-
Posts
1373 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by AMFI
-
Jeśli inbred daje pozytywne efekty - inbredować dalej! Trudno mówić o konkretnej granicy, przy której należy zaniechać inbredowania. Wszystko zależy od efektów - jeśli nie ma spadku odporności, nie pojawiają się kłopoty w rozrodzia, można kontynuować inbred. Wszak zawierzęta laboratoryjne hoduje się w niemalże 100%inbredzie (kojarząc rodzeństwo przez dziesiątki pokoleń, jest nawet linia selekcjonowana tak przez ponad 115 pokoleń!). Aby uniknąć ew. negatywnych skutków, można inbredować na linnię a nie jednego przodka. Wtedy współczynnik inbredy narasta wolniej, ale i efekty mogą byc mniej wyraźne...
-
Jaki wielki??? Chyba w sennych marzeniach?? :wink: tak się dzis bawiłam w Wiśle: [img]http://img117.imageshack.us/img117/1779/0316xu.jpg[/img] [img]http://img431.imageshack.us/img431/4194/0309gx.jpg[/img] [img]http://img431.imageshack.us/img431/7093/0285tz.jpg[/img] [img]http://img3.imageshack.us/img3/2324/0328gu.jpg[/img] ło matko goni mnie malamutka jakaś straszna?!!!! [img]http://img498.imageshack.us/img498/94/0368bu.jpg[/img] [img]http://img498.imageshack.us/img498/6223/0446zc.jpg[/img] no to co sprawdzimy się??? :wink: :oops: :lol:
-
Amores perros, czyli jak kocha się staffiki: [img]http://img225.imageshack.us/img225/1344/053qy.jpg[/img] [img]http://img225.imageshack.us/img225/4900/142ei.jpg[/img] i co staffiki na to: [img]http://img225.imageshack.us/img225/4431/093hc.jpg[/img] [img]http://img225.imageshack.us/img225/9770/110sr.jpg[/img]
-
Zobacz Patko, a staffiki to się nawet zakopują na zimę w legowisku... [img]http://img313.imageshack.us/img313/8981/028nf.jpg[/img] [img]http://img313.imageshack.us/img313/9202/032pz.jpg[/img] [img]http://img313.imageshack.us/img313/9899/062jm.jpg[/img] :wink:
-
Malamutom to się na zimę odbarwia z czarnego na biały, ale bullom? Hmmm, też może zmieniają szatę na zimową? :wink:
-
[quote name='Sajko']AMFI, to może wytłumaczę[/quote] Ależ Sajko, to było żartobliwie :P Moja Buśka też kąpie się w Wisle w różnych dziwnych porach roku: zaczęła w marcu a kiedy skończy??? Pewnie w tym roku przekąpie sie jeszcze pare razy :wink: I robi to pomimo ostrzeżeń innych właścicieli psów że jak wejdzie do Wisły to się tam rozpuści do kostek, a jak nie daj Boże napije się z niej wody to zemrze od razu :o
-
Wynik ponad 25% to wysoka wartośc wsp. inbredu. Oznacza on najprosciej ujmując, że psiak jest w 25% homozygotyczny (czyli ma identyczne kopie genów w danym locus). Nie zapominaj jednak, że sa to tylko wyliczenia teoretyczne: nigdy nie wiemy jak przebiega segregacja genów w kom. rozrodczych, co oznacza, że rzeczywisty poziom jednorodności genetycznej może byc jeszce większy, ale równie dobrze mniejszy. Warto również zauwazyć, że program ten nie jest zbyt dokładny, ponieważ ogranicza sie tylko do 4 pokoleń wstecz. Co prawda im dalszy przodek tym jego udział w zwiększeniu stopnia inbredu jest mniejszy, ale zawsze...
-
No ale kąpać psy w rzece w listopadzie? :roll: W jesiennym słonku wyglądaja cudnie!
-
[quote name='Marta Chmielewska']Wy się cieczkujecie a moja jest w ciąży urojonej, ma paskudne cycuchy, akurat na tydzień przed wystawą... walczymy z nimi dzielnie ;-)[/quote] Daj jej Marta bromokryptynę, 3 dni i po cycuchach... 8)
-
[quote name='Marta Chmielewska']Jaki mam kolor... [URL=http://imageshack.us][img]http://img472.imageshack.us/img472/254/pemn5oe.jpg[/img][/URL] *** [/quote] Jak to jaki??? Jesienny... :wink: cudka fotki! mi w domu takie ładne nie wychodzą... nowa zabaweczka: [img]http://img491.imageshack.us/img491/7931/561od.jpg[/img] a tu poranny spacerek (brrr szron na liściach...): [img]http://img491.imageshack.us/img491/9519/451td.jpg[/img] i z koleżanką Bunią (są dwie osiedlowe Bunie, ale jakże różne :P ): [img]http://img491.imageshack.us/img491/2010/493lt.jpg[/img]
-
[quote name='Jarek_Soja']Amfi chyba zdziwiła się na to "jeden z ...". Przecież wiemy, że to najiteligentniejsze psy, nie?[/quote] taaaa... tylko czasami udają tępaków :wink:
-
Może środa przed południem? ale czy szkoła w ogóle działa w środę?
