Jump to content
Dogomania

SZAMAN

Members
  • Posts

    714
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by SZAMAN

  1. [quote name='zakla']Ja nie mam ale wiem, ze kilka uzytkowych czarnych se po Polsce biega... ISAURA-KIMBA Traho to sunia cala czarna, a jej brat prawie caly :wink: Bo u On-ów uzytkowych przewaza umaszczenie czarne, wilczaste i prawie cale czarne podpalane, a c zaprakowych raczej nie ma:)[/quote] Miałam duże szczęście, bo ostatnio jednego z tych biegajacych po Posce namierzyłam.Spotykam czarnego samca ONa w parku.Okazało się, że został przywieziony z Bratysławy od policji.Podobno treprezentuje typ NRD-owski. Czy w Polsce są hodowle linii typowo użytkowych? Z jakich hodowli czeskich i słowackich pochodzą te sprowadzone do Polski psy? Przegladał ostatnio katalogi wystawowe i wyniki zawodów IPO,ale pewnie macie jakieś rozeznanie co do tych psów-w czyich rękach są, skąd pochodzą itp.? :) Zbieram informacje. Nie trudno znaleźć namiary na hodowle ONów uzytkowych poza granicami,ale mnie interesują psy mieszkające w Polsce a pochodząc z linii użytkowych. Jakie hodowle są cenione, sprawdzone,z dobrym stażem hodowlanym?
  2. Nie wiem czy to może być ta sama znaleziona suczka: [url]http://www.psyzaprzegowe.pl/sprzedam.html[/url]: "Znaleziono psa: Suka husky biało-szara, tel.0-691-774-484"
  3. Z serwisu ogłoszeniowego: "ŻONA ODDAŁA MI 04.01.05r. PSA-SUCZKE KOMUŚ OBCEMU BEZ MOJEJ WIEDZY.PROSZE O KONTAKT WSZYSTKICH KTÓRZY WIEDZA GDZIE MOZE ZNAJDOWAC SIE PIES, PODOBNO JEST W OKOLICACH OLSZTYNA, OTO JEJ OPIS:WABI SIE-NERA, RASA-SIBERIAN HUSKY, MA BRĄZOWE OCZY, WIEK PONAD ROK, JESTEM Z BARTOSZYC. Kontakt 601-524-060 [email][email protected][/email]; osoba do kontaktu: KAMIL 07.01 Warmińsko-Mazurskie "
  4. Szamanko, nie zauważyłaś, ze ja postem o tym odświeżyłam topik ? 8) :wink: Niestety nie zauważyłam, :hmmmm: ale liczą się przecież dobre chęci :wink: :)
  5. To fajowo :P
  6. Łe... przegapiliśmy spotkanie :( Może na następne załapiemy się? Ajrisz, podobno do Spały miałaś się wybrać na trening?Może w nowym roku?
  7. Manu, widziałaś styczniowy numer Przyjaciela Psa? Są Grenlandy Wilczopolskiego! :) ... i historia wyprawy-TransAntarkt...
  8. Wystawa KLUBOWA jest zawsze raz do roku i Klubowa Szpiców będzie: 18 września w Łodzi wraz z klubówkami: pasterskich niepolskich, briardów i beauceronów, polskich owczarków nizinnych, dużych japońskich psów, dobermanów i pinczerów krótkowłosych, i dogów niemieckich. Natomiast krajowa zaprzęgowców może będzie i może ponownie w Świerklańcu, na pewno nie w Łodzi w tym roku.
  9. My się zastanawiamy-szkoda, że szpice znowu w piątek :(
  10. he, he...podaj imię nie-pierwszego to podziałamy... :evilbat: wiosna,ale skoro nie pierwszy, to pewnie i nie ostatni :wink:
  11. Naładuję akumulatory przez święta i od Nowego Roku biorę się ostro za tę płeć słabą. Ostatnio moje czarowanie nie dało efektu i zamiast pomęczyć Szamana na treningu w Spale, pomęczyliśmy go ale na zakupach-ciągnął nam zakupy na saneczkach ( w końcu sią na coś przydał ten darmozjad jeden :wink: ) a później był kulig- z psem w parku. Tu muszę pochwalić jednak "MOJEGO I", który dzielnie biegał koło psa, dopingując go :) Pozdrawiamy!!
