Jump to content
Dogomania

Hanya

Members
  • Posts

    565
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Hanya

  1. Niestety nie było mnie w domu, socjalizowałam Lunkę z ludźmi na plaży i w hipermarkecie.Co było? Wiem że Sumińska dobrze gada, nauczyła mojego ojca miłości do psów i za to jestem jej dozgonnie wdzięczna(mój tata bił naszego pierwszego pieska, a teraz mówi innym, że tak nie wolno). Thaliaa Był obowiązek chipowania psów, ale nikt nikogo nie pytał nawet czy pies jest zachipowany czy nie(wet, policja, straż miejska). Było to darmowe ale się skończyło. Każdy pies który trafiał do schronisk był sprawdzany czy jest zachipowany, jeżeli nie był to chipowali. Stąd moja Figa ma chip. Czytniki maja TYLKO schroniska i Urząd Miasta, chyba większe lecznice. Więc nie było mowy o sprawdzaniu psów pod tym kątem przez władze. To chore, że ludzie którzy mają "psy z listy" są niejako ścigani i prześladowani "z urzędu", a obok powstają pseudohodowle do których nikt się nie przyczepia. Łysi sobie mogą mieć i tworzyć bandyckie krzyżówki, szkolić do mordowania i nikt nawet ich nie tyka, bo ze strony prawa są OK P A R A N O J A Trzeba walczyć o nową ustawę!
  2. Jeszcze kazali napisać nr chipa(t.j Urząd Miasta- tylko zapomniał, że skończyły się pieniądze na chipowanie psów w Gdańsku w październiku, a Luna się pierwszego urodziła i...) Pytałam czy mogę kupić chip, ale nie mają!!!???
  3. Ja też chętnie będe jedną ze 100 kanarkowiczów, jeszcze raczej przyłączy się do nas ARMATOR, i jeszcze 3 osoby.
  4. Hej Agrado Jestem twoją sąsiadką znad morza(Chyba się nie myle że jesteś z Trójmiasta?). Mam pytanko kto ciął uszka? Jak nie chcesz podawać na forum to proszę prześlij mi dane na e-mail [email protected]
  5. ASTANIA Jestem pełnym sercem z Tobą! Jeśli chodzi o jakieś podpisy to mogę się na coś przydać, bo pracuje w sklepie zoologicznym i tam przychodzi dużo normalnych ludzi, a studiuję na wydziale Nauk o Zwierzętach i tam tez są fajni ludzie. Bardziej nie mogę się wam przydać. :cry: Ja kupując kanarka miałam całą mase ofert:" a że taniej mi będzie niż z papierami, a i rejestrować nie muszę a to tez dużo kosztuje" :o Tylko się zastanawiam na co bym właściwie trafiła? na kanarka, bandoga, Asta z mastifem, a może wszystko w jednym? Za to przerażają mnie Łysi chcący kupić kolczatę z największymi kolcami dla 6 tyg amstafa, który cyt "ten pitek ma być zajebiście groźny, a nie ma pani takich z zaostrzonymi kolcami?"Wymiękam w takim momencie i żałuje że mam doczynienia z takim marginesem!!!!!!!
  6. Ja ma kanarka z papierami, wniosek mam w domu, ale go nawet nie wypisałam. Tam kazali mi napisać w jakim pies jest wieku, jak się nazywa, z iloma psami będzie mieszkał i gdzie. Do tego mam przedstawić zaświadczenie o szczepieniu na wściekliznę(Luna nie ma 6 miesięcy więc nie była jeszcze szczepiona) no i numer rodowodu(którego jeszcze nie posiadam). Nie ma tam słowa na temat kim ja jestem, czy mam równo pod sufitem, czy pies będzie brał udział w jakimś szkoleniu...?! Więc całą sprawe odłkładam na później.Wam tez polecam, bo nawet jak odkryą, że to rasowy pies to jak nam to udowodnią?przez związek?-jakoś nie wydaję mi się...
  7. U Luny było tak, że jak sie ją głaskało marszczyła skórę, potem okropnie się drapała, ale pcheł nie było, aż w końcu pojawiła sie opuchlizna na pachwinach. Wtady poszliśmy do pana Jacka i zażądaliśmy badania krwi. Wkrótce okazało się, że ma za wysoki poziom macznika. Dostała leki, zmieniliśmy karmę ma gotowaną i teraz suchego moje dziewczyny( bo mam jeszcze kochanego kundelka za schroniska FIGĘ) dostają odrobinę dziennie Royala dla dorosłych, żeby nie zapomniały że coś takiego tez można jeść. Klekotki Tosi obcinacie uszka?
  8. Wydaje mi się, że jeżeli kanarek wygryza sobie łapę to może oznaczać tyle, że coś "w środku się zepsuło". Ja przestałam wierzyć w magiczną moc suchych karm, ponieważ pracuję w sklepie zoologicznym i wciąż słyszę od klientów, że E,R,N,P,B to czy tamto spowodował. Ja wam moge powiedzieć napewno tyle, że Luna gdy dostawała Royal GIANT puppy (36%białka) to miała za dużo mocznika we krwi.
  9. Witam serdecznie i pozdrawiam wszystkich. :hand: Przygotowujemy się z Lunką na pierwszą wystawę jej i moją i już mam trochę tremy :shocked!:
  10. Dodam jeszcze że OXY jest sunią, córką CuCo Xanti Land i pochodzi z hodowli Merkator. Podejrzewam że niedługo dołączy do nas. Lunka i Oxy mieszkaja na tym samym osiedlu i codziennie spotykaja się na spacerach. Oxy jest 3 tyg starsza od Lunki. Można będzie nas zobaczyć na międzynarodowej wystawie w Warszawie 3 kwietnia.Zapraszamy
  11. Dzięki BossTone za wrzucenie zdjęć Lunki, ja sama nie umiałabym tego dokonać. Cieszę się że wam się Lunka podoba, nie ukrywam że mi też się podoba. Uszka są obcięte, ale teraz żałuje bo BossTone wygląda fantastycznie.
  12. Ok dzięki za ostrzeżenie Patiszon,ale chyba nie będzie najgorzej. :hand:
  13. Hej, ja też mam kanarka od 15 listopada, ma na imię LUNA i pochodzi z hodowli Xanti Land-super hodowla polecam. Pozdrawiam wszystkich dogocanariomaniaków.
×
×
  • Create New...