-
[quote name='Marta Chmielewska']Stafiki to jedna z najinteligentniejszych[/quote] [size=6]?????[/size]
-
[quote name='wfh85'],,,, I pewnie bym sie bardzo nie przejął gdyby faktycznie sędziowie to tępili ale tego nie robią (vide psy na Warszawskiej krajówce czy w Nowym Dworze gdzie sędzia usmiechał się na widok takich wybryków).[/quote] Pewnie za bardzo się skupiaja na długości kufy :evilbat:
-
dzieki Martuś dzięki, baba zawsze miała sporo mięśni na sobie :lol: już po... raz ją Stuart dziabnął, zobaczymy co z tego będzie, na razie Buśka szaleje jak nigdy, w niczym nie przypomina sztuki ciężarnej... :wink: a stronki póki co nie reklamuję, bo troche jej brakuje do wyglądu pożądanego 8)
-
Widziałam! Fotelik widziałam, boski jest! [b][color=orange]Ach ta jesień, złota jesień...[/color][/b] [img]http://img420.imageshack.us/img420/8774/0015jh.jpg[/img] [img]http://img420.imageshack.us/img420/5155/0057zi.jpg[/img] [img]http://img420.imageshack.us/img420/6596/0093jc.jpg[/img] [img]http://img420.imageshack.us/img420/4153/0298wb.jpg[/img] [img]http://img420.imageshack.us/img420/8039/0159lf.jpg[/img] [img]http://img420.imageshack.us/img420/3931/0258kx.jpg[/img] [img]http://img420.imageshack.us/img420/6063/0326sw.jpg[/img]
-
To jest fajna główka, krótka, ale bez buldożka: [img]http://www.spainstaffords.com/machos/timgold6.jpg[/img]
-
Ja osobiście uważam, że jak staffik to [b]TYLKO[/b] z krótką kufą 8) Psiak na tej fotce ma faktycznie bardzo krótką kufę, nie wiem czy to kwestja zdjęcia=ujecia, ale u niego akurat nie podoba mi sie, że nos jest wyraźnie cofniety, nadaje mu to bardzo buldoży kształt kufy. Myślę, ze tak jak to w życiu, wszelkie przegięcie nie sprzyja :-? Wiadome jest, ze głowa staffika to 2/3 mózgoczaszki i 1/3 trzewioczaszki - i tego sie trzymajmy! 0X :klacz: poza tym nie lubie tak rozciągnietych psów, ale to już kwesja wyuczonej postawy.... 8)
-
Buśka też uwielbia naleśniki, co prawda nie robię ich dla niej, tylko załapuje się przy okazji naszych wyżerek :wink: [quote name='Claudia18']...ona dostawała cały czas to samo i jakoś w niedługim czasie bardzo ładnie przytyła ale ostanio cos schudła.Jej dieta i ruch są ciągle w takich samych ilosciach,tylko ona inaczej na nie reagowac zaczęła.[/quote] Czy bierzesz pod uwagę, że suczka jeszcze rośnie i powinna dostawać coraz więcej żarełka? Myślę, że najpierw powinien obejrzeć ją wet i nie tyle krew i mocz co raczej kał i krew warto zbadać. Co do barfa, nigdy go nie stosowałam (głównie z lenistwa), ale uważam że taką dietę trzeba umieć odpowiednio zbilansować, zwłaszcza dla młodego psiaka. Jeśli umiesz to zrobić ok. Jesli nie bardzo, a suczka je chętnie wszystko, to może warto przejść na dobrą karmę gotową, typu royal czy hill's. Powodzenia:hand:
-
[quote name='staff-ka'] no,ale przeciez AMFI zarówno baner jak i nazwe hodowli masz juz w necie z nazwa [b]BULLERBYN[/b] - wnioskując : to tą nazwe zatwierdzili - TAK ??? [/quote] ZK niestety jeszcze nic nie zatwierdził - ale Bullerbyn tak się spodobała naszemu webmasterowi, że nie dał sobie wytłumaczyć, żeby jeszcze jej nie pisać na www 8) stronka jeszcze w budowie (od półtora raku :wink: ) więc się nią nie chwalę, ale jak będzie wszystko wiadomo, to zrobimy jakąś premierę... :wink: :drinking:
-
[quote name='Carbonara']Wiem że już jest "po jabłkach" bo nazwy są ustalone ale mnie się od razu skojarzyło :hodowa Amfiteatr-staff :D :oops:[/quote] Amfi - teatr! Samo niezłe! Jest tyle nazw które nam sie podobały, śmieszyły czy były rozsadne, ale jak przychodzi do wypełnienia druczku...to następny tydzień się myśli, i następmy, druczki wymienia...ach taka jestem niezdecydowana... :oops:
-
[quote name='speed'] [img]http://img343.imageshack.us/img343/197/lala6ny.jpg[/img] [/quote] No niezła Lalunia :evilbat:
-
[quote name='MSMIMI'][quote]No więc ja też wysłałam jedną propozycję: Ammores Perros, ale ZK odrzucił.[/quote] czy zk uzasadnia jakos brak akceptacji?[/quote] tak, uzasadnia istnieniem takiego samego lub podobnie brzmiącego tych ammores to tyle jest.... (w rozmowie tel.) :wink:
-
No więc ja też wysłałam jedną propozycję: Ammores Perros, ale ZK odrzucił. No więc złożyłam następny wniosek z propozycjami: Z Bullerbyn (czytaliśmy właśnie lekturęe Dzieci z Bullerbyn) i Staffrose (kojarzy nam się z wakacjami na Krecie, a dokładnie z półwyspem Stavros, gdzie kręcili Greka Zorbę). I na koniec Wild at Heart - wiadomo kult Lyncha :wink: Do tej pory nie mamy decyzji ZK :-? A przyznaj sie Tufciu co im posłałaś???