Jump to content
Dogomania

Robull

Members
  • Posts

    1125
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Robull

  1. Flaire, uważam Twoją propozycję za ciekawą, ale zwyciązców MP i PP nie możemy brać pod uwagę, bo ich jeszcze nie ma przed lipcem. Genaralnie probleme jest mała ilość zawodów do lipca i dlatego podoba mi się pomysł IraKa, aby sezon trwał od sirpnia do lipca, czyli podobnie jak w polskiej lidze piłki nożnej jesień-wiosna. Wtedy faktycznie możnaby brać pod uwagę większą ilość imprez, a zatem mniej przypadkowości byśmy mieli. Flaire, mylisz się uważając, że np. we wspomnianej piłce nożnej trener selekcjoner bierze do kadry olimpijskiej na bramkarza tego, któremu strzelono najmniej bramek w sezonie.
  2. [quote name='OlaAB']z całej dyskusji wychodzi dla mnie jeden wielki pęd "[U]co zrobić aby mój pies się zakwalifikował[/U]" a chyba nie o to chodzi, tego nie możemy osiągać stosując odpowiednie wzory ale pracą nad sobą i psem[/quote]Olu, zgadzam się z całą Twoją wypowiedzią, choś wolałbym, żeby to nie jedne zawody decydowały (Ty pewnie też), ale ten tekst jest the best:klacz::klacz::klacz:
  3. Rauni, coś mi sie teraz rzuciło w oczy... W tabeli z przykładami w kolumnie [B]Agility/Punkty karne/Odmowy[/B] na samym dole jest wartość [B]5[/B] i tym samy w kolumnie [B]Czas TJ[/B] widnieje [B]DIS[/B]. Wiem, że to szczegół i tylko przykład, ale nie można mieć 5 odmów w czasie jednego przebiegu. Proponuję, aby wpisać tam wartość [B]3[/B].
  4. [quote name='sic!'][B]Robull[/B] ja naprawdę skończyłam szkół parę i umiem czytać ze zrozumieniem :)...[/quote][B]sic![/B] Nie wątpię ;) Przecież wiesz, że nie chciałem Cię obrazić, tylko odniosłem się do tego "[B]zamiast[/B]".
  5. [quote]Więc moze zamiast skupiać sie nad wskaźnikami, moze trzeba zaczać od podstaw, czyli systemu szkolenia, doszkalania i innych działań sprawiajacych ze bedzie nam przybywać tych dobrych psów i dobrych przewodników.[/quote][quote name='sic!']A tu z kolei się w całej rozciągłości zgadzam:evil_lol:[/quote]sic!, nie wiezrę:crazyeye: Żartuję!:evil_lol: Zwróć prosze uwagę, że rozmawiamy tu o propozycji metody wyłonienia reprezenatcji na MŚA 2007, a do tego trzeba mieć jakiś wskaźnik, przelicznik..., co pozwoli ją wyłonić. Nie zgodzę się zatem ze stwiedzeniem, że [B]zamiast[/B] "skupiać sie nad wskaźnikami" (czytaj: wypracowania najlepszej metody kwalifikacj) trzeba się szkolić. Trzeba robić i jedno i drugie :), ale to drugie nie jest tematem tej dyskusji.
  6. [quote name='LALUNA']Robull a to chyba nie bardzo rozumiesz co oznacza "bezbłędny przebieg" w agility. Powinieneś juz wiedziec ze to takze oznacza "brak punktów karnych za czas".[/quote]Nie będę odpowiadał ne twoje zaczepki.
  7. [quote name='LALUNA']To moze trzeba poczekać aż będziemy mieli dużo psów szybkich i bezbłędnych. I wtedy niech jadą te najszybsze i równocześnie bezbłędne.[/quote] Nie ma psów (przewodników zresztą też) bezbłędnych! A jak będziemy czekać, zamiast jeździć i nabierać doświadczenia, to nim się obejrzymy będziemy 100 lat za murzynami.
  8. [quote name='Rauni']Kryterium prędkości na Mistrzostwach Świata jest bardzo bardzo ważne, bo tam kilkanaście psów w każdej kategorii ma obydwa przebiegi na czysto. Nie ma co liczyć na to, że dobre miejsce zajmie tam pies, który biega powoli. W dodatku STC liczony jest też na ogół przy założeniu wyższej prędkości niż na zwykłych zawodach.[/quote]DOKŁADNIE O TO CHODZI!!! I żeby nie było, że kogos się czepiam, to opisze satrty Wampira w Montichiari... Wszystkie 4 przebiegi czyste i we wszystkich czterech punkty karne za czas! Czy takie psy chcemy widzieć na przyszłych MŚA? Chyba nie (przynajmniej większość), ale do tego MUSI być na eliminacjach kryterium czasu.
  9. [quote name='LALUNA']A Ty myslisz ze co ja piszę od kilku postów? [...]Trzeba takze wziasc pod uwage i te psy które są wolniejsze ale charakteryzuja sie czystymi biegami.[/quote]Myslę, że w dalszym ciągu nie przedstwiłaś żadnej własnej propozycji kwalifikacji, tylko cały czas podkreślasz, że MŚA muszą jechac wolne psy. Ciekawe, czemu tak Ci na tym zależy? P.S. Proszę nie odpowiadaj, bo to retoryczne pytanie.
  10. Wybaczcie, ale czy naprawdę nie jesteście w stanie wykonać np. takiego równania [M= 10x (4,2 - 3) - 0 czyli 10 x 1,2 czyli 12 punktów] bez kalkulatora? Przepraszam, ale dla mnie to nie jest argument. A juz stwierdzenia w stylu " ja jestm na nie" lub "mnie odstrasza ta wyliczanka", bez wskazania własnej propozycji, są trochę śmieszne. "Na MS powinny jechać psy najlepsze..." to każdy wie, ale skąd wiadomo, które to są? Przecież agility, to szybkość (czas) i precyzja (ewentualne punkty karne za błąd)... Trzeba to przeliczyć, żeby było wiadomo, kto wygrał zawody, czy tez właśnie eliminacje do MŚA. Jakby na to nie patrzyć jest jak narazie tylko propozycja. Być może nie jest idealna (?), ale innej jakoś nikt nie przedstawił.
  11. [quote name='sic!']taaaaa a powiedzcie mi skoro tak: ten zapis dotyczy ogólnie zwierząt wwożonych do Norwegii prawda? A dowiedział się ktoś czy w przypadku MŚw będzie również taka sama procedura? (bo to raczej nie jest takie sobie zwykłe wwożenie jakichś tam zwierząt, tylko wyjazd na MŚw jak rozumiem. I drugie pytanie: czy gdyby MŚw były w WLK. Bryt. to zwierzęta musiałby przechodzić półroczną kwarantannę tak jak to jest /lub było przed Cruft?[/quote]Wiesz, nie dzwoniłem do KIW, żeby się upwnić, ale tak było do tej pory i nie sądzę, aby nagle zrobili wyjątek. Zresztą już widzę jak na granicy celnik słyszy, że my na agility, a ten szlaban podnosi i zaprasza nas bez badań do swojego kraju :) Jesli idzie o Cruft, to z kwaratanny zwolnione są psy właśnie przebadane w Puławach.
  12. [quote name='LALUNA']I nic Cię nie nauczyła...[...]...zawężamy krąg psów które powinny robić te badania, a które i tak nie mają po co :diabloti:[/quote]Ja już ie mam siły:flaming:
  13. [quote name='LALUNA']Robull bez złośliwosci, czas abyś nie odrzucał historii startów agility i wyciągnał wnioski.[/quote] Nie odrzucam historii, ale to... historia :) Było - minęło. A co do wniosków na przyszłość, to nie zgodzę się, że mamy stawiać w niej na wolne psy. Proszę, spójrz na to jak 5 lat temu biegały psy na MŚĄ (wszystkie, nie tylko polskie), a jak biegają teraz. Zresztą nie ma co się o to kłócić, bo przecież i tak pojadą tylko te, które się zakwalifikują. Ja tylko stwiedziłem, że będę się cieszył, jak ta trójka się zakwalifikuje i pokaże wszystkim gdzie raki zimują. Za to wznoszę toast oraz z wiarą i nadzieją będę 3mał kciuki! Co w tym złego? [SIZE=1]P.S. [/SIZE][SIZE=1][/SIZE][SIZE=1]bałwochwalstwo [/SIZE][SIZE=1]- [/SIZE][SIZE=1]([/SIZE][SIZE=1]słownik jęz. polskiego) [/SIZE][SIZE=1][I]rz. n I, blm [/I][B]1.[/B] ‘oddawanie czci pogańskim bożkom, bałwanom’ [B]2.[/B] ‘bezkrytyczne uwielbianie kogoś lub czegoś’[/SIZE]
  14. [quote name='marzenad']MSA 2007: [URL]http://www.agilitylandslaget.net/startside.asp[/URL] Pozdrawiam, Marzena[/quote]Marzenko, nie śpij!:mad: Tego linka dałem już 5 dni temu:evil_lol: [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images_pb/statusicon/post_old.gif[/IMG] 24-11-06, 13:24 [LEFT][URL="http://www.dogomania.pl/forum/member.php?u=1106"]Robull[/URL] [IMG]http://static.dogomania.pl/forum/images/ranks/5dogomaster.gif[/IMG] [/LEFT] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/member.php?u=1106"][IMG]http://static.dogomania.pl/forum/customavatars/avatar1106_1.gif[/IMG][/URL] [URL="http://www.agilitylandslaget.net/startside.asp"][QUOTE]http://www.agilitylandslaget.net/startside.asp[/QUOTE][/URL]
  15. LALUNA, bez żadnych złośliwości, ale uważam, że czas zabierania wolnych psów na MŚA minął bezpowrotnie. Nie oznacza to, że teraz trzeba powoływać każdego szybkiego psa. Idea jest (i chyba wszyscy tego chcą), żeby reprezentowały nas na tej najważniejszej dla wszystkich imprezie [B]najlepszy psy[/B], czyli takie, które [B]zajmują najwyższe lokaty[/B] (zdobywają najwięcej punktów) na krajowych zawodach i równocześnie [B]wykręcają dobre czasy[/B]. Nie ma sensu budować w przyszłości reprezentacji z takich Fiest, Wampirów, itp. Przyszłość za to mają psy, takie jak Cirek, Maczek, Czadek, itp. Podaję klasę L, ale to tylko przykład. I żeby było jasne, nie typuję tu żadnej przyszłej reprezentacji, ale będę się cieszył, jak [B]CMC [/B]zakwalifikują się w przyszłym roku i [B]wreszcie dokopiemy rywalom![/B]:thumbs::beerchug:
  16. [quote name='IraKa']Może być dogomania lub psysportowe albo tu i tu. Chodziło mi o możliwość precyzyjnego i terminowego przekazywania informacji zainteresowanym czy też konsultacji jeżeli ktoś miałby taką potrzebę. W związku z tym optowałabym, jeżeli już, za forum na psach sportowych oraz wyznaczenie w komisji osoby która do podawania informacji byłaby zobowiązana. Poza tym uważam, że jednak regulamin agility na stronie ZKWP powinien się znaleźć. Jak widzę jest tam IPO i PT . Wszystko byłoby w jednym oficjalnym miejscu.[/quote]Masz absolutną rację, że na oficjalnej stronie ZKwP musi być AKTUALNY regulamin. Oczywistym również dla mnie jest, że w podkomisji będzie podział obowiązków i zgadzam się z tym, że musi być odpowiedzialna 1 osoba za szybkie przekazywanie informacji wszystkim zaintersowanym. WSZYSTKIM W JEDNYM CZASIE. A, co do publikacji info w sieci, to pewnie wszystko będzie tu i psachsportowych oraz na stronach klubowych, co i tak juz dziś się dzieje.
  17. [quote name='IraKa']1. polski regulamin agility 2. zasady zgłaszania i przeprowadzania zawodów 3. zasady eliminacji do Mś 4. oficjalna strona z bieżącymi informacjami (lub podstrona np ZKWP) dot. agility: regulaminy, zawody , kontakty itd, itp 5. zasady wydawania (miejsce i przez kogo) książeczek pracy[/quote]1. jak najbardziej tak 2. tak, ale to myślę będzie w regulaminie, o którym mowa w pkt. 1. 3. oczywiści i to też powinien określać regulamin 4. oficjalne strona? czyli dalej przez internet, a zatem czemu nie na Dogo i na sportowych? po co zmieniać to, co dobrze funkcjonuje? 5. to również ma określac regulamin Zatem najważniejsze jest szybkie zatwiedzenie dobrego regulaminu!
