-
Posts
1125 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Robull
-
[quote name='saJo']Maliniaki na drugim miejscu :haha:[/quote]saJo, to jakaś mistyfikacja:puppydog: Przecież wszyscy wiedzą, że to nie mozliwe:lookarou:
-
Wygląda na to, że tak tylko wygląda;-)
-
zaje...fajne :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: a te 2 hot-dogi mnie powaliły :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
-
[quote name='OlaAB']no dobrze ale skoro jest tam możliwość wpisywania przebiegów już od A1 a i tak płacimy MY za książeczki to nie można tego wykorzystać? po co zakładać oddzielne karty pracy? poza tym chyba nie były one w 2000 roku wydrukowane w takiej ilości, że jeszcze teraz je dostajemy? przez 5 lat można chyba zmienić jedną literkę :lol:[/quote]Zawsze byłem i dalej jestem przeciwny kartom pracy. Uważam, że nie ma powodu, aby początkujący zawodnik dostawał jakiś kawałek papieru i dopiero po osiągnięciu A2 kupował książeczkę. Każdy zawodnik startując na swoich pierwszych zawodach powinien rejestrując się w sekretariacie wnieść opłatę startową + za książeczkę, która od ręki powinna mu być wypisana i wydana bezpośrednio po tych zawodach. Odnośnie drugiej kwestii, to książeczek zapewne wydrukowano wówczas mniej, ale wtedy został zatwierdzony wzór tej książeczki. Też uważam, że te książeczki trzeba zmienić i dziwię się, że nie było to dotychczas zrobione.
-
Wszystkie kwiatki w książeczkach pracy agility wynikają z tego, że owe książeczki były opracowane na szybko w 2000, na potrzeby reprezyntacji na MŚA w Helsinkach... po za tym, w międzyczasie zmienił się regulamin, a książeczki nie...
-
Dziś w EMPIKu Jean Michel Jarr podpisywał płyty, na co ludzie czekali znacznie dłużej niż 4 godziny i nie płaczą :lol: :lol: :lol:
-
[quote name='Aga_Eli']aha II IAL to powinien byc chyba zorganizowany w kwietniu, maju lub czerwcu (przynajmniej tak mi sie wydaje :) ), a nie w lipcu[/quote]Masz absolutna rację! IAL musi odbywać się raz na kwartał, czyli: I - styczeń-marzec II - kwiecień-czerwiec III - lipiec-wrzesień IV - październik-grudzień. A co do pokrywania się terminów zawodów agility z wystawami lub zawodami innych dyscyplin, to tak będzie i już. Nie można tego uniknąć... trzeba tylko dążyć, aby tych zawodów było tyle, aby ludzie mieli wybór... Dzis jadę na wystawę, bo np. jest blisko i chcę wystawic psa, a za tydzień olewam wystawę i jadę na zawody. Tak więc nie można juz oglądać się na wystawy, tylko trzeba organizowac możliwie najwięcej zawodów! Wtedy nie będzie problemu :)
-
Dzięki za fotki "polskiego" holendra :lol: Też jestem ciekaw jego histori... napisz, co wiesz... proszę :D
-
[quote name='TuathaDea']Rozwiązanie Robulla zapewnia spełnienie wymogów regulaminu IAL dla kles Mini i Maxi...[/quote]Owszem, bo tylko do tego się odniosłem... Pewnie, że gdy chcemy, aby tor był uniwersalny i spełniał wszystkie wymogi FCI i IAL, to trzeba przy jego robieniu brać pod uwagę oba regulaminy. O ile mnie pamięć nie myli, to AniaP pytała o coś innego... chodzioło jej o to, po co są te 10-centrymetrowe tolerancje? Czt ze względu na te tolerancje ma robić tyczki na dolnym, czy górnym przedziale wysokości dla poszczególnych klas. Moja propozycja mówi: po środku :) A z tym zapoznawaniem się z innymi torami, to nie chodzi o stacjonaty. Tak jak pisała Rauni, psy najczęsciej mają problemy z kołem, huśtawką, miękkim tunelem, ale również murek (jego mało kto ma w swoim klubie) oraz palisada i kładka. Te 2 ostatnie (podobnie jak huśtawka) mogą być różnej szerokości oraz ich powierzchnia może mieć zupełnie różną przyczepność. Dodatkowo huśtawka może mieć różną wysokość i długość. Tak więc warto poznawać inne torki, ale głównie ze zwględu na te właśnie przeszkody.