  12. Na stronie Internetowej Giełdy Maszerów http://www.psyzaprzegowe.pl jest informacja o malamucie do oddania: "Alaskan Malamute - pies biegający w zaprzęgu, wiek 5 lat, spokojny, rodowód - PIES DO ODDANIA 601-204-178." Może zdublowałam to ogłoszenie, ale nie bywam ostatnio często na forum.
  13. O.K. dopisuję go do listy :)
  14. he,he...Z racji loginu czujemy się wywołani. :wink: Niestety nasza moc działa z wielkim trudem na otoczenia nam najbliższe. Chyba nie jesteśmy w stanie Ci pomóc, ale i tak o północu będziemy szeptać wszelkie znane nam zaklęcia, by sprowadzić na Twojego I dziwne sny...może się przestraszy a może w tych snach pokocha psie zaprzęgi. :) Na razie całą swą moc koncentrujemy na tym, by w nd. (tuż po gorącej, sobotniej,nocnej imprezie) zawlec naszego ukochanego na trening do Spały.
  15. Aaaa!! Chodziło o: " I (nie)oficjalne zawody Za Horyzontem - o tytuł WŁÓCZĘGI SPALSKICH LASÓW" :) Na szczęście już mam papiery i będę walczyć o I miejsce w swojej klasie, jeśli oczywiście zjawię się :wink:
  16. Wyjaśniło się. :) Szaman jest już oficjalnie Ajaksem Walecznym, a nie jakimś Akaksem :-? Nowe papiery przyszły właśnie w dniu, w którym miałam dzwonić i dopytywać się co jest grane, że tak dłuuuuuuuuugo! Wczoraj byłam ponownie w siedzibie związku wbić mu stempelek w nowy rodowód:REPRODUKTOR. Spotkałam przy okazji MAJĘ od Alexa. A dystrubutor karmy dał nam kilka smakowitych próbek. :wink: No, nie ma tego złego... :wink: A na zawody to ten papierek chyba mi się jednak nie przyda. Do velo niepotrzebny, a w zaprzęgu to przecież Szaman będzie prędzej czy później biegał w klasyfikacji "3". 8)
  17. Mam prośbę :) Jesli będziecie robić jakieś fotki podczas stratów lub na mecie, to zwróćcie uwagę na debiutującego zawodnika w Skandynawce Mężczyzn, będzie z czarno-białą sunią Husky. Wstępnie ma numer startowy:54 -Żyła Krzysztof . Właścicielką suni jest Ewa, która będzie dopingować duet, czasami zagląda na DoGomanię jako gość :)
  18. Ta sunia jak poinformował mnie DoGoManiak ma już nowy dom, nie wiem czy to za Twoją sprawą ewaka, ale to ogłoszenie już nieaktualne. Błąd wkradł się w numer telefonu właściciela II haszczaka do oddania.Prawidłowy nr to: 0-608-324-084
  19. Nowego domu szuka: 2,5 letni, srebrno-biały samczyk Husky. Wabi się Bari. Jest łagodny i towarzyski, ma pogodne usposobienie i jest przyjaźnie nastawiony do dzieci. Biega przy rowerze. Dobrze dogaduje się ze swoją psią koleżanką. Puszczony luzem nie lubi jednak szybko wracać na zawołanie. Pies przebywa w ciechonowskiem (woj.mazowieckie). Szczegółowych informacji udziela właściciel psa pod numerem telefonu:0-608-324-084<-- poprawiłam numer, brakowało cyfry ------------------------------------------------------------------------------------- To poniższe już nieaktualne: II poszukujący domu haszczak to młoda sunia. Właściciel opisuje ją w następujący sposób: "Mój Haszczak ma około 14 miesięcy jest maści rudej, a ja ją mam od 4 lipca tego roku. Dostałem