  18. Znalazłem teks Rauni z tematu dotyczącego reprezentacji na 2006: [quote]... o udział w MŚ mogą się ubiegać psy, które na zawodach stanowiących eliminacje do MŚ mają przynajmniej jeden bezbłędny przebieg A+J z czasem nie gorszym od czasu najszybszego psa w tych przebiegach o więcej niż 20%. Docelowo zawody stanowiące eliminacje do MŚ powinny być odrębne od PPA, w tym roku podstawą były dotychczasowe (tzn. do dnia terminu zgłoszeń) wyniki PPA 2006, czyli zawody w Płocku, Wrocławiu i Warszawie[/quote] [I]Nie chcę się grzebać w przeszłości i wdawać z głupie dyskusje, o co apeluje też do innych.[/I] Wzięto pod uwagę wszystkie rozegrane w sezonie oficjalne zawody, które odbyły się przed terminem zgłaszania reprezentacji do FCI i dołożono do tego kryterium czasu. Jestem ciekaw, czy uważacie, że takie zasady powinny zmienione (jesli tak, to dlaczego?) i ma ktoś lepszy pomysł? W takiej konkretnej dyskusji z przyjemnością wezmę udział :)
  19. [quote name='Davie']Jeżeli piszesz, że masz nadzieję, że zasady zostaną utrzymane (nie wspominając nawet o modyfikacji) to jest dla mnie jasne, że nie masz nic przeciwko.[/quote]Davie, nie pamiętam, czy użyłem zwrotu, iż mam nadzieję, że zasady zostaną utrzymane (nie mam teraz czasu, ale zapewne można to sprawdzić), ale miałem na myśli to, że skoro wszystko wskazuje, że to Leszek będzie szefował podkomisji, to wydaje mi się, że nie ulegną one zmianie. Zresztą nie słyszałem żadnych merytorycznych zastrzeżeń do samych zasada. Wydaje mi się, że zastrzeżenia dotyczyły raczej tego, że nie były te zasady powszechnie znane. Inne uwagi dotyczyły czasu podania zasad - nie przed sezonem, a w jego trakcie. Własnie dlatego poprosiłem już teraz o ich podanie do publicznej wiadomości. Oczywiście, jeśli ktos uważa, że zasady wymyslone przez Leszka nie są idealne i ma lepszy pomysł, to nich go przedstawi. Davie, prosze zrozum, że nie gloryfikuję nikogo i nie zmieniłem swojego stanowiska, że zasady kwalifikacji, czy powoływania kadry przez selekcjonera, muszą być jasno określone i z odpowiednim wyprzedzeniem ogłoszone. Ale grzebanie się ciągle w tym, co było przypomina mi "szafę lesiaka" i całe to bagno związane z polską lustracją. Sami wszyscy musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, co wolimy? Siedzenie w przeszłości, czy wykorzystanie szansy na stworzenie czegoś nowego i lepszego?
  20. No właśnie, do czasu zatwierdzenia nowego regulaminu GKSP i powołania podkomsji, a następnie dopiero wprowadzeniu krajowego regulaminu agility powinny obowiązywać dotychczasowe zasady. Ale w praktyce nie mam pojęcia, kto ma dziś wyadać książeczkę pracy agility? Chyba Russ, który nie został odwołany (o ile się nie mylę) i tym samym dalej pełni funkcję przewodniczącego d/s agility w GKSP.
  21. [quote name='Flaire']:niewiem: .[/quote] To było użyte w nieco innym kontekście... [B]Davie[/B] napisała:[quote] [I]Robull, jakie [B]zasady do utrzymania[/B]?:crazyeye: :roll: Konkretnie chodzi mi o eliminacje, których tak naprawdę [COLOR=red]nigdy[/COLOR] nie było...[/I][/quote][I] co wyraźnie było skierowane do mnie i dlatego napisałem: [quote]Davie, ...W tym roku były przez Leszka jasno określone inne zasady [...]i jak o nich nie wiesz, to proponuję, abyś spytała o nie Magdę, która od samego początku uczestniczyła we wszystkich rozmowach z Przewodniczącym GKSP i jako jedna z nielicznych osób w Polsce wiedziała o wszystkim. Jak Ci tego nie przekazała, to proszę nie miej o to pretensji do mnie.