-
[quote name='TuathaDea']Najczęściej jest tak, że tyczki dla danej klasy w dolnej granicy ustawia się dla psów początkujących, a w górnej dla zaawansowanych.[/quote]Coś w tym jest, ale o ile dobrze zrozumiałem, to Ania chce zbudować regulaminowy tor. Zatem taki, na którym w przyszłości można by organizoawać zawody. Chodzi pewnie też o to, że psy muszą uczyć się na wysokościach, jakie później będą spotykać na zawodach... Młode psy (do 18 miesięcy) nie startują w zawodach FCI. Jesli chcesz uczyć je skakać, to oczywiście możesz (powinnaś) obniżać tyczki, np. potencjalne L skaczą na M; eM-ki na wysokości S, a eS-ki prawie na ziemi.
-
Aniu, chodzi o to, że masz tolerencję... np. Medium 35-45 cm, czyli górna krawedź tyczki jest minimum 35 cm i maximum 45 cm od podłoża. Myślę, że najlepiej, jak ustawisz je po środku, czyli na 40 cm. Tak jest też bezpieczniej ze zwgledu na to, że dziś masz takie tyczki, a za jakiś czas możesz mieć trochę grubsze lub cieńsze i cały czas masz regulaminowy tor. Reasumujac, ustawiaj podpory tak, aby po zawieszeniu tyczek miec następujące wysokości: S = 30 cm M = 40 cm L = 60 cm Regulamin ogility FCI mówi: [i][b]Hurdles: [/b] a) [u]Single[/u] Height: L: 55 to 65 cm. - M: 35 to 45 cm. - S: 25 to 35 cm. Minimum width: 1,20 m. Hurdles can be set up with poles (metal or plastic is not advisable), panels, gates, brushes, etc. The top pole or plank, however, must be easily displaced.[/i]
-
Ano, się rozwinęła 8) Myślę, że to dlatego, bo mamy w Polsce mało zawodów :cry: Każdy to wie i narzeka na ten stan rzeczy, ale naprawdę mało kto chce to zmienić. Tzn. wszyscy mówią, że chcą więcej zawodów, ale zrobić je, to już nie koniecznie... Rozmawiam z wieloma osobami i zadaję im wciąż to samo pytanie: "Dlaczego wasz klub nie robi oficjalnych zawodów?" Najczęstsze odpowiedzi, to takie w stylu: "Bo nas jest zbyt mało w klubie" lub "Bo nie mamy pełnego regulaminowego zestawu przeszkód". Jestem głęboko przekonany, że to są odpowiedzi wymijające, bo prawdziwy powód jest taki, że tym osobom zwyczajnie nie chce się angażować we własne zawody. Lepiej poczekać, aż ktoś je zrobi, pojechać na gotowe, wystartować, spakować się, wrócić do domu, usiąść przed kompem i narzekać na forach, jak to mało mamy w Polsce zawodów. Tylko raz słyszałem, aby klub chciał zorganizować zawody i nie mógł ich zrobić z winy ZKwP, a konkretnie GKSP oraz władz macierzystego Oddziału. Śmiem twierdzić, że to wierutna bzdura i próba zwalenia na innych winy za własną nieudolność oraz brak umiejętności w tym temacie. Ponoć są nawet na to dokumenty, ale gdy o nie poprosiłem, to zostałem zaatakowany i oskarżono mnie wszystko co najgorsze na tym świecie, z tsunami włącznie. Reasumując, zamiast biadolić jakie to mamy fatalnie zorganizowany zawody (Poznań był pod tym względem wyjątkowy i dlatego to właśnie w tym topiku rozgorzała ta dyskusja) i jak jest ich mało, RÓBCIE COŚ!!! ORGANIZUJECIE SAMI OFICJALNE ZAWODY!!! Gdyby każdy klub zorganizował chociażby 1 zawody w roku, to mielibyśmy ich kilkanaście, a może nawet ponad 20!!! Gdyby więcej osób poszło w ślady Leszka Kalisza, który robi uprawnienia sędziego agility, to nie musielibyśmy za każdym razem ściągać sędziego z zagranicy. W tym jest sęk, żeby nie powiedzieć „pies pogrzebany”… Dlatego bardzo chcę pomóc Flaire, bo wierzę, że ona nie rzuca słów na wiatr i kiedyś zaprocentuje to jakąś fajną imprezą z udziałem sędziego FCI! I oby więcej takich osób!
