Jump to content
Dogomania

Cockerek

Members
  • Posts

    2537
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Cockerek

  1. Właśnie miałam się pytać, czy pieska byś chciała wystawiać. Cavisie... :loveu: Eee, ja to bym wszytskie psy tak kochała i brała do siebie, wszytskie sa piękne. Desiree to tak jak Nel, kropka w kropkę :cool3:
  2. :lol: Nie, nie zamierzam. Ale przyznam że w tych jej psach, to zakochać się można od razu i bez pamięci :loveu:
  3. [b]Biały Kiełku[/b], podoba mi się twoje podejście do sprawy. Zgadzam się z tym całkowiecie. I bardzo bym chciała żeby taki portal istniał. Ale mimo to nie wiem czy znajdzie to pozytywny odzew :roll: ps. a skąd taki twój nick? :cool3:
  4. No to pa Nesjanka, proszę codziennie dawac buziaka ode mnie i Nelki :loveu:
  5. [quote name='ayshe']wlacze sie do rozmowy poniewaz ja inbreduje:cool1: .hoduje onki a ich hodowla w duzej mierze opiera sie na inbredach na filarowe psy.nie inbreduje sie[nie powinno:roll: ]na psy nie uznawane jako filarowe,wybitne,o sprawdzonym genotypie..[/quote] Ale powiedz: czy tak jest tylko w ONach?
  6. [quote name='bea100']Poza wszystkimi innymi sprawami, powinno się również wykorzystywać potencjał reproduktorów, którzy nie mieli możliwości/szansy krycia. Tzw ,,mody" na reproduktorów są fatalne w skutkach.[/quote] Tak, jak się zaglębić w daną rasę, bez trudu takie "modne perełki" można wyłapać. Reklama dźwignią handlu, jak powiadają. A wobec tego trzeba mieć głowę na karku, a nie powielać coś co inni robią, bo tak łatwiej i wygodniej. [quote name='bea100']No i dobrze by było, by hodowcy dbali by całe mioty w rasie nie ,,przepadały" ( a tak się często zdarza) i by pilnowali by najlepsze egzemplarze były wystawiane/zdobywały uprawnienia hodowlane.[/quote] Aż tak bardzo się nie obracam wśród hodowców, ale domniemywam, że tych zatroskanych o los jest chyba mniej.
  7. Ania, ty się nie wychylasz i wcale te poglądy nie są kontrwersyjne. Przynajmniej dla mnie, bo ja mam taką samą opinię. Nesjanka, powiem ci szczerze, ja sama wciąż na etapie zbierania i czytania jestem. I chyba ten etap się nigdy nie kończy, zawsze coś ciekawego można usłyszeć. Byle tylko inni chcieli mówić ;)
  8. [quote name='biały kieł']właściciele rozczarowali się, że ich york wyrósł za duży (3 kg) i wyrzucili go na dwór do budy! ..[/quote] :2gunfire: no comment Wiesz i to jest przykre, że czasem, tak jak piszesz, nabywca dyktuje warunki. Gorsze jednak jest jeszcze to, jak hodowca się na takie warunki decyduje tylko dlatego, aby miał zbyt. O rety, ale brzydkie te słowa w odniesienui do zwierząt (zbyt brrrr :shake: )
  9. NO to jeszcze ja się dołączę jako "nieentuzjastka" miniatur. A charaktery faktycznie mogą się różnić nawet w obrębie rasy. I nawet może się to zmienić z wiekiem. Hodowczyni mówiła mi zawsze że moja Nel to taka ciepła klucha, najspokojniejsza z całego towarzystwa. A u mnie co? Różki pokazała już na drugi dzień :evil_lol: Też czytałam w książkach że maltańczyk to piesek spokojny, aczkolwiek nie typowy kanapowiec. W sumie to tak różnie bywa i też od dnia zależy. Nel czasem jest niezmordowana a czasem ma totalnego lenia i nic jej się nie chce. Biały Kiełku, nie wiem czy jesteś już na 100% zdecydowana na tę rasę, jeśli tak, to super. Jeśli nie, to naprawdę warto dużo poczytać, popytać, pojeździć na wystawy, zwłaszcza że teraz coraz więcej można spotkać ich na ringach.
  10. Ania, ty jesteś dla mnie taka perełka :Rose:
