keksik
Members-
Posts
203 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by keksik
-
[quote name='Muszelka']Czyli jeśli dobrze rozumiem , to ustawę naruszają nie tylko ci którzy sprzedają szczeniaki bez rodowodu ale też ci którzy je rozdają za darmo (lub tylko to udają). Moim zdaniem jeśli komuś urodził się nieplanowany miot to powinien zgłosić się do jakiejś organizacji która zajmuje się adopcjami zwierząt i wyadoptować je za ich pośrednictwem ew. zostawić sobie, w każdym innym przypadku łamie prawo...[/QUOTE] Nie, połączyłaś cztery odrębne punkty ustawy o ochronie zwierząt: art. 10a.1; 10a.2; 10a.5 i 10a.6 i dlatego tak ci wyszło. Oddanie za darmo, to też wprowadzenie do obrotu, ale art. 10a.1 mówi, że do obrotu można wprowadzać, pod warunkiem, że robi się to w miejscu chowu lub hodowli (wyjątek schroniska i organizacje ochrony zwierząt). To czy zwierzę można wprowadzić do obrotu poprzez sprzedaż czy poprzez adopcję mówią art. 10a. 2 i 6.
-
[quote name='ageralion']ale jak ktos pyta czy dalej moze rozmnazac psy, a np zobacze ze warunki hodowli sa naprawde dobre, suczka nie jest maszynka do kasy, to nie wiem co mam powiedziec. Czy bedzie konkretne rozwiazanie dla nich? Czy ogloszenie wklejone powyzej takim wlasnie jest? Zarejestrowanie firmy? Dostalam konkretne pytanie i nie mam pojecia co odpowiedziec. Czy majac psy bez rodowodu, mozna zarejestrowac hodowle? Dla mnie wciaz niejasne jest w ustawie okreslenie "rasowy", bo kto okreslil i gdzie co jest rasowe, a co nie? http://artykuly.hodowca.pl/art.php?ide=15 tutaj jest opisane jak założyć hodowlę, jeśli ktoś już koniecznie chce nie ma czegoś takiego jak hodowla psów nierasowych, więc na początek trzeba zainwestować w odpowiednie psy jeżeli chcą rozmnażać nierasowe, to muszą je oddawać za darmo
-
krs zawsze można sprawdzić tutaj: [url]http://www.krs-online.com.pl/?p=6&look=Stowarzyszenie+Klub+Psa+i+Kota+rasowego[/url] i mamy odpowiedź - gratuluję wytrwałości w sprawdzaniu stowarzyszenia SKPiKR
-
@deren ja lubię wyrażenie: sprzedaż "po kosztach" :) to jest nadal niezgodne z prawem
-
Jeżeli chodzi o nowe rasy, to naprawdę nie wiem, jak procedura wygląda. Nie ma np. jakiejś ogólnoeuropejskiej lub światowej organizacji, która mogłaby objąć patronatem takie stowarzyszenie? Naprawdę jestem nowa w tematyce kynologii :) "Witam serdecznie Państwa. Mam zaszczyt poinformować Państwa iż z grupą hodowców psów w typie rasy jak także psów z rodowodem zamierzamy w najbliższym czasie powołać stowarzyszenie pod nazwą Polskie Stowarzyszenie Hodowców Psów Rasowych. Do stowarzyszenia bedą mogli przystąpić właściciele zarówno Psów z rodowodem jak i w typie rasy po odpowiednim zakwalifikowaniu przez naszą komisję . Stowarzyszenie będzie wydawać swoje rodowody oraz będzie organizowało wystawy psów . W wystawach będą mogły wziąć udział psy ze wszystkich organizacji kynologicznych działających w Polsce i Europie . Proszę o wasze opinie i zapraszam chętnych. Pozdrawiam Serdecznie Sebastian KOS" I tak w-koło-Macieju... będziecie stowarzyszeniem hodowców psów rasowych i miłośników psów nierasowych -> rozmnażać psy w celach handlowych będą mogli tylko i wyłącznie hodowcy psów rasowych, wszelkie inne psy nadal będą musiały być oddawane za darmo -> nic się nie zmienia, tylko nazwa nie będzie budziła zaufania wśród kupujących, bo nigdy nie wiadomo, co im wciskacie... i co będziecie sobie nawzajem oddawać te nierasowe szczeniaczki? super, mniej roboty dla schronisk i organizacji ochrony zwierząt
-
Więc piszę dlaczego stowarzyszające hodowców psów nierasowych są nieżyciowym pomysłem: zakładając, że zgadzamy się, iż "kundel" to pies nierasowy: - stowarzyszenie można założyć, ale nie hodowców psów nierasowych, a co najwyżej właśnie miłośników, bo nie istnieje coś takiego jak hodowla psów nierasowych w spisie specjalnej działalności rolniczej: [url]http://www.infor.pl/dziennik-ustaw,rok,2007,nr,187,poz,1329,rozporzadzenie-ministra-finansow-w-sprawie-norm-szacunkowych-dochodu-z.html[/url] -> nie można prowadzić takiej działalności - gdyby jednak okazało się, że można to podpisać pod jakąś działalność, to istnieje zakaz rozmnażania psów i kotów dla celów handlowych poza hodowlami zarejestrowanymi w stowarzyszeniach hodowców psów rasowych (a więc nie nierasowych) -> więc nadal jest to stowarzyszenie tylko miłośników - o przynależności do rasy nie decyduje żaden związek; o przynależności do rasy decydują przodkowie danego psa, a tak się składa że ci przodkowie są wymienieni w rodowodzie, stąd skrót myślowy, że rasowy = rodowodowy -> związek kynologiczny ma jedynie obowiązek kontrolować, czy dane podane w rodowodzie są zgodne z prawdą -> coś jak notariusze :) - ponieważ hodowcy ze stowarzyszenia miłośników psów nierasowych nie mogą rozmnażać psów dla zysku, mogą je jedynie oddawać za darmo -> i tego to stowarzyszenie będzie musiało pilnować, a jeśli nie ono, to będą pilnować organizacje ochrony zwierząt, stowarzyszenia hodowców psów rasowych oraz wszelkie zainteresowane urzędy Więc jeśli chcą, to niech zakładają i się zrzeszają, przynajmniej będzie wiadomo, kogo trzeba mieć na oku :) Nie trzeba będzie szukać tych ludzi po internecie :)
-
[quote name='ageralion']W tym monecie jedyna organizacja ustanawiajaca co w naszym kraju jest rasowe, a co nie jest ZK. [/QUOTE] Są inne niż ZKwP organizacje zrzeszające hodowców psów rasowych. Stowarzyszeń hodowców kotów rasowych jest tyle, że głowa mała... Nie może powstać organizacja hodowców kundli, bo kundel to nie rasa... ty tak długo potrafisz kręcić się za swoim ogonem? Mam nadzieję, że nie jesteś jedyną nadzieją amstaffa, bo jakoś krucho widzę ich przyszłość:) edit i cytujesz ustawę, zakreślasz odpowiednie punkty i nijak nie potrafisz dodać 2 do 2 :)
-
[quote name='ageralion']I tutaj tez nie masz racji :) Ustawa nie zabrania sprzedawania psow nierasowych, nie pozwala tylko tego robic poza zarejestrowana hodowla :) [/QUOTE] O, kolejny, LOL, poza zarejestrowaną hodowlą psów rasowych :) Tak, jest tam dokładnie napisane "rasowych" Wy wszyscy w tej organizacji tacy... oporni na wiedzę? :)
-
[quote name='kahoona']Szczerze mówiąc, nie dziwię się pseudochom, pomyślcie jaki biznes ucieka, niektórzy z tego żyli, niektórzy tylko dorabiali, ale wszystkim się skończy. Oczywiście będą gdzieś tam potajemnie handlować, ale biznes jako taki zniknie. W niedziele będzie materiał w Faktach TVN na temat handlu internetowego.[/QUOTE] Super. Trzeba też docierać właśnie do kupujących. Zawsze mogą się przerzucić na hodowlę pieczarek. No i prace nad ustawą nie były żadną tajemnicą państwową :) mieli czas się przekwalifikować.