-
[quote name='Flaire'][quote name='Robull']Flaire, ja tez słyszałem o tym, że są sędziowie prób pracy, którzy rozszerzyli sobie uprawnienia na agility. [...]Oni nawet nigdy nie widzieli żadnych zawodów tej dyscypliny na oczy :o [/quote]Jak to jest możliwe, żeby osoby, które nigdy nie widziały zawodów miały uprawnienia do ich sędziowania? :o To jakaś pomyłka, chyba - coś tu jest nie tak.[/quote]Masz absolutną recję!!! [quote]Można spróbować to naprawić?[/quote]Nie można... ale ponieważ na szczęście (dla nas i dla nich samych) nie sędziują, to jakoś to nikomu nie przeszkadza ;) Aż strach pomysleć, co by było, gdyby jednak któremuś przyszło do głowy stanąć na parkurze :lol: A co do tego, kto i jak może zostać w ZKwP sędzią próby pracy (dotyczy to również agility), to jest to bardzo precyzyjnie opisane w regulaminach Związku. Rauni może coś na ten temat wiedzieć, bo przecież Leszek Kalisz (jej trener) robi sędziego agility. I ma nadzieję, że niebawem zobaczymy go samodzielnie stojącego na parkurze! [quote]Nie proszę bynajmniej o przepisywanie, raczej o udostępnienie. [/quote]Flaire, masz to u mnie jak w banku :) I tu po raz kolejny proponuję, spotkajmy się :) Ale tak nawiasem mówiąc, to jestem w posiadaniu tych komunikatów, bo o nie poprosiłem swego czasu GKSP. [quote]Skoro wszystko jest dobrze opisane, to taki dokument powinien być eksponowany, a nie schowany w komunikatach z "bodaj 2003".[/quote]Czy dobrze opisane, to pojęcie wzglęgne... Ja też mam wiele zastrzerzeń... Ale gdzie ma to być eksponowany??? Na Pałacu Kultury??? :lol: Flaire, teraz to mnie rozbawiłaś :lol: I dlaczego mówisz, że akurat ten komunikat powinien być esponowany? Dlaczego twierdzisz, że jest schowany? Mówisz i masz ;) [quote]Ile niepotrzebnej dyskusji i gdybania choćby tutaj można było uniknąć, gdyby taki dokument była łatwo dostępny.[/quote]No właśnie... ile niepotrzebnej to było dyskusji... [quote]Ja pytam, jak zorganizować zawody - Ty odsyłasz mnie do dokumentu. Koniec! :D[/quote]Flaire, ale ja wolę odpowiadać na Twoje pytania własnymi słowami :) [quote]A klub też może być nieznany nikomu z GKSzP - na pewno sa takie kluby.[/quote]Flaire, proszę przeczytaj jeszcze raz mój poprzedni post, a znajdziesz tam odpowiedź ;) Nie ma znaczenia, czy przychodzi pan/pani X, czy przedstawiciel klubu Y... jeśli nikt go nie zna, to kto mu zawierzy??? Jeśli ta osoba nie wzbudza zaufania, albo jest np. arogancka, to też praktycznie jest skazan na porażkę. [quote]Więc żeby nie wyglądało, że propozycje sa odrzucane przez czyjeś widzimisię[/quote]Błagam, przestań powtarzać te bzdury. [quote]...ważne jest wyraźnie wyszczególnić, jakie wymagania musi spełnić organizator zawodów, a w tym, kim musi być. [/quote]O tym juz tez pisałem, ale... Flaire, w dalszym