Jump to content
Dogomania

barberry

Members
  • Posts

    1165
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by barberry

  1. A mogę ja zaproponować? ;) Koniecznie coś [COLOR="lime"]zielonego[/COLOR]! Na przykład nowy rogz lime bone (tu na zdjęciu Marty): [url]http://i1235.photobucket.com/albums/ff432/Dog_style/Jesien/DSC08425.jpg[/url]
  2. Dla niektórych bardzo lękliwych psów wielkim stresem jest nawet samo podejście obcego psa. Nie musi on zabijać wszystkiego co się rusza, żeby w kilka chwil zaprzepaścił kilkumiesięczną pracę psa i jego opiekuna. Zareagowałabym pewnie podobnie. Właściciel musi zawsze w 100% panować nad psem. To Twój problem, kupić taką smycz/obrożę żeby nie puściła ;) [SIZE="1"]polecam wątek [url]http://www.dogomania.pl/threads/148725-Obro%C5%BCe-szelki-smycze-vol.-2?p=18123106#post18123106[/url], tam dowiesz się jaką obrożę kupić, żeby była dobra[/SIZE]
  3. [quote name='Marchewkowy']Ahhh miałam nie kupować ale... [/QUOTE] ZDECYDOWANIE numer 2 :D
  4. barberry

    BARF dla yorka?

    To taki skrót myślowy był :) Miałam oczywiście na myśli czy są pożądanym składnikiem BARFowej diety ;) Czy nie są w jakiś sposób szkodliwe itp. Skoro można dawać to ok bo odkryłam dzisiaj, że piesa je lubi.
  5. barberry

    BARF dla yorka?

    Czy kurze/indycze żołądki się nadają? Nie zamiast krowich śmierdzieli ale jako zwyczajne podroby ;)
  6. A może ktoś boi się psów, nieważne dużych czy małych? Dziecko? Inny bojaźliwy pies? Dla nikogo nie jest to przyjemna sytuacja a z racji posiadania baardzo lękliwego psa (właśnie poprzez kilkanaście takich sytuacji w okresie szczenięcym) coś o tym wiem. tekst ten powinien być umieszczony w wątku, który podała [I]Izura[/I] ale wątpię by [I]Taiyo.[/I] chciała prezentować tam swoje chamstwo. Ehh, przez takich jak ona powstało tam 767 stron :/
  7. barberry

    BARF dla yorka?

    Nie trzeba do żołądków. Ale jeśli okaże się, że Twój pies nie lubi oleju to nie polejesz nim chyba kawałka kurczaka tylko łatwiej będzie dodać do jakiejś papki ;)
  8. barberry

    BARF dla yorka?

    Oliwa oprócz zawartości kwasów tłuszczowych i innych dobrych dla organizmu składników ułatwia wypróżnianie. Żeby nie doszło do groźnego zatwardzenia (przez dużą zawartość kości w diecie) podaję około łyżki stołowej oliwy dziennie. Widzę różnicę. Lilo bardzo lubi smak oleju z pestek winogron i w związku z tym często nie mieszam go z niczym tylko wylewam na spodeczek a ona chętnie wylizuje ;)
  9. barberry

    BARF dla yorka?

    Z tego co wiem to możesz polać, ja tak czasem robię :D Podawać można chyba wszystkie z [U]wyjątkiem winogron, cebuli, czosnku, awokado[/U]. Co pies lubi ;)
  10. Noo, może na zdjęciach ;) W rzeczywistości chociaż minął rok od operacji, ciągle walczymy z psicą żeby stawiała operowaną nogę. Ona najchętniej biegałaby na trzech.
  11. A ja przed chwilą znalazłam świetną smycz: cienką, skórzaną ale...różową! Skoro ma być nie od kompletu to może już całkiem zaszaleć :evil_lol: Przynajmniej będzie pasowała też do szelek EzyDog. Zawsze chciałam skórzaną smycz... :roll: edit. Odkryłam, że sprzedawca oczywiście oszukiwał, że to skóra. Sztuczna skóra to nie skóra. Jeszcze chyba brąz z miękkich i lekkich by całkiem pasował :D
  12. [quote name='Justa']A mogłabym wiedzieć dokładniej co z tym stawem? ;)[/QUOTE] Jasne, Lilo miała martwicę aseptyczną głowy kości udowej i w związku z tym musiała mieć przeprowadzoną operację resekcji głowy i szyi tejże kości.
  13. To ja chyba jestem jakaś dziwna ale mnie się to zestawienie podoba :loveu: ;) Ta jest fajna i byłaby dla nas idealna gdyby nie ta cena :/ [url]http://www.pelna-miska.pl/pl/p/Hurtta-smycz-Mountain-Rope-Training-200cmx8mm-niebieska/3675[/url]
  14. No tak ale smycze Hurtty mają minimum 2cm szerokości więc całkowicie odpadają :shake:
  15. [IMG]http://www.lupine.pl/environment/cache/images/0_0_productGfx_cd59eaa5a1e67b16eba64a03329dc937.jpg[/IMG] chyba będzie pasować do [IMG]http://www.pelna-miska.pl/userdata/gfx/d662112f2fe1ff5e711935740ee5aaa6.jpg[/IMG] prawda?
  16. barberry

    BARF dla yorka?

    Moja uwielbia tuńczyka w oleju :razz: W tej chwili w domu znalazłam tylko tuńczyka i śledzie, obydwa w oleju. Czyli dzisiaj ryby nie będzie :evil_lol:
  17. barberry

    BARF dla yorka?

    A wydawałoby się, że taki naturalny suplement na pewno nie zaszkodzi. Dzięki, na pewno przeczytam. Myślałam o jakiś takich suplementach ale jest tego tyle, że i tak nie wiem który najlepszy :roll: czytałam coś o beta glukanie ale muszę poszukać w jakich preparatach występuje. No nic, na dogo jest chyba jakiś temat o suplementach to tam zajrzę. A tak się cieszyłam na ten tran :eviltong: Ale świeże te filety czy mrożone?
  18. barberry

    BARF dla yorka?

    No to sobie BARFujemy. Rano piesa dostaje żołądki a późnym popołudniem coś z kurczaka (najczęściej szyję lub skrzydełko). Czasem do żołądków dolewam jej trochę oliwy z pestek winogron. Mamy problem z warzywami/owocami, mam nadzieję, że te nieczyszczone żołądki to rekompensują... Czasem zje trochę jabłka lub gruszki i tyle. Rozgniecionego jajka razem ze skorupką nie chce ale jak trochę żółtka z białkiem dodam do żołądków to nie zauważa. Niedawno Lilo była trochę chora (skończyło się aż antybiotykami :/) i myślałam, żeby dodać jakiś suplement poprawiający odporność. Co Wy na to? Potem wpadł mi do głowy tran (z takim zapachem powinien psicy smakować :evil_lol:), próbował ktoś? No i jeszcze mam pytanie odnośnie ryb. Chciałabym urozmaicić trochę tę dietę o rybę właśnie. Jaką? Jak podawać? W sensie które elementy, ze wszystkimi ośćmi? Pamiętajcie proszę, że Lilo ma malutką mordkę, przeciętna rybia głowa jest większa od jej głowy ;) Może jakieś, no nie wiem, surowe szprotki czy inne maleństwa które nawet człowiek może schrupać w całości i nie grozi mu to przebiciem przełyku :roll:
  19. Wspaniała ta zieleń, taka jaką najbardziej lubię :loveu:
  20. Generalnie ten nowy zielony występuje też w mniejszych rozmiarach ale w pełnej misce chyba go chwilowo nie ma. Tutaj jest w rozmiarze M: [url]http://globaldogshop.com/rogz-rogz-fancy-dress-scooter-dog-collar-medium-lime-bones-p-4286.html[/url] W ogóle przejrzyj sobie ten sklep. Ktoś tu pisał, że z niego zamawiał i było ok a wybór mają ogromny :D Rozmiar S z Rogza będzie za wąski i będzie musiał być noszony na końcu regulacji. Dla psa sed_ lepszy będzie M (turkus pokazany przeze mnie na poprzedniej stronie to właśnie M). [quote name='Molowe']nie ma takiego podziału że dla dużych psów są inne wzory czy kolor niż dla małych trzeba tylko poszukać :)[/QUOTE] Właśnie, że jest. Niektóre wzory są tylko w dużych rozmiarach. Np. pokazane tu Bulldogi, Hydranty czy moje wymarzone Jaszczurki ;)
  21. [quote name='sed_']Dziękuję [b]barberry[/b] :) Chodziło mi o te modele - [url]http://allegro.pl/rogz-obroza-dla-psa-fancydress-m-i1903512006.html[/url] - nigdzie nie widziałam innych wzorów i kolorów dla małych psów.. Ogółem to zwracałam bardziej uwagę na tego Rogza ale widzę, że są też inne marki, które mają fajne wzory :) A i wydawało mi się, że ten podstawowy, bezwzorkowy Rogz będzie wyglądał jak zwykły parciak z supermarketu, ale wygląda bardzo uroczo :)[/QUOTE] Bo Rogz ma kilka serii w rozmiarze M: Scooter (czyli z wzorkami): [url]http://www.pelna-miska.pl/pl/c/Scooter-S-M-16mm/180[/url] Matterhorn (czyli miękkie i lekkie): [url]http://www.pelna-miska.pl/pl/c/Matterhorn-S-M-16mm/263[/url] Snake (czyli odblask): [url]http://www.pelna-miska.pl/pl/c/Snake-S-M-16mm/184[/url] Jupiter (też odblask): [url]http://www.pelna-miska.pl/pl/c/Jupiter-odblask-M-16mm/447[/url] A który wzorek pokazany tutaj Ci się tak spodobał a nie możesz go znaleźć?
  22. [quote name='sed_']Hej :) Śledzę ten wątek bardzo uważnie, macie tak śliczne obroże i smycze, że aż dech zapiera, więc i ja nabrałam szaleńczej ochoty na kupno czegoś pięknego dla mojego yorka :) Więc zaczęłam szukać Rogz'ów, i nie wiem, czy ja nie potrafię szukać czy po prostu tego nie ma, ale na yorka o 26cm szyjce nie ma żadnych modeli poza tymi podstawowymi :( Nie podoba mi się styl słodkich yorków z cekinami, wolę takie sportowe, ale najpiękniejsze są dla dużych psów.. Doradźcie, gdzie mam szukać innych modeli niż te podstawowe i czy w ogóle są jakieś inne wzory nie różowe i nie zaciski?[/QUOTE] A co rozumiesz pod pojęciem "model podstawowy"? ;) Bo jednym z najbardziej podstawowych a jednocześnie chyba najładniejszym jest odblaskowy turkus ;) Też nie lubię słodkich yorków więc polecam np (nie tylko Rogz jest fajny ;)): [url]http://img84.imageshack.us/img84/9770/dsc0023vq.jpg[/url] - Rogz turkus [url]http://img41.imageshack.us/img41/1876/dsc0002olv.jpg[/url] - szelki Rogz Retro rex, obroża miękkie i lekkie pomarańcz [url]http://img143.imageshack.us/img143/2923/lupine.jpg[/url] - Lupine Peace Pup [url]http://img152.imageshack.us/img152/1615/huntera.jpg[/url] - Hunter Oprócz tego obejrzyj sobie jeszcze obroże firmy EzyDog (nie mam fajnego zdjęcia). I ten nowy zielony Rogz (jak na tej smyczy) [url]http://www.pelna-miska.pl/userdata/gfx/5307908b34b8f22a95f0edcd42775fc6.jpg[/url]. Z tym, że on jest w tej chwili w pełnej misce chyba tylko w większych rozmiarach. Fajnie, że Twój york ma 26cm w szyi bo nie trzeba brać już tych najmniejszych rozmiarów, które zwykle są beznadziejnie wąskie. Rogzowe M, będą w sam raz :D
  23. Jaki masz konkretnie model tego aparatu? To Ci powiem czy masz preselekcję czasu (myślę, że na pewno masz - to jest coś takiego, że ustawiasz jeden czas a przesłona dopasowuje się do niego sama, na pewno masz też preselekcję przesłony - ustawiasz stałą przesłonę a czas dopasowuje się sam w zależności od ilości światła). Tak, f to przysłona (przesłona). Im mniejsza jej wartość tym mniejsza głębia ostrości (czyli wyraźny tylko pierwszy plan a tło rozmazane). To nie aparat ma f/3.5-5.6 tylko obiektyw. Im wyższą ustawimy wartość f, tym mniej światła przepuszczane jest na matrycę a co za tym idzie musimy zwiększyć czas i/lub ISO. To, że nie zawsze da się ustawić wszystkie wartości zależy od ogniskowej którą ustawisz. Załóżmy, że masz obiektyw o ogniskowej 28-200mm (całkowicie wymyślone liczby, nie wiem czy taki istnieje ;)) który ma f/3.5-5.6. Oznacza to, że przesłonę 3.5 możesz ustawić tylko dla ogniskowej 28mm (czyli dla szerokiego kąta) i potem kolejne wartości dla co raz bardziej "wydłużonego" obiektywu aż dla ogniskowej 200mm dostępna staje się tylko f/5.6. Mam nadzieję, że trochę rozjaśniłam ;) Obiektywy Sigma występują z mocowaniami do chyba wszystkich lustrzanek, do Sony też. Patrz tu: [url]http://www.sigma-foto.pl/obiektywy,2,catp.html[/url], klikasz w interesujący Cię obiektyw i widzisz tam z jakimi mocowaniami jest dostępny. Np. pierwszy z brzegu: [url]http://www.sigma-foto.pl/sigma-24-70-f2-8-if-ex-dg-hsm,479,pr.html[/url] A tak w ogóle to pełna nazwa obiektywu, którym robiłam te zdjęcia to Sigma 150 F2.8 APO EX DG OS HSM MACRO (wtedy pisałam z pamięci i wiedziałam, ze o czymś zapomniałam :eviltong:)
  24. [quote name='westie_justa']cudne szelki cudna kurteczka cudny piesek cudna fryzurka, cudne zdjęcia w ruchu! ;< jaki masz obiektyw? i na jakich ustawieniach robisz zdjęcia w ruchu?[/QUOTE] O, witamy ponownie :D Dawno Cię nie było! Dziękuję. Te zdjęcia były akurat robione obiektywem Sigma 105 mm f/2.8 EX DG Macro. Przeważnie z preselekcją czasu (ustawiony na 1/750s) i wtedy f/3.8. Tamtego dnia ISO miałam minimum 400 a czasem dochodziło i do 1600 (np. tu [url]http://img525.imageshack.us/img525/9960/dsc0091ff.jpg[/url]) [quote name='w deszczu rosnę']Wiesz, mnie te szelki początkowo w ogóle nie odpowiadały pod względem estetycznym, choć co do ubrań Hurtty to uważam, że są boskie :) ale przekonały mnie Twoje zdjęcia (jak pierwszy raz je zobaczyłam na Lilo to nawet pomyślałam "Hmm... czyżby były to te same szelki, które tak mi się nie podobały w Prodogu?") i chyba fakt, że mam teraz akurat fazę niebieską ;) Mała jest fajowa :) i tak, jak nie przepadam za yorkami, tak Twój stwór mnie wyjątkowo ujął za serce.[/QUOTE] Mnie na początku raził napis dookoła. Myślałam sobie, że nie będę z psa robić chodzącej reklamy ;) Ale z czasem mi się to nawet spodobało. Miło mi :D Lilo nie jest typowym yorkiem. Mało szczeka, nie podbiega do dużych psów - omija wieeelkim łukiem, przychodzi na zawołanie, ładnie chodzi na smyczy, mogłaby ganiać za piłką cały dzień, w gorące dni nie ma problemu z wejściem do wszelkich mijanych zbiorników wodnych i tak dalej. Kocha wszystkich ludzi, szczególnie dzieci. Anioł nie pies :loveu:
  25. Jeszcze kilka zdjęć mojego psa wyścigowego :evil_lol: I pomyśleć, że właściwie nie ma ona prawego stawu biodrowego :shake: [IMG]http://img690.imageshack.us/img690/4922/dsc0903o.jpg[/IMG] [IMG]http://img440.imageshack.us/img440/4280/dsc0850s.jpg[/IMG] [IMG]http://img221.imageshack.us/img221/581/dsc0872c.jpg[/IMG]
×
×
  • Create New...