-
Posts
2537 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Cockerek
-
Maltańczyki (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Cockerek replied to Ewelinaa's topic in Maltańczyk
Właśnie miałam się pytać, czy pieska byś chciała wystawiać. Cavisie... :loveu: Eee, ja to bym wszytskie psy tak kochała i brała do siebie, wszytskie sa piękne. Desiree to tak jak Nel, kropka w kropkę :cool3: -
Bolończyki (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
Cockerek replied to Agnieszka76's topic in Bolończyk
:lol: Nie, nie zamierzam. Ale przyznam że w tych jej psach, to zakochać się można od razu i bez pamięci :loveu: -
Maltańczyki (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Cockerek replied to Ewelinaa's topic in Maltańczyk
[b]Biały Kiełku[/b], podoba mi się twoje podejście do sprawy. Zgadzam się z tym całkowiecie. I bardzo bym chciała żeby taki portal istniał. Ale mimo to nie wiem czy znajdzie to pozytywny odzew :roll: ps. a skąd taki twój nick? :cool3: -
Maltańczyki (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Cockerek replied to Ewelinaa's topic in Maltańczyk
No to pa Nesjanka, proszę codziennie dawac buziaka ode mnie i Nelki :loveu: -
[quote name='ayshe']wlacze sie do rozmowy poniewaz ja inbreduje:cool1: .hoduje onki a ich hodowla w duzej mierze opiera sie na inbredach na filarowe psy.nie inbreduje sie[nie powinno:roll: ]na psy nie uznawane jako filarowe,wybitne,o sprawdzonym genotypie..[/quote] Ale powiedz: czy tak jest tylko w ONach?
-
[quote name='bea100']Poza wszystkimi innymi sprawami, powinno się również wykorzystywać potencjał reproduktorów, którzy nie mieli możliwości/szansy krycia. Tzw ,,mody" na reproduktorów są fatalne w skutkach.[/quote] Tak, jak się zaglębić w daną rasę, bez trudu takie "modne perełki" można wyłapać. Reklama dźwignią handlu, jak powiadają. A wobec tego trzeba mieć głowę na karku, a nie powielać coś co inni robią, bo tak łatwiej i wygodniej. [quote name='bea100']No i dobrze by było, by hodowcy dbali by całe mioty w rasie nie ,,przepadały" ( a tak się często zdarza) i by pilnowali by najlepsze egzemplarze były wystawiane/zdobywały uprawnienia hodowlane.[/quote] Aż tak bardzo się nie obracam wśród hodowców, ale domniemywam, że tych zatroskanych o los jest chyba mniej.
-
Maltańczyki (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Cockerek replied to Ewelinaa's topic in Maltańczyk
Ania, ty się nie wychylasz i wcale te poglądy nie są kontrwersyjne. Przynajmniej dla mnie, bo ja mam taką samą opinię. Nesjanka, powiem ci szczerze, ja sama wciąż na etapie zbierania i czytania jestem. I chyba ten etap się nigdy nie kończy, zawsze coś ciekawego można usłyszeć. Byle tylko inni chcieli mówić ;) -
Maltańczyki (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Cockerek replied to Ewelinaa's topic in Maltańczyk
[quote name='biały kieł']właściciele rozczarowali się, że ich york wyrósł za duży (3 kg) i wyrzucili go na dwór do budy! ..[/quote] :2gunfire: no comment Wiesz i to jest przykre, że czasem, tak jak piszesz, nabywca dyktuje warunki. Gorsze jednak jest jeszcze to, jak hodowca się na takie warunki decyduje tylko dlatego, aby miał zbyt. O rety, ale brzydkie te słowa w odniesienui do zwierząt (zbyt brrrr :shake: ) -
Maltańczyki (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Cockerek replied to Ewelinaa's topic in Maltańczyk
NO to jeszcze ja się dołączę jako "nieentuzjastka" miniatur. A charaktery faktycznie mogą się różnić nawet w obrębie rasy. I nawet może się to zmienić z wiekiem. Hodowczyni mówiła mi zawsze że moja Nel to taka ciepła klucha, najspokojniejsza z całego towarzystwa. A u mnie co? Różki pokazała już na drugi dzień :evil_lol: Też czytałam w książkach że maltańczyk to piesek spokojny, aczkolwiek nie typowy kanapowiec. W sumie to tak różnie bywa i też od dnia zależy. Nel czasem jest niezmordowana a czasem ma totalnego lenia i nic jej się nie chce. Biały Kiełku, nie wiem czy jesteś już na 100% zdecydowana na tę rasę, jeśli tak, to super. Jeśli nie, to naprawdę warto dużo poczytać, popytać, pojeździć na wystawy, zwłaszcza że teraz coraz więcej można spotkać ich na ringach. -
Maltańczyki (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Cockerek replied to Ewelinaa's topic in Maltańczyk
Ania, ty jesteś dla mnie taka perełka :Rose: -
Maltańczyki (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Cockerek replied to Ewelinaa's topic in Maltańczyk
NO i dlatego ja to wole sobie poczytać artykuły nawet te obcojęzyczne. Albo jak się dobrze rozejrzeć na stronach zagranicznych hodowli też są ciekawe wskazówki i można dowiedzieć się ciekawych rzeczy. NIestety ja to się ograniczam do anglojęzycznych, bo po rosyjsku czy jak tam to niet nic :lol: -
