Jump to content
Dogomania

AMFI

Members
  • Posts

    1373
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by AMFI

  1. Jeśli inbred daje pozytywne efekty - inbredować dalej! Trudno mówić o konkretnej granicy, przy której należy zaniechać inbredowania. Wszystko zależy od efektów - jeśli nie ma spadku odporności, nie pojawiają się kłopoty w rozrodzia, można kontynuować inbred. Wszak zawierzęta laboratoryjne hoduje się w niemalże 100%inbredzie (kojarząc rodzeństwo przez dziesiątki pokoleń, jest nawet linia selekcjonowana tak przez ponad 115 pokoleń!). Aby uniknąć ew. negatywnych skutków, można inbredować na linnię a nie jednego przodka. Wtedy współczynnik inbredy narasta wolniej, ale i efekty mogą byc mniej wyraźne...
  2. Jaki wielki??? Chyba w sennych marzeniach?? :wink: tak się dzis bawiłam w Wiśle: [img]http://img117.imageshack.us/img117/1779/0316xu.jpg[/img] [img]http://img431.imageshack.us/img431/4194/0309gx.jpg[/img] [img]http://img431.imageshack.us/img431/7093/0285tz.jpg[/img] [img]http://img3.imageshack.us/img3/2324/0328gu.jpg[/img] ło matko goni mnie malamutka jakaś straszna?!!!! [img]http://img498.imageshack.us/img498/94/0368bu.jpg[/img] [img]http://img498.imageshack.us/img498/6223/0446zc.jpg[/img] no to co sprawdzimy się??? :wink: :oops: :lol:
  3. Amores perros, czyli jak kocha się staffiki: [img]http://img225.imageshack.us/img225/1344/053qy.jpg[/img] [img]http://img225.imageshack.us/img225/4900/142ei.jpg[/img] i co staffiki na to: [img]http://img225.imageshack.us/img225/4431/093hc.jpg[/img] [img]http://img225.imageshack.us/img225/9770/110sr.jpg[/img]
  4. Zobacz Patko, a staffiki to się nawet zakopują na zimę w legowisku... [img]http://img313.imageshack.us/img313/8981/028nf.jpg[/img] [img]http://img313.imageshack.us/img313/9202/032pz.jpg[/img] [img]http://img313.imageshack.us/img313/9899/062jm.jpg[/img] :wink:
  5. Malamutom to się na zimę odbarwia z czarnego na biały, ale bullom? Hmmm, też może zmieniają szatę na zimową? :wink:
  6. [quote name='Sajko']AMFI, to może wytłumaczę[/quote] Ależ Sajko, to było żartobliwie :P Moja Buśka też kąpie się w Wisle w różnych dziwnych porach roku: zaczęła w marcu a kiedy skończy??? Pewnie w tym roku przekąpie sie jeszcze pare razy :wink: I robi to pomimo ostrzeżeń innych właścicieli psów że jak wejdzie do Wisły to się tam rozpuści do kostek, a jak nie daj Boże napije się z niej wody to zemrze od razu :o
  7. Wynik ponad 25% to wysoka wartośc wsp. inbredu. Oznacza on najprosciej ujmując, że psiak jest w 25% homozygotyczny (czyli ma identyczne kopie genów w danym locus). Nie zapominaj jednak, że sa to tylko wyliczenia teoretyczne: nigdy nie wiemy jak przebiega segregacja genów w kom. rozrodczych, co oznacza, że rzeczywisty poziom jednorodności genetycznej może byc jeszce większy, ale równie dobrze mniejszy. Warto również zauwazyć, że program ten nie jest zbyt dokładny, ponieważ ogranicza sie tylko do 4 pokoleń wstecz. Co prawda im dalszy przodek tym jego udział w zwiększeniu stopnia inbredu jest mniejszy, ale zawsze...
  8. No ale kąpać psy w rzece w listopadzie? :roll: W jesiennym słonku wyglądaja cudnie!
  9. napiszę na priva
  10. [quote name='Marta Chmielewska']Wy się cieczkujecie a moja jest w ciąży urojonej, ma paskudne cycuchy, akurat na tydzień przed wystawą... walczymy z nimi dzielnie ;-)[/quote] Daj jej Marta bromokryptynę, 3 dni i po cycuchach... 8)
  11. [quote name='Marta Chmielewska']Jaki mam kolor... [URL=http://imageshack.us][img]http://img472.imageshack.us/img472/254/pemn5oe.jpg[/img][/URL] *** [/quote] Jak to jaki??? Jesienny... :wink: cudka fotki! mi w domu takie ładne nie wychodzą... nowa zabaweczka: [img]http://img491.imageshack.us/img491/7931/561od.jpg[/img] a tu poranny spacerek (brrr szron na liściach...): [img]http://img491.imageshack.us/img491/9519/451td.jpg[/img] i z koleżanką Bunią (są dwie osiedlowe Bunie, ale jakże różne :P ): [img]http://img491.imageshack.us/img491/2010/493lt.jpg[/img]
  12. [quote name='Jarek_Soja']Amfi chyba zdziwiła się na to "jeden z ...". Przecież wiemy, że to najiteligentniejsze psy, nie?[/quote] taaaa... tylko czasami udają tępaków :wink:
  13. Może środa przed południem? ale czy szkoła w ogóle działa w środę?
  14. [quote name='Marta Chmielewska']Stafiki to jedna z najinteligentniejszych[/quote] [size=6]?????[/size]
  15. [quote name='wfh85'],,,, I pewnie bym sie bardzo nie przejął gdyby faktycznie sędziowie to tępili ale tego nie robią (vide psy na Warszawskiej krajówce czy w Nowym Dworze gdzie sędzia usmiechał się na widok takich wybryków).[/quote] Pewnie za bardzo się skupiaja na długości kufy :evilbat:
  16. dzieki Martuś dzięki, baba zawsze miała sporo mięśni na sobie :lol: już po... raz ją Stuart dziabnął, zobaczymy co z tego będzie, na razie Buśka szaleje jak nigdy, w niczym nie przypomina sztuki ciężarnej... :wink: a stronki póki co nie reklamuję, bo troche jej brakuje do wyglądu pożądanego 8)
  17. Widziałam! Fotelik widziałam, boski jest! [b][color=orange]Ach ta jesień, złota jesień...[/color][/b] [img]http://img420.imageshack.us/img420/8774/0015jh.jpg[/img] [img]http://img420.imageshack.us/img420/5155/0057zi.jpg[/img] [img]http://img420.imageshack.us/img420/6596/0093jc.jpg[/img] [img]http://img420.imageshack.us/img420/4153/0298wb.jpg[/img] [img]http://img420.imageshack.us/img420/8039/0159lf.jpg[/img] [img]http://img420.imageshack.us/img420/3931/0258kx.jpg[/img] [img]http://img420.imageshack.us/img420/6063/0326sw.jpg[/img]
  18. To jest fajna główka, krótka, ale bez buldożka: [img]http://www.spainstaffords.com/machos/timgold6.jpg[/img]
  19. Ja osobiście uważam, że jak staffik to [b]TYLKO[/b] z krótką kufą 8) Psiak na tej fotce ma faktycznie bardzo krótką kufę, nie wiem czy to kwestja zdjęcia=ujecia, ale u niego akurat nie podoba mi sie, że nos jest wyraźnie cofniety, nadaje mu to bardzo buldoży kształt kufy. Myślę, ze tak jak to w życiu, wszelkie przegięcie nie sprzyja :-? Wiadome jest, ze głowa staffika to 2/3 mózgoczaszki i 1/3 trzewioczaszki - i tego sie trzymajmy! 0X :klacz: poza tym nie lubie tak rozciągnietych psów, ale to już kwesja wyuczonej postawy.... 8)
  20. AMFI