-
Ci ludzie czegoś nie rozumieją... Ustawa o ochronie zwierząt nie zabrania rozmnażania psów nierasowych. Ona jedynie zabrania czerpania z tego korzyści materialnych. Czyli ich postulat jest... lekko mówiąc bzdurny. Nikt im prawa wyboru i podejmowania decyzji nie odbiera. Jeżeli chcą sobie rozmnażać kundelki i później oddawać je w dobre ręce, to mogą :) I nie ma ustawy o hodowli psów...
-
[quote name='N_i_e_do_W_I_A_R_Y']Widac sprawdzili ich i maja wszystko w porzadku,wiec musieli ogloszenie wstawic ponownie:roll: a wiec jest juz pierwszy z nowych Zwiazkow...[/QUOTE] o słodka naiwności... ty bardzo chcesz wierzyć w te nowe związki, prawda? :)
-
do usunięcia
-
Ech te kocie stowarzyszenia - strasznie ich dużo :) [url]http://www.felispolonia.eu/PL/stowarzyszenia[/url] [url]http://www.skr.org.pl/index.php/hodowle-i-kocieta/hodowle.html[/url]
-
[quote name='pa-ttti'] ale co zrobić z tymi, którzy zaznaczają że zwierzę jest z rodowodem, i uparcie się tego trzymają, podczas gdy wiem że ta sama osoba jeszcze przed styczniem sprzedawała te same szczenięta bez rodowodu??? a perfidnie kłamie i twierdzi że psy rodowód posiadają. [/QUOTE] Jeżeli nie piszą z jakiej hodowli - zgłaszaj (to też dobra nauka dla hodowców, żeby dobrze swoje ogłoszenia opisywali). Jeśli podają hodowlę - sprawdzaj (lista FCI [url]http://www.fci.be/affixes.aspx[/url], strona internetowa hodowli - o ile jest, kontakt z hodowlą) :)
-
[quote name='Barkelona']mam jedną odpowiedź. babka sprzedwała owczarki, rodowodowe, ale jak dla mnie dziwnie tanio. Jednak chyba jest w porządku. zacytuję tu je wypowiedź. "Oczywiście. Każde zwierze, które posiada uprawnienia do rodowodu oznacza, że jego rodzice posiadają rodowód i spełniają wymagania przewidziane przez Związek Kynologiczny dla suk i psów hodowlanych. Oznacza też, że hodowca, na którego wniosek szczenięta otrzymują metryki posiada zarejestrowany w Związku Kynologicznym oraz FCI przydomek hodowlany. Oznacza to także, że szczeniaki w wieku 8 tygodni poddane zostały kontroli ( tzw. przegląd miotu udokumentowany drukiem ZK ), w trakcie której szczeniaki zostały oznakowane ( tatuaż lub chip ) i sprawdzony został ich stan zdrowia, ogólna kondycja (np. odrobaczanie i szczepienia). Moja hodowla jest zarejestrowana od 2000r. i nigdy nie rozmnażałam psów poza dopuszczonymi zasadami ( suka hodowlana rodzi nie częściej niż raz na rok, a w praktyce w moim przypadku raz na dwa lata ). Mam nadzieję, że wyjaśniłam wątpliwości."[/QUOTE] Skoro pani tak chętnie udziela informacji, to szkoda, że nie udzieliła tej jednej jedynej, która pozwoliłaby na zweryfikowanie jej "legalności" - nie podała przydomku. Nie powiedziała, w którym stowarzyszeniu jest zarejestrowana. Według mnie mydlenie oczu.
-
Nie wiem, czy ci ludzie tylko udają głupów, czy też naprawdę sądzą, że albo sprzedaż albo śmierć? Najwyraźniej w ich głowach nie ma żadnej trzeciej opcji... trochę smutne i wiele o nich mówi.