ciągu czegoś tu nie rozumiesz. To jest juz opisane i jak widzisz zawody się odbywają. Nie zapominaj proszę, że organizująć zawody oficjalne musisz robić to przy [b]współpracy [/b]ze ZKwP. A czy Związek będzie chciał z Tobą współpracować, to już inna kwestia. Dlatego pisałem poprzednio tyle o dobrych relacjach i niezbędnym zaufaniu... Związek nie ma obowiązku wchodzić w każdą prywatną inicjatywę ich członków. Zresztą, czemu ma służyć cała ta dyskusja? Wiem, że jesteś osobą wyjątkowo dociekliwą i za to Cie lubię, ale już wielokrotnie pisałem, że mogę pomóc w nurtujących Ciebie tematach...
-
Flaire, ja tez słyszałem o tym, że są sędziowie prób pracy, którzy rozszerzyli sobie uprawnienia na agility. Tylko, że te osoby nie posiadają ŻADNEJ wiedzy o agility i jego sędziowaniu. Mam tu na mysli brak jakielkowiek wiedzy teoretycznej (znajomość regulaminu, zasady uastawiania torów, róznicowania stopnia trudności na katagorie, itp.), jak i doświadczenia! Oni nawet nigdy nie widzieli żadnych zawodów tej dyscypliny na oczy :o Gwarantuję Ci, że żaden organizator nie chce, aby ktoś taki sędziował jego zawody. Jestem również przekonany, że żaden zawodnik nie chciałby wystartować w zawodach sedziowanych przez osobę, która nie ma bladego pojęcia o agility. Dlatego nie ma sensu docierac do takiej listy, bo... sama rozumiesz ;) A co do procedur związanych z organizacja zawodów, to są one opisane w komunikatach przewodniczącego GKSP ds. Agility z bodaj 2003 r. Wybacz, ale nie chce mi się ich przepisywać słowo w słowo, a zasadnicze warunki juz tu wcześniej opisywałem. Odnośnie tego, czy zawody może zrobić tylko klub, czy mozesz je zrobić też jako Flaire... Wyobraź sobie, że nikt mnie nigdzie nie zna i przychodzę do GKSP... mówię, że chcę zrobić zawody agility, ale nie mam placu i toru... Tor wynajmę od jakiegoś klubu, postawię go na jakimś boisku, wypożyczę fotokomórkę, wydam zaproszenia, ufunduję nagrody, itd... GKSP ma mi natomiast zaprosić sędziego... Jesli go zapraszają, to ponoszą wszelką odpowiedzialność finansową związaną z jego przelotem, zakwaterowaniem, wyżywnieniem i wynagrodzeniem... Sędzia przylatyje, hotel zarezerwowany, itp. a tym czasem okazuje się, że zawodód nie ma, bo ja zapomniałem wysłać zaproszenia do zawodników i nikt nie wiedział, że takie zawody mają się odbyć... Do kogo pójdzie sędzia po kasę? Do mnie? Przecież on niegdy o mnie nie słyszał! Jego zaprosił oficjalnie ZKwP i to od niego bedzie żądał zwrotu poniesionych posztów i wynagodzenia. Zatem, jesli chcę zorganizować zawody, to muszę robiąc to z GKSP wnieść kaucję i pozyskać zaufanie tej komórki ZKWP. Jesli chcę zrobić to z Oddziałem, to też bez dobrych stosunków i pełnego zaufania nikt mi nie zawierzy i tym samym nie zaangazuje się w moja inicjatywę.
-
[quote name='Davie'][color=red]Zainteresowanym [b]służymy [/b]udostępnieniem całej dokumentacji (z podaniami i preliminarzami włącznie)[/color], która wpłynęła do oddziału warszawskiego i GKSP, na co mamy potwierdzenie na piśmie.[/quote]Davie, i co z tym udostępnianiem??? Czyżby ktoś Ci tego zabronił??? Dopiero teraz zwróciłem uwagę, że pisałaś w liczbie mnogiej??? Jeśli tak, to powiedz proszę kto i dlaczego Ci na to nie pozwolił??? Napisałaś wcześniej:[quote]Tyle, że [color=red]nie wszystkim [b]dano[/b] szansę[/color] i do naszych kwietniowych juz tak pozytywnie się nie ustosunkowano.[/quote][quote]Takowej zgody, KTÓRA PONOĆ NIE JEST POTRZEBNA, nie dostaliśmy. Ba, nawet [color=red][b]nie raczono[/b] nam do dzisiaj odpowiedzieć[/color] na owe pisma.[/quote][quote][color=red]Wystarczyło tylko odrobinę dobrej woli. Czyjej? A no właśnie - [b]CZYJEJ[/b]??[/color] Nie dostaliśmy pisemnej odpowiedzi ani ze stronu Oddziału Warszawskiego Związku, ani GKSP. [/quote][quote]Niestety [color=red][b]dezorientowano [/b]nas równo, [b]odsyłano [/b]od Annasza do Kajfasza[/color][/quote][quote] A co do lipcowych, to do ostatniej chwili [color=red][b]nikt [/b]nas nie raczył poinformować[/color], że wybrano innego organizatora. Fakt, w sumie to można zrozumieć, bo [color=red]wymagało to od [b]niektórych osób[/b] pewnej odwagi[/color]... [/quote] , a jednocześnie:[quote]nie chcę nikomu nic pokazywać, nikogo ze ZKwP oskarżać[/quote] Czy mi się tylko wydaje, czy te wszystkie bezosobowe formy dotyczą właśnie wspomnianego Oddziału Warszawskiego Związku oraz GKSP, czyli ZKwP? Jeśli tak, to bez wątpienia oskarżasz o to wszystko wyżej wymienionych. Uważam, że powinnaś ujawnić cała dokumentację (do czego się przecież zobowiązałaś) i wyjaśnić wszystko od początku do końca. Jeśli nie, to proszę przestań rzucać podejrzenia i siać niepotrzebny ferment w środowisku agility.
-
[quote name='LALUNA']Flaire [color=red]rozmowa z Toba jest beznadziejna[/color]. Dlatego ze [color=red]Ty wcale nie chcesz ani pomóc w organizacji, ani cokolwiek zrobić dobrego w agility[/color], chcesz udowodnić ze masz rację i w swoich racjach tak [color=red]jestes ograniczona[/color] ze nawet nie chce Ci sie czegokolwiek dowiedzieć ponad to co wydaje Ci się ze wiesz. [color=red]Wszystko co by było pozytywne byłoby nie po Twojej mysli[/color].[/quote]LALUNA, trochę więcej uprzejmości i szcunku! To jest forum poświęcone psom i wszystkim, co się z tym wiąże, a nie ludiom!
-
Flaire, szczerze Ci powiem, że trochę się pogubiłem w Twoich zamiarach... Pytałaś jak można zorganizować oficjalne zawody... odpowiedziałem, że nie jest to skomplikowane... [b]trzeba chcieć, to podstawa![/b] Do tego trzeba jeszcze spełnić trochę warunków. Równie ważny, to klub, który o takie zawody się ubiega musi posiadać regulaminowy plac i tor. To zresztą jest wszsytko opisane w regulaminie FCI, który kiedyś Ci przekazałem... Jak już się spełnia wszystkie zawarte tam warunki, to [b]TRZEBA SIĘ ZDECYDOWAĆ z kim się chce takie zawody organizować[/b]... Jeśli z GKSP, to trzeba załatwiać WSZYSTKO w nimi... Właśnie tak był zrobiony Karczew... Wszystkie rozmowy prowadziłem bezpośrednio z GKSP i tylko z nią... Niestety kominikat GKSP mówi (napisany po Karczewie), że w takim przypadku klub musi wnieść kaucję, która zabezpieczy poniesione przez GKSP ewentualne koszty, związane z zaproszeniem sędziego... Jeśli chcesz robić zawody z Oddziałem, to tym razem WSZYSTKO załatwiasz właśnie tam i tę formę osobiście polecam. Tak właśnie było z ubiegłorocznymi zawodami lipcowymi... W tym przypadku [b]WSZYSTKIE rozmowy prowadziłem z Oddziałem[/b]... Gdy juz wszystko mieliśmy dopięte na ostatni guzik, włącznie z oficjalnym zaproszeniem sędziego na te zawody, to przewodniczący Oddziału wystosował tylko pismo do GKSP, aby ta powiadomiła stosowne władze w Belgii, że zapraszamy sędziego z ich kraju. Jesli poważnie myslisz o organizacji zawodów, to z przyjemnością Ci pomogę. Oczywiście możemy sie znów spotkać i pogadać... Jak wiesz, ta forma kontaktu jest o wiele bardziej skuteczna i daje więcej mozliwożci wymiany poglądów, informacji, punktów widzenie... czyli jest bardziej owocna :) Jak mosz ochotę, to możemy umówić się w Oddziale... wiem, pamiętam, co pisałaś... obiecuję Cie odwieźć :) Jeśli chcesz tylko zaspokoić swoją ciekawość, to oczywiście również chętnie się spotkam :P I na koniec rada też dla innych... Chcecie się czegoś dowiedzieć, np. w kwestii organizacji zawodów, to rozmawiajcie z tymi, który mają w tym zakresie jakieś doświadczenie, a nie tylko wiedzę teoretyczną...
-
[quote name='Davie']Zainteresowanym [color=red]służymy udostępnieniem całej dokumentacji[/color] (z podaniami i preliminarzami włącznie), która wpłynęła do oddziału warszawskiego i GKSP, na co mamy potwierdzenie na piśmie.[/quote][quote name='Davie'][color=red]Nie, nie chcę nikomu nic pokazywać[/color]...[/quote]Więc jednak masz coś do ukrycia.
-
[quote name='Ola&A&B'][b]Davie, Robull[/b] wiecie co ja mam dosyć tej dyskusji - jeżeli jest jakiś zatarg pomiedzy Waszymi klubami (a jak wnioskuję z dyskusji to jest) - to proszę przenieście je na grunt prywatnych maili[/quote]To nie ma nic do rzeczy :o Ktokolwiek napisałby, że zawody lipcowe zostały odwołane... temu odpisałbym dokładnie tak samo, bo trzeba trzymać się faktów i udzielać prawdziwych informacji.
