-
Posts
2769 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Evelynkaa
-
Westie w potrzebie/znalezione/zaginione
Evelynkaa replied to Magda's topic in West Highland White Terrier
[quote name='worty']a gdzie sa maluchy? w ktorej lecznicy?[/QUOTE] Dobre pytania. Ja niestety nie mam nikogo z Warszawy kto by mógł pomóc. Dominika pracuje cały dzień więc dawać jej szczeniaki to trochę za dużo by było. W jakim wieku są te szczylki? -
Westie w potrzebie/znalezione/zaginione
Evelynkaa replied to Magda's topic in West Highland White Terrier
Można podać do Tozu i załatwić sprawę przez jakąś fundację bo samemu to nie ma co się pchać bo to nic nie da. Drzagodhka a niby co się zmienia 1 stycznia? -
Nie zmuszać :P tylko nie pozwolić by go ominął idąc do Ciebie po nagrodę :) czyli po prostu ktoś go musi przytrzymać :) ja też nie wierzyłam że mój wejdzie a jednak wszedł i załapał od razu :D Super skacze :)
-
Westie w potrzebie/znalezione/zaginione
Evelynkaa replied to Magda's topic in West Highland White Terrier
No i niby co mamy z tym zrobić? Kupić od niego wszystkie psy i oddać a facet będzie zadowolony i wyprodukuje kolejne?? Wybaczcie ale nie jesteśmy w stanie nic zrobić..... -
Nie trymuje się po kąpieli jak i nie kąpie się po trymowaniu!!! Minimum tydzień trzeba odczekać po kąpieli. Po pierwsze włos jest miękki po kąpieli i się gorzej wyrywa po drugie można podrażnić skórę.
-
Westie w potrzebie/znalezione/zaginione
Evelynkaa replied to Magda's topic in West Highland White Terrier
AjdaTola dzięki za informacje mamy naszą biedę Pepsitę która ma chore oczko także będę kontaktować się z Dominiką w tej sprawie. -
Westie w potrzebie/znalezione/zaginione
Evelynkaa replied to Magda's topic in West Highland White Terrier
Izatemka jeszcze jedna informacja, bo nie wiem czy masz kontakt z DT tej suni bo ja się dodzwonić nie umiem pod podany numer. Proszę o informację czy sunia nie ma tatuażu niewyraźnego oraz ciętego brzuszka. -
Westie w potrzebie/znalezione/zaginione
Evelynkaa replied to Magda's topic in West Highland White Terrier
Kopiuję z westie.net [quote name='"Eris"']Sunia jest w DT Po wizycie w SPA wygląda [img]http://img204.imageshack.us/img204/4209/dbb89e163f.jpg[/img] info znalezione na NK [quote] Dzisiaj była u weterynarza. Okazało się że problemy z pęcherzem wynikają z niewyleczonego przeziębienia. Przez najbliższe dni Tuska będzie przyjmowała leki i zastrzyki. W domu tymczasowym nie sprawia problemów. Zdarza się jej nasiusać ale naprawdę sporadycznie i niewielkie ilości - ale wiadomo chory pęcherz robi swoje. Sunia dogaduje się z kotami, bardzo ładnie chodzi na smyczy. Przypuszczam że musiała być bita. Kiedy chcę ją pogłaskać ona zaczyna bardzo warczