Jump to content
Dogomania

Robull

Members
  • Posts

    1125
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Robull

  1. Postawa godna pochwały i nasladowania!!! :multi:
  2. Wydaje mi się, że najlepiej jak zadasz to pytanie w Gdyni.
  3. Flaire, święte słowa! :P Jest mi przykro, że tak Was potraktowali :evil: Ale jest to kolejny przykład, że psy ludziom zwyczajnie przeszkadzają. Zawsze znajdzie się ktoś, kto napisze skargę, że np. psy szczekają i go głowa boli... Zawsze to jakieś wyjście z sytuacji... Życzę Wasm, abyście szybko coś znalazły. Niestety w Warszawie nie jest to łatwe. Albo bloki blisko, albo przeszkód nie ma gdzie chować, albo teren nieogrodzony i jezdnia blisko, albo drogo, albo... :evil: No, ale próbujcie i powodzenia!
  4. W Trójmieście (o ile się nie mylę) jest tylko jeden tor agility, w Gdyni koło Hitu (teraz to pewnie jest Tesco). Po więcej informacji wejdź sobie tutaj http://www.dogomania.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=9987
  5. Beaucerona? No pewnie 8) Nie jest to najbardziej popularna rasa w tej dyscyplinie sportu, ale w Legnicy biega u Leszka Kalisza ELZA. Na każdych Mistrzostwach Świata też zawsze jakiś beaucerona się pojawia. Pomorze, to dość ogólne określenie :wink: A bliżej :-?
  6. Zgłoszenia do Płocka przyjmowane są do 15 maja. Do zgłoszenia musisz dołaczyć potwierdzenie dokonania opłaty startowej oraz ksero/skan legitymacji ZKwP.
  7. Beata Nowakowska i Sebastian Włodarczak zapraszają na 2-dniowe szkolenie pt.: METODY TRENINGU OBRONY i POSŁUSZEŃSTWA w IPO PROWADZONE PRZEZ: VIT GLISNIK * Katowice 22-23.05.2004 C E L E M szkolenia jest zapoznanie się z metodami pracy treningowej z zakresu obrony i posłuszeństwa w IPO * Vit Glisnik - czeski pozorant związkowy i zawodnik, Reprezentował Czechy na: MS WUSV Wawra - Belgia 2000 MS FCI Goricia - Słowenia 2001 MS WUSV Maribor - Słowenia 2001. W 2001 r. w klasyfikacji kandydatów na MS w Czeskiej Republice zajął 2 miejsce na 108 startujących zawodników; pracował jako pozorant na: Mistrzostwach Republiki Czeskiej NO 1997 , 1998 , 2002, 2003 roku, Mistrzostwach Republiki Czeskiej FCI 1999; 5 X był pozorantem reprezentacji Czech na Mistrzostwach Świata IPO ORGANIZACJA I PLANOWANY PRZEBIEG SZKOLENIA 1. 22.05.2004 – METODY NAUKI posłuszeństwa i pracy obrończej psa w IPO - pokaz pracy treningowej z obrony - szczenię , młody pies , pies startujący w zawodach - omówienie treningu ogólnego z obrony oraz wybranych ćwiczeń np. oszczekanie – wykład połączony z prezentacją na video - trening obrony - praca Vit’a Glisnika z psami uczestników kursu - omówienie treningu ogólnego z posłuszeństwa oraz wybranych ćwiczeń - wykład połączony z prezentacją na video - pokaz pracy treningowej z posłuszeństwa - szczenię , młody pies , pies startujący w zawodach 2. 23.05.2004 - TRENING POSŁUSZEŃSTWA I OBRONY - praca własna uczestników kursu z posłuszeństwa – korygowanie błędów - trening obrony Vit’a Glisnika z psami uczestników kursu DLA KOGO : szkolenie przeznaczone jest dla osób , które zajmują się przygotowaniem psa do pracy w IPO INFORMACJE I ZGŁOSZENIA (32) 2177266 , 0608407920 , 0606297469  Zajęcia odbędą się w Ośrodku Szkolenia Psów ‘Gostar’ w Katowicach * Noclegi i wyżywienie we własnym zakresie * Osoby zainteresowane czynnym udziałem w zajęciach proszone są o przywiezienie ze sobą psów do pracy * KOSZT SZKOLENIA praca z udziałem własnym 80 zł* dotyczy przewodnika + jeden pies każdy następny pies 20 zł obserwator 65 zł* * płatne na miejscu – dopłata 20 zł KONTO : SEBASTIAN WŁODARCZAK PEKAO S.A. I O/K-CE 34 1240 1330 1111 0000 2296 4018 Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 15.05.2004 (decyduje data wpłynięcia opłaty)
  8. Oczywiście, że agility można zaczynać bardzo wcześnie. Dyskutowaliśmy o tym już na topiku, do którego dałem linka powyżej, ale powtórzę, że moim zdaniem agility można zacząć ze szczeniakiem bezpośrednio po kwarantannie. Znam osoby, które nawet olewają kwarantannę i biorą na plac szczeniaki od razu po odebraniu z hodowli. Nie znam przy tym przypadku, aby któremuś psiakowi to zaszkodziło.Do wymienionych przez Ulę przeszkód dodam jeszcze slalom i płską (jeśli to możliwe, to poziome) kładkę, palisadę i lekko podniesioną huśtawkę.
  9. Przykro mi, ale tego chyba nikt nie wie :-?
  10. Ten temat był już wałkowany... zapraszam na http://www.dogomania.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=11027
  11. zdjęcia są najefajne 8)
  12. Sportowy Klub Agility FORT oraz Związek Kynologiczny w Polsce Oddział Warszawa zapraszają wszystkich chętnych (członków ZKwP) na 2-dniowe zawody Pucharu Polski Agility 2004. Data zawodów: 10-11.07.2004 Miejsce: Ośrodek Szkoleniowo-Sportowy Wojskowej Akademii Technicznej (WAT) w Warszawie ul. Kartezjusza 1 Organizatorzy zawodów: Sportowy Klub Agility FORT oraz Związek Kynologiczny w Polsce Oddział Warszawa Ranga zawodów: Puchar Polski Agility 2004 Sędzia zawodów: Carl de Rouck z Belgii Opłata startowa 1): 60 PLZ Zgłoszenia przyjmuje 2): Związek Kynologiczny w Polsce Oddział Warszawa a) Fax: (022) 628-21-54 b) e-mail: [email protected] c) pocztą lub osobiście: ZKwP Oddział Warszawa, 00-585 Warszawa, ul.Bagatela 10 Termin nadsyłania zgłoszeń 3): do 21 czerwca 2004 włącznie Przewidywane konkurencje 4): Sobota: A1; A2; A3; Agility i Jumping (Puchar Polski Agility 2004) Niedziela: A1; A2; A3; Agility i Jumping (Puchar Polski Agility 2004) Propozycja zakwaterowania 5): Hotel Asystencki WAT ul. Kaliskiego 9. Pokój 2-osobowy już od 70 zł/doba ze śniadaniem i ok. 5 min. pieszo od Ośrodka Szkoleniowo-Sportowego WAT Mapka oraz szczegółowy plan zawodów będą wysłane wraz z potwierdzeniem przyjęcia zawodnika. 1) Płatne w kasie Związek Kynologiczny w Polsce Oddział Warszawa lub przelewem bankowym na konto: ZKwP O/W-wa, PKO BP VI O/W-wa 09 1020 1068 0000 1502 0000 2964 z dopiskiem „AGILITY” 2) Zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko przewodnika, imię psa, jego wiek, rasę oraz kategorię. 3) Wraz ze zgłoszeniem należy przesłać potwierdzenie dokonania opłaty startowej. Zgłoszenia nieopłacone nie zostaną przyjęte. 4) Punktacja do klasyfikacji Pucharu Polski Agility 2004 liczona będzie za każdy dzień oddzielnie, czyli łącznie można zdobyć maksymalnie 10 punktów. 5) Zakwaterowanie zawodnicy organizują sobie we własnym zakresie. W razie jakichkolwiek wątpliwości proszę o zadawanie pytań - na wszystkie z przyjemnością odpowiem 8)
  13. Dodałem tylko, że był czas, kiedy odbywały się równiez zawody 8) Z jednym z nich.
  14. Ale nie zawsze tak było (ja startowałem w Pucharze Polski Agility w Krakowie) i nie zawsze tak musi być!
  15. Soplica, dziękuję bardzo za tak obszerne sprawozdanie :multi: . Cieszę się, że udało się Tomkowi zorganizować taką imprezę i jestem przekonany, że to tylko początek...
  16. Iwona, wiem o tym, ale mimo to musiałem... poza tym tam jest narazie tylko info, że takie zawody się odbędą :wink: Ja też chciałem pojechać, ale niestety :cry: Soplica, liczymy na Twoje (innych też) szczegółowe relacje...
  17. Soplica, dziękuję bardzo za informacje o tych zawodach i małe sprawozdanko :P . Bardzo prosze o jeszcze więcej informacji (może masz jakieś fotki?) o ten nowej (w Polsce) dyscyplinie psiego sportu. Gratuluję bardzo udaej próby pastersiej :P P.S. Link do strony musiałem wykasować, bo podanie go było sprzeczne z panującymi na forum zasadami. Mam nadzieję, że mi wybaczysz :roll:
  18. Odpowiedź na swoje pytanie znajdziesz na tym forum: http://www.dogomania.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=12392
  19. Kto miał je robić? Oddział ZKwP? I kiedy to miałoby się odbyć? Na wystawie?Iwona, wiem z pewnego źródła, że nikt z Krakowa oficjalnie nie złożył w GKSP wniosku o możliwość zorganizowania zawodów agility w tym roku.
  20. Wzięło to sie z tego, że GKSP do dziś nie przedstawiła terminarza zawodów agility na ten rok. Informacje tam podane (te podane wyżej przeze nie też) są nieoficjalne i oparte na pogłoskach. Zwróć uwagę, że gdy podawałem terminarz użyłem zwrotu "najprawdopodobniej". Tak naprawdę, to żadne zawody nie są pewne, bo nikt (prócz GKSP) nie wie kto do 4 kwietnia zdążył zgłosić chęć ich organizowania?
  21. No to się cieszę :D
  22. Fotki super :P Przeszkody też :o :P Skąd macie taki fajny tunel? No a teraz po tych komplementach jedna uwaga: palisada ma złą konstrukcję, bo na górze tworzy się niebezpiczna przerwa. Możecie to bardzo łatwo naprawić: - tzreba dociąć belkę (długość belki=górna szerokość palisady) - wyciąć ze sklejki wodoodpornej 2 trójkąty - przykręcić trójkąty do skrajnych krawędzi belki W tan sposób łatwo, szybko i tanio zrobicie nakładkę, którą trzeba będzie wkładać na rozłożona palisadę i po sprawie 8)
  23. Nie ma :cry: Z tego co wiem, to nikt nawet nie zgłosił chęci organizacji takich zawodów. Termin, do którego mozna zgłaszać wnioski o organizowanie zwodów agility w sezonie 2004, minął 4 kwietnia :o W tym roku najprawdopodobniej będą nastepujące zawody agility: 6.06.2004 Płock - Puchar Polski Agility 10-11.07.2004 Warszawa - Puchar Polski Agility - sędzia Carl de Rouck, Belgia 1.08.2004 Legnica - Puchar Polski Agility - sędzia Sabine Propp, Niemcy 14-15.08.2004 Sopot - Puchar Polski Agility 7.11.2004 Mistrzostwa Polski Agility Poznań 2004 - sędzia Antonin Grygar, Czechy
  24. Robull

    Obedience

    Gratulacje dla awycięzców :laola: dla organizatorów :laola: i dal wszystkich za udział :laola:
×
×
  • Create New...