-
Posts
1165 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by barberry
-
A mogę ja zaproponować? ;) Koniecznie coś [COLOR="lime"]zielonego[/COLOR]! Na przykład nowy rogz lime bone (tu na zdjęciu Marty): [url]http://i1235.photobucket.com/albums/ff432/Dog_style/Jesien/DSC08425.jpg[/url]
-
Najdziwniejsze komentarze dotyczace waszych psów :) [2]
barberry replied to dog_master's topic in Wszystko o psach
Dla niektórych bardzo lękliwych psów wielkim stresem jest nawet samo podejście obcego psa. Nie musi on zabijać wszystkiego co się rusza, żeby w kilka chwil zaprzepaścił kilkumiesięczną pracę psa i jego opiekuna. Zareagowałabym pewnie podobnie. Właściciel musi zawsze w 100% panować nad psem. To Twój problem, kupić taką smycz/obrożę żeby nie puściła ;) [SIZE="1"]polecam wątek [url]http://www.dogomania.pl/threads/148725-Obro%C5%BCe-szelki-smycze-vol.-2?p=18123106#post18123106[/url], tam dowiesz się jaką obrożę kupić, żeby była dobra[/SIZE] -
[quote name='Marchewkowy']Ahhh miałam nie kupować ale... [/QUOTE] ZDECYDOWANIE numer 2 :D
-
To taki skrót myślowy był :) Miałam oczywiście na myśli czy są pożądanym składnikiem BARFowej diety ;) Czy nie są w jakiś sposób szkodliwe itp. Skoro można dawać to ok bo odkryłam dzisiaj, że piesa je lubi.
-
Czy kurze/indycze żołądki się nadają? Nie zamiast krowich śmierdzieli ale jako zwyczajne podroby ;)
-
Najdziwniejsze komentarze dotyczace waszych psów :) [2]
barberry replied to dog_master's topic in Wszystko o psach
A może ktoś boi się psów, nieważne dużych czy małych? Dziecko? Inny bojaźliwy pies? Dla nikogo nie jest to przyjemna sytuacja a z racji posiadania baardzo lękliwego psa (właśnie poprzez kilkanaście takich sytuacji w okresie szczenięcym) coś o tym wiem. tekst ten powinien być umieszczony w wątku, który podała [I]Izura[/I] ale wątpię by [I]Taiyo.[/I] chciała prezentować tam swoje chamstwo. Ehh, przez takich jak ona powstało tam 767 stron :/ -
Nie trzeba do żołądków. Ale jeśli okaże się, że Twój pies nie lubi oleju to nie polejesz nim chyba kawałka kurczaka tylko łatwiej będzie dodać do jakiejś papki ;)
-
Oliwa oprócz zawartości kwasów tłuszczowych i innych dobrych dla organizmu składników ułatwia wypróżnianie. Żeby nie doszło do groźnego zatwardzenia (przez dużą zawartość kości w diecie) podaję około łyżki stołowej oliwy dziennie. Widzę różnicę. Lilo bardzo lubi smak oleju z pestek winogron i w związku z tym często nie mieszam go z niczym tylko wylewam na spodeczek a ona chętnie wylizuje ;)
-
Z tego co wiem to możesz polać, ja tak czasem robię :D Podawać można chyba wszystkie z [U]wyjątkiem winogron, cebuli, czosnku, awokado[/U]. Co pies lubi ;)
-
Noo, może na zdjęciach ;) W rzeczywistości chociaż minął rok od operacji, ciągle walczymy z psicą żeby stawiała operowaną nogę. Ona najchętniej biegałaby na trzech.
-
A ja przed chwilą znalazłam świetną smycz: cienką, skórzaną ale...różową! Skoro ma być nie od kompletu to może już całkiem zaszaleć :evil_lol: Przynajmniej będzie pasowała też do szelek EzyDog. Zawsze chciałam skórzaną smycz... :roll: edit. Odkryłam, że sprzedawca oczywiście oszukiwał, że to skóra. Sztuczna skóra to nie skóra. Jeszcze chyba brąz z miękkich i lekkich by całkiem pasował :D
-
[quote name='Justa']A mogłabym wiedzieć dokładniej co z tym stawem? ;)[/QUOTE] Jasne, Lilo miała martwicę aseptyczną głowy kości udowej i w związku z tym musiała mieć przeprowadzoną operację resekcji głowy i szyi tejże kości.
-
To ja chyba jestem jakaś dziwna ale mnie się to zestawienie podoba :loveu: ;) Ta jest fajna i byłaby dla nas idealna gdyby nie ta cena :/ [url]http://www.pelna-miska.pl/pl/p/Hurtta-smycz-Mountain-Rope-Training-200cmx8mm-niebieska/3675[/url]
-
No tak ale smycze Hurtty mają minimum 2cm szerokości więc całkowicie odpadają :shake:
-
[IMG]http://www.lupine.pl/environment/cache/images/0_0_productGfx_cd59eaa5a1e67b16eba64a03329dc937.jpg[/IMG] chyba będzie pasować do [IMG]http://www.pelna-miska.pl/userdata/gfx/d662112f2fe1ff5e711935740ee5aaa6.jpg[/IMG] prawda?
-
Moja uwielbia tuńczyka w oleju :razz: W tej chwili w domu znalazłam tylko tuńczyka i śledzie, obydwa w oleju. Czyli dzisiaj ryby nie będzie :evil_lol:
-
A wydawałoby się, że taki naturalny suplement na pewno nie zaszkodzi. Dzięki, na pewno przeczytam. Myślałam o jakiś takich suplementach ale jest tego tyle, że i tak nie wiem który najlepszy :roll: czytałam coś o beta glukanie ale muszę poszukać w jakich preparatach występuje. No nic, na dogo jest chyba jakiś temat o suplementach to tam zajrzę. A tak się cieszyłam na ten tran :eviltong: Ale świeże te filety czy mrożone?
-
No to sobie BARFujemy. Rano piesa dostaje żołądki a późnym popołudniem coś z kurczaka (najczęściej szyję lub skrzydełko). Czasem do żołądków dolewam jej trochę oliwy z pestek winogron. Mamy problem z warzywami/owocami, mam nadzieję, że te nieczyszczone żołądki to rekompensują... Czasem zje trochę jabłka lub gruszki i tyle. Rozgniecionego jajka razem ze skorupką nie chce ale jak trochę żółtka z białkiem dodam do żołądków to nie zauważa. Niedawno Lilo była trochę chora (skończyło się aż antybiotykami :/) i myślałam, żeby dodać jakiś suplement poprawiający odporność. Co Wy na to? Potem wpadł mi do głowy tran (z takim zapachem powinien psicy smakować :evil_lol:), próbował ktoś? No i jeszcze mam pytanie odnośnie ryb. Chciałabym urozmaicić trochę tę dietę o rybę właśnie. Jaką? Jak podawać? W sensie które elementy, ze wszystkimi ośćmi? Pamiętajcie proszę, że Lilo ma malutką mordkę, przeciętna rybia głowa jest większa od jej głowy ;) Może jakieś, no nie wiem, surowe szprotki czy inne maleństwa które nawet człowiek może schrupać w całości i nie grozi mu to przebiciem przełyku :roll:
-
Wspaniała ta zieleń, taka jaką najbardziej lubię :loveu:
-
Generalnie ten nowy zielony występuje też w mniejszych rozmiarach ale w pełnej misce chyba go chwilowo nie ma. Tutaj jest w rozmiarze M: [url]http://globaldogshop.com/rogz-rogz-fancy-dress-scooter-dog-collar-medium-lime-bones-p-4286.html[/url] W ogóle przejrzyj sobie ten sklep. Ktoś tu pisał, że z niego zamawiał i było ok a wybór mają ogromny :D Rozmiar S z Rogza będzie za wąski i będzie musiał być noszony na końcu regulacji. Dla psa sed_ lepszy będzie M (turkus pokazany przeze mnie na poprzedniej stronie to właśnie M). [quote name='Molowe']nie ma takiego podziału że dla dużych psów są inne wzory czy kolor niż dla małych trzeba tylko poszukać :)[/QUOTE] Właśnie, że jest. Niektóre wzory są tylko w dużych rozmiarach. Np. pokazane tu Bulldogi, Hydranty czy moje wymarzone Jaszczurki ;)
-
[quote name='sed_']Dziękuję [b]barberry[/b] :) Chodziło mi o te modele - [url]http://allegro.pl/rogz-obroza-dla-psa-fancydress-m-i1903512006.html[/url] - nigdzie nie widziałam innych wzorów i kolorów dla małych psów.. Ogółem to zwracałam bardziej uwagę na tego Rogza ale widzę, że są też inne marki, które mają fajne wzory :) A i wydawało mi się, że ten podstawowy, bezwzorkowy Rogz będzie wyglądał jak zwykły parciak z supermarketu, ale wygląda bardzo uroczo :)[/QUOTE] Bo Rogz ma kilka serii w rozmiarze M: Scooter (czyli z wzorkami): [url]http://www.pelna-miska.pl/pl/c/Scooter-S-M-16mm/180[/url] Matterhorn (czyli miękkie i lekkie): [url]http://www.pelna-miska.pl/pl/c/Matterhorn-S-M-16mm/263[/url] Snake (czyli odblask): [url]http://www.pelna-miska.pl/pl/c/Snake-S-M-16mm/184[/url] Jupiter (też odblask): [url]http://www.pelna-miska.pl/pl/c/Jupiter-odblask-M-16mm/447[/url] A który wzorek pokazany tutaj Ci się tak spodobał a nie możesz go znaleźć?
-
[quote name='sed_']Hej :) Śledzę ten wątek bardzo uważnie, macie tak śliczne obroże i smycze, że aż dech zapiera, więc i ja nabrałam szaleńczej ochoty na kupno czegoś pięknego dla mojego yorka :) Więc zaczęłam szukać Rogz'ów, i nie wiem, czy ja nie potrafię szukać czy po prostu tego nie ma, ale na yorka o 26cm szyjce nie ma żadnych modeli poza tymi podstawowymi :( Nie podoba mi się styl słodkich yorków z cekinami, wolę takie sportowe, ale najpiękniejsze są dla dużych psów.. Doradźcie, gdzie mam szukać innych modeli niż te podstawowe i czy w ogóle są jakieś inne wzory nie różowe i nie zaciski?[/QUOTE] A co rozumiesz pod pojęciem "model podstawowy"? ;) Bo jednym z najbardziej podstawowych a jednocześnie chyba najładniejszym jest odblaskowy turkus ;) Też nie lubię słodkich yorków więc polecam np (nie tylko Rogz jest fajny ;)): [url]http://img84.imageshack.us/img84/9770/dsc0023vq.jpg[/url] - Rogz turkus [url]http://img41.imageshack.us/img41/1876/dsc0002olv.jpg[/url] - szelki Rogz Retro rex, obroża miękkie i lekkie pomarańcz [url]http://img143.imageshack.us/img143/2923/lupine.jpg[/url] - Lupine Peace Pup [url]http://img152.imageshack.us/img152/1615/huntera.jpg[/url] - Hunter Oprócz tego obejrzyj sobie jeszcze obroże firmy EzyDog (nie mam fajnego zdjęcia). I ten nowy zielony Rogz (jak na tej smyczy) [url]http://www.pelna-miska.pl/userdata/gfx/5307908b34b8f22a95f0edcd42775fc6.jpg[/url]. Z tym, że on jest w tej chwili w pełnej misce chyba tylko w większych rozmiarach. Fajnie, że Twój york ma 26cm w szyi bo nie trzeba brać już tych najmniejszych rozmiarów, które zwykle są beznadziejnie wąskie. Rogzowe M, będą w sam raz :D
-
Jaki masz konkretnie model tego aparatu? To Ci powiem czy masz preselekcję czasu (myślę, że na pewno masz - to jest coś takiego, że ustawiasz jeden czas a przesłona dopasowuje się do niego sama, na pewno masz też preselekcję przesłony - ustawiasz stałą przesłonę a czas dopasowuje się sam w zależności od ilości światła). Tak, f to przysłona (przesłona). Im mniejsza jej wartość tym mniejsza głębia ostrości (czyli wyraźny tylko pierwszy plan a tło rozmazane). To nie aparat ma f/3.5-5.6 tylko obiektyw. Im wyższą ustawimy wartość f, tym mniej światła przepuszczane jest na matrycę a co za tym idzie musimy zwiększyć czas i/lub ISO. To, że nie zawsze da się ustawić wszystkie wartości zależy od ogniskowej którą ustawisz. Załóżmy, że masz obiektyw o ogniskowej 28-200mm (całkowicie wymyślone liczby, nie wiem czy taki istnieje ;)) który ma f/3.5-5.6. Oznacza to, że przesłonę 3.5 możesz ustawić tylko dla ogniskowej 28mm (czyli dla szerokiego kąta) i potem kolejne wartości dla co raz bardziej "wydłużonego" obiektywu aż dla ogniskowej 200mm dostępna staje się tylko f/5.6. Mam nadzieję, że trochę rozjaśniłam ;) Obiektywy Sigma występują z mocowaniami do chyba wszystkich lustrzanek, do Sony też. Patrz tu: [url]http://www.sigma-foto.pl/obiektywy,2,catp.html[/url], klikasz w interesujący Cię obiektyw i widzisz tam z jakimi mocowaniami jest dostępny. Np. pierwszy z brzegu: [url]http://www.sigma-foto.pl/sigma-24-70-f2-8-if-ex-dg-hsm,479,pr.html[/url] A tak w ogóle to pełna nazwa obiektywu, którym robiłam te zdjęcia to Sigma 150 F2.8 APO EX DG OS HSM MACRO (wtedy pisałam z pamięci i wiedziałam, ze o czymś zapomniałam :eviltong:)
-
[quote name='westie_justa']cudne szelki cudna kurteczka cudny piesek cudna fryzurka, cudne zdjęcia w ruchu! ;< jaki masz obiektyw? i na jakich ustawieniach robisz zdjęcia w ruchu?[/QUOTE] O, witamy ponownie :D Dawno Cię nie było! Dziękuję. Te zdjęcia były akurat robione obiektywem Sigma 105 mm f/2.8 EX DG Macro. Przeważnie z preselekcją czasu (ustawiony na 1/750s) i wtedy f/3.8. Tamtego dnia ISO miałam minimum 400 a czasem dochodziło i do 1600 (np. tu [url]http://img525.imageshack.us/img525/9960/dsc0091ff.jpg[/url]) [quote name='w deszczu rosnę']Wiesz, mnie te szelki początkowo w ogóle nie odpowiadały pod względem estetycznym, choć co do ubrań Hurtty to uważam, że są boskie :) ale przekonały mnie Twoje zdjęcia (jak pierwszy raz je zobaczyłam na Lilo to nawet pomyślałam "Hmm... czyżby były to te same szelki, które tak mi się nie podobały w Prodogu?") i chyba fakt, że mam teraz akurat fazę niebieską ;) Mała jest fajowa :) i tak, jak nie przepadam za yorkami, tak Twój stwór mnie wyjątkowo ujął za serce.[/QUOTE] Mnie na początku raził napis dookoła. Myślałam sobie, że nie będę z psa robić chodzącej reklamy ;) Ale z czasem mi się to nawet spodobało. Miło mi :D Lilo nie jest typowym yorkiem. Mało szczeka, nie podbiega do dużych psów - omija wieeelkim łukiem, przychodzi na zawołanie, ładnie chodzi na smyczy, mogłaby ganiać za piłką cały dzień, w gorące dni nie ma problemu z wejściem do wszelkich mijanych zbiorników wodnych i tak dalej. Kocha wszystkich ludzi, szczególnie dzieci. Anioł nie pies :loveu:
-
Jeszcze kilka zdjęć mojego psa wyścigowego :evil_lol: I pomyśleć, że właściwie nie ma ona prawego stawu biodrowego :shake: [IMG]http://img690.imageshack.us/img690/4922/dsc0903o.jpg[/IMG] [IMG]http://img440.imageshack.us/img440/4280/dsc0850s.jpg[/IMG] [IMG]http://img221.imageshack.us/img221/581/dsc0872c.jpg[/IMG]