rozumiem Pati,
ja głównie przebywam wśród ras molosowatych i na bazie tych doświadczeń muszę ze smutkiem również stwierdzic, że znam tylko kilka psiaków ( mogę je policzyć na palcach 1 ręki), których właściciele wykonali im prześwietlenie. Natomiast w zasadzie na każdej stronce internetowej np. cane corso na świecie -przy podstawowych danych podawany jest wynik z prześwietlenia, w lepszych hodowlach jest też link na skan wyniku prześwietlenia.
Owczarek nie dla mnie, ale dla zaufanej osoby, dlatego nie chcę wpuścic jej na minę.
Nie będzie wystawiany, więc co do eksterieru nie mam żadnych wymagań, ale wydaje mi się, że prześwietlenie rodziców to podstawa.
pozdrawiam serdecznie