Jump to content
Dogomania

SzOlka

Members
  • Posts

    411
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by SzOlka

  1. A to moje dzieci, ktore mam po Felku, moje Pitusie Moja Pitusia i moj Pitus
  2. Norfolk cudenk, naprawde maniam miam tylko zjesc A teraz zagadka Zgadnij co to?? :o A taki kolorek mi sie marzy :wink:
  3. hehehe, Murak, zebys sie nie zdziwila jakie przydomki maja ludzie na swiecie, moj to Ka-Miel niestety zarejestrowany w 1963 w Szwecji du******pa, musze dumaac co innego bo jak dodam do tego pl to nic nie da, moja przyjaciolka ma El-Sa-Bo du******pa zarejestrowany w holandii, chyba "Poskromienie Zlosnicy" zostalo, bo po polsku jest i moze sie uda, a poza tym to bardzo trafne jest toc to szkotka i westka jest zlosnice jak nic
  4. Murak dawaj jaki bedzie przydomek?
  5. Ten nasz polski jest z Wroclawia, a czeski to chyba w champinach byl wystawiany, pozniej zapodam co i jak bo katalog mam u mamy No mam te stadko niezle 0X maluchy maj 9 m-cy (2 jeszcze do odbioru heheheh) ale moge sie pochwalic, ze jeden na klubowce w szczeniakach wygral BOBaby z duzo starsza sunia a oceniany byl nie przez byle kogo, ale przez p. Marine Giudetti, sedzine i hodowczynie szkotow, a ma teraz najlepszego psa w europie
  6. Rude, czarne, duze, male,miekki, twardy wlos, wszystkie nasze sa, ja tam jestem ciekawa opinii o moich "siostrach zakonnych"" jeszcze nikt tak o szkotach nie mowil :D Szkoty we wzorcu nie maja podanego wzrostu tylko wage 8-10 kg, a szkotow 14 kg jest pelno Luzik i poczekac co wyrosnie, Kurde na mnie koniaczek to tak bardziej rozwelesajaco dziala, ale "chlopy"to chyba bardziej bojowe sa :2gunfire: Coby przypomniec, ze to jest galeria wstawiam to co rano zastalam na podworku jak przyjechalam :evil: Od kilku dni byla mowa, ze trawa wyjedzona, sniegu brak,psiaki dziur nakopaly, trzeba troszke piasku przywiezc Moja mama swoje slowa zamienia w czyn 2 tony piachu rano przywiezli, ale byla radocha :ylsuper: tak walczymy o piach zamiast sniegu heheh a tu wcinamy orzechy- bardzo mniam mniam
  7. A tam moje wiedza, ze noc jest do spania, a nie do szlajania sie po podworku, SPAC i juz, chyba, ze teraz pora taka petardowo-wystrzalowa to jakies tam takie obiekcje maja
  8. A teraz bedzie świątecznie - biedne psiury takiego głupa z nich robić, ale co mi tam bidulek pitus i Tun Tin tez bidulek z rogami
  9. no to teraz moje lale heheh i dalej i jeszcze jedno
  10. A ja tam te fotki widzialam extra ma psiur, lasek dookoła, wybiega sie ze hej :multi: Murak chcialas pregowane, mowisz masz, to z wystawy we Wroclawiu ten jest "nasz polski" a tu z czech tez byl we Wroclawiu
  11. A w mediach ostatnio pojawil sie szkot tak tak najnowsza reklama "Biedronki" na koncu pszeniczny cos tam klepie :wink: "Mr Ed" rewelacja, takich fimow sie nie zapomina
  12. Ja tam wiem co maja pod fartuszkiem, nie sprawdzalam, ale widzialam Wkleilabym fotke ale sie wstydzam :oops: i jeszcze Flair mnie zbanuje hehehe (no moze pozniej jak mlodsza mlodziez pojdzie spac) Minio, sluchaj Flair co do uszu, wiem cos o tym, bo mam tfu sznaucerki i niektorym lataja uszy jak u nietoperza, im wczesniej zacznie sie kleic tym lepiej Murak :hmmmm: przydomek hodowlany, wazna sprawa, tym bardziej, ze od 2006 wszystkie musza byc zarejestrowane w FCI, moj niby taki prosty, a w Szwecjii juz taki jest i co d****pa musze dumac nad innym, bo samo dodanie pl nie nieda. Krycie, nie jest takie straszne, co prawda krylam tylko 2 razy Pierwszy raz bardzo doswiadczonym reproduktorem i bylo ok Drugi raz siusiumajtkiem niedoswiadczonym i sama hodowczyni byla zdziwiona, ze tak latwo poszlo, bez pomocy(a suka duza) Porody :o na sama mysl sie trzeslam, bo nasluchalam sie tylu rzeczy, ze po nocach spac nie moglam(a porodow naodbieralam sie juz hoho -lokalna akuszerka jestem-heheh)ale ze szkoty to tak ciezko i cesarki Przy pierwszym porodzie, to mnie suka calkowicie olala, wlazla do klatki i duzo niebrakowalo, a ominelo by mnie to szczescie Druga suka uparla sie rodzic nie tam gdzie trzeba, no ale coz jej wola, po wszystkim nie czulam nog i rak, ale poszlo ekstra. Grunt to spokoj.
  13. Kamieniecka Terierlandia " to hodowla ktora miesci sie w Kamiencu wroclawskim, a terrierlandia dlatego, ze same terierki tam sa, poza jednej dobermanki ktora jest tam z sentymentu do tej rasy
  14. Pani Bosmanka owszem pieski roznego koloru sa kojarzone ze soba, pszeniczny z czarnym, lub z pregowanym, wychodza wtedy rozne kolorki, albo i nie jest np caly miot czarny, lub pszeniczny, roznie to bywa, zreszta szkoty u swoich podstaw to byly wlasnie pszenicznego koloru, pozniej kombinowano i wyszly w koncu czarne, teraz znowusz jest moda na pszeniczne ktore maja bardziej bujny wlos i wymagaja wiecej pracy z tymi kudelkami, oj lata to to wszedzie. Wind hmmmmmm jak by to powiedziec :hmmmm: szkoty to terriery sa,bardzo pozytywnie nastawione do swiata i wszystkiego co je otacza. Szczerze, mam taka jedna francowata suku :evil: , ale porzadki robi tylko wsrod "swoich"tzn czasami nietoleruje 2-ch psow weteranow, a wynika to z tego, ze nie jest pierwsza w stadzie i tak sie probuje dowartosciowac. Psy to fox i sznaucer z innymi chyba by nie wygrala. :D Dziwie sie, ze puszczaja luzem szkoty, ja bym sie na to nie odwazyla, co innego na otwartm terenie, na osiedlu nigdy Szkoty sa naj naj naj, zreszta jak kazdy psiurak :B-fly:
  15. Aga, :lol: stwierdzam fakty No to jeszcze moj naj najukokanszy Pitus moje sloneczko ukochane a tu Pitus wybiela sie a jak bym miala tyyyyyyyyyle szkotow to to to nie wiem
  16. Moge jeszcze??? Moge prawda Moje szkociory laseczki jak sie patrzy a to tatko moich maluchow
  17. to ja jeszcze pare wstawie dobrzeeeeeeee????? Nie moge sie powstrzymac heheheh :lol: To my jak mielismy 2 dni a tu bar mleczny otwarty a tu troszke starsze (gdzies podobne zdjecie widzialam hehehe)
  18. heheh a tu moj najukochanszy pitus, z niecietsa grzywka i prawie ze wszystkimi piorkami w uszach i lekko przerobiona szyja http://img110.exs.cx/img110/4827/j2xp1010002.jpg
  19. acha ::: widac ze poliki i podgardla sa ciete tylko wczesniej, albo na luzszym ostrzu, ciete i juz nikt nie trymuje tych miejsc, chyba, ze jakis sadysta, a ze ciete to widac i juz