[/quote] Jak więc widzisz nie chodziło w tej konkretnej dyskusji o to w jaki sposób dokonano samego wyboru reprezentacji. Davie stwierdziła, że w ogóle nigdy nie było eliminacji. Ja to zrozumiałem tak, że tym samym czyni zarzut (nie po raz pierwszy), że nie było lub nie znane były jej zasady kwalifikacji zawodków do tegorocznej kadry, na co zareagowałem. Nie stwierdziłem, że do samej zasady i całej formy powołania kadry nie można mieć zastrzeżeń i w przyszłości ma n ie być zmian w tym zakresie, co również mi zarzucono. Ale tu też ciągle słyszy się, że można to było zrobić lepiej, la enie słyszy się jak? Nie było też więcej chętnych do tego, tylko Leszek, za co ja mu osobiście podziękowałem. Flaire, czy każda dyskusja już po poru postach musi sprowadzać się do łapania za słówka i rozmywania tematu, zamiast koncentrować się na szczegółach istotnych dla prawy? [/I]
  22. [quote name='Flaire']Robull, ja nie widzę, żeby ktoś o to miał do Ciebie pretensje, chociaż wyraźnie, i z niezrozumiałych dla mnie powodów, wszelkie narzekanie na temat tego, jak odbył się wybór zawodników na MŚ bierzesz bardzo osobiście.[/quote]Nie biorę ich do siebie, ale przepraszam, boli mnie, że nikt nic nie robił, żeby wyjechała reprezentacja na MŚA 2006. Jak już Leszek się za to wziął i tylko dzięki jego wielkiemu zaangażowaniu oraz wsparciu kilku osób udało się, że nasza reprezentacja wyjechała na MŚ (mimo zaangazówania przeciwników wyjazdu reprezentacji), to zamiast podziękowania, tylko wieczne narzekania i o wszytsko pretensje. [quote name='Flaire']Czy nie możemy się po prostu zgodzić, że ten wybór nie nastąpił tak, jak byśmy chcieli, żeby nastąpił w kolejnych latach i na tym oprzeć rozważania, co zrobić, żeby było inaczej?[/quote]A co było złego w tym wyborze?Flaire, jeśli masz konkretne zarzuty, to wydaje mi się, że najlepiej będzie przedstawić je w sposób merytoryczny i spokojnie przedyskutować.
  23. [quote name='Magda i Saga']Ja mam nadzieję, ze całe środowisko (wszystkie kluby i oddziały) zostaną bardziej oficjalnie poinformowane o treści tego projektu, ze będzie się mogło do niego ustosunkować, ze odbędzie sie coś w rodzaju konsultacji środowiskowej, następnie spotkanie z podkomisja i dopiero wtedy zatwierdzenie zasad.[/quote]MAgda, może i tak będzie (będzie to chyba zależeć od samej podkomisji i jej szefa), ale ja się trochę obawiam, że jak będzie tak, że zanim podkomisja coś zrobi, to będzie musiał wcześniej zwoływać ogólnopolskie zebrania i prowadziła konsultacje, które nigdy do niczego nie doprowadzą (tak już u nas bywa, że każdy ma inne zdanie, nie tylko w agility), to nigdy nie uda się nic zrobić. Przepraszam za mój pesyminzm w tej kwestji:roll:
  24. [quote name='Davie']Przyznaję, że zaszokowałeś mnie tym, że nie widzisz problemu i uważasz że wszystko było i jest ok (czy aby coś to tak trochę nagle Cię nie dopadło? :crazyeye: :cool3: ).[/quote]Juz drugi raz to słyszę od Ciebie. Pierwszy raz przemilczałem, ale... Iwona, możesz mi powiedzieć, gdzie i kiedy stwierdziłem, że w przeszłości i obecnie WSZYSTKO było i jest ok?
  25. [quote name='saJo']Bardzo zaluje, ze nie moglam byc na tym zebraniu. Niestety nie da sie byc jednoczesnie w dwoch miejscach, a seminarium z Machartem bylo ogloszone jeszcze w wakacje....[/quote]saJo, nie musisz się tłumaczyć... Wiemy o seminarium, a poza tym każdemu może coś wypaść... Ale fakt, że z niektórych klubów (czasem całkiem licznych) regularnie nikogo nie ma, to jest przykre :( A gdy jeszcze później osoby te mają najwięcej do powiedzenia... [B]w sieci [/B](zwykle pretensje o wszystko do wszystkich, a największe do tych, co chcą i coś robią), to jest już...:angryy: No dobra, to teraz czekamy z niecierpliwością na 16 grudnia... A może, skoro mamy już taki temat, to zaproponuję wypunktowanie najważnieszych tematów (bez nadmiernego rozwodzenia się - hasłowo), którymi naszym zdaniem podkomisja powinna się zająć w pierwszej kolejności?
×
×
  • Create New...