    Wega

    Buśka też uwielbia naleśniki, co prawda nie robię ich dla niej, tylko załapuje się przy okazji naszych wyżerek :wink: [quote name='Claudia18']...ona dostawała cały czas to samo i jakoś w niedługim czasie bardzo ładnie przytyła ale ostanio cos schudła.Jej dieta i ruch są ciągle w takich samych ilosciach,tylko ona inaczej na nie reagowac zaczęła.[/quote] Czy bierzesz pod uwagę, że suczka jeszcze rośnie i powinna dostawać coraz więcej żarełka? Myślę, że najpierw powinien obejrzeć ją wet i nie tyle krew i mocz co raczej kał i krew warto zbadać. Co do barfa, nigdy go nie stosowałam (głównie z lenistwa), ale uważam że taką dietę trzeba umieć odpowiednio zbilansować, zwłaszcza dla młodego psiaka. Jeśli umiesz to zrobić ok. Jesli nie bardzo, a suczka je chętnie wszystko, to może warto przejść na dobrą karmę gotową, typu royal czy hill's. Powodzenia:hand:
  21. [quote name='staff-ka'] no,ale przeciez AMFI zarówno baner jak i nazwe hodowli masz juz w necie z nazwa [b]BULLERBYN[/b] - wnioskując : to tą nazwe zatwierdzili - TAK ??? [/quote] ZK niestety jeszcze nic nie zatwierdził - ale Bullerbyn tak się spodobała naszemu webmasterowi, że nie dał sobie wytłumaczyć, żeby jeszcze jej nie pisać na www 8) stronka jeszcze w budowie (od półtora raku :wink: ) więc się nią nie chwalę, ale jak będzie wszystko wiadomo, to zrobimy jakąś premierę... :wink: :drinking:
  22. [quote name='Carbonara']Wiem że już jest "po jabłkach" bo nazwy są ustalone ale mnie się od razu skojarzyło :hodowa Amfiteatr-staff :D :oops:[/quote] Amfi - teatr! Samo niezłe! Jest tyle nazw które nam sie podobały, śmieszyły czy były rozsadne, ale jak przychodzi do wypełnienia druczku...to następny tydzień się myśli, i następmy, druczki wymienia...ach taka jestem niezdecydowana... :oops:
  23. [quote name='speed'] [img]http://img343.imageshack.us/img343/197/lala6ny.jpg[/img] [/quote] No niezła Lalunia :evilbat:
  24. [quote name='MSMIMI'][quote]No więc ja też wysłałam jedną propozycję: Ammores Perros, ale ZK odrzucił.[/quote] czy zk uzasadnia jakos brak akceptacji?[/quote] tak, uzasadnia istnieniem takiego samego lub podobnie brzmiącego tych ammores to tyle jest.... (w rozmowie tel.) :wink:
  25. No więc ja też wysłałam jedną propozycję: Ammores Perros, ale ZK odrzucił. No więc złożyłam następny wniosek z propozycjami: Z Bullerbyn (czytaliśmy właśnie lekturęe Dzieci z Bullerbyn) i Staffrose (kojarzy nam się z wakacjami na Krecie, a dokładnie z półwyspem Stavros, gdzie kręcili Greka Zorbę). I na koniec Wild at Heart - wiadomo kult Lyncha :wink: Do tej pory nie mamy decyzji ZK :-? A przyznaj sie Tufciu co im posłałaś???
×
×
  • Create New...