  20. EEEEEEEE to nie tak bardzo podobaja mi sie hameryknskie szkoty, bo sa takie naturalne, ekstra wytrymowane, ale lebki sa robione maszynka, tylko te czubki glowy zostawione na dluzszy wlos, nasze (hehe europejskie) szkoty tez maja ostatnio takie fryzurki, zreszta sama pisalam, ze na jakiejs wystawie sedzina zasugerowala mi, zeby zostawic takiego"irokeza" na glowie, nie mam zadnych "ale" co do tego, ze pieski sa "zle" robione o nie jestem daleka od takich przypuszczen, co kraj to obyczaj, zreszta ostatnio w holandii widzilam calkiem inne fryzury niz u nas Ale sama musisz potwierdzic, ze lebki sa strzyzone maszynka, wlos nad oczkami jest przyciety prawie jak u sznaucerow, heheh to widac i jest duzo przycietego wlosa wzdluz kufy tzn od nosa do nasady oczu, przeciez to widac golym okiem, u nas tez sie tak robi Nie mam absolutnie zadnych "ale" co do hodowlii Montgomery i specjalistow przygotowujacych psy do wystaw, ale nie mozna powiedziec, ze nasze szkoty to pudle, czi inne takie puchate kuleczki, podstawa na wystawie to wlos i tego sie sedziowie trzymaja, a fryzyrka to co innego, zreszta hamerykany tylko nieduzo odbiegaja fryzura od "naszych" szkotow i bede sie trzymac tego, ze nasze sa bardziej eleganckie Tak samo jak softy, bardziej podobaja mi sie te niemieckie i holenderskie, bo maja bardziej wypracowana fryzurke niz te nasze i czeskie i z polnocy Ale z kolei hamerykanskie tfuuuuuuu sznaucerki sa ekstra i bardzo bardzo mi sie podobaja tylko troche za duze jak na nasze wzorce, ale mimo to mi sie podobaja
  21. No wlasnie skonczylam przegladc z "gubsza" fotki z hamerykanskiej wystawy Piorka maja psiaki takie jak mi sie podobaja nie za duze nie za male ale lebki maja ciete maszynka tylko na "czubku" zostawione wiecej wlosa niz u nas sie zostawia taki hihi irokez, kiedys jakas sedzina powiedziala mi, ze trzeba wiecej wlosa zostawic na "tym" czubku ale powiem szczerze, ze nasze szkoty sa lepeiej zrobione-lepeiej wygladaja- sa takie bardziej "eleganckie"
  22. Ok stawiam sie do apelu i probuje wstawic to co mam zmniejszone razem razniej hehhe a teraz gdzie ja jetem?? i to by bylo na tyle bo musz pozmniejszac inne fotki
  23. Ostatnio te kitki sa wycinane, ale mi osobiscie sie to nie podoba,mozna przeciez przez te kitki zmiejszyc uszy, ale inni chca przez to ze nie ma tych kitek pokazac jaki jest leb, ale czasami nie wychodzi to na dobre, bo leb sie nie wydluza tylko skraca, nie wiem taka moda, dla mnie kitki sa the best i zawsze moje szkociory beda mialy kiteczki w uszach,a u sznaucerow kitek sie nie zostawia, zawsze maja wygolone uszy do zera
  24. Murak!!! jak tak mozna stresowac psa u fryzjera!!!! masz dwa to bierz sie do roboty i sama je fryzjeruj, kurde to takie proste hehdehhe, pieski nie beda mialy stresa, a Ty sie naumiesz i jaka satysfakcja bedzie
  25. Leb przedpiersie i uszy robi sie maszynka, reszte tzn. przejscie z karku na reszte mozna trymowac zeby bylo odpowiednie przejscie, ale i tak wszyscy robia to degazowkami, zeby psa nie meczyc, piorka w uszach i na uszach to sprawa gustu , ja naprzyklad lubie jek sa piorka , ale ostatnio na zachodzie wycinaja te wloski i wtedy wg mnie pies ma uszy jak radary
×
×
  • Create New...