Jump to content
Dogomania

Szwajcarka234

Members
 • Posts

  42
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Szwajcarka234's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

10

Reputation

 1. 1. O ile mastif dobrze z Tobą współpracuje to czemu nie. Rasa nie ma znaczenia. 2. Tak jest stosowane. 3. Jeżeli początkujący jest dobrze przygotowany do startów w MP i dobrze współpracuje z psem to nikt nawet nie zorientuje się, że jesteś początkująca. 4. Wystawiam już bardzo długo, a nikt nigdy nie zadał litery P nawet na porównaniach o Zwycięstwo Dnia. Więc myślę, że nie musisz się tego uczyć.
 2. Świetny sędzia grupy III, doskonała znajomość wzorca. Grupy IX nie czuje kompletnie. Na pewnej wystawie BOB i BOS w grzywaczach chińskich wygrały dwa kompletnie odmienne typy. Co wystawa preferuje co innego. Opisy u niej nie są spójne, to co na jednej wystawie uzna za zaletę na następnej będzie wadą... Daje opisy bardzo krótkie, "hasłowe", nic nie trzyma się kupy i nic nie wypływa z drugiego. Moja suka w klasie pośredniej była dla niej "zbyt szczenięca z wyrazu", sędzia niestety nie raczyła rozwinąć tej wypowiedzi, o co konkretnie jej chodziło (nadmienię, że klasę wygrała suka prawie dwa razy mniejsza i w dodatku o pół roku starsza, w życiu nie powiedziałabym że jest w klasie pośredniej). "Kątowanie mogłoby być inne" też nie wiadomo o co chodzi. Inne może oznaczać tysiąc sformułowań. Co nie tak jest z jej kątowaniem nie dowiedziałam się. Sędzia nie patrzyła na ruch, suka która wygrała była dość lękliwa i nie miała dobrego tempa. Sędzia dyskryminowała odmianę owłosioną, wszystkie klasy powygrywały łysole. No cóż, co kto lubi, ale sędzia powinien być obiektywny ;)
 3. Sędzia może i ma wiedzę, ale jej sędziowanie w IX grupie a konkretniej w grzywaczach chińskich to moim zdaniem, lekko mówiąc, nieporozumienie... Nie zna podstawowych wad, braki w uzębieniu u tej rasy są wynikiem genu nagości a nie wady, a sędzia ta obniżała na jednej z wystaw za to oceny. W mojej klasie na tej wystawie wygrała rosyjska suka, dość duża, o średnim ruchu. Druga natomiast była suka nie pokazująca się w ogóle, nie chciała się ruszyć, zachowywała się lękliwie i bojaźliwie, włos miała doskonale przygotowany i to trzeba jej oddać, ale nic poza tym, anatomicznie też kiepsko... Sędzia się jednak nad nią tak rozpływała, że dostała doskonałą... według mnie dla niej liczy się tylko grooming, ja w opisie miałam takie bzdury, że szok... My zeszliśmy z oceną bardzo dobrą i III lokatą, do dziś próbuję rozkminić za co :P Ja nie polecam, ale może inni mają inne zdanie ;)
 4. Odrastanie włosa u pp to czas około pół roku, zależy od psa i włosa, ale tego psa i tak już nie wystawisz jako hl, tylko jako pp ;) W sumie to nie wiem po co to zrobiłaś, ale to już twoja sprawa :) Niech jeszcze trochę podrośnie, jak w lipcu ścięłaś to jeszcze troszkę jeszcze trzeba poczekać... u suni mojej znajomej , która ogoliła w sierpniu jest jeszcze troszkę za krótki, z wystawami rusza od września - października i tobie też radzę taki termin. Żeby włos się maksymalnie zregerował, ale pamiętaj, że on już nigdy nie będzie tak idelany .... po każdym zgoleniu pp na hl włos się niszczy... takie rzeczy się robi tylko w ostateczności :(
 5. Bardzo miła, zawsze tłumaczy błędy. Nie preferuje konkretnych ras. Dużo się do niej uśmiechaj, i miej kontakt z psem. Jest bardzo wyrozumiała, byłam u niej z jamniczką, która nie chciała mi spokojnie stanąć, próbowała usiąść. Dała mi czas i powiedziała, że mam ją na spokojnie ustawić. Bardzo zwraca uwagę na prawidłowe ustawienie właśnie. Na eliminacjach zadaje z tego co mi się kojarzy "L", "T", "I", ale z tego co również słyszałam również trójkąty czasami zadaje. Na finałach bierze dwójkami i zadaje np. "L" lub "T" równoległe z drugim prezenterem tzw. "odbicie lustrzane". Czasami zrobi zamianę psów. Podsumowując : bardzo fajna sędzia, warto do niej iść ;) Dobra na debiut
 6. Uważam, że zawsze warto spróbować :) Ja na swoim debiucie nie umiałam nic, bo nie wiedziałam co umieć :D A Ty przynajmniej masz jeszcze czas na naukę ;) Pies zawsze się znajdzie, ja szukałam już nawet na wystawie. Psa zawsze możesz zmienić, zazwyczaj sędziowie nie robią z tym problemów < przynajmniej ci, których ja znam > . Do Walentynkowej w Bydgoszczy byś się podszkoliła i będzie ok :3
 7. Rzeczywiście przy psach typu owczarki słabo się to sprawdza, ale ogólnie na ringach handlerzy < kobiety > mają zazwyczaj eleganckie garsonki i baleriny a mężczyźni garnitury. Oczywiście nie jest to obowiązkowe, ale uważam, że ubiór ma jakieś znaczenie na prezentację ;)
 8. Strój musi być przede wszystkim czysty, schludny i WYGODNY. Sama musisz sobie dobrać strój, musisz się w nim dobrze czuć po prostu. Ja mam zestaw marynarka+spódnica, do tego baletki, bo najwygodniejsze :)
 9. Hmmm.... Jeżeli taka jest jej reakcja na smaczki, to faktycznie radzę przerzucić się na kliker lub po prostu na słowa i gesty. Ja już od dobrych kilku miesięcy nie nagradzam psa ani smaczkami, ani klikerem, tylko po prostu poklepaniem, pogłaskaniem, dobrym słowem. Musicie z nią więcej ćwiczyć. 11 miesięcy to prawie rok, suka na wystawie byłaby w młodzieży, a tam takie zachowania nie są dopuszczalne. Powiem więcej: rozważają dyskwalifikację. POZDRAWIAM
 10. Bardzo dokładna. Sprawdza wszystko.
 11. Bliżej Pani Sekreckiej nie znam, ale sędziowała nas raz, na debiucie. Ogółem dość miła osoba, nie narzekałam na nią. Patrzy bardzo dokładnie.
 12. Mój Vito nie cierpi wody.... W żadnej postaci.
 13. [quote name='Paulina94']Grillujących wystawców nie spotkałam, ale często na wystawach są budki z grillowanym jedzeniem :p[/QUOTE] Ja również z grillującymi na wystawie, się nie spotkałam, ale za to często są na wystawach budki z grillowanym jedzeniem. Nie wiem czy wolno to robić, czy też nie, ale przeczytałam regulamin i nie ma o tym mowy więc.. skoro nie jest zakazane to jest dozwolone :cool3:
 14. Szwajcarka234

  Brno

  Przyłączam się do pytania. W następnych latach planujemy Brno, także polecone hotele nam się przydadzą :)
×
×
 • Create New...