-
Posts
339 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Asia_Focus
-
Buldog oczywiście chodziło mi i odradzanie "bojowców" :D Rocki no ciekawa jestem dlaczego robisz wszystko na przekór ! Przebierasz w rasach które (oczywiście za "pomocą" mediów) budzą postrach na ulicy, nie wiem czy wszędzie będziesz mógł wejść z rottkiem czy kanarkiem... Retrievery i tym podobne psy zostały stworzone do pomocy ludziom, a tym bardziej niepełnosprawnym, a mi sie wydaje że ty po prostu szukasz psa agresywnego, proponowane sa tu psy duze, o dobrej psychice a przede wszystkim łagodne i posłuszne, a ty je odrzucasz. :x
-
A ja w całej rozciągłości popieram MAMI i wszystkich innych którzy doradzają bojowce... Posłuchaj Rocky, ja zanim kupiłam psa marzyłam o amstaffie. Szalenie mi sie podobaja , tak samo jak dogi niemieckie. Jednak nie kupiłam go, ponieważ u mnie w domu mieksza 4 letnie dziecko i bałam sie że sobie z psem nie poradze, a był to mój pierwszy pies. Kupiłam Labradora, nie żaqłuje swojej decyzji, mam spokojnego psa,z którym dziecko moze robić wszystrko ,a problemy wychowawcze też sie zdarzają, nawet przy tak "łatwym" psie. Teraz nawet nie hcce myśleć co by było gdybym miała amstaffa, gdyby był agresywny albo nieposłuszny to co bym z nim zrobiła ? Oddałabym go do schroniska, bo sie nie sprawdził ? Nie na tym to wszystko polega ...
-
Ale pięknośći :lilangel: :iloveyou: :smilecol: :bigok:
-
Ufff , dzieki Multi :D Mami, więc zapraszam do niska, przecie to rodzinne strony 8)
-
:D Multimen, czy tam skzoła do której chodzles (psia) to był VIS ? Prosze odpisz mi :P
-
Mami, a miejscowość NIsko albo Stalowa WOla Ci coś mówią ??:D Bardzo znany kiedyś zakład "Zakłady mięsne Nisko" :D ??
-
Mami, a gdzie Ty mieszkałaś, jak jeszcze mieszkałaś w Polsce ?? :D Ale namieszałam, ale piszesz o Staszowie itp, czyli o "moich okolicach" :D 8)
-
Multimen, czy ten szkoleniowiec prowadził jakaś grupę psów w niedziele i w soboty na torze? I czy miał jakiś "przydomek" swojej psiej szkoły ? czy to sie nazywało VIS ?? Czy on współpracował z jakimś innym szkoleniowcem ??Czy masz może ulotkę?
-
ja mysle, ze tak :)
-
Mój pies też jest do mnei przywiązany, nie jest super posłuszny na spacerach, ale kiedy mówie "Dobra Focus, ja ide do domu" od razu nawraca i begnie do mnie. Wystarczy że nie widzi mnie jeden dzień, mało mu doopka od radości nie odpadnie, zresztą skacze po mnie jak wariat- nad tym pracujemy :roll: Po za tym, absolutnie nie zgodze sie ze stwierdzeniem, że jest to pies niewdzięczny i nieposłuszny a tym bardziej że nie zna swojego miejsca w stadzie. Laby są to psy z natury łagodne, jest to ich wielki plus, mało który pies pcha sie do odminacji, dla Laba spanie w łóżku nie jest próbą zdominowania, tlyko bycia blisko mnie. Owszem, kiedy przechodził okres "dojrzewania" był głuchy namoje polecenia, robił wszystko na przekór, jednak wystarczyło 2 dni, zeby nauczył sie kto jest panem, teraz wystarczy tlyko to , że ja piersza przechodze przez drzwi, nie wolno mu na wypoczynek i ja jem pierwsza, oczywiście ciągle uczymy sie nowych komend i sztuczek, co sparawia że jest mi coraz bardzij posłuszny. A że jeden przypadek na sto labów, uciekł i sie nie cieszył, podejrzewam że było mu cholernie głupio , że tak sie zachował wobec właściciela, Focus też jest pokorny jak cos pogryzie a zanim ja to zobacze. Myślę PARKER , ze nie znasz sie zbytnioo na rasie, a wypisujesz bzdury. Nie każdy Owczarek jest mega posłuszny i karny, także zdarzają się wyjątki, to taki sam mit, jak o ogromenj agresywności amstaffów , staffów itp. Nie wolnoi wsyzkich wkładać do jednego worka ! Odnośnie tego, że lab nie ma określonego właściciela we własnym mniemaniu. Z tym sie kompletnie nie zgadzam. Mój pies wybrał sobie za pana mnie, a słucha sie i szanuje mojego 5 letniego brata, jednak inaczej zachowuje sie w sotsunku do innych domowników, ma określoną osobe, która jest jego przewodnikiem. Najczęsciej jest to ta osoba, ktora spedza z psem (i nad psem) najwiecej czasu i opieki Wiec przemysl sobie to co powiedziales, zbyt pochpnie
-
Ślicznoty ! :D :D :fadein:
-
Multimen, a jak sie nazywa ta szkoła do której chodzisz? I czy ten Pan prowadzi szkolenie z grupa ludzi w Tarnobrzegu na jakimś "torze" na ktorym znajduje sie kilka przeszkód? I skad ten pan jest ? Sorki za tyle pytan, ale tez sie szkole u szkoleniowca z naszych okolic i dlatego pytam ? A jakiego ten pan ma psa, i jak sie nazywa?
