Jump to content
Dogomania

Lilth

Members
 • Content Count

  36
 • Joined

 • Last visited

About Lilth

 • Rank
  Advanced Member

Converted

 • Location
  Rydułtowy
 1. Lilth

  Brak wizyty poadopcyjnej

  Kilku moich znajomych ma psy ze schroniska, i wizyty po były tylko u tych, którzy zabrali pod swój dach "trudne" psy, skłonności do agresji itp. Co do płacenia, nie we wszystkich, ale często się zdarza.
 2. Lilth

  Stres u psa w kojcu :(

  Na sytuacje w kojcu pomysłu nie mam, ale jak często chodzicie z psem do innych psów?
 3. Lilth

  Z psem nad morze

  Dziękuje bardzo, wydrukuje sobie i będziemy się ulicami kierować :) Jeszcze jak ktoś może polecić jakąś dobrą miejscówkę z jedzonkiem tanim i dobrym, no i obowiązkowo z możliwością wejścia z psem, chociaż na ogródek :)
 4. Lilth

  Psina z adopcji - problem z chipem

  Właśnie też tak pomyślałam jak [B]Ejre[/B], ale zaraz poślę maila i zobaczę co powiedzą. Na razie fundacja, z której mam psiaka nie odpisuje x/
 5. Lilth

  Z psem nad morze

  Kurczę, pojadę samochodem więc pewnie na jakimś parkingu wolnym :P Najlepiej w sumie od jakiegoś centralnego punktu jakiś rynek, dworzec czy coś takiego :) Chciałam jeszcze zapytam czy jest tam jakiś typowy deptak ? I jaka częstotliwość ludzi tam występuje, bo nie wiem czy pakować się na takie coś z psem. Jak byś mogła jeszcze polecić jakąś normalnie cenowo (studenckie życie :P) knajpę, smażalnie gdzie można na ogródek wejść z psem (o środku nawet nie marze). Będę bardzooo wdzięczna.
 6. Lilth

  Na plażę

  Dziękuje za odpowiedz, coś wybiorę :) Odnośnie Grzybowa, też o tym myślałam, ale czytałam negatywne opinie x/
 7. Lilth

  Pies sam w samochodzie

  Ok, wybije szybę i co dalej? Po której stronie stoi prawo? Fajnie jak by ktoś miał konkretne informacje, a nie takie ogólniki o których mówią w tv
 8. A sunia jest przyzwyczajona chociaż do jazdy samochodem? Jak reaguje na innych ludzi? Jak z miejscem? Masz dla niej transporter? Jeśli tak to gdzie będzie? Na siedzieniu obok, czy na podłodze? Opisz po prostu jak będę wyglądać warunki podróży dla psa.
 9. Lilth

  wyjazd na wakacje...

  Możesz powycierać, ale lepszym pomysłem będzie zabranie kocyka, piesek będzie mógł się w nim schować, potem w domu zaczniesz proces przyzwyczajania do siebie itp. Samochód to jednak stres, oderwanie od matki, od opiekunów, a taki kocyk może trochę zdziałać. Najlepiej w szelkach, ale jeśli nie masz możliwości zakupu, to weź go na kolana. Odnośnie pogody uważaj tylko, żeby go nie przewiało i jeśli masz cichą klimę to ją włącz.
 10. Lilth

  Realna KUPA

  Noszenie papierków/butelek jest mniej problematyczne bo zawsze można je wrzucić do torebki/plecaka i wyrzucić do kosza. Kupy jednak nie chciała bym mieć w torebce czy też w upał nieść w foliowym woreczku
 11. Lilth

  wyjazd na wakacje...

  Jeśli to wygląda tak, to na początku zrób tak jak radzi koleżanka wyżej, oswój go z samochodem, pobaw się tam z nim, daj jego legowisko/kocyk. Gdy zaczniesz już wyruszać w trasy, nie karm psa przed podróżą, i jeśli to mały pies to daj mi 1/4 tabletki aviomarinu, a jeśli duży to połówkę możesz śmiało dać. Prócz tego zapewnij dostęp do wody, a później to jak już pisała. Jeśli nie przyzwyczaisz psa do samochodu, to nawet jak nafaszerujesz go środkami to i tak nie będzie to dla niego nic przyjemnego.
 12. Lilth

  Kaganiec - skóra TTB

  Prosiła bym o opinie na temat takich kagańców: [URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=a8c61f78f7625f4d][IMG]http://images62.fotosik.pl/1083/a8c61f78f7625f4dm.jpg[/IMG][/URL]
 13. Lilth

  Realna KUPA

  Chciała bym w jednym miejscu skoncentrować informacje, jak wygląda sprawa psich kup na terenie Polski, jak mają się przepisy do realnego życia. Zacznę pierwsza: WISŁA (śląskie) Szlak górski, na który można wchodzić z psem, na pierwszym odcinku drogi, kilka tabliczek pt: Sprzątaj po swoim psie. Całą wędrówka trwała 2,5h, oczywiście na trasie nie spotkaliśmy ani jednego zwykłego kosza.. więc przepraszam, jeśli jest ciepło to mam nieść przez 2h zaparzoną psią kupę w woreczku?..
 14. Lilth

  Wisła-ustroń

  Byłam w Wiśle z psem w ten weekend, polecam pensjonat "Zuzanna" , 15 min od centrum, w okolicy kilka fajnych ścieżek na spacer z psem. Tanie noclegi dla ludzi, pies bez opłat, mam AST (więc "agresywna rasa), został przyjęty bardzo ciepło, bez uprzedzeń, za co plus :) Odnośnie Wisły ogólnie, na wszystkie szlaki (prócz Parków) można wejść z psem na smyczy i w kagańcu (ja nie miałam kagańca i nic złego z tego powodu nas nie spotkało). Niedaleko centrum jest "Jadłodajnia pod dębem" (nie jestem pewna czy to poprawna nazwa), mogliśmy wejść tam z psem, jedyne o co właściciel poprosił to o zajęcie miejsca gdzieś w rogu.
 15. Lilth

  "To jest moje!"

  ok, dziękuje za rady. Odnośnie nauki "oddaj", jesteśmy w trakcie, kiedyś w ogóle nie chciał oddawać, teraz raz na jakiś czas nie odda bo warczy, to nie jest zachowanie, które powtarza się na każdym razem. Bawimy się, oddaje bez problemu, a potem naglę za którymś razem jest warczeniem. Z psem ciąglę pracuje, jest duży postęp w porównaninu z tym co dostałam na początku, aczkolwiek dalej są problemy, z którymi walczymy. Taktyke alfa-pies postanowiłam stosować, bo zauważyłam, że pies ma skłonności do dominacji nie tylko nad innymi psami jak i nad ludzmi.
×