Maltańczyki (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Cockerek replied to Ewelinaa's topic in Maltańczyk
No i dlatego się wkurzam że jedyna w Polsce :mad: -
Maltańczyki (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Cockerek replied to Ewelinaa's topic in Maltańczyk
[b]Biały Kiełku[/b], a czytałaś juz książkę o maltańczykach? Jedyną w Polsce zresztą? :mad: Ale pewnie czytałaś. -
Maltańczyki (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Cockerek replied to Ewelinaa's topic in Maltańczyk
[B]Nesjanka[/B], bo mnie właśnie zdziwiło co piszesz o uszach, ale się kapnęłam że o yorkach mowa ;) Co do portala... straciłam nadzieje. Ja to mam tylko hodowczynię i Angee, których mogę maltretować pytaniami :lol: inaczej też sama musiałabym testować na swoim pierwszym psie. A taki portal, piekna sprawa, wszystko w jednym opakowaniu :cool3: A jeszcze jakby ludzie współpracowali i byłaby wymiana opinii, poglądów i doświadczeń... piękna sprawa. Ale to chyba mżonka, póki co. -
Maltańczyki (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Cockerek replied to Ewelinaa's topic in Maltańczyk
[quote name='biały kieł']Czy w Polsce istnieje może jakiś klub maltańczyka zrzeszjący hodowców i właścicieli tej rasy??[/quote] :shake: Marzyłoby się nam, ale niestety niet, nie ma :shake: Nesjanka, a uszy stawac u maltańczyka? :roll: -
Maltańczyki (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Cockerek replied to Ewelinaa's topic in Maltańczyk
Biały Piesku, dziękujemy za miłe słowa :D Ania, co się stało? Co z tym mieszkaniem? :roll: -
Bolończyki (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
Cockerek replied to Agnieszka76's topic in Bolończyk
Gosik, byłam z nią wczoraj u jednej babki i bawiła się z jej beardedami :D Od razu dostała szkołę że nie z wszystkimi może się bawić i nie wszyscy musza ja tak kochac jak ja :lol: W przyszłą sobotę tez pojadę, niech się mała wybiega i wybawi :D Dziękuję za rady z ta linką. Czekam, aby troche przeschło na dworze, bo na razie Nel ma wody po kolana (akurat tu jej nie wiele trzeba :lol: ) -
Bolończyki (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
Cockerek replied to Agnieszka76's topic in Bolończyk
A to super masz. Ja to musze trochę popracować żeby moja biała ;) zakumała, że to własnie pancia jest the best i najświetniejsza na świecie :lol: Na razie wybiera towarzystwo innych piesków :lol: Ona po prostu nie ma za bardzo gdzie sie pobawić z innymi psami, więc jak już ma okazję i jakiegoś dorwie to by zamęczyła :evil_lol: -
Maltańczyki (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Cockerek replied to Ewelinaa's topic in Maltańczyk
Takie nowe łóżeczko dostała Nel ale się na mnie i to łóżko wypięła i śpi na podłodze :evil_lol: [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img460.imageshack.us/img460/2063/636dt.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img422.imageshack.us/img422/7900/649ey.jpg[/IMG][/URL] Taka sie osttanio kropna zrobiła do pozowania, a właściwie wcale nie chce pozować. Zreszta widac jaką minę zrobiła :evil_lol: -
SHIH TZU-pielęgnacja i wystawy (prosimy zakładać nowe tematy)
Cockerek replied to dianthus's topic in Pielęgnacja
A jednak nie byłam pierwsza - Dianthus, wszędzie cię pełno :lol: -
SHIH TZU-pielęgnacja i wystawy (prosimy zakładać nowe tematy)
Cockerek replied to dianthus's topic in Pielęgnacja
będe pierwsza - nie mus wszystkie wysatwy zależą tylko i wyłącznie od ciebie ;) -
Bolończyki (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
Cockerek replied to Agnieszka76's topic in Bolończyk
Gosia, a Luka na szkoleniu jest skupiona na tobie i nie biegnie do innych psów? -
Bolończyki (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
Cockerek replied to Agnieszka76's topic in Bolończyk
Gosia, a rzuć te xerówki w cholerę, ostatnio i tak db dostałaś :lol: Luczka na razie widz, obserowoała, a niedługo chyba zobaczymy ją w akcji, co? -
Lhasa apso (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
Cockerek replied to Dzidtka_Gl's topic in Lhasa apso
[quote name='sylv']Wystawy traktują jako rozrywkę, inne spędzanie czasu.Mają tzw. zdrowe podejście, dla nich to jeszcze nie jest ring walki:mad: .[/quote] Mnie się to stwierdzenie bardzo bardzo podoba :happy1: -
Bolończyki (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
Cockerek replied to Agnieszka76's topic in Bolończyk
Widze Gosia że tę samą gazetkę czytałyśmy o tej kolorowej odmianie. Mnie tam za serce nie ujęły ;) Fotki jak zawsze swietne, ależ ona ma bieluśkie ząbeczki :cool3: Fajna jest Luka, jej lae bym ja wymiziała jakbym ja tylko dorwała :lol: A co to za zawody były i kiedy? Fajna duża hala :-o