Aluzja
Members-
Posts
620 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Aluzja
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Aluzja replied to a topic in Airedale terrier
pomnik jak pomnik:-)ale on siedzi na skrzynce elektrycznej:-))))) Dosc ryzykowna poza:-)))moze grozic sterczacymi wlosami:-)) -
EE FUKA Ty tu nie gadaj ,ze cos zalatwilas:-(( Mialo byc ,ze na karjowej terrierow w RAciborzu w listopadzie sedziowac miala wielkiej klasy sedzina Judith Averis i David Scrawthorn-rowniez specjalista. Fuka sama proponowala ,ze skontaktuje sie z Judith (jako jej byla pracodawczynia) i dogada szczegoly a oddzial wysle wtedy co potrzeba. Niestety nic nie zlatwiono-skonczylo sie na delaracjach :-? :-(Fuka po prostu zapomnialas:-(( A teraz to juz prezes za Chiny sie nie zgodzi bo niestety ida juz reklamy wystawy:-((
-
Niestety to czeste pytanie a bez rodowodu??Wiec od razu pytam zapewne chodzi nie o rodowod tylko za nizsza cene:-)? Niestety u mnie odpowiedz brzmi ,ze bez rodowodu to polecam danej osobie schronisko ,nie dosc ,ze tanio to jeszcze zrobi dobry uczynek.Dodaje zlosliwie ,ze zakup psa to tylko czesc kosztow poniewaz zarowno utrzymanie psa z papierami czy kundylyska bez papierow kosztuje dokladnie to samo ( o ile nie wiecej psa bez papierow). Zajmuje sie pilegenacja zwierzat.Ostatnio cala chmara przychodza do mnie yorki bez papierow:Jeden ma nozki jak sarenka i pare kudelkow na glowie ,drugi znowu prawie nie ma nog i czarny mechaty wlos,jeden ma wlos w miare ale za to jest kilogramowym rachitem co wiecznie lamie nozki. Wlasciciele pytaja mnie co zrobic,zeby moj pies mial taki wlso jak te z obrazkow z wystaw...i tu odpowiadam z naprawde duza doza satysfakcji:kupic psa z hodowli z papierami. Zal mi tych naiwnych.Uwierzcie mi Ci co sprzedaja bez papierow w momencie sprzedazy sa njamilszymi ludzmi na swiecie.Wszyscy maja miot z milosci do suki i z checi cieszenia sie z nia szczeniaczkami i w ogole to dla zdrowia suki.I tak mowia co pol roku. Nie wiem ale tego obledu nie da sie powstrzymac:-((
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Aluzja replied to a topic in Airedale terrier
Jon...nie mow ,ze nie bylo airedale w zeszlym roku:-(( RAse wygrala moja KEEP QUIET ALuzja ,ktora pokazywalam osobiscie. Ocena zaczela sie o 10 rano. -
Dzieki Asiu za info.... W Opolu z pogoda zawsze niespodziankowo:-))) Wezcie kurtki bo zawsze nieco "p***i":-))
-
Jesli bedzie sie na dworcu przed 9 i pojedzie taxi na wystawe to spokojnie bedziecie za 20 minut na miejscu. A dlaczego sie nie umowicie w kilka osob z tego samego kierunku i razem nie wezmiecie taxi??Zawsze do podzialu i taniej.
-
Oto obsada sedziowska na Krajowa Wystawe Psów w Raciborzu: XI KRAJOWĄ WYSTAWĘ PSÓW RASOWYCH 28.08. 2005 r. w Raciborzu Grupa I – Paweł Szemraj Pl - Zbigniew Szcześniak Pl Grupa II - Krystyna Łukasiewicz Pl - Waldemar Mrowiec Pl - Anna Sekrecka Pl Grupa III - Petko Csaba H - Margarete Huber A Grupa IV – Ludek Müler Cz Grupa V – Katarzyna Fiszdon Pl Grupa VI – Maciej Kozber Pl Grupa VII - Ludek Müler Cz , Małgorzata Lorenc Pl Grupa VIII - Joanna Szczepańska –Korpetta Pl , Małgorzata Lorenc Pl Grupa IX – Jerzy Olszewski Pl Grupa X - Ewa Stolarska Pl
-
Zlosnico z dworca jest kawalek i aby przejsc na piechote to troche bez sensu.Taxi nie bedzie kosztowala wiecej jak 20 zl .napewno. Autobusy nr 3 ,11 tylko trzeba dosjc do przystanku trzeba przejsc do glownej ulicy 1 maja ,majac za plecami dworzec isc w prawo do pierwszego skrzyzowania (ze swiatlami) i na tych swiatlach w lewo...stad widac przystanki.11 jezdzi rzadziej ale szybciej dociera na miejsce.Ja decydowalabym sie na taxi mimo wszystko. Flaszkaaaaaa nie moge sie dodzwonic do ZK..sprawdz mi prosze ,o ktorej wchodza At ...z gory dzieki.
-
No i dobrze.Jest jak jest. A swoja droga ile lat sedziuje Lavinia??????od kiedy ma uprawnienia miedzynarodowego?:-))) Dobrze,ze dziewczyna ma chociaz pojecie o psach.Chociaz co do lakies...ale mysle ,ze pozwolmy Jej dzialac a potem oceniajmy. Lepsza Rumunka niz Rosjanka;-))))Zwazywszy ,ze Lavinia Steer jest osoba bardzo inteligentna ,znajaca doskonale jezyk angielski.Dodatkowo mysle,ze w airedale swobodnie sie znajdzie sama bowiem je hoduje (a raczej jej partner zyciowy Zsolt ). Mysle,ze nawet bedzie mogla zobaczyc ( po raz kolejny) dzieci "swojego" psa rezydujacego w POlsce.A trzeba jej przyznac ,ze ostatnio je oceniajac stac ja bylo na naprawde duzy obiektywizm. A mnie wciaz marzy sie stylowy np.angielski sedzia fachowiec od terrierow.Widac jednak ,ze chyba jednak tylko hodowco zalezy na tym a oddzialy i tak robia swoje. Powiem tylko jedno:nie dziwmy sie potem poziomowi ras ........nie miejmy pretensji do nikogo ,ze hoduje kiepskie psy skoro wygrywa itp itd..jacy sedziowie takie wyniki wystaw i takie preferencje w hodowli:-))
-
bo-irytuje mnie niewiedza. Niestety uwazam,ze sedziowie ze Wschodu z malymi wyjatkami maja mizerne pojecie o tym co sedziuja .Nie mowiac o tym,ze ich rozszerzenia na grupy jest zaiste typowo rosyjsko "wsiowiedzacy".Wiadomo,ze najwieksi geniusze ,najwieksze psy,najwieksze rakiety,najwieksze swinie i najwieksze jablka sa w Ruslandach:-) a swoja droga BO pamietasz zeszloroczna klubowke??;-)) U nas zsiedzenie ma wielu sedziow w tym wlasnie ruscy....:-(
-
Ja rowniez dziekuje.Mimo wszystko to mile,ze oddzial potrafi sie sprezyc i nadrobic straty:-) Dziekuje. p.s Pani Marzeno haha a moze puchary od razy wrzuccie w koperte;-))):-)))
-
Moj pRIMUS rowniez nie otrzymal medalu w klasie mlodziezzy.Prosze wiec organizatora o uwzglednienie takich bledow i lepiej wyszkolic obsluge ringu.Miedzy Bogiem a prawda to mi ten medal jest potrzebny jak umarlemu kadzidlo.Jednak skoro ode mnie wymaga sie pelnego zgloszenia na wystawe+kopie rodowodow+zaswiadczenia o stanie zdrowia etc etc..to rowniez organizator powinien dopelnic swoich obowiazkow. Co do tlumaczen. Pamietam zabawna historie z pewnej krajowki.Otoz sedziowala sedzina z Czech (nota bene jedna zlepszych sedzin naprawde czujaca bluesa :o ) ,ktora przez godzine walczyla z tlumaczem ,ktory ponoc znal czeski.....w ciagu godziny ocenila kilka psow.Przyszlo do oceny mojego welsha ...dzieki Bogu znam czeski i opis przetlumaczyc musialam sobie sama.Po czy m sedzina poprosila mnie i organizatora o ZGODE na to abym tlumaczyla!!!Doszlo do tego ,ze sedzia z innego ringu przelozyl sedziowanie innej mojej rasy na koniec abym mogla tlumaczyc. To zenujace -organizator zapewnia sedziego a nie zapewnia tlumacza.Ocena staje sie niemozliwa!!I trzeba naginac przepisy ,zeby zaczelo sie krecic. Mialam przyjemnosc(?) gospodarzowac na ringu u Elke Pepper,tlumaczka byla niezwykle przemadrzala panienka,ktora uwaga!!! sama pisla opisy nie zwracajac uwagi na to co mowi sedzia.Do tego dyskutowala z sedzia na temat wystawcow i ich psow.Miala pecha poniewaz niemiecki nie jest mi obcy.Zbuntowalam sie i zwrocilam jej uwage ,ze jesli bedzie tak dalej robic zglosze to u organizatora.Ciezko sie obrazila!!!A sedzina miala to wszystko w d...e bo byla zajeta sama soba i zagladaniem w lusterko czy pieknie wyglada ;-)) Pare razy proponowalam ,ze moge tlumaczyc na ringu,,,,,niestety czesto tlumaczy "syn pani komisarz wystawy " albo synowa pani Oli itp itd.Szkoda tylko ,ze to placimy. Raz tlumaczylam u Ilse Freeksen i sedzina byla bardzo zadowolona co zresszta powiedzial dobitnie gospodarzowy wystawy.Bylam bardzo dumna z dobrze spelnionej roboty.A ze przy okazji wybronilam wtedy airedalke konkurencji z dyskwalifikacji czulam sie jeszcze bardziej zadowolona;-))) Co do obsady sedziowskiej na klubowkach jesli w przyszlym roku znowu airedale dane zostana komus z Ruslandu nie wezme w niej udzialu.Co gorsze podejrzewam ,ze zrezygnuje tez wiekszosc Hodowcow:-((
-
Nitencjo z reguly zawsze wygrywalam u sedziow "ruskich" co nie oznacza ,ze jestem zachwycona tym ,ze sedziuja wciaz i ciagle. Nie ma sprawy niech oceniaja raz na jakis czas ale sama zobacz chyba mamy prawo sie czuc osaczeni przez Wschod.Nie do konca jestem pewna ,ze chce aby moj dorobek ocenial ktos kto airedale zna od paru lat i to glownie poglowie rosyjskie i poradzieckie.Nie mowie o tym ,ze przygotowanie airedale np w Ruslandach rozni sie od przygotowania w Europie "staro FCI". Nie zamierzam ciac moich psow degazowkami ,zeby pokazac potege wlosa bo nie o to w rasie chodzi. A swoja droga czy zastanawialiscie ,ze sprowadzenie sedziego z Ruslandu jest drozsze niz specjalisty z Zachodu??Niestety tak jest.
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Aluzja replied to a topic in Airedale terrier
RAczej traktuje ten kolor jako ciekawostke i kolejny wybryk natury(?). Jesli komus sie podoba to moze takiego miec.Mnie nikt by nie namowil. Hodowcom tego koloru nparwade gratuluje pewnego bohaterstwa w propagowaniu i utrzymywaniu tego koloru.szkod atylko ,ze wiaze sie wciaz i wciaz z kryciem w pokrewienstwie.A co sie z tym wiaze wiekszosc osob wie..dziedziczy sie nie tylko kolor i dobre cechy. -
Flaire dzis sie dowiem czy moj pies dotal medak czy nie.Jesli nie nie podaruje z prostej przyczyny ....jesli mnie obowiazuje przestrzeganie przepisow na wystawie to podobnie organizatora. I jesli naprawde stwierdzono,ze medali nie ma w tej kalsie jest to wielkie niedopatrzenie ze strony organizatora.