-
Wygląda na to, że tablica już robi, co może. "Od 1 stycznia 2012 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt. Prosimy bardzo o dostosowanie treści swoich ogłoszeń do jej wymogów. Zabrania ona rozmnażania psów i kotów w celach handlowych. Zakaz nie dotyczy hodowli zarejestrowanych w ogólnokrajowych organizacjach społecznych, których statutowym celem jest działalność związana z hodowlą rasowych psów i kotów. W praktyce oznacza to że handel psami i kotami może dotyczyć jedynie zarejestrowanych hodowli czyli zwierząt posiadających rodowód. Pozostałe zwierzaki, nie pochodzące z hodowli, można jedynie przekazywać za darmo. Sprzedaż psów i kotów spoza hodowli, bez rodowodu – jest na mocy nowej ustawy zabroniona! Oznacza to następujące zmiany w serwisie Tablica.pl: Osoby sprzedające psy i koty i wybierające konkretną rasę muszą w treści ogłoszenia podać informacje pozwalające zidentyfikować hodowlę i organizację, do której należy (nazwa, adres strony internetowej itp.) oraz miot, z którego zwierzaki pochodzą. Takie zwierzaki mogą być sprzedawane za konkretną cenę. Hodowca tym samym deklaruje że zwierzę posiada rodowód lub będzie uprawnione do jego odbioru. Wszystkie psy i koty nie pochodzące z zarejestrowanej hodowli/nie posiadające rodowodu mogą być jedynie oddane za darmo, w podkategorii „Psy/Koty bez rodowodu”. Więcej informacji dotyczących zmian znajdziesz w Pomocy Tablica.pl" najbardziej aktualne info tutaj: [url]http://www.facebook.com/events/200601610032218/[/url] i [url]http://www.facebook.com/events/269588273102853/[/url]
-
To już zależy, jakie zasady narusza: - sprzedaż psów z niezarejestrowanych hodowli tzn. bez rodowodów - niezgodne z ustawą - pies jako darmowy dodatek do czegoś - naruszenie zasad regulaminu / wprowadzanie klienta w błąd - reproduktor bez rodowodu - wprowadzanie klienta w błąd / naruszenie ustawy - w tytule za darmo, w treści opłata - wprowadzanie klienta w błąd / naruszenie regulaminu portalu / niezgodne z ustawą - oferowanie dowozu psa do kupującego - naruszenie ustawy o ochronie zwierząt w tej chwili tylko tyle pamiętam :)
-
Zwierzę rasowe, to takie, które należy do danej rasy, na poświadczenie czego posiada rodowód, czyli dokument, w którym wymienieni są jego przodkowie, którzy również należeli do tej rasy (na poświadczenie czego mieli własne rodowody :) ).
-
[IMG]http://urtica.hayate.pl/printscr.jpg[/IMG] o, czyżbyśmy mówiły o innych gratkach? :) ja jakoś przeszłam do ale.gratka, faktycznie w gratka.pl nie można zgłaszać niezgodności ogłoszenia z prawem
-
pod ogłoszeniem jest opcja "zgłoś uwagę" z małym czarnym wykrzyknikiem
-
To jest projekt obywatelski nowelizacji ustawy :) Kolejnej nowelizacji. [url]http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19971110724[/url] tu jest ustawa po nowelizacji - zmiany wytłuszczone, pobrać trzeba tekst ujednolicony
-
[url]http://www.psy.pl/aktualnosci-psy/art6723,stop-niezarejestrowanym-hodowlom.html[/url] A tu jest stanowisko innego portalu, sprzed 2 dni. Miło patrzeć, jak jeden z zapisów ustawy jest entuzjastycznie wprowadzany w życie? :)
-
Na pewno kilka stowarzyszeń podaje do wiadomości publicznej zrzeszonych członków. Hodowle psów rasowych: [url]http://a-c-e.ovh.org/hodowle.htm[/url] [url]http://www.pfk.org.pl/?s=13,hodowle[/url] trudniej znaleźć listę ZKwP Hodowle kotów rasowych: [url]http://www.skr.org.pl/index.php/hodowle-i-kocieta/hodowle.html[/url]
-
[quote name='xxxx52']Sa schroniska co nie chca zwierzat przyjmowac,co wtedy?Maja sie udac np.do Twojej org?czy wszystkie org.prozwierzece lacznie ze schroniskami musza psy przejac?Co bedzie jak nie przejma?[/QUOTE] A samemu to już nie łaska pochodzić od drzwi do drzwi i poszukać nowego właściciela? Albo rozgłosić w necie, że jest pies do oddania w dobre ręce? Nóżki połamało i palce ucięło? Przecież nie tylko schroniska i organizacje prozwierzęce mogą podpisywać umowy adopcyjne...