-
Posts
82 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Adrianna
-
[quote name='HelloKally']Wg. mnie ten płatek mógłby być nieco wyraźniejszy :D Ale foto ogólnie jest świetne. Adrianna, to:[URL]http://wd9.photoblog.pl/np5/201104/DA/91835048.jpg[/URL] foto mi się podoba, ale mam wrażenie, że za bardzo je wyostrzyłaś (obrabiałaś tą fotkę?), albo ta sierść wyszła za bardzo szorstko, na pierwszy rzut oka wygląda jak jakiś iglak. [/QUOTE] modelka rzeczywiście sierść ma jak iglak, a jeśli chodzi o przeróbkę to poprawiłam tylko kolory na wyrazistsze za pomocą 'krzywych' w gimpie. Dzięki za opinie ;)
-
Wiem, wiem:eviltong:
-
Wiewiór: [IMG]http://wd10.photoblog.pl/np5/201104/6D/93005889.jpg[/IMG] [IMG]http://wd8.photoblog.pl/np4/201105/1C/93136887.jpg[/IMG] [IMG]http://wd5.photoblog.pl/np3/201104/63/92942034.jpg[/IMG] [IMG]http://wd6.photoblog.pl/np3/201104/31/91767025.jpg[/IMG] krytyka bitte! ;p
-
[B]NightQueen[/B] - pomniejszałam i się za nic zapisać nie chciało, usunęłam, żeby mnie nie zbanowali :roll: Dzięki za krytykę, kadr jest faktycznie krzywy :eviltong: *** [B]Sweet[/B] - czy to czerwonouchy? Podobają mi się te zdjęcia, w ogóle to mignęły mi się chyba gdzieś na photoblogu? *** [quote name='westie_justa']Aaa no tak to mój 'sprzęt' by chyba nie z fotografował, te kwiatki to chyba były jedyne ostre:D[/QUOTE] Oj tam, oj tam. Spróbuj, ja robię makro mimo, że lustrzanki (jeszcze) nie mam, może nie są zdjęcia rewelacja, ale da się. Np to - [URL]http://www.photoblog.pl/intollerabile/89817207[/URL] To jest słupek kwiatu pelargonii, jest plamka nad słupkiem, ale to mazia po psiej ślinie. [URL]http://ikonos.flog.pl/wpis/2331460/[/URL] - a ten flog to mistrzostwo w zdjęciach makro :loveu:
-
Krytykujcie [B]: )[/B] Pomniejszam i guciu z tego ; /
-
Pierwsze zdjęcie gadziny jest najlepsze + odbicie super efekt :) drugie też świetne, ale minusem jest kadr. Nie lubię takich 'urwanych' zdjęć. Myślę, że lepiej byłoby w poziomym kadrze. Trzecie jest fajne, ostrość na oku, ale jakoś nie przemawia do mnie, chyba dlatego, że ucięta 'buzia'
-
Witam! Mógłby mnie ktoś skierować do wątku o zakładaniu bazarków? Jeśli takowego nie ma to proszę o wytłumaczenie co i jak robić, żeby wszystko było w porzadku : )
-
Boski Snoopy ;) Gratuluję ! Czy to czasem nie z moim Łatkiem był w MP 10/2010 w temacie 'szkoła' ?
-
Jeśli ktoś wrzuci skana lub imiona to poproszę też o temat na czerwiec :)
-
Pomysł fajny, ale pod słońce wyszło. Poza tym robiąc zdjęcia szukaj takich miejsc, żeby tło było w miarę jednolite, nie odciągało uwagi widza od meritum fotografii ; ) Poza tym zauważ co się dzieje na grzbiecie psa. Jest efekt prześwietlenia. Co do programu to b. dobry i zajmujący mało miejsca jest Gimp. Jest dobry dla początkujących, bo jest prosty w obsłudze. Ja mam wersje Gimp 2 i szybko mogę sobie zdjęcie 'opitolić' z wg mnie super efektem.
-
mam wrażenie jakbyś miała zaparowany obiektyw :eviltong: Tzn na pewno tak nie było, ale napisałam tak dla porównania, bo nic na tym zdjęciu nie jest ostre. Ani pies, ani tło.
-
Okamia - Pierwsze fajne, ale mi przeszkadza smycz i 'efekt elipsy', drugie mi się bardzo podoba, zwłaszcza kolory, a trzecie nie podoba mi się wcale. Ucięłaś uszy, chyba za mocny kontrast i te kolory przy oku, uszach, obroży. westie - moim zdaniem robisz postępy, bo zdjęcia fajnie zaostrzone, denerwuje mnie tylko bladość zdjęć przez co kojarzą mi się ze zwykłymi pstrykami. Masz może jakiś program do obróbki?. Pomijając bladość to pierwsze jest fajne, nawet ta roślinka przed psem nie przeszkadza, co do drugiego to myślę, że za mało psa, a za dużo tła
-
Świetne to makro :) Próbowałaś z biedronkami, albo innymi robalami? ;) Jeśli sfocisz coś takiego to wstaw koniecznie, bo chciałabym zobaczyć jak wychodzą. Jesteś już czwartą osobą z Canonem 500d i kurczę apetytu mi już wszyscy narobili na to lustro : )
-
MP wyjdzie jutro :) Ja też czekam na wyniki, mam prenumeratę, więc zazwyczaj dostaję 2-3 dni po premierze w kioskach, więc jeśli ktoś jutro zakupi to też będę wdzięczna ;)
-
Pomysł jest fajny, niecodzienny, kolory też mi się podobają, ale ta fotka podoba mi się raczej bardziej jako kolorowy obrazek miły dla oka, niż jako fotografia. Efekt wyszedł fajny, ale co do techniki ciężko jest oceniać. Na pewno należy się uznanie za tak nietypowe pokazanie 'walorów' butelki z piwem : ) Zaliczając to zdjęcie do zdjęć typu abstrakcyjne stwierdzam, że mi się podoba.
-
[quote name='diabelkowa'][IMG]http://img825.imageshack.us/i/piwoh.jpg/[/IMG] hmm pomijajac jakosc zdjecia, widzicie tu cos ? :D [url]http://img825.imageshack.us/i/piwoh.jpg/[/url][/QUOTE] mi to wygląda na szklaną butelkę widzianą od środka : )
-
To może znowu ja coś wrzucę na rozruch ;) [IMG]http://wd1.photoblog.pl/np1/201104/22/92149320.jpg[/IMG] hmm?
-
Mgliste zdjecie jest takie meeega rzeczywiste i ta zakapturzona postać idealnie pasuje:evil_lol:
-
Pomyliłaś ;) to jest chyba w PP, a MP wychodzi 27, wiec jeszcze nie wiadomo.
-
Ni się drugie nie podoba. Modelka się nie wysiliła, wygląda mi to na zwykły 'pstryk' Pierwsze fajniejsze
-
To może znowu ja cos dam :eviltong: [IMG]http://wd9.photoblog.pl/np5/201104/DA/91835048.jpg[/IMG] krytykę proszę.
-
[quote name='motyleqq']właśnie, że tak powiedziałaś o kompakcie, 'cyfrówka' :eviltong: oczywiście, że można spytać i nie jest to żaden problem. tak samo można mówić kompakt, a ktoś może spytać i to również nie jest problem :)[/QUOTE] Nie rób ze mnie hipokrytki, bo to Ty napisałaś "czemu mówicie 'cyfrówka' na [B]aparat który nie jest lustrzanką[/B]?" Napisałam, że nie mówię tak o aparacie, który[B] nie jest lustrzanką [/B]bo są i aparaty analogowe (a więc nie cyfrowe), których nazwanie cyfrówką byłoby błędem Chodziło mi o to, że na aparat cyfrowy mówi się potocznie 'cyfrówka' i wcale nie przeczę sobie w zacytowanych przez Ciebie fragmentach ;) Mam nadzieję, że teraz rozumiesz mój poprzedni post. *** Kincia - fajne to 3 zdjęcie. Co do tego z szyszką, to nie bardzo lubię tego typu zdjęcia w połączaniu z ręką/palcami *** Moim zdaniem kadr u myszki jest ok, bo belka(?) mogłaby rozpraszać. Fajne oczka :)
-
Ale czy każdy zrozumie od razu o co chodzi? Poza tym, co to za problem, wszyscy wiedzą co ktoś ma na myśli pisząc cyfrówka, a jak nie to można spytać :) Tak uważam. *** Co sądzicie o tym? Bo ja coś mam a'propos tego zdjęcia, ale sama nie wiem co mi nie gra. Kadr może, czy ten cień na dole? Pomóżcie, nie mam zdania :shake: [IMG]http://wd9.photoblog.pl/np5/201104/03/91589018.jpg[/IMG]
-
[quote name='motyleqq']czemu mówicie 'cyfrówka' na aparat który nie jest lustrzanką? przecież lustrzanki też są cyfrowe ;) zastanawiam się, skąd się wzięło to nazewnictwo i jeszcze tak dobrze się przyjęło[/QUOTE] Nie mówimy cyfrówka na aparat, który nie jest lustrzanka, bo równie dobrze pasuje tu analog, piszemy cyfrówka o aparatach cyfrowych, bo jest krócej ;) Skąd się wzięło? Pewnie z wygody pisania/mówienia.
-
[quote name='Kama & Diana'][B]Lucky[/B] fajne fajne [B]Adrianna[/B]świetnie ujęte ;] pozwolisz że sobie wstawię to zdjęcie na tapetę?[/QUOTE] Pozwolę : ) Miło mi ;D westie - to nie lustrzanka, nie miałam okazji jeszcze pracować na listrzance, ale mam w dalekich planach jej zakup, obecnie (niezmiennie od 6-ciu) lat mam taki cykacz : [URL="http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://image2.sina.com.cn/IT/upload/20050118/978/1106015839/article/3/8/li7AXP0X293bY.jpg&imgrefurl=http://www.36588.com.cn/soft0508/article/article_1960_1.html&usg=__1IF7Q7KQuKoekXj1LRDXWFW9oAk=&h=329&w=450&sz=16&hl=pl&start=0&zoom=1&tbnid=NTJyD9OzfC7poM:&tbnh=168&tbnw=206&ei=TVykTfbZKs6B4QaEq9ToCQ&prev=/images%3Fq%3Dc760uz%26um%3D1%26hl%3Dpl%26client%3Dfirefox-a%26sa%3DN%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official%26biw%3D1429%26bih%3D989%26tbm%3Disch&um=1&itbs=1&iact=rc&dur=529&oei=TVykTfbZKs6B4QaEq9ToCQ&page=1&ndsp=31&ved=1t:429,r:7,s:0&tx=125&ty=56"]http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://image2.sina.com.cn/IT/upload/20050118/978/1106015839/article/3/8/li7AXP0X293bY.jpg&imgrefurl=http://www.36588.com.cn/soft0508/article/article_1960_1.html&usg=__1IF7Q7KQuKoekXj1LRDXWFW9oAk=&h=329&w=450&sz=16&hl=pl&start=0&zoom=1&tbnid=NTJyD9OzfC7poM:&tbnh=168&tbnw=206&ei=TVykTfbZKs6B4QaEq9ToCQ&prev=/images%3Fq%3Dc760uz%26um%3D1%26hl%3Dpl%26client%3Dfirefox-a%26sa%3DN%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official%26biw%3D1429%26bih%3D989%26tbm%3Disch&um=1&itbs=1&iact=rc&dur=529&oei=TVykTfbZKs6B4QaEq9ToCQ&page=1&ndsp=31&ved=1t:429,r:7,s:0&tx=125&ty=56[/URL] Wówczas kosztował mnie niemało, bo aż 1900 zł, ale spisuje się dobrze, choć mam pewne wady. Teraz pewnie jego cena to mw. 700 zł :) Pstrykałam swego czasu małą cyfrówką za 400 zł i też szło przyzwoicie. Wydaje mi sie, że aparat to sprawa drugiego rzędu, chociaż wiadomo, że cyfrówka lustrzance nierówna. To mój photoblog z tym zdjęciem (parametry zdjęcia i informacje czym było focone wyświetlają sie po wciśnieciu 'exif') [URL]http://www.photoblog.pl/puzzelka/82698418[/URL]