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Aluzja replied to a topic in Airedale terrier
mnie rowniez nie zachwyca to osmolone.Nigdy nie bylam fanka tego koloru zreszta zauwazylam ,ze z tym kolorem ciagnie sie wiele sprzezonych cech jak szary podszertek i bardzo cienka kosc oraz slabe wybarwianie sie na udach ,szyji i glowie.A te cechy akurat sa juz wadami. -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Aluzja replied to a topic in Airedale terrier
Pozwolcie ,ze ja podaruje sobie opinie na temat airedale.Fuka zreszta o tym juz wie ,ale uwazam ,ze zrobilam blad dajac jej PRIMUSA:-(Oboje tylko przezyli stres. A teraz zachowam sie jak polityk i nie bede pisac nic na temat klubu bo mi serce peka tak spieprzyc wsio:-(( -
Chcialam zadac pytanie choc nie wiem czy dostane na nie tutaj odpowiedz. Dalczego ostatnio u nas zrobila sie taka moda na sedziow z krajow bylego ZSRR. Jka dla mnie zaczyna byc to kierowanie sie w strone kynologii rosyjskiej co akurat nie uwazam za szczegolnie "pasjonujace". Poza tym od lat mam zaszczyt uczestniczyc w wystawach w wielu krajach Europy i sedziwoanie przez arbitrów ze spiewnym akcentem jest wybitnie nasza polska specjalnoscia.Czy jako hodowca nie mam juz prawa byc oceniana przez znacznie bardziej zaawansowanych sedziow zachodnich?? Dlaczego sedziowie ze Wschodu maja wytyczac kierunki polskiej kynologii? Buntuje sie na to z kilku powodow .Po pierwsze wiekszosc z nas wie w jakim stanie jeszcze pare lat temu byla kynologia w tamtym rejonie,wiadomo równiez ,ze wciagu kilku lat dosc hermetyczni Rosjanie nie do konca sa w stanie poznac wszystkie rasy III grupy. Moze czas odpuscic sobie nieco ten Wschod ?? Zeby nie bylo ,ze jestem goloslowna: Klubowa terrierów: airedale -Zhanna Bondar-Ukraina Miedzynarodowa Łodz airedale-Swetlana Schevczenko-Ukraina Miedzynarodowa Krakow- airedale Marina Ostrowskaja -Rus w odwolanej Warszawie równiez airedale mial pierwotnie sedziowac Gruzin. Wymienilam tylko wazniejsze wystway czyli klubowa i miedzynarodowki. W zeszlym roku klubowa airedale sedziowal Rosjanin, w Warszawie na miedzynarodowce na "RUsa" trafilam z lakelandka. Nie pamietam kiedy ocenial mnie dobry zachodni sedzia. Cos chyba idzie w zlym kierunku:-(( I zeby wyjasnic.wygrywam czesto u sedziwo ze Wschodu nie sprawia mi to jednak satysfakcji i moje "bunty: nie sa buntami osoby przegrywajacej. Tylko po prostu taka sytuacje uwazam za chora. Co Wy na to?:
-
zaiste genialny pomysl zrobic Puchar Srodk I wschod,EUropy w Rumunii:-))))))) Oroponuja w Polsce robic wystawy o Puchar Azji bardzo Zachodniej:-))
-
Z tym dbaniem o zdrowie o naszych psow to bym nie przesadzala.Pod wystawa znowu beda stac handlarze psow typu ,pies w bagazniku ,zapijaczona baba oferujaca wsio ....i przechodzenie kolo nich akurat z punktu widzenia epidemiologicznego nie jest poprawne.Za to z uporem maniaka egzekwuje sie od nas glupie zaswiadczenia podwazajac sens np.paszportu. Najezdzilam sie po wystawach za granicami kraju i nigdzie nie ma paranoi z zaswiadczeniami ..tylko u nas.Czas to zmienic
-
Sytuacja nie jest patowa.wystarczyloby kilka wystaw na ,ktorych dokonano by dyskwalifikacji psow uznanych za uciazliwe oraz za podwojny "agresywny" handling.Stawiam zaklada ,ze po konskewentnym takim postepowaniu przyszly sezon nalezalby do wystawcow z normalnym podejsciem do wystaw. A caly chaos niech sobie robia na krajowkach ONów,na ktore zapewnie dobrowolnie nie pojdzie nikt posiadajacy inna rase (mowie o pojsciu jako widz). Inna ciekawostka byloby dyskwalifikowanie smierdzacych i brudnych ONo-mysle ,ze po takiej selekcji sedzia mialby na ringu moze ze 3 psy w kazdej klasie:-)))
-
ale moze po kolei:-) na pierwszej fotce mloda VIVE LA POLOGNE Aluzja -o ile poznaje Warszawa potemXENIA NONA Aluzja
-
Martini przenigdy w zyciu moja Gin&TONIC nie byla sobolowo mahoniowa:-))efekt fotograficzny:-))
-
ee nie chodzi juz nawet o przyczyny ale...sytuacja jest niekorzystna w sumie dla wszystkich