ją (bo to suczka) od znajomych mojej siostry. Jest ponoć z rodowodem ale ciężko od nich uzyskać jakiekolwiek papiery. Jedynie co wiem na pewno to że została przywieziona ze Stanów Zjednoczonych w lutym i ma numer NIKITA 01148503388244ALI (na wisiorku przy puszorku). Jeśli znasz kogoś kto by ją zaadoptował to oddałbym ją z wielkim żalem :o((( w dobre ręce. Ja mieszkam niedaleko Włocławka woj. kujawsko-pomorskim. Mój nr Gadu-Gadu 6959190 a numery telefonów (0-54) 286-23-57 lub 0-501-461-224" e-mail: [email protected] Z tego, co się dowiedziałam, to sunia ma skłonność do ucieczek i kłusownictwa. Często urządza sobie wyprawy i sieje spustoszenie wśród okolicznego drobiu. Zawsze jednak sama wraca. Być może właściciel skontaktuje się z serwisem Bezdomnych Szpiców i podeśle jakieś zdjęcie, bo ma ode mnie namiary. Przesłałam przed weekendem te info do moda bezdomnych, ale być może konieczny jest kontakt ze strony właściciela lub wizyta u właściciela, by umieścić te informacje na stronie.Tak więc chętni terenowi z okolic Włocławka zgłaszajcie się do pomocy :)
  20. Mój dziś w nocy miał rewolucje żołądkowe, ale nie wiażę tego z zawodami, po prostu po zawodach i dniach na suchej karmie, myślę, że bardzo mu dogodziliśmy w domu z jedzeniem i nastąpiło zawirowanie. Szczepienia wszystkie ma. Niedawno dzwoniłam do domu i podobno teraz odsypia tę straszliwą noc :wink: Może po prostu powrót do domu psiaki tak odchorowały. :wink:
  21. A my załapaliśmy się. W soboytę, w wiadomościach TVP3-Katowice o 18:00 był między innymi pokazany nasz start w velo ,a później zbliżenie na Szamana, który przebiegając koło kamerzysty spojrzał się w kamerę (to były szybkie pozdrowienia dla DoGoManiaków, którzy zostali w domu). ZAWODY BYŁY SUPER!! Trasa świetnie oznakowana, sponsorzy dopisali,a a najbardziej podoba mi się pomysł z dyplomem i wkomponowaną w niego fotką.Wreszcie mam zdjęcie biegnącego Szamana od frontu.I to jakie! :D Jeszcze raz wielkie dzięki dla Jacka-ZH za użyczenie mi roweru i jego tranport. Po I dniu byłam z Szamenem 10/na17, po II przesunęliśmy się na 12. W II dniu jechaliśmy na pewno ostrożniej, bo I dnia zaliczyłam glebę. Do zobaczenia na kolejnych zawodach! P.S. No i wreszcie zobaczyłam Shamuka. :D
  22. Manu, to kto startuje z Chinookiem? Ty czy Waldek?
  23. Nie wiem, co w tym takiego dziwnego? Przecież ludzie trenujący jakieś dyscypliny z zaangażowaniem bardzo często mają po 2 treningi dziennie, np. rano i po południu, dlaczego więc psów nie można tak trenować? 2xpo 20km dla tak dużego zaprzęgu to nie jest chyba nic strasznego. Myślę,że jakiś plan treningowy pewnie jest opracowany dla takiej dużej ilości psów. I pewnie do tych 2 treningów dziennie też się jakoś dochodzi stopniowo. Chętnie jednak też dowiem się jak psiaki się dogaduja w takich dużych zaprzęgach itp... Aga, napisz co i jak i kto tak trenuje :)
  24. Będzie dobrze. :)
  25. Ja na pewno będę w pierwszej dwudziestce :D (18 zgłoszonych)
×
×
  • Create New...