-
[quote name='Davie'][quote name='Robull'][quote name='Davie']Nie dostaliśmy pisemnej odpowiedzi [color=red]ani ze stronu Oddziału Warszawskiego Związku, ani GKSP[/color].[/quote][quote name='Davie']Beata, no żadna tajemnica - [color=red]preliminarz z tymi zawodami wpłynął do oddziału warszawskiego[/color] z datą 21 stycznia br.[/quote]Skoro wpłynął do Oddzialu, to nie dizwne, że nie było odpowiedzi z GKSP :lol: [color=cyan]Owszem, dziwne (nom przynajmniej według moich kryteriów :-? ), bo wkrótce potem preliminarze zostały przedstawione także GKSP. [/color] [quote name='Davie']O dziwo, nie zniechęciło nas to wtedy i dalsze planowane zawody zostały odwołane znacznie później....[/quote]Przecież lipcowe zawody nie były odwołane :o Nie wiem czy zauważyłaś, ale one się odbyły i były całkiem fajne 8) No, chyba, że to tylko zwykłe przejęzyczenie, bo miałaś na myśli to, iż [b]Oddział wybrał sobie do organizacji tych zawodód innego partnera[/b] :-?[/quote][/quote]Davie, czy mogę prosić o usunięcie z MOJEGO cytatu słów, których ja nie wypowiedziałem, a które zaznaczyłem na kolor błękiny? I co z Twoją deklaracją udostępnienia zainteresowanym [b]CAŁEJ DOKUMENTACJI (z podaniami i preliminarzami włącznie)[/b]??? Skoro cały czas za całe zło tego świata obwiniasz Oddział i GKSP, to proszę pokaż wszystkim dlaczego! Pokaż jacy to okrutni i źli ludzie uniemożliwili zorganizowanie tyyyyyyyyyyylu zawodów agility w tym roku... No, chyba nie masz nic do ukrycia?
-
[quote name='Davie']Nie dostaliśmy pisemnej odpowiedzi [color=red]ani ze stronu Oddziału Warszawskiego Związku, ani GKSP[/color].[/quote][quote name='Davie']Beata, no żadna tajemnica - [color=red]preliminarz z tymi zawodami wpłynął do oddziału warszawskiego[/color] z datą 21 stycznia br.[/quote]Skoro wpłynął do Oddzialu, to nie dizwne, że nie było odpowiedzi z GKSP :lol: [quote name='Davie']O dziwo, nie zniechęciło nas to wtedy i dalsze planowane zawody zostały odwołane znacznie później....[/quote]Przecież lipcowe zawody nie były odwołane :o Nie wiem czy zauważyłaś, ale one się odbyły i były całkiem fajne 8) No, chyba, że to tylko zwykłe przejęzyczenie, bo miałaś na myśli to, iż [b]Oddział wybrał sobie do organizacji tych zawodód innego partnera[/b] :-?
-
[quote name='Robull'][quote name='Davie']Zainteresowanym służymy udostępnieniem całej dokumentacji (z podaniami i preliminarzami włącznie), która wpłynęła do oddziału warszawskiego i GKSP, na co mamy potwierdzenie na piśmie.[/quote]Jestem zainteresowany i proszę o udostępnienie całej dokumentacji. Davie, jeśli masz to w wersji elektronicznej, to prosze na [email][email protected][/email] , a jeśli nie, to pocztą - adres znasz 8)[/quote]Davie, przypominam, że prosiłem o wpsomnianą dokumentację, którą służysz zainteresowanym. Niestety do dziś nic nie dostałem :oops: :o
-
Orsini, ale oczywiście, że wygrana też się liczy w sporcie, bo dzięki temu jest większa rywalizacja i... adrenalina :wink: Ale wygrana, a nie nagroda :lol: Bo Tobie chyba te 2 pojęcia się deko pomyliły :-?
-
[quote name='belgunia'][b]Małe dzieci[/b] mają nocleg i pobyt bezpłatny - ale dzieci, a nie np. [color=red][b]mlodzież, która sypia samodzielnie w łóżku[/b][/color], bo się nigdzie indziej nie zmieści:)[/quote]Jesteś tego pewna? :wink: :lol:
-
O ile się nie mylę, to nie ma nigdzie wyników. Mam je obiecane od organizatora... Jak tylko dostanę, to mogę gdzieś wrzucić.