Jump to content
Dogomania

asiunia

Members
  • Posts

    3524
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by asiunia

  1. Tak, choć raczej w kręgu terrierowców typu bull. :wink: .Nie znam tej ksiązki, ale ponieważ, o ile mnie pamięć nie myli, pan Horner już od jakiegoś czasu nie żyje, a swoje słynne książki pisał w latach 80, to pewnie nie jest to książeczka reprezentująca obecny stan wiedzy na temat chorób dziedzicznych :wink: . Ogólnie rzecz biorąc, nawet w odniesieniu do bardzo zdrowych ras, stwierdzenie, że rasa jest całkowicie wolna od chorób dziedzicznych jest co najmniej troszkę naiwne. Hej!! Tak jak napisalam wczesniej,dostalam ja kilka lat temu...Przyznam szczerze ze sprawdzilam jeszcze kilka ksiazek i zadzwonilam do hodowcy z tym "zagadnieniem"i znalazlam jeszcze ostatniego czasu duza sklonnosc psow do padaczki,uczulenia oraz problemow z oczami :roll:
  2. Hej!! Jest to ksiazka ktora dostalam pod choinke pare lat temu-"Jack russell terier"-Tom'a Horner'a(dosc znane nazwisko w kregu "terierowcow")
  3. Oj, jakoś trudno mi w to uwierzyć. Że ogólnie są zdrowe - tak, ale nie, że nia mają żadnych chorób dziedzicznych. asiunia, skąd to cytat? Hej!! Z ksiazki o JRT :roll:
  4. Hej!! Sa to praktycznie psy nie do zniszczenia :wink: Z tego co mi wiadomo(sprawdzalam rowniez w fachowej literaturze) cyt:"Oba typy(PRT JRT) odznaczaja sie doskonalym zdrowiem i nie maja zadnych chorob dziedzicznych" :D
  5. Hej!! O tak pastor byl zapalonym foxarzem :wink: -oficjalnym sedzia i chyba nawet wspolredaktorem wzorca :D Dokladnie nie wiadomo ale napewno zaczelo sie to po zakupie suczki Trump-mieszanca foxa ok. roku 1819,to ona wlasnie zapoczatkowala hodowle i tym samym "wylamanie" sie JRT :)
  6. Hej!! Oczywiscie ze moze-sama mieszkam jeszcze z rottka,swinka morska,oraz rybkami :lol: :wink: hodowczyni od ktorej mam Rocky'ego swego czasu miala jeszcze CTR i psy doskonale sie dogadywaly :D Co do siersci-najbardziej popularna jest zdecydowanie szorsta zaraz potem krotka,ze zlamana rzadko(ona chyba wogole nie jest uznana(?)) mozna sie spotkac;w miocie moze zdarzyc sie szczeniak o "odmiennej"siersci niz reszta rodzenstwa-tak jak mialo to miejsce w miocie mojego łaciatego :wink:
  7. Hej!! Co prawda ani hodowca ani wlascicielem Foxa nie jestem-ale z JRT "uzeram" sie juz 7 lat :wink: Postaram sie przyblizyc sylwetke jack'a dla porowniania z foxem :D Zarowno jack jak i parson sa przede wszystkim zamilowanymi mysliwymi-to prawdziwe teriery,odwazne,pewne siebie a przy tym serdeczne i przyjacielskie.Sa doskonalymi towarzyszami ,jednak nie mozna od nich wymagac aby byly jedynie psami do towarzystwa.Aktywnosc,smialosc,wytrwalosc,upartosc i spora inteligencja-to ich glowne cechy :D Jezeli ktos mial juz doswiadczenie najlepiej z terierami dogada sie z jack'iem w 100% :wink:
  8. Hej!! Bardzo mi przykro :cry: [']['][']['] :(
  9. asiunia

    Sląsk

    Hej!! Kochani-wiedzialam ze tak bedzie-bo bylo by to za piekne zeby bylo prawdziwe-moj pies rano przeciał łape-i niestety sila wyzsza nie moglismy sie stawic dzis na spacer...moze nastepnym razem sie uda:(
  10. asiunia

    Sląsk

    Hej!! Kofani-tak zupelnie teoretycznie ile bedzie pieskow(pieskow nie suczkow :lol: )Heh bo moja menda wojownicza :roll: Mati-to moze w K-ce sie spotkamy bo ja Zabrza tyz nie znam :roll:
  11. asiunia

    Sląsk

    Hej!! Moze byc i z Tychów :lol: Mnie pasuje zarowno sobota jak i niedziela...mam pytanko-a gdzie sie przewaznie spotykacie? :wink:
  12. Hej!! Ja osobiscie nie polecam "PSY"-z serii patrze,podziwiam ,poznaje :-?
  13. Hej!! Nie powinno byc problemu-ja dostalam ta ksiazke w malutkiej ksiegarni wiec przypuszczam ze jest dosc dostepna :D
  14. asiunia

    Sląsk

    Hej!! Mrowcia z tych TYCH :lol:
  15. asiunia

    Sląsk

    Hej!! Ja jajajajajajajajajaja! :lol: :lol: :lol: Wstepnie gadalam tez z Mrowka :wink: :wink:
  16. Hej!! Ta ksiazka to"Hemeopatia w leczeniu psow"-autor Barbara Rakow wyd.MULTICO Okładka koloru czerwonego :wink:
  17. asiunia

    Sląsk

    Hej!! Kofani moze przyszly weekend? :D
  18. asiunia

    Sląsk

    Hej!! Kochani kiedy planujecie kolejny spacerniak? :D
  19. Hej!! Wczoraj przezylam szok normalnie... Szla sobie jakas paniusia z"pudelkiem"-a na przeciwko niej biegla taka sunia,(z wygladu mix jaminka)..Kiedy mixik zblizyl sie do niej-ona szybko pudelka na rece z tekstem"nie wachaj sie z kundlem bo one wszystkie sa glupie."
  20. Hej!! Wreszcie sie spotykamy Kaori 8)
  21. Hej!! Oblatalam wszytkie okoliczne kioski i KICHA :evil:
  22. Hej!! Pierwszy raz sie z czyms takim spotkalam.... :o No coments.... :evil:
  23. Hej!! "Przyjaciel Pies"-regularnie "Pies","Moj pies"-od czasu do czasu :wink:
  24. Hej!! Maciek straszne gratki :D Psinka naprawde piekna :) 8)
  25. Hej!! Sarcia sliczna i zabawna jak zwykle :lol: :lol: :lol:
×
×
  • Create New...