-
:D :D :D :D :D :D
-
Chciałabym, żeby dogomaniacy napisali w tym temacie jaki ich psy umią sztuczki :) A jeśli kogoś coś zainteresuje to z wyjaśnieniem jak tego psa nauczył :D
-
No to ja mojego też wrzuce :lol: Kokos i Argo, psiaki cudne, jak ja kocham labki :lol: :angel: A TO JA :lol:
-
Mój 10-miesięczny lab ma 62,5 cm w kłębie, a wage gdzieś koło 40 ... Nie sądze, zeby był zatuczony, choć Ci co widzą go na codzień - mówią na niego grubas, nie rozróżniają mocnej budowy od tłuszczu.... :roll: 8) :D
-
Poprostu, każdy z grupy 8 dawałby tu foty -swoje i psiaków- żeby nie było porozrzucane po tematach :) Więc kto zaczyna ?? Mam nadzieje że pomysł odpali :D
-
Pomyślałam sobie, że możńa by tu założyć galerie wszystkich z gruoy 8 8) I psiaków i właścicieli :wink: Bo tak to wszysrko jest porozrzucane po innych tematach :D Czekam na fotki, inne grupy już takie galerie maja , wiec czemu my mamy nie mieć??
-
A możesz mi wyjaśnić czemu nie labrador ? Skoro one na całym świecie spisują sie doskonale, są inteligentne , szybko uczą sie nowych komend. Poza tym są urodzonymi aporterami, więc przynoszzenie różnych przedmiotów na komende nie stanowiłoby problemu . Nie wiem dlaczego tak sprzeciwiasz sie labom, a szukasz ras, które niekoniecznie spisałyby sie dobrze w tej roli. :niewiem: P.S. prosze nie traktować teog tak, że zachwalam swoją rase, ale gdybym miala boksa,dobka,berneńczyka to poleciłabym CI laba.
-
Multimen, a jak sie nazywa ta szkoła do której chodzisz? I czy ten Pan prowadzi szkolenie z grupa ludzi w Tarnobrzegu na jakimś "torze" na ktorym znajduje sie kilka przeszkód? I skad ten pan jest ? Sorki za tyle pytan, ale tez sie szkole u szkoleniowca z naszych okolic i dlatego pytam ? A jakiego ten pan ma psa, i jak sie nazywa?
-
jak to zmusić ? ja mojego psa nie musiałam zmuszać, raczej zachęcałam. A co do dogsów, to pozostawie to bez komentarza
-
Asia, gratulacje :) Chciałabym by mój pies był taki wyszkolony :D A poza tym jest cudowny :) :) :D
-
Marto, ile Pagaj ma miesięcy ?? Bo mój to już ponad 9 i dopiero teraz zaczął skakć tan na maxa i tov w dodatku po mnie czego nigdy mu sie nie zdażyło zrobić :o Pierwszy raz skoczył na mnie jak mnei cały dzien nie widział bo błam na nartach ... Ja nie wiem co mu sie dzieje, a oduczasz jakos sksać Pagaja czy tak samoczynnie ?? :lol: