Jump to content
Dogomania

jolkablaszczyk

Members
 • Content count

  341
 • Joined

 • Last visited

5 Followers

About jolkablaszczyk

 • Rank
  Advanced Member
 • Birthday 01/20/1984

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 • Location
  Nedre Eggedal/Norwegia
 • Interests
  psy, przyroda, fotografia, podróże

Converted

 • Biography
  Jolanta Błaszczyk
 • Location
  RYBNIK
 • Interests
  Alaskan alamute, fotografia, podróżę, przyroda
 • Occupation
  Sanitariusz Szpitalny
 1. jolkablaszczyk

  Quincy, Hiro i Masza - Norweska przygoda

  kilka nowych zdjęć. Niestety aura nie rozpieszcza...
 2. jolkablaszczyk

  Quincy, Hiro i Masza - Norweska przygoda

  No dogo cos ost jakieś takie opustoszałe... albo ja mam tylko takie wrażenie mylne... sama nie wiem ... w wielu wątkach czas sie zatrzymał jakby... pozapadali w sen zimowy czy jak ? :)
 3. jolkablaszczyk

  Quincy, Hiro i Masza - Norweska przygoda

  Quincy dziś kończy 6 miesięcy!
 4. jolkablaszczyk

  Quincy, Hiro i Masza - Norweska przygoda

 5. jolkablaszczyk

  Quincy, Hiro i Masza - Norweska przygoda

  Maszeczka ma więcej słabych dni niż dobrych... no ale takie prawa starości... dużo śpi, mało się rusza... Zdjęcia z dziś:
 6. jolkablaszczyk

  Quincy, Hiro i Masza - Norweska przygoda

  Oj był przez wakacje chudy jak szczypior, ale teraz Bartek zaczął go paść na nowo bo jest jesień i zimno sie zrobiło i chodzil głodny, mruczał po posiłkach, i sępił na potęgę bo niedojedzony i Bartek zaczął go tuczyć.. Na nic moje tłumaczenie, że krzywde mu tym robi..... także żeber już znowu nie czuć... a jeszcze do niedawna były wyczuwalne wszystkie....
 7. jolkablaszczyk

  Quincy, Hiro i Masza - Norweska przygoda

  Suczki staroniemieckie mają tą oficjalną miarę chyba taką samą, ale w praktyce wygląda to tak, że wiele suk ma wzrosty psów a psy w większości są ponad samczą normę. I tak suczki często mierzą od 65 cm do 68 cm a psy od 68 cm do 72 cm.
 8. jolkablaszczyk

  Quincy, Hiro i Masza - Norweska przygoda

  Jak to szczeniak, lubi się bawić, zawsze jest wszędzie pierwsza i generalnie wszędzie jej pełno. Więc to chyba nie są do końca atrybuty spokojnego psa? :D Gratuluję dopsienia :)
 9. jolkablaszczyk

  Quincy, Hiro i Masza - Norweska przygoda

  Quincy obecnie ma 60 cm wzrostu i 30,7 kg wagi. Za tydzień kończy 6 m-cy. Mierzyłam też Hirka i ma niecałe 63 cm w kłębie, więc Quincy jeszcze troszkę brakuje by go przerosnąć... a co będzie dalej zobaczymy. Aktualnie młoda wygląda tak:
 10. Mat w domu w ogole nie powinno być bo tylko to miesza psu w głowie. Psu nigdy nie powinno się kojażyć że jest miejsce do sikania w domu. To co na początku jest może ułatwieniem dla właściciela potem robi tylko wiecej problemu, nie warto sie pchac w maty bo potem cieżko psu zrozumieć dlaczego zniknely
 11. jolkablaszczyk

  Szczeniak beagle

  Dziewczyna która ma szczenię z tego samego miotu co ja (owczarek staroniemiecki) też się trochę martwi bo jej suczka nie szczeka... skamle, piszczy, jęczy ale szczekać nie chce, mimo iż ma do towarzystwa dorosłą sukę tej samej rasy, która często nadziera japę, to mała milczy jak zaklęta. Moja sucz szczeka bez problemu gdy coś ją zaniepokoi albo jak chce wymusić zabawę na drugim psie.
 12. jolkablaszczyk

  Brando i Leon - Labrador i (prawie) Buldog :)

  No właśnie też myślałam, że po wakacjach trochę te galerie odżyją, ale coś nie bardzo...
 13. jolkablaszczyk

  })i({ Baksymilianowo - Blu i Benji podbijają świat })i({

  Jezuu ja to bym się zapłakała gdybym miała psa, którego nie wolno mi czesać.... Jakaś tortura.. :) tyle strąków do rozczesania....
 14. jolkablaszczyk

  Quincy, Hiro i Masza - Norweska przygoda

  No właśnie ja też jestem trochę w szoku bo obydwa psy to psy ras średnich i rott i owczarek.... tyle, że Hiro jest wzrostowo średniakiem a Quincy jako Staroniemka jest po prostu większa od klasycznych owczarków. Nawet ostatnio koleżanka z FB mi pisała, że jak jeździ na wystawy(z siostrą Quincy ) i owczarkarze widzą 5-cio miesięczne szczenię staroniemieckie to są w szoku jeśli idzie o wielkość, bo różnica jest podobno kolosalna... No na zdjęciu obydwa psy nie stoją jakoś super nierówno i koślawo, stoją na tym samym poziomie. Hiro robi krok ale na drugiej łapie stoi prosto więc nie jest zaburzona jego sylwetka. Zdjęcie jest surowe bez żadnego obrabiania. Jak się razem bawią to Quincy wydaje się ciut niższa ale ona to ciało zupełnie inaczej układa w ruchu niż Hiro... Ona ma krok bardziej posuwisty, bardziej płynie niż biegnie.
 15. jolkablaszczyk

  Quincy, Hiro i Masza - Norweska przygoda

  Myślałam, że Quincy nie przerośnie Hiro... ale jednak chyba się pomyliłam....
×