Jump to content
Dogomania

kamila666

Members
  • Posts

    4
  • Joined

  • Last visited

kamila666's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

10

Reputation

  1. Witam. Mam problem z psem, których właścicielami są moi teściowie. Suka wzięta ze schroniska jako mały szczeniak, obecnie ma ponad rok, mieszanka husky z jakimś owczarkiem czy czymś podobnym. Mieszkam z teściami, lecz praktycznie tylko ja wychodzę z psem bo teściu za granicą, teściowa ma chorą rękę. Kłopot polega na tym, że pies jest okropnie nieposłuszny, niewychowany i spacery z nią to tragedia po prostu, ale wychodzę z nią bo mi jej po prostu szkoda, żeby siedziała w zagrodzie, bo to jest pies duży, który potrzebuje dużo ruchu. Od małego nie była jakoś szcególnie wychowywana, w sumie robiła co chciała, były droczenia z nią o kość czy zabawke bo była mała i tak się z nią bawili. Nie ma w domu osoby, której sie słucha, czuje jakiś respekt, po prostu samowolka. Wterynarz ze schroniska mówił, że to po prosty taka rasa i po sterylizacji sie uspokoi, jednak została wysterylizowana i dalej jest niedobra. Na smyczy ciągnie sięokropnie, nie slucha żadnych komend, jak zobaczy jakieś zwierze czy jakikolwiek ruchomy obiekt to leci od razu, nie patrzy na nic. Wychodzę z nią za dom na pola i tam z reguły nikogo nie ma, wiec ja pusczczam i sobie lata, rzucam jej co mi podejdzie pod ręke, żeby sie wybiegała. Wczoraj zobaczyła mlegó pieska na tych polach, poleciała za nim na wioske, po 30 min ją znalazłam i w końcu przybiegła zmęczona, wczęśniej nie reagowała na żądne moje wołanie ani nic. Martwei się, że któregoś dnia komuś ucieknie i np jak zobaczy jakieś dziecko to może być problem. Z innymi psami nie ma problemu, ale jak jest w zagrodzie na dworze to szcxzeka okropnie i rzuca się na widok dzieci, ludzi.. mam 8 miesięcznego synka, ale ogólnie nie zwarac na niego uwagi, powącha i tyle, ale boję się o przyszłość z tym psem i dzieckiem pod jednym dachem. Poradźcie co mam zrobić, czy można jeszcze jakoś wychować pieska, bo tylko chyba mi na tym zależy, reszta tylko narzeka, że jest niedobra i wgl, a ja po prostu nie chce żeby ten pies był jakimkolwiek zagrożeniem dla innych a jak na razie to tak jest, bo czasem jest agresywna nawet do domowników.
  2. Chciałam się właśnie dowiedzieć jaką mieszanką jest mój pies, ponieważ jak wiadomo do każdej rasy są przypisane określone cechy, nie każdy piesek musi np. dużo biegać. Mój pies ma jazdę na punkcie takich zwierząt jak np. sarna czy jakiś bażant. Od razu się wyrywa a jak mu się uda to biegnie i później szukam go po całym lesie. Raz nawet zamęczył kurę sąsiada, bo biegała po naszym podwórku :( tak właśnie pomyślałam, że może mieć coś z myśliwskiego psa jeżeli tak reaguje na inne zwierzęta. Dziękuje za odpowiedzi i serdecznie pozdrawiam :)
  3. Źle sformułowałam pytanie... ja wiem, że to nie jest jakaś tam rasa mojego pieska tylko bardziej chodziło mi o to, jaka to jest mieszanka mojego psa :)
  4. Witam. Założyłam tu konto, aby się dowiedzieć jakiej rasy jest mój pies. Mój piesiaczek to przybłęda, od prawie dwóch lat jest u mnie. Szukałam w necie info o psach, podobnych do mojego ale nic szczególnego nie znalazłam. Weterynarz też nie wiedział co to za pies i zbył mnie gdy o to zapytałam. Mój tato bardzo by chciał wiedzieć co to za piesek, bo jego znajomy twierdzi, że to pies pasterski. Dodaje zdjęcie mojego zwierzaczka. Z góry dziękuję za odpowiedź. Jeszcze chciałabym dodać, że mój pies ma błony pławne na łapkach.Przepraszam, jeżeli umieściłam ten post w złym dziale. :lol: [attachment=3075:11073.attach]
×
×
  • Create New...