  11. NO i dlatego ja to wole sobie poczytać artykuły nawet te obcojęzyczne. Albo jak się dobrze rozejrzeć na stronach zagranicznych hodowli też są ciekawe wskazówki i można dowiedzieć się ciekawych rzeczy. NIestety ja to się ograniczam do anglojęzycznych, bo po rosyjsku czy jak tam to niet nic :lol:
  12. No i dlatego się wkurzam że jedyna w Polsce :mad:
  13. [b]Biały Kiełku[/b], a czytałaś juz książkę o maltańczykach? Jedyną w Polsce zresztą? :mad: Ale pewnie czytałaś.
  14. [B]Nesjanka[/B], bo mnie właśnie zdziwiło co piszesz o uszach, ale się kapnęłam że o yorkach mowa ;) Co do portala... straciłam nadzieje. Ja to mam tylko hodowczynię i Angee, których mogę maltretować pytaniami :lol: inaczej też sama musiałabym testować na swoim pierwszym psie. A taki portal, piekna sprawa, wszystko w jednym opakowaniu :cool3: A jeszcze jakby ludzie współpracowali i byłaby wymiana opinii, poglądów i doświadczeń... piękna sprawa. Ale to chyba mżonka, póki co.
  15. [quote name='biały kieł']Czy w Polsce istnieje może jakiś klub maltańczyka zrzeszjący hodowców i właścicieli tej rasy??[/quote] :shake: Marzyłoby się nam, ale niestety niet, nie ma :shake: Nesjanka, a uszy stawac u maltańczyka? :roll:
  16. Biały Piesku, dziękujemy za miłe słowa :D Ania, co się stało? Co z tym mieszkaniem? :roll:
  17. Gosik, byłam z nią wczoraj u jednej babki i bawiła się z jej beardedami :D Od razu dostała szkołę że nie z wszystkimi może się bawić i nie wszyscy musza ja tak kochac jak ja :lol: W przyszłą sobotę tez pojadę, niech się mała wybiega i wybawi :D Dziękuję za rady z ta linką. Czekam, aby troche przeschło na dworze, bo na razie Nel ma wody po kolana (akurat tu jej nie wiele trzeba :lol: )
  18. A to super masz. Ja to musze trochę popracować żeby moja biała ;) zakumała, że to własnie pancia jest the best i najświetniejsza na świecie :lol: Na razie wybiera towarzystwo innych piesków :lol: Ona po prostu nie ma za bardzo gdzie sie pobawić z innymi psami, więc jak już ma okazję i jakiegoś dorwie to by zamęczyła :evil_lol:
  19. Takie nowe łóżeczko dostała Nel ale się na mnie i to łóżko wypięła i śpi na podłodze :evil_lol: [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img460.imageshack.us/img460/2063/636dt.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img422.imageshack.us/img422/7900/649ey.jpg[/IMG][/URL] Taka sie osttanio kropna zrobiła do pozowania, a właściwie wcale nie chce pozować. Zreszta widac jaką minę zrobiła :evil_lol:
  20. A jednak nie byłam pierwsza - Dianthus, wszędzie cię pełno :lol:
  21. będe pierwsza - nie mus wszystkie wysatwy zależą tylko i wyłącznie od ciebie ;)
  22. Gosia, a Luka na szkoleniu jest skupiona na tobie i nie biegnie do innych psów?
  23. Gosia, a rzuć te xerówki w cholerę, ostatnio i tak db dostałaś :lol: Luczka na razie widz, obserowoała, a niedługo chyba zobaczymy ją w akcji, co?
  24. [quote name='sylv']Wystawy traktują jako rozrywkę, inne spędzanie czasu.Mają tzw. zdrowe podejście, dla nich to jeszcze nie jest ring walki:mad: .[/quote] Mnie się to stwierdzenie bardzo bardzo podoba :happy1:
  25. Widze Gosia że tę samą gazetkę czytałyśmy o tej kolorowej odmianie. Mnie tam za serce nie ujęły ;) Fotki jak zawsze swietne, ależ ona ma bieluśkie ząbeczki :cool3: Fajna jest Luka, jej lae bym ja wymiziała jakbym ja tylko dorwała :lol: A co to za zawody były i kiedy? Fajna duża hala :-o
×
×
  • Create New...