Jump to content
Dogomania

PaulinKa030894

Members
  • Posts

    1084
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by PaulinKa030894

  1. [quote name='bira']ten pies po kastracji zostal?[/QUOTE] niestety został :( EDIT: [h=6][B]Prosimy o kontakt telefoniczny lub sms wszystkie osoby, które gotowe są pomóc w transporcie lub zapewnić opiekę w warunkach domowych dla psów ze schroniska. Kontakt z Agnieszką z Fundacji ROTTKA, tel. 602 159 915. Deklaracja pomocy musi być przemyślana i proszę brać pod uwagę wszelkie nieprzewidziane okoliczności, które mogą wyniknąć w związku z zapewnieniem opieki psu. Ze swojej strony zapewniamy wszelką możliwą pomoc, w miarę naszych możliwości i funduszy, jakimi akcja ta będzie dysponowała. Prosimy o informacje, jakie psy jesteście Państwo w stanie przewieźć/przyjąć, biorąc pod uwagę swoją sytuację rodzinną, materialną i doświadczenie. Kontakt w sprawach formalnych: Ewa, Fundacja BERNARDYN 601 32 22 00 [/B] [/h]
  2. wiadomość z ostatniej chwili [IMG]http://i46.tinypic.com/zwg6qs.jpg[/IMG] źle zrozumiałam :( ma domek w Krakowie, brak transportu ..
  3. jadalnia i odchody z kożuchem pleśni [IMG]http://i49.tinypic.com/qrdt9y.jpg[/IMG] gówno i zatkane kratki ściekowe, smród [IMG]http://i47.tinypic.com/23kyc6u.jpg[/IMG] śnieżnobiałe miski z czystą wodą nie zmylą ludzi, którzy wiedzą, gdzie patrzeć [IMG]http://i48.tinypic.com/ekqkd4.jpg[/IMG] dla Niego przyjechaliśmy za późno [IMG]http://i50.tinypic.com/241wo5k.jpg[/IMG] Organizowana jest ogólnopolska pomoc dla najbardziej potrzebujących psów ze schroniska w Ruskiej Wsi. Te, które wczoraj wyjechały są już bezpieczne i z rąk człowieka nic złego już ich nie czeka. Wszystkie przeszły dzisiaj szczegółowe badania diagnostyczne i rozpoczęto leczenie. Prosimy wszystkich ludzi o pomoc dla psów, które zostały w schronisku i potrzebują ratunku. Zgłaszajcie się, bo jesteście potrzebni tym psom. Dla większości z nich Wasza pomoc znaczy życie. [IMG]http://i46.tinypic.com/33a9zr5.jpg[/IMG]
  4. JESLI KTOS CHCE ADOPTOWAC LUB ZABRAC NA TYMCZAS LUB POMOC W TRANSPORCIE 602 15 99 15 [IMG]http://i48.tinypic.com/357ir1y.jpg[/IMG] CHYBA ZACIĄŻONA -ZOSTAŁY :( [IMG]http://i49.tinypic.com/14td85.jpg[/IMG] :(:(:(:(:( [IMG]http://i45.tinypic.com/2u5rg1y.jpg[/IMG] weźmiecie mnie? Czy jestem wystarczająco chory, żeby zabrać mnie z tego miejsca? [IMG]http://i49.tinypic.com/2whfu50.jpg[/IMG] robione w pawilonie dla psów chorych głównie na wirusowe, silnie zarażające choroby skóry. Psy cały czas drapią się. W pawilonie, bez izolacji psy ze zmianami na skórze, psy zdrowe i szczeniaki. Lekarz twierdzi, że oddzielenie drewnianą przegrodą jest właśnie tą izolacją. Wybieg zewnętrzny wspólny dla wszystkich psów [IMG]http://i48.tinypic.com/5yyubq.jpg[/IMG]
  5. ZABRANY - spójrzcie w te oczęta :( [IMG]http://i48.tinypic.com/n71iyr.jpg[/IMG] ZOSTAŁA :( [IMG]http://i47.tinypic.com/23st8ab.jpg[/IMG] Jestem po kastracji, wśród psów chorych na zarażające choroby skóry-moszna spuchnięta, tkliwość na ból, cały czas lizane.Kto go weźmie ?:( [IMG]http://i50.tinypic.com/295sevt.jpg[/IMG] czy mnie zabiorą? Chyba jestem za stary. CHCĘ ŻYĆ!!!!!!!!!!!!!!!! [IMG]http://i46.tinypic.com/zwg6qs.jpg[/IMG] BEZIMIENNY - ZOSTAŁ :( [IMG]http://i46.tinypic.com/a47hqd.jpg[/IMG] cdn
  6. [B]Ruda maleńka suńka :( została[/B] [IMG]http://i47.tinypic.com/9tml2o.jpg[/IMG] [IMG]http://i48.tinypic.com/w841h1.jpg[/IMG] [B]żebym nie umknęła w tłumie innych, ja muszę wydostać się stąd. To moja jedyna szansa. [/B] [B]Jestem chora!![/B][B]jestem chora, nie zabrali mnie, zabrakło dla mnie miejsca, płakali nade mną, ale nie dali [/B] [B]rady pomóc. Zostałam[/B] [IMG]http://i46.tinypic.com/2iv1nhk.jpg[/IMG] Przegrody drewniane między boksami jako izolacja są mniej istotną sprawą i z punktu widzenia zachowania higieny i zapobiegania rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych same w sobie nie przyczyniają się do pogarszania stanu. Mamy do czynienia z pomieszczeniami po byłej chlewni , przystosowanymi do chowu świń, a nie miejscem dla psów.Odpływ gnojowicy (mocz, kał, inne) przepływa przez wszystkie boksy, od pierwszego do ostatniego, drenażem, po kolei, zabierając po drodze kolejne gówno i płynąc dalej. W takich warunkach zachowanie jakiejkolwiek higieny, a co dopiero zabezpieczenie przed rozprzestrzenianiem się chorób zakaźnych jest niemożliwe. Drenaż (wybetonowany rów) w tym schronisku nie jest zasłonięty i psy mają swobodny i bezpośredni dostęp do swoich i sąsiadów nieczystości. I to jest w tym wszystkim najistotniejsze. Tak są skonstruowane chlewnie i biorąc pod uwagę, że w chlewniach na posadce jest zawsze ok. 1 metra słomy, nie stanowi to zagrożenia dla świń. Gnojowica jest bardzo cenną substancją, używaną do nawożenia i dlatego, żeby jej nie tracić, w ten sposób jest odprowadzana.W boksach dla psów, ponieważ podłoże kamienne jest stale wilgotne, metalowe miski zsuwają się i stoją w drenażu. Czyli mamy stołówkę w kiblu.[U][B]Karygodne.[/B][/U] [IMG]http://i45.tinypic.com/20roj7k.jpg[/IMG] [B]jestem chory, jak większość tutaj. Co muszę zrobić, żeby ktoś mi pomógł?[/B] [IMG]http://i45.tinypic.com/m7utmo.jpg[/IMG]
  7. [IMG]http://i50.tinypic.com/2f0gbbm.jpg[/IMG] [IMG]http://i46.tinypic.com/2hrdgmc.jpg[/IMG] [IMG]http://i49.tinypic.com/2u5zuvr.jpg[/IMG] [B]Jestem ślepy na jedno oko i mam dość[/B] [IMG]http://i48.tinypic.com/3347rl3.jpg[/IMG] [B]Nie prosiły się na świat i nie takie życie obiecywała im matka.[/B] [B] W schronisku być może są jeszcze suki w ciąży.Maluchy bierze już fundacja z Poznania[/B] [IMG]http://i50.tinypic.com/6qec5g.jpg[/IMG]
  8. [IMG]http://i49.tinypic.com/6icvwi.jpg[/IMG] [IMG]http://i49.tinypic.com/2cffed4.jpg[/IMG] [IMG]http://i48.tinypic.com/2d1uu4z.jpg[/IMG] [IMG]http://i47.tinypic.com/2i08ch1.jpg[/IMG] [IMG]http://i48.tinypic.com/2h3tuko.jpg[/IMG]
  9. [IMG]http://i49.tinypic.com/1247vom.jpg[/IMG] [IMG]http://i46.tinypic.com/24nohvp.jpg[/IMG] [B]Tak wygląda odbyt pod ogonem[/B]:placz: [IMG]http://i47.tinypic.com/15egv0j.jpg[/IMG] [IMG]http://i45.tinypic.com/m9vt5i.jpg[/IMG] Fundacja Bernardyn [LEFT][COLOR=#333333][FONT=lucida grande]odebrana, jest u nas, samica bernardyn w trakcie cieczki, waga 34 kg (!!!), ok. 20 -25 kg niedowagi, żebra wyraźnie zaznaczone i przebijają przez skórę, zaniki mięśni, psychicznie znerwicowana, zmęczona i reagująca agresją do innych psów. Agresja ma podłoże lękowe, na skutek długiego przebywania w skupisku zwierząt i napięcia hormonalnego (cieczka), w jakim teraz znajduje się. Przez inne psy podobnej wielkości obydwu płci odbierana dobrze. Suka zagłodzona, odwodniona. Stan skóry dobry i sierści wystarczający. Nie ma widocznych zmian chorobowych na skórze prawdopodobnie na skutek izolowania w schronisku od innych psów. Zostały podane kroplówki wzmacniające[/FONT][/COLOR][/LEFT] [IMG]http://i47.tinypic.com/2q37sd1.jpg[/IMG]
  10. [LEFT][B][COLOR=#333333][FONT=lucida grande]BURSZTYN Z NIEDOWLADEM BARDZO POTRZEBUJE DOBREGO JEDZENIE ,BASIA CALY DZIEN SIEDZI Z NIM NA KROPLÓWKACH, POTRZEBNE SPECJALISTYCZNE BADANIA, BARDZO POTRZEBANA POMOC DLA NIEGO TEL DO BASI 531 68 91 26[/FONT][/COLOR][/B][/LEFT] [IMG]http://i47.tinypic.com/xaz85l.jpg[/IMG] [B]Płaczę , nie wierzę że ten pies pomimo takiego cierpienia cieszy się na widok ludzi[/B] [SIZE=3][URL]http://www.youtube.com/watch?v=nXbDSp2isQc[/URL][/SIZE] [B][LEFT][COLOR=#333333][FONT=lucida grande]Ramzes, pies z chorą skórą . Nie może się najeść ! dzisiaj pobrano zeskrobinę. Według lekarza to śwerzb, dostał adwocata. Fajny , łagodny ale nie wiem czy wejdzie do budy.[/FONT][/COLOR][/LEFT][/B] [IMG]http://i49.tinypic.com/25rnmmu.jpg[/IMG] [IMG]http://i48.tinypic.com/2ymyjjc.jpg[/IMG] [IMG]http://i49.tinypic.com/15hke4y.jpg[/IMG] [IMG]http://i49.tinypic.com/2ahbqyx.jpg[/IMG]
  11. [quote name='Vicky62']Czy ktos odpowiedział na ptania zadane prze Pies Szuka Domu. Czy ten post został pominiety...[/QUOTE] Wysłałam wtedy od razu kontakt do Agi [quote name='holmina']jak moge pomóc?poprosze o numer konta to przekaże troche kasy mieszkam w Poznaniu poza tym uważajcie dziewczyny,żeby te psy nie trafiły z deszczu pod rynne,nadal buszuja na Dogo osoby wywożące nielegalnie psy w nieznane!!!!![/QUOTE] [LEFT][COLOR=#333333][FONT=lucida grande]FUNDACJA ROTTKA[/FONT][/COLOR] [COLOR=#333333][FONT=lucida grande]BZ WBK, Kraków, Rynek Główny 30[/FONT][/COLOR] [COLOR=#333333][FONT=lucida grande]32109016650000000109278868[/FONT][/COLOR] [COLOR=#333333][FONT=lucida grande]UL.ZAKOPIAŃSKA 2B/2C[/FONT][/COLOR] [COLOR=#333333][FONT=lucida grande]31-418 KRAKÓW " PSY Z RUSKIEJ WSI" [/FONT][/COLOR] [COLOR=#333333][FONT=lucida grande]wpłaty zagraniczne[/FONT][/COLOR] [COLOR=#333333][FONT=lucida grande]IBAN: PL321090166500000001092788[/FONT][/COLOR][COLOR=#333333][FONT=lucida grande][/FONT][/COLOR][COLOR=#333333][FONT=lucida grande]68[/FONT][/COLOR] [COLOR=#333333][FONT=lucida grande]BIC/SWIFT WBKPPLPP[/FONT][/COLOR] [COLOR=#333333][FONT=lucida grande]pay pal: [email protected][/FONT][/COLOR][COLOR=#333333][FONT=lucida grande][/FONT][/COLOR][COLOR=#333333][FONT=lucida grande]om[/FONT][/COLOR] [COLOR=#333333][FONT=lucida grande]Za wszelkie wpłaty dziękujemy[/FONT][/COLOR][/LEFT] [quote name='Vicky62']Nie wiem czy to ten sam co powyzej ,ale pisze ze został:-( [IMG]http://m.nowyekran.pl/885184367e8f5c29e050c6ca55fe7728,0,0.jpg[/IMG][/QUOTE] ten też został:( [quote name='monta']czy ktoś z Was się tam dziś wybiera ?poszukuję osoby , która mogłaby wyciągnąć nam stamtąd psa..(prawdopodobnie jest tam jeszcze jeden pies w typie labka )...jutro mamy dla niego z Ełku transport do Wawy ..a tam chwilowe dt..proszę o pomoc[/QUOTE] kuźwa..właśnie stamtąd wróciłam wyciągałam psiaka.. choroba. [quote name='thinkplando']Witajcie, skontaktowałam się z 1st Choice (to firma od karmy). Byliby w stanie zasponsorować karmę dla bid z Ruskiej Wsi np. za lajkowanie ich fanpage'u czy udostępnianie (narazie rozmawialiśmy bardzo ogólnie). Czy ktoś mógłby - kto jest najbliżej wydarzenia - operacyjnie i jest decyzyjnie - mógłby się ze mną skontakotować i może byśmy mogły poustalać szczegóły :) Aśka[/QUOTE] Asiu serdecznie dzięki !! Słuchaj Zadzwoń koniecznie do Agnieszki Pawlickiej Kontakt :Fundacja Rottka Agnieszka Pawlicka [email][email protected][/email] 602159915
  12. [quote name='niepokolorowanka']Paulina, a wiadomo coś o tym małym białym piesku (na zdjęciu siedział w paszniku), który miał zostać zabrany, gdy pojechaliście tam pierwszy raz ? I czy Przylepka się odnalazła?[/QUOTE] Tego białęgo ja osobiscie nie widzialam. Napewno jeśli byłto nie został zabrany. Natomiast przylepka..dziwne pytalam w lecznicy o sunie pogryziona otoz takiej tam podobno nie bylo... nie wiem przepadla jak kamien w wode ;/
  13. Trzeba prezesa ze stołka zwalić i Pania wetwerynarz. Bo rzeczywiscie jak skład zostanie taki sam to moze byc poprawy miesioac dwa a potem znow to samo badz wieksza tragedia
  14. [quote name='joteska'][B]już wszystko wiem na bieżąco[/B] od agi- w klinice Jolki- tej leżącej oneczki nie ma - wzięta przez bekę wczoraj- jeden kamień z serca mi spadł zostały 3 młode bardziej donki niż onki - dla nich pilne potrzebne DT, transport oraz jeden starszy onek- na niego czeka DT u andy szczenior onkowy- jak wcześniej nie dojedzie przy Waszej pomocy, bedzie musiał czekać na następny termin wizyty[/QUOTE] [B][SIZE=5] Potrzebny dt dla 3 DONków i 1 ONka oraz szczeniora onkowatego!!! Kto jest od tej rasy ?[/SIZE][/B]
  15. [quote name='funia']jak mogę pomóc z dużej odległości ?moze gdzieś zadzwonię ?,napisze ? Nie czytałam wszystkiego ale te zdjęcia mnie dobiły !!!Ku..wa gdzie tam są władze ? CZekam na wytyczne i moge w wyżej wymieniony sposób pomóc .[/QUOTE] [LEFT][COLOR=#333333][FONT=lucida grande]KOCHANI TO CO NAJWAŻNIEJSZE TERAZ:[/FONT][/COLOR] [COLOR=#333333][FONT=lucida grande]- DOMY DLA PSIAKÓW [/FONT][/COLOR] [COLOR=#333333][FONT=lucida grande]- TRANSPORT -[/FONT][/COLOR] [COLOR=#333333][FONT=lucida grande]- POMOC FINANSOWA, [/FONT][/COLOR] [COLOR=#333333][FONT=lucida grande]- KARMA [/FONT][/COLOR] [COLOR=#333333][FONT=lucida grande] FUNDACJA ROTTKA BZ WBK, Kraków, Rynek Główny 30 32109016650000000109278868 UL.ZAKOPIAŃSKA 2B/2C 31-418 KRAKÓW " PSY Z RUSKIEJ WSI" wpłaty zagraniczne IBAN: PL32109016650000000109278868 BIC/SWIFT WBKPPLPP pay pal: [email][email protected][/email] Za wszelkie wpłaty dziękujemy [/FONT][/COLOR][/LEFT]
  16. Też mi zapadł w serce jak zobaczyłam go po raz pierwszy 19 czerwca . Dlatego DT potrzebne pilnie. Szukajmy:) i dziękujemy za wszelkie wpłaty , psiaki bardzo tego potrzebują Może ktoś ma do przesłania karmę jakieś środki odrobaczające , na pchly , wszystko się przyda. Z całego serca dziękujemy. Ja dziś chciałam jechać zabrać dwa psy, niestety bez sterylki nie wydadzą dlatego muszę jechać je "zamowić" , żeby tak trzeba było się starać oto aby pomóc psu ehh :(
  17. [quote name='joteska']to niestety ta biedna cudna sunia doneczka, której zdjęcie było tu zamieszczone w moim poście :-( w schornisku zostały 4 owczarki niemieckie, jeden starszy plus szczenię onkowe- z uwagi na brak miejsc w samochodach szczenię nie dojechało a dla niego mogłoby być DT za 60% ceny- gdyby ktoś jechał do tej rzeźni proszę pilnie o kontakt w wawie w klinice przebywa przywieziona onka skrajnie wychudzona ta ze zdjęcia poniżej, DT/ DS wycofał się z uwagi na brak miejsc podobno. Nie ma chorób zakaźnych. Pilnie potrzebna pomoc [IMG]http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/177143_397656400271525_1720094917_o.jpg[/IMG][/QUOTE] "[COLOR=#000000]w schornisku zostały 4 owczarki niemieckie, jeden starszy plus szczenię onkowe- z uwagi na brak miejsc w samochodach szczenię nie dojechało a dla niego mogłoby być DT za 60% ceny- gdyby ktoś jechał do tej rzeźni proszę pilnie o kontakt" szczeniak jest chory to jest pewne, niestety nikt go nie chciał więc nie mieliśmy gdzie go zabrać. Proszę się kontaktować z Panią Agnieszką z Fundacji Rottka.Jeśli jest DT dla niego byłoby bardzo super!! Numer jest podany w pierwszym poście. [/COLOR] Do pytania czy ta sunia ze zdjęcia odeszła nie umiem odpowiedzieć. Szukajmy DT pilnie !!
  18. [quote name='ZZPON']Boże gdzie Ty jesteś? :( Łzy lecą same z oczu, a najbardziej pod podpisem "został, bardzo płakał". Piesku kochane Cioteczki i Wujkowie na pewno Cię zabiorą.[/QUOTE] Jest już dobra ciocia która przygarnie bidę teraz aby tylko schron wydał.... dobra teraz ide naprawde spac :)papa
  19. Przepraszam Was zasypiam, dosłownie padam na pysk:roll: Jutro reszta zdjęć i opis. Nie dam rady.Jestem wykończona:shake: Dobranoc
  20. [B]ZABRANY PIES [/B][IMG]http://i48.tinypic.com/2wrjdq8.jpg[/IMG] [B]ZABRANY PIES Z PARALIŻEM[/B] [IMG]http://i50.tinypic.com/dxh0f5.jpg[/IMG] [B]NIE WIEMY NARAZIE CZY TO KTÓRYŚ Z ZABRANYCH CZY PSIAK ZOSTAŁ[/B] [IMG]http://i45.tinypic.com/2055a90.jpg[/IMG] [B]ZABRANY [/B][IMG]http://i48.tinypic.com/rrp3i8.jpg[/IMG] [B]ZABRANA[/B] [IMG]http://i45.tinypic.com/jtrk1s.jpg[/IMG]
  21. Witajcie wszyscy . Dziękujemy że jesteście dalej z Nami. dopiero dziś wróciłam z akcji .. bo byłyśmy w trasie tak więc jestem padnięta na dodatek dogo wcześniej się zawaliło.. Widzę że chyba jesteście dość świeżo poinformowani o tym co się działo. Oczywiście jak tylko ułożę to w głowie wszystko to napiszę jak to wszystko przebiegało. Jednym słowem jest h#jnia. Byłam w środku widziałam i jestem zrozpaczona. Kiedy pierwszy pies został wyprowadzony nie wytrzymałam , popłakałam się . Nie wyobrażam sobie jak można doprowadzić psy do takiego stanu. Jeśli ktoś nie widział zdjęć z wczoraj , to tylko kilka, to zaraz wstawię a poniżej zamieszczę opis z dnia wczorajszego. Pilnie potrzebne karmy środki na pchły, szampony, pieniążki na leczenie wszystkie psy odebrane potrzebują opieki wet. sa zachudzone zaświeżbione, zagrzybione, jeden pies ma paraliż, nie mógł wyjść o wlasnych siłach , sunia wychudzona(szkieletor) w zaawansowanej ciąży, suka z podejrzewanym ropomacziczem... No i nie zapominajmy o domach tymczasowych. Poszukiwane są dt dla dwóch huskich(malamutów)? Nie odróżniam, wybaczcie jeszcze nie te doświadczenie jedna napewno suczka młoda max 1 rok. Jest na stronie schronu,
  22. [COLOR=#000000][/COLOR][quote name='niepokolorowanka']Anula, też dostałam dzisiaj taką odpowiedź i pewnie każdy, kto do nich napisał :-/[/QUOTE] tak ,każdy z Nas dostał taką samą odpowiedź.. CO NAJLEPSZE !! [URL]http://elk.wm.pl/94381,Internautka-czy-ktos-karmi-i-poi-t******.html[/URL] Czyli nie schron odlawia psy Fundacja Rottka TUTAJ PISZA ZE DZIENNIE NA PSA 10 ZŁ, A ZA WYLAPANIE 219 ZŁ To kto je wyłapuje,a kto bierze pieniadze... Ehh..szkoda słów [LEFT][COLOR=#333333][FONT=lucida grande] [/FONT][/COLOR][/LEFT]
×
×
  • Create New...