Jump to content
Dogomania

staff-ka

Members
  • Posts

    832
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by staff-ka

  1. Uffffffffff - łzy rozpaczy (wcześniej) łzy radosci - teraz - och ten swiat - jakby wszystko poprzewracane 0X GRATULACJE dla [b]BAMBEROWYCH DZIECI[/b] - zawsze powtarzam ,ze klase reproduktora w pełni mozemy oszacowć - [b]PATRZAC NA JEGO DZIECI[/b] :D Gratulacje dla wszystkich wystawców !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :drinking: Tak moja "cholera" w szczeniaczkach była I - sie jej udało :wink: UMPUMAKI VALI HUARES Staff-Ka - został do ścisłej "CZWÓRKI" na BEST PUPPY - gratulacje dla włascicielki :D :drinking: TORPEDUS no cóż - doprowadził nas do ŁEZ RADOSCI :D - Gratuluje [b]Justuss [/b]- profesjonalnego handlingu :D :D Az miło sie patrzy jak "płyniecie obydwoje w ringu" ,a najlepiej to widac na głównym :wink: [b]Alojzyna[/b] - nawet nie wiesz jak sie cieszę - przepraszam ,że Cie tak mocno nie wysciskałam (ale w tym czasie mniej /wiecej dostałam tel.ze schroniska o podobnej AST do mojej - niestety NIE ONA :( ) Ps.TORRIDA KASKARINDA Staff-Ka - nie była prezentowana w ogóle 8) Podsumowujac DZIECIAKI - [b]Rapid Shota - Bambera [/b]- wylansowaly sie : PSY : Szczenie - wo - best puppy do finału - sedzia: Ewa Bukład Pośrednia - doskonałe - lokata III i IV Otwarta - CWC ,Res.CACIB , III , IV Championy - CWC,CACIB,BOB,BOG,BIS III SUKI : Szczenie - wo - I , III Mlodzież - Zw.ML. Posrednia - CWC,CACIB , III Championy - CWC Gratulacje raz jeszcze !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Brawo dla bullików - brawo [b]Złośniczka[/b] i [b]Sajko[/b] :D :D !!!!!!!!!!!!!!!!! Pozdrawiam wszystkich bez wyjatku :drinking: :drinking: I pozostaje z nadzieja,ze odzyskam swojego jeszcze jednego psa,ktorego nie bylo mi dane zaprezentowac na tejze wystawie z wiadomych powodów :-? Ps.A jej córeczka wylansowała sie na IV lokacie w klasie młodzieży na 13 w stawce :D
  2. Sluchajcie ,bo sie pogubiłam byliście czy nie :roll: - z postów wnioskuje,ze nie,ale....... :wink: Zdecydowanie było zamokro dla moich ciepłolubnych - także zrezygnowałam z wyprawy, a jeszcze wczoraj wybrałam te ,które miały jechac ze mną - CZTERY - bo ze wszystkimi to nie ma szans :lol: :lol: Mysle,ze jak sie ociepli(w końcu :evil: i wysuszy to Z NIEZMIERNA PRZYJEMNOSCIA spotkam sie z WAmi - na łączkach - NA PEWNO !!!!!! Pozdrawiam :D
  3. Madzia czy w tym samym miejscu ???????? I bez względu na pogodę :-?????
  4. Staffiki szczenię i mlodzież PSY : [img]http://img251.echo.cx/img251/6513/staffikszczenie8oo.jpg[/img] Daffodil Yellow [img]http://img30.echo.cx/img30/9164/sbtmli8vq.jpg[/img] [img]http://img30.echo.cx/img30/4131/sbtmli27ed.jpg[/img] [b]lokata I[/b] - Holstaff's [img]http://img30.echo.cx/img30/6377/sbtmlli1uo.jpg[/img] [img]http://img30.echo.cx/img30/7131/sbtmlii22hk.jpg[/img] [b]lokata II [/b] - Black Sabbat of Uplander [img]http://img30.echo.cx/img30/7233/sbtmliii24do.jpg[/img] [img]http://img30.echo.cx/img30/2024/sbtmliii30da.jpg[/img] [b]lokata III[/b] - Heiter Krieger Boy Scout [img]http://img30.echo.cx/img30/1010/sbtmliv2xi.jpg[/img] [b]lokata IV [/b]- Branstock Blade Runner i takie luzniejsze :wink: [img]http://img251.echo.cx/img251/8589/mlodziezsbt13rt.jpg[/img] [img]http://img251.echo.cx/img251/3315/mlodziezsbt21mh.jpg[/img] [img]http://img251.echo.cx/img251/2460/sbtm32gh.jpg[/img] [img]http://img251.echo.cx/img251/1439/sbtml47zu.jpg[/img] [img]http://img251.echo.cx/img251/4926/sbtml54np.jpg[/img] [img]http://img251.echo.cx/img251/158/sbtml64ri.jpg[/img] [img]http://img251.echo.cx/img251/4126/sbtml72sl.jpg[/img] Ps.Oświetlenie jednak dawało sie we znaki :-? - jak na Bundessieger - niestety to te same hale :P Cdn. :wink:
  5. Gratuluje POLSKIM BULLISKOM i bulliskom w polskich rękach :D - niestety nie było mi ich dane w ogóle zobaczyc - nawet nie wiem w jakiej hali były :( :-? - za mało czasu na to wszystko ,człowiek skakał od ringu do ringu i w sumie nic nie zobaczył tak dokładnie :-? [b]A tak oto prezentował się STAFFKAR z sędzią Jimem[/b] :wink: [img]http://img196.echo.cx/img196/9509/staffkaroko2lx.jpg[/img] [img]http://img196.echo.cx/img196/1283/staffkar34rw.jpg[/img] [img]http://img196.echo.cx/img196/297/staffkarbez5oa.jpg[/img] - przepraszam za nieciekawa jakośc ,ale mąż mi oświadczył,że ze wzruszenia starsznie rece mu drżały :oops: :-? :wink: Aha i jeszcze taki dośc ciekawy i miły akcent :D :D - mianowicie ,[b] OKAZAŁO SIE,ŻE AKURAT [color=red]POLSKA[/color] FLAGA WISIAŁA NAD RINGIEM STAFFIKÓW !!!!!!! [/b] :D :D [img]http://img196.echo.cx/img196/8907/flaga1pf.jpg[/img][img]http://img196.echo.cx/img196/5075/flaga26kr.jpg[/img] C.d.n ,ale musze obrobić dalsza ture fotek i s-hostowac - a jest ich troszkę :-?
  6. Witajcie :D Jesteśmy jeszcze zmęczeni ,ale niesamowicie szczęśliwi - mianowicie Młody STAFFKAR - zadebiutował w klasie pośredniej na europejskiej wystawie i mając 5 konkurentów pokonał ich ,uzyskując tym camym CACA i zaczynając championat Austrii :D - tym bardziej mnie to cieszy i jest to jakby ukonorowaniem mego wyboru (za krycie- gdyz wybierałam sobie z 7 szczeniat),ze sędziował nas wybitny znawca rasy i hodowca: [b]Jim F.Beaufoy - h: WYREFARE :wink:[/b] Wybaczcie,ze nie bedzie w tej chwili pełnych wyników,ale "musze sobie uporzadkowac wszystko" - przedstawicieli z Polski było trzech : STAFFKAR,TORPEDUS SANDARRI Staff-Ka i LAOLA Daffodill Yellow - nie dojechała suczka z Port Erinu. Nie wiem jaka ocenę otrzymala LaOLka , TORPEDUS ma świetny opis :D ,ale jednak był troszke "mocniejszy" od psiaków na lokacie w Championach - praca sędziego podobała mi sie niezmiernie (pełny profesjonalizm i wprawne oko - wypatrzył wszystko :wink: ) - na loklatach stały psy jakby od linijki (no chyba,ze nie mial takiej stawki )- suczki podobały mu sie naprawde takie sucze ,duze samcze suczki schodziły od razu ,a i "mocne" samce tez nie brały go całkiem za serce :wink: Jednym słowem jestem szczęśliwa ,a okrzyk mej radości było słychać na końcu hali - łzy same cisneły sie do oczu i MOC OKLASKÓW - cos wspaniałego - włosi,austryjacy,rosjanie,czesi wszyscy zgodnie - wzruszenie niesamowite ,nie do opisania - az z tych moich emocji Mlody osiadł na laurach i w ogóle przestał pracowac podczas porównania :wink: ,albo stwierdził ,no dobra głupia babo ciesz sie ,ale ja i tak robie sobie swoje - mnie to na nic :lol: :lol: :lol: Pozdrawiam i c.d.n
  7. [b]AMFI[/b] -a wiesz,ze możesz mieć RACJĘ :-? , wiem ,ze na pewno mam nerwicę żołądka i w ogóle nerwicę (ale objawy żołądkowe) - hehe BEZ KIJA DO MNIE NIE PODCHODZ :wink: Koniecznie musimy to "zalać" na warszawskiej :drinking: Musze w koncu zatopić tę cholerna passę - mówiłam Ci odkąd sie ciągnie :( ,a z nia moje zmienne nastroje :oops: :fadein: Lączmy sie Łączmy przynajmniej będę wiedziała,ze nie jestem SAMA :) [b]PROZAK [/b]- dziękuje Ci bardzo i do zobaczyska jutro w Tulln..??? Cieplutko pozdrawiam :D
  8. :( :( :( :oops: [b]sortis[/b] - w takim [color=red]UKŁADZIE BARDZO CIE PRZEPRASZAM,ze NASKOCZYŁAM NA CIEBIE[/color] -ale tak strasznie sie zdenerwowałam,ze AZ mi sie ryczeć zachciało (żeby chociaż taka :wink: minka była) na pewno odebrałabym to inaczej ,a tak te wykrzykniki przmówiły dosadnie :-? Wiesz człowiek juz TYLU PRZYKROSCI doznał od ludzi (kynologów :( ),ze WSZYSTKO ODBIERA jako WROGOŚĆ - jestem przewrażliwiona naprawdę :oops: :-? - oj i juz nie pierwszy raz tak nieadekwatnie cos odebrałam :oops: :-? Jeszcze raz [color=red]BARDZO PRZEPRASZAM[/color] i proszę CIę nie miej mi to za złe.... :( - jest mi wstyd teraz :oops: - wiesz juz przed snem ,tak wróciłam do tego i sobie myślałam.....- a może Ela nie powiedziała tego złośliwie :roll: ......,a ja jak zwykle za szybko zareagowałam :oops: :evil: - własnie miałam pytać ,ale mnie uprzedziłaś wyjaśniając - dziękuję :) Ale sama widzisz juz musiał ktos swoje "trzy grosze" wsadzić - tak tez właśnie działa na ludzi - nie wiem co.... ,najlepiej być maluczkim ,siedzieć cicho i na kupcie mówić "PAPA" wtedy nie bedziesz miec wrogów ,którzy sie biorą niewiadomo skąd :o i nie będziesz odczuwać nienawiści na kazdym kroku - dziękuje WSZYSTKIM KTÓRZY sa fer w stosunku do innych i samych siebie :D [b]Pozdrawiam wszystkich wartościowych ludzi i wszystkich tez PRZEPRASZAM ,ze jesteście świadkami - moich słabości :oops: - gdzie własnie jedna z nich jest ma wybuchowość i nadwazliwość :-? - jak to dobrze ,ze BULLOWATE maja taka MOCNA PSYCHIKĘ - przez co sie sie świetnie dogadujemy :) [/b] [b]AMFI[/b] - chyba ten Dziń DZiecka i te pierońskie urodziny tak destrukcyjnie na mnie podziałały :evil: - masz rację :wink: Poza tym z roku na rok ta liczba cyferek urodzinowych jest większa ,a to też trochę dołuje... :-? [b]Alicjo[/b] również Tobie dziękuje ślicznie za życzenia - mocno całuję :D i do :drinking: :drinking: miłego (mam nadzieję) spotkania :wink: [color=darkred]A teraz może wróćmy do INOCHODU ...... :wink: [/color]
  9. [quote name='Anna33'][b]Staff-ka:[/b] mój post był akurat uwagą na temat moich spostrzezeń do oszustw wystawców (co w porownaniu do innochodu jest sporym problemem ), i nie miałam na mysli Twojej osoby... ale skoro uderzyłam w stół, a nozyce sie odezwały... sama sie do tego przyznałaś - więc nie wiem o co ci chodzi :o ; czy gdziekolwiek w mojej wypowiedzi wczesniejszej zauwazyłaś Staff-ka? a tak a propo - zachowaj troche jadu dla siebie - bo na forum jest go dostatek...[/quote] Szanowna [b]Anno33[/b] jakos nie przekonuje mnie Twój post,ale niech będzie MOZE ZBIEG OKOLICZNOSCI,ze akurat zaraz po moim wzburzeniu powstałym po poscie sortis - (konkretnie o to zboczenie mi sie rozeszło :-? ) - akurat Ty nagle wyskoczyłas z oszustwami z Nowego Sącza - ok. niech i tak będzie,ze to o wystawców wszystkich chodziło KONKRETNIE :roll: :wink: A tak gwoli ścisłości czy psiak np.o super anatomii zakupiony konkretnie pod wystawy - a przebył jakąs operacje - gdzie została blizna i jest ona widoczna na ciele - to juz musi zostać zdegradowany i wykluczony wystawowo :-? ,nie moze byc wystawiany - gdyz własciciel chcac blizne troche zatuszowac ,aby nie była az nad to widoczna - zasmarowywuje ja - czyli dopuszcza sie oszustwa :o - przeciez nie zmienia przez to ANATOMI zwierzęcia i dzieci po takim psiaku ,przeciez nie beda miały genetycznie blizn - a taki świetny pies ma byc zmarnowany np. :fadein: - troszke tego nie pojmuję :roll: A NOŻYCE wolały sie odezwać - bo nic nie maja do ukrycia ,a po Twoim poscie mogłyby sie pojawić następne - bo ktos mógł tam mnie jeszcze gdzieś np. w Zakopenem czy Nowym Targu zobaczyć :) Wiesz szramki nie zdarzaja sie nagminnie ,wiec nie nie mam sie co wstydzic,ze mam poszarpane czy poszramione psy - to tak jak siniaki moich dzieci (jak sie poszturchaja za mocno) sa przez dwa tygodnie ,a potem przez miesiac nie ma nic :wink: Anno33 - wiesz jadem to kąsa żmija ,a ja raczej gadem nie jestem i ci co mnie znają to wiedzą najlepiej czy akurat JA jestem ZJADLIWA - no ale skoro tak to odbierasz to oczywiscie Twoje prawo :) Nie należe do osób kłótliwych ,a tylko wyrazam swoje zdanie ,no ale jak zostanie przegiety parol - przepraszam,ale ja tez mam nerwy ,a do tego jestem pobudliwa,wiec mi dużo nie potrzeba :oops: . Nie wiem zupełnie dlaczego sortis odebrała moja wypowiedz - jakby do siebie stricte skierowaną :o i w sumie rozbuchała ta cała moim zdaniem w obecnej chwili ZBĘDNĄ polemikę - zaatakowany wąż kąsa :roll: - takie prawo natury - nie spodobało mi sie stwierdzenie sortis ,wiec powiedziałam co o tym myślę - przykro mi bardzo,ze oceniacie ludzi po samych wypowiedziach na FORACH = Dogomania :( Pozdrawiam Katarzyna !!!!
  10. [b]AMFI[/b] - :D :D :buzi: i w koncu musimy ,ale tak na powaznie :popcorn: Serdecznie pozdrawiam :drinking:
  11. No i taki DOSC ISTOTNY aspekt skoro z innochodu weszłyśmy na SZRAMY :wink: - że TYCHZE SZRAM nie maja zwierzeta tylko te ,które mieszkaja same,bądz w KOJCACH odizolowane od siebie ,nie majace ze soba kontaktu i nie mające możliwosci WSPÓLNEJ ZABAWY (mimo,ze stanowia jakąś tam sforę) - a widzace sie tylko przez kratki :-? No ale co tam to NIEISTOTNE ,a tylko to,ze szramka była zasmarowywana :wink: Gratuluję Anno33 spostrzegawczości czy moze "sokolego oka :wink: "a moze jednak WŚCIBSKOŚCI :roll: ,bo taka jest prawda,ze jakoś bardzo sie z tym nie kryje i ogrom ludzi widzi zabiegi pielegnacyjne ,przy moich psach - robie to stricte przy ringu - bo przycinanie wąsów i zbędnych włosków na ogonie to tez oszustwo - przeciez :wink: Kredke do oczu czarna mam zawsze przy sobie na wystawie(tak jak bullikowcy PUDER :D (sama nie uzywam) - takze służę pomocą jakby ktos był w potrzebie :wink: - aha od Yorków mozna pozyczyć LAKIERU DO WŁOSÓW :angel:
  12. [color=darkred]Oczywiście [b]Anno33[/b] - tak jak nie powinno się trymowac ,podcinac,wiazać i układac fryzur(tak aby COS zatuszowac badz WYRZEZBIĆ troszke lepszy wyraz psa - nie kazdy sedzia ocenia namacalnie 8) ) i pudrowac wiecznie zadrapanych nochali bullkom - farbowac czarnych podpalanych staffików np. podcinac scięgien przy ogonach owczarkom niemieckim ,aby nie nosiły za wysoko - BO TO TEZ OSZUSTWO - ba TO DOPIERO OSZUSTWO !!!!!!!!!!!!!!!!!!![/color] A "zasmarkać" szramke szerokosci 2 mnimetrów ,długosci niespałna centymetra - po zdartym naskórku podczas zabawy dwóch czy 6 - ciu bullowatych naraz - tak aby sie sędziemu nie tłumaczyc - oj to OKROPNE OSZUSTWO - masakra :evilbat: Nie raz nie dwa nawet nie zwracałam uwagi na szramki i jeszcze zaden sedzia mnie nie wyrzucił z ringu - tylko pytał z usmiechem na ustach - no pewnie sie pobawiły za ostro :wink: - to normalne - rzekł :) . [u]Po czym ze szramka na kufie moja ASTka ukończyła Championat POlski !!!![/u] - od tego czasu dopuszczam sie oszustwa :lol: :lol: [b]Ojj ludzie ,ludzie[/b] :roll: :( Oj [b]Anno33[/b] czy zalogowałas sie TYLKO PO TO ??????(jak pewien pan ) - no tak,ale skoro nie MACIE SIE DO CZEGO DOCZEPIC czepiacie sie CZEGOKOLWIEK ,aby tylko COŚ napisac ,aby tylko COŚ - żeby jenak człowieka pokazac w jak najgorszym świetle - Brawo !!!! Wiesz juz to nieraz PRZERABIAŁAM,wiec zostawiam to BEZ KOMENTARZA !!!!! :wink: [b]MSMIMI [/b] - dziękuję Ci bardzo - tak bede sie musiała do męża uśmiechnac :D
  13. [b]sortis napisał:[/b][quote]Dla mnie krótki staffik, taki z mało wydajnymi chodami tylnych konczyn też, to piękny staffik. A Ty to już całkiem zboczona jesteś!!![/quote] - wiesz co [color=red]SORTIS[/color] WYPRASZAM SOBIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :evilbat: Wiesz jak juz poruszasz jakichs wątek to miej o nim pojecie OK - i [b]NIGDZIE NIE NAPISAŁAM o STAFFIKU [/b] :o :o - a ogólnie o [b]psieee [/b]!!!!!!!!!!!!! Akurat miałam mojego niezyjacego ASTa na uwadze (on często wpadał mi w inochód , jak i owczarek niemiecki - obydwa te psy były bardzo krótkie ,a i teraz mam suczke Staffinke - ma ona słaby wykrok - taka "korciodupka" jest króciutka i lubi sobie wpaśc w inochód - jak jej nie poprowadze odpowiednim tempem do jej wykroku kończyn !!!!! ) A zboczona jestem - owszem na punkcie męża swego - mam takie ZBOCZENIE :wink: :wink: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I przestań sie mnie CZEPIAĆ w końcu - bo robisz to od pewnego momentu i nawet wiem od KTÓREGO :evil: !!!!!! Przybierzesz sobie cos do serca i nie wiadomo skad i po co i tak - "jedziesz na tym wózku" - wrzuć na luz Sortis .. [b]Tak W RINGU - bo az sie nie chec patrzec - jak niektórzy wystawcy nie potrafia psa poprowadzic i narzucic mu takie tempo w którym NAJLEPIEJ CHODZI i WYGLĄDA !!!!! I to miałam na MYŚLI !!!!!!!![/b] Mam dzisiaj urodziny i nie mam ochoty sobie dnia psuć - takze POZDRAWIAM CIĘ CIEPŁO !!!!!!! Katarzyna :D
  14. [quote name='Nati5']:o :o :o A CO TO JEST inochod? :oops:[/quote] - pies chodzi jak WIELBŁĄD - stawia kończyny jedna za drugą raz na raz , nie na przemian : Tendencje do INOCHODU maja psy o mało wydajnym ruchu i krótkim wykroku kończyn tylnich ,krótkie w partii grzbietowej ,a nawet te o zbyt wysklepionych lędzwiach . Jeżeli taki pies biega swobodnie - nie ma problemu,ale jak sie go ograniczy ruchowo (smycz,powolny krok) zaczyna sie "bujać" . Nie jest to jakaś dołująca wada,ale niewskazane ,a na pewno nie w ringu podczas oceny :wink: Pozdrawiam :D
  15. [quote]Staff-ka ja wiem że to nie typowy "stop".. ale chodziło mi o to że nie jest gładka kufa - jak to u bulli widywałam[/quote] - ja rozumiem :wink: ,ale musiałam wyjasnic i zobrazowac stop - dla innych ,którzy moga nie znac znaczenia STOP w anatomii psiaka :) Gosiek - niech ten maluch ZDROWO rosnie - a "darowanemu koniowi w zęby sie nie patrzy" :wink: - z kolei z drugiej strony ja osobiscie NIENAWIDZE jak sie robi prezenty ze zwierzat :( ,a tym bardziej małych psiaków :-? Pozdrawiam :D
  16. [img]http://img68.echo.cx/img68/9257/rasco24rh.jpg[/img] -tak tylko,ze ten zarys ciązko nazwać STOPEM :-? - ten psiaczek ani nie ma głowy BULLKA ani tez ASTa - mnie wygląda na zwykłego kundelka -ewentualnie krzyżówke bull+ast - ale takie noo :roll: na pewno nie typowo rasowe :-? [img]http://www.ariasz.maxnet.org.pl/ast/photo/d12b7a7cf823a6b5999fc1ba107fe347.jpg[/img] [img]http://www.ariasz.maxnet.org.pl/ast/photo/07990bce90b58f367d5900ab45735f8f.jpg[/img] - to jest głowa z wyraznym STOPEM :wink: [img]http://www.staff-ka.com/Bulterier/Jamais%20ne%20dit%20Jamais....JPG[/img] - a to jest głowa małego bulla :wink: Oby [b]charakter[/b] nie był tak POMIESZANY :roll: jak anatomia tego szczeniaczka :) Niech zdrowo rośnie :angel:
  17. - eeee nie narzekaj ,nie raz na PIĘKNE OCZY mozna niezły "kasek" złowić - takze jak nie do widzenia :wink: to na pewno do czegos sie przydadzą :D :drinking: Spoko :wink:
  18. - jest napisane wyraznie :wink:
  19. Masakra tyle imprez w jednym czasie :evil: Bulliada ,która w koncu odwołali :roll: - zawody dla strong dog's ów - w jednym czasie w dwóch róznych miejscach :lol: :lol: Jakas tam wystawa krajowa - którys oddział organizuje 8) No i Europejska w Tulln :lol: :lol: Chętnie,bym pokazała jak Staffik potrafi wisieć w powietrzu i nie tylko - chyba w Bedzinie - tak?? - bo w Niepołomicach (chociaz blizej ) nie przyjmuja SBT :-? - no ,ale nie rozdwoimy sie - niestety :( Szkoda,ze POLSKA nie potrafi sie tak DOGADAĆ jeśli chodzi o takie IMPREZY :x W Austrii byłoby to nie do pomyslenia -aby tyle imprez Kynologicznych (mam na mysli organizowane przez ZK było NA RAZ :roll: ) - tam nawet krajowe wystawy (jak i we Włoszech sa zgodnie dogadywane) - no ,ale cóż - starciła na tym już Bulliada i straca troszke inni też 8) A ja jedynie moge żałowac,ze nie bedzie mnie tu czy tu :( Pozdrawiam i życze sukcesów gdziekolwiek będziecie :D :drinking:
  20. [img]http://www.ariasz.maxnet.org.pl/ast/photo/e3f63fd73f891a8fe6763916f49f9827.jpg[/img] [img]http://www.ariasz.maxnet.org.pl/ast/photo/987db3179904f2b623b2354277472692.jpg[/img] [img]http://www.ariasz.maxnet.org.pl/ast/photo/3aec53509a4dfc6adfc59294f44d8e98.jpg[/img] [img]http://www.ariasz.maxnet.org.pl/ast/photo/b22adf92bd6729878d300cb77f4542fd.jpg[/img] [img]http://www.ariasz.maxnet.org.pl/ast/photo/f030e3a251013a2b23848030f7ef3390.jpg[/img] [img]http://www.ariasz.maxnet.org.pl/ast/photo/c2299193c42c98b8474bbdea6855304b.jpg[/img] [img]http://www.ariasz.maxnet.org.pl/ast/photo/88c53272d42e730c1eeb4b018a2564f6.jpg[/img] [img]http://www.ariasz.maxnet.org.pl/ast/photo/d4a601799f70b439653f99d86573c056.jpg[/img] - tak sie wystawia AST :wink: I jeszcze pozwole sobie dodac słowa uzytkowniczki forum FERVIDUS : [quote]Nowy sezon wystawowy za pasem,więc postanowiłam napisać kilka słów o pewnych bardzo popularnych błędach, jakie popełniają /często nieświadomie/ wystawcy na ringu. Zacznę od prostego stwierdzenia : w chwili, kiedy wchodzisz na ring z psem, pamiętaj,że to pies ma być oceniany, nie ty. Dlatego nie rozglądaj się, szukając podziwu w oczach widzów, nie konwersuj z kolegami stojącymi za ringiem, całą uwagę skup na psie i tym, co dzieje się na ringu. Postaraj się dopasować strój do sytuacji. Kuse spódniczki, pantofelki na obcasie i torebki nie są zupełnie przydatne na ringu, więcej uwagi zajmuje ci wtedy okrywanie własnych wdzięków, niż wystawianie psa. Rozwleczone dresisko też nie bardzo pasuje. Słuchaj uważnie poleceń sędziego, swoim roztargnieniem wprowadzasz bałagan i niepotrzebnie stresujesz psa. Nie szarp, nie ciągnij psa, prowadż go pewnie i spokojnie. Nie wieszaj psa na ringówce, wygląda wtedy bardzo nienaturalnie! Naucz psa, aby można mu było obejrzeć zgryz. Rodeo "na amstafie" w wykonaniu roztrzęsionego właściciela, zupełnie nie panującego nad swoim psem nie jest wcale rzadkością. Tłumaczenie,że "to pierwszy raz" jest conajmniej śmieszne. Przecież na wystawę zgłosiłeś psa przynajmniej dwa miesiące wcześniej. Był czas na trening. Postaraj się wcześniej ustalić i wypróbować,jakie tempo biegu jest najlepsze do prezentacji twojego psa. Poproś o pomoc znajomych wystawców i hodowców. Naucz psa biegać kłusem przy lewej nodze. Obserwuj psa i wywnioskuj, czy lepiej ustawia się sam, czy "z ręki". Wybierz opcję, w której pies wygląda najkorzystniej. Unikaj ślepego naśladownictwa. To,że pies z fotografii wygląda świetnie z extremalnie odstawionymi tylnymi nogami, wcale nie znaczy, że twój też tak będzie wyglądał. Przy ustawianiu "do opisu" nie rozciągaj psa /nagminne/, nie podnoś pod brzuchem, nie wyciągaj tylnych nóg !! Tak powyginany pies wygląda jak ostatnia pokraka!! Potrenuj ustawianie przed dużym lustrem - ustawiaj psa bokiem do lustra, tak,abyś widział jego obraz i mógł go skorygować. To wielka sztuka . Wymaga wiele pracy i wprawnego oka. Postaraj się nauczyć psa swobodnej stójki /vis a vis/. To wtedy pies najlepiej wyeksponuje wszystkie swoje zalety i sam zniweluje niedostatki. Wystawiaj na "mało widocznym" sprzęcie. Ćwiekowe obroże,kolczatki,pejcze i kilometry smyczy to nie jest najlepszy pomysł. Jeśli sam nie czujesz "blusa" poproś kogoś o pomoc w przygotowaniu i wystawieniu psa. [/quote] A ja od siebie dodam :wink: ,aby od calkowietej koncentracji na wlasnym psie i tylko na wlasnym (tak powinno byc) aby"kuknac" na chwilke co sie dzieje w ringu ,w celu aby ZACHOWAC ODPOWIEDNI ODSTEP miedzy soba ,a innym wystawca,starac sie tak stanac aby nie zaslaniac soba czy swoim zwierzakiem konkurenta ( a juz nie daj Boze celowo ),W ruchu starac sie nie "skrobac marchewek" poprzednikowi,ale tez starac sie zachowac ODPOWIEDNIE TEMPO ,aby z kolei nie robic ZATORU - to bardzo ladnie obrazuja fotki wstawione przez fervidus Jezeli wiemy,ze nasz pies ma chody takie,ze musi isc mocnym klusem ,odczekac pare sekund i ruszyc za poprzednikiem ,wykonac to w ten sposób aby nie zakłocic "spokoju" .Jezeli widzimy ,ze zwierzat jest stanowczo za duzo a ring maly , podejsc do sedziego i grzecznie jemu/jej zaproponowac - aby zrócil/a na to uwage,ze nie ma szans sie poruszac w takim tłoku." Normalny "sedzia ,nie obruszy sie a wrecz przeciwnie ,nie zawsze juz zmeczony dlugim sedziowaniem czlowiek - moze miec "zeski umysł",raczej starac sie nie ingerowac w sedziowanie ,ale w takim przypadku ,moze sie taka grzeczna uwaga przydac .Nie wdawac sie w dysputy z sedziami chyba,ze sedzia sam zagadnie.I jakiekolwiek ODWOLANIA ,kierowac do sedziego PO OCENIE wszystkich psów DANEJ RASY w której bylismy,nie w trakcie oceny jeszcze innych osobników - sedzia ma sie skupic na psie ,którego w danej chwili ocenia ,a nie który byl juz oceniony i wlascicielowi cos nie pasuje .Inny wystawca tez oplacil wystawe i TEZ MA PRAWO byc zetelnie "przyjety" przez arbitra. Przygotowac psiaki tak aby jak najmniej zwracaly W RINGU na pobratymców uwage ,calkowita uwage pies ma skupiac na handlerze i vice versa :D [img]http://www.staff-ka.com/obrobka/bamber.jpg[/img] [img]http://www.ariasz.maxnet.org.pl/ast/photo/34629ce5ccae7375c5643f1caa0623e1.jpg[/img] A tak mozna wyeksponowac pomocnie sylwetke psa,który np. juz sie znużyl tym wszystkim - bo i tak bywa :wink: Pozdrawiam :)
  21. staff-ka

    KWPR w BYTOMIU

    A tak sie prezentował "Pudzian" Młody na wyborach BOG :) [img]http://www.ariasz.maxnet.org.pl/ast/photo/f984022781e2d70badc224318c0be175.jpg[/img] [img]http://www.ariasz.maxnet.org.pl/ast/photo/92c68b49ac5b1acc33980743ef4c8138.jpg[/img] [img]http://www.ariasz.maxnet.org.pl/ast/photo/89e9db5f57b306db0365513e1564bcd6.jpg[/img] [img]http://www.ariasz.maxnet.org.pl/ast/photo/a95176ce8de683439300977b04c35237.jpg[/img] [img]http://www.ariasz.maxnet.org.pl/ast/photo/224147f0c42ba9e550ec089370539798.jpg[/img] "Pudzian" sędzinie p.Chwalibóg podobał sie niezmiernie - cały czas powtarzała do niego - ...JAKIS TY FAJNY no,no..... :wink: :lol: Pogoda była aż nader PLAZOWA - ufffff 8) [b]Alojzyna[/b] - GRATULACJE dla Agenta :D :D :drinking: - dopiero dzis doczytałam sie :oops: - BRAWO !!!!!
  22. staff-ka

    KWPR w BYTOMIU

    :D :D witajcie - dawno tu nie byłam u Was :wink: :oops: A to sa szczególowe wyniki Staszków - dzieki uprzejmosci [b]bpolgi[/b] - gdyz to ona bedac najblizej sedziowskiego stoliczka - słyszała wszystkie opisy i oceny psiaków :) 1. DOSK. [b]ZW.MŁ.BOB. STAFFKAR (PUDZIANOWSKI) BOG III lokata -3 [/b] 2. DOSK. Castor Troy Redbull KLASA POŚREDNIA : 1. BDB. Roki Mendog THUNDERBOLD Bulik - nieobecny KLASA OTWARTA: 1. DOSK. NPWR Taromirez Hikaro Staff-Ka bez CWC 2. DOSK. Ypsylon Marindo Staff-Ka 3. BDB. Intelligent Gentleman Pullera INTRO INCOGNITO Pullera - nieobecny oraz suki KLASA MŁODZIEŻY : 1. DOSK.NSWR Crazy Gril Redbull bez. Zw.MŁ.. 2. BDB. Caira Centuria Redbul ps.YPSYLON na pewno był na II lokacie - widziałam karte oceny :wink: Pani Chwalibóg - jak zawsze bardzo wymagajaca i szczegółowa (az do bólu :lol: ),ale miała świetny humor :wink: DZiekuje Alu za MIŁY SPACEREK :D i za gratki :) ,wszystkich spotkanych ciepło pozdrawiam - wystawcom gratuluję a w szczególnosci ZWYCIĘZCOM !!!!! :D :D :drinking: Do następnego :P
  23. staff-ka

    Kielce 2005

    [quote]Gratulacje Kaska! Jak to jest, jak jeden Twoj pies przegrywa z Twoim drugim psem? 8) :lol:[/quote] - Dziekuje [b]Tufusiu[/b] :wink: - jak i WSZYSTKIM serdecznie :D Jakie uczucie - hmmm jest to szalenie miłe jak rywalizuja ze soba Twoje "dzieci" badz dzieci Twojego psiaka - WSZYSTKO ZOSTAJE W RODZINIE - ja sie ciesze z kazdej wygranej ,kazdego psiaka który ma cos wspólnego z moimi - nawet jako tesiowa :wink: (mówiac o suczkach) :drinking: Rasę w bullach - CH.MOUNTAIN MIGHT Bullkings (chyba nie pokreciłam coś :oops: :roll: ) - [b]on wygrał równiez GRUPĘ [/b] :D Wyniki American Staffordshire Terrier: [b] PSY [/b] [img]http://www.ariasz.maxnet.org.pl/ast/photo/53ef5b07698adac14e43b12e32b6f1b6.jpg[/img] 1.[b]Zw.MŁ[/b].FROZEN BOY z Grabskiego [img]http://www.ariasz.maxnet.org.pl/ast/photo/8994059f2cf6b69bf34e73c649c40487.jpg[/img] 2.dsk.RATAKZAS ROZBÓJNIK RUMCAJS Staff-Ka(FCI 3.dsk.JACK MILLES Herida 4.dsk.VIVAT Sentinel dsk.REGINALD RAPTOR Staff-Ka(FCI) Posrednia: [img]http://www.ariasz.maxnet.org.pl/ast/photo/4523c6092e87d8419e0bab8e88937433.jpg[/img] 1. [b]NPwR,CWC[/b] CORTESS od Iwana [img]http://www.ariasz.maxnet.org.pl/ast/photo/bf479f30fdd6858405af10eb777d4c28.jpg[/img] 2.ROYAL BLUE z Tarnogrodu Otwarta: - FIGARO Mansza - nieobecny - MAGNIFICENT Sta-Nar - nieobecny [b]SUKI [/b] [img]http://www.ariasz.maxnet.org.pl/ast/photo/c2299193c42c98b8474bbdea6855304b.jpg[/img] [img]http://www.ariasz.maxnet.org.pl/ast/photo/f030e3a251013a2b23848030f7ef3390.jpg[/img] 1.[b]Zw.MŁ.Najlepszy Junior w Rasie[/b] RAKURRARA AFUNDAQBA Staff-Ka(FCI) - ukończyła Championat Młodzieży - ICD CYKLADA'S LAST GIRL Lesoto - spózniła sie z wejsciem do swojej klasy :-? - VIAGRA Inter Dog - nieobecna Pośrednia: [img]http://www.ariasz.maxnet.org.pl/ast/photo/cb8fd9dcbe7ee7a64cf4b2d1e06202de.jpg[/img] 1.CHUPA Terierkowo [img]http://www.ariasz.maxnet.org.pl/ast/photo/5b8c0ba939bd456d5ae2f39424c3a444.jpg[/img] 2.NIRWANA El- Halem otwarta: [img]http://www.ariasz.maxnet.org.pl/ast/photo/2da413d974567d9480bedb63af00188b.jpg[/img] 1.[b]CWC,NSwR,BOB,BOG - III[/b] MISSISSIPPI RED KIKI DEE 2.BENEVOLUS VIRESA Płowy Diabeł 3.IRA Atillo 4.ELIZABETH EX TIPIT od Roberta Championów: - CINDERELLA Gang-Staff(FCI) - nieobecna - MAROON Aptus - nieobecna Pozdrawiam wszystkich spotkanych i wszystkich wystawców :wink: :D :D c.d.n
  24. No wiesz - ja pomyslałam o tej wystawie - gdyz po pierwsze brakuje mi jednego CACIB - wybieram sie na Kaliningrad - ale jak w morde jest to ZARAZ po europejskiej 0X i stad nie wiem czy wyrobie finansowo :( A po drugie moznaby uzyskac tytuł Championa od razu - tego kraju !!!! - ale to sprawa do szerokiej dyskusji - KILOMETRY i samochód toz to ZABÓJSTWO nawet dla dwóch kierowców - gdyz na noclegi mnie niestety juz nie stac - takze przewaznie jedziemy docelowo i z powrotem - badz nocujemy i odpoczywamy w samochodzie 8) Najdalej bylismy jak narazie prawie 700 km.w jedna stronę :P Paszporty mamy ja jak i moje psy ,a takze sa zaczipowane - juz sie dowiadywałam co potrzeba na przekroczenie tej granicy - na pewno trzeba miec dodatkowe pieniadzory na tzw.ŁAPÓWKI !! Samochód mam na GAZ i na trasie pali mi do 7 litrów gazu - gorzej - bo nie wiadomo czy w kraju do którego sie nieraz wybieram - sa dystrybutory gazowe :roll: w Austrii cięzko - ba nawet w ogóle :( :evil: W Krakowie microczip wraz z paszportem kosztuje nie mniej ,nie wiecej jak 101 złotych - na Centralnej 43 !!
  25. [quote name='asiek'][b]staff-ka[/b] o której godzinie macie zamiar z Krakowa wyjechac? .... bo może by tak w dwa samochody.....?[/quote] - oooo nie byłby to głupi pomysł - tylko na dzień dzisiejszy - przepraszam Cie,ale nie wiem czy w ogóle wyjade z Krakowa :evilbat: - pewne problemy mi sie wdarły :evil: Ale jak wyjazd bedzie na TAK - to pewnie gdzies około 5.30 - do BAńskiej jest "ciezka" droga ,a zeszlego roku zajechałysmy na 9.30 ,a wyjechalysmy o chyba kolo 6.30 :roll: dobrze,ze nie wchodziłam jako pierwsza - bo byłoby po zawodach 8)
×
×
  • Create New...