, że te malutkie suki są siostrami, a co dziwniejsze i matkami tak wielkich samców. I to prawda. Różnica w wielkości samców i suk w tej rasie jest naprawdę znaczna, choć jak i wszędzie są wyjątki. Takim wyjątkiem jest jedna z suk z naszej hodwli Anegdota Władca Traw ( po ojcu półsiostra Borka - Norka). Nie dośc, że jest wielka jak pies to i jak pies bujnie owłosiona ( w tej rasie psy są zdecydowanie bujniej obsypane włosem, i włos ten jest zdecydowanie dłuższy niż u suk). Anegdota bardzo często, nawet przez innych hodowców brana jest za samca. ;-) [IMG]http://www.charciara.republika.pl/anegdota.jpg[/IMG] A do porównania wstawię zdjęcie samca - brata miotowego Anegdoty - Aplauza Władca Traw [IMG]http://www.charciara.republika.pl/AplauzWladcaTraw.jpg[/IMG] I może kogoś zainteresuje tatuś Borka i tej dwójki u góry to Łut Szczęścia Władca Traw [IMG]http://www.charciara.republika.pl/Lucky1.jpg[/IMG]
 7. [quote name='PIKA'] A jak Mila robi jakieś przekręty finasowe to są od tego odpowiednie instytucje do ktorych można to zglosić i nie jest to dogomania .. Dogomania to forum o psach a nie o Urzędzie Skarbowym [/quote] Nasza hodowla jest zgłoszona w US. :diabloti:
 8. [quote name='samsara']Widzę Miła że w końcu pokazujesz swój prawdziwy charakter . W środowisku jesteś znana z niewybrednego języka i braku kultury. No i jesteś znana z tego że jestes twardą bizneswoman, trzepiącą niezłą kasę na swoim biznesie, czyli na hodowli. A biznes jest dobry - jest popyt, to i towar jest. A hodowla jak hodowla - pies nie po to jest, zeby mieszkał w domu, nie ? Nie przypominam sobie żeby ktokolwiek mówił o Tobie że jesteś miłośniczką rasy. A i w Związku w Warszawie za wami nie przepadają. Akurat jestem, to wiem na bieżąco. Ciekawe dlaczego tak jest ? I na wystawach was nie lubią . A najbardziej ciekawią mnie te pieniądze o które tak się martwisz w swoich postach, żeby nie trafiły do niepożądanych rąk. Bo nie pamiętamj abyś wpłacała na dogomanii jakiekolwiek pieniądze. Sprawdziłem - nie ma ani na AFN, ani na psach w potrzebie, ani na akcjach schroniskowych. To gdzie są te pieniądze o które tak się troszczysz. I dla kogo ta szopka? Może myślisz, że nikt Cię tu nie zna. Mylisz się - ja Ciebie znam i wiem że te teksty o wpłaconych pieniądzach to farsa. To o jakich pieniądzach mówisz Bogusiu ? Pochwal się jakąś wpłatą proszę.[/quote] Ja jestem podpisana z imienia i nazwiska - trudno więc mi przypuszczać, że nikt mnie nie rozpozna. Opowieści osoby anonimowej mnie nie interesują. A swoją drogą pokaż mi gdzie np. w tym wątku użyłam, jak to nazwałeś " niewybrednego języka". Twarda bizneswoman ? Interes się kręci? A to ciekawe szczególnie jak się sprzedaje roczne borzoie, które trzeba odpowiednio wyżywić. Szukanie dobrych domów dla niewystawowych swoich pociech i oddawanie ich za darmo. Jak to się ma do bizneswoman? A że nie wpłacam tu na dogo pieniędzy - i nie będę wpłacać skoro nikt nad tym nie ma kontroli. I nie znaczy to, że nie mam prawa zapytać czy wszystko z tymi pieniędzmi jest O.K., zwłaszcza, że już inne osoby wykazują, że tak O.K. to do końca nie jest. Ja tematu o pieniądzach na koncie Lavinii nie stworzyłam - ja go tu przytoczyłam! A Warszawa? Przepraszam, ale w Warszawie mam wielu przyjaciół i zdanie anonimowej osoby nie znaczy dla mnie nic. A po za tym jaką mam pewność, że jesteś z Warszawy, a może to Kraków, a może Szczecin, a może i ... Katowice. A swoją drogą, jeszcze się taki nie urodził, który byłby przez wszystkich lubiany i lubił wszystkich.
 9. Spróbuję, ale nie obiecuję, że mi się uda. ;) Norek - Borek, Borek - Norek. Zobaczymy. :diabloti: Czekam i czekam i nic. :cool1: Czyżby się dziewczę znów przestraszyło? A u nas dziś chłodno i mi zimno bez tych gatek. :razz:
 10. [quote name='karenina']Zastanawiam się - szukac szelek, czy zostawić bieliznę w szufladzie :evil_lol: :roll: :evil_lol: (...) Czyżby dziś miał być ten dzien, gdy charciarze na ulicach rozpoznawac beda sie nie po tajemniczych sygnałach a po szelkach ? :cool3: Jaki kolor szelek wybiorą charciarze? :cool3: Jaki ich typ? :cool3: Czy charciarze zejdą do podziemia? :diabloti: (...) Odpowiedzi na te i inne pytania juz wkrótce na antenie dogomanii. :diabloti:[/quote] Zdecydowanie zostawić bieliznę w szufladzie!!! czyż to nie ciekawsze rozwiązanie? :cool3:
 11. A dla mnie to on chyba już na zawsze zostanie Norkiem - Borkiem. :loveu:
 12. A ja właśnie dostałam wiadomość, że Lavinia szykuje atak. Ponoć ciężko myślała przez tydzień co tu napisać, bo ma to być taki atak, żeby "wszystkim majtki z dupek pospadały" :evil_lol: - cytując dosłownie. Ma to być fascynująca opowieść i nauczyć innych nie wtrącać się w sprawy Lavisi. Zobaczymy co dziewczę wymyśliło, żeby wytłumaczyć fakty dotyczące i Norka - Borka i innych spraw. Lavisiu czekamy! Przybywaj! P.S. Zastanawiam się jeszcze co opadnie komuś, kto nie nosi gatek. Ot, taka mała dygresja wpadła mi do głowy.
 13. No dobrze, Norek - Borek ma już swój dom. Tyle, że dzięki Lavinii mógłby tego domku długo jeszcze szukać! Wnikać w wątek nie trzeba - wystarczy go przeczytać. Dzięki takim ludziom jak Ty - którzy stale rozgrzeszają Lavinię z jej matactw - ona nadal może kłamać i oszukiwać. Dziwi mnie też, że moderatorzy tego Forum tolerują takie zachowania. To już prosta droga do tego, żeby postronny czytelnik bez skrupułów, czytający takie wątki i wyciągający z tego wniosek, że wszystko uchodzi na sucho, zalogował się i zabrał za adopcję wirtualnych psów zbierając w tym celu realne pieniądze od realnych czytelników, którym leży na sercu dobro psów. Wystarczy jeszcze mieć kilku popleczników, którzy będą piać peany na temat dobrego serduszka takiej, nieuczciwej osoby i kółko się zamyka. Z tego co zauważyłam nikt nad tym nie ma kontroli i nikt nikogo z tych pieniędzy tak naprawdę nie rozlicza.
 14. Minęło ładnych parę dni, a Lavinia jak zamilkła tak milczy. Trudno by jej było obalić zarzuty, więc lepiej milczeć. Tyle, że Lavinia codziennie wchodzi na Forum i udziela się w innych tematach adopcyjnych. Myślę, że w tej sytuacji, dla dobra akcji adopcyjnych i ich bohaterów, moderator tego Forum powinien zarządać wyjaśnień. Nie tylko w tej sprawie, ale i w pozostałych. Tym bardziej, że na Forum wchodzi spora grupa osób, które starają sie pomóc choć darowizną pieniężną na ten cel. Chcemy mieć pewność, że nasze pieniądze trafiają tam gdzie trzeba, i że adopcjami zajmują się uczciwi ludzie, których nadrzędnym celem jest pomoc potrzebującym psom a nie kreowanie swojej osoby. Naprawdę dziwię się kierownictwu tego Forum, że po tylu wątkach, w których są niejasności związane z osobą Lavini jeszcze nic z tym fantem nie zrobili.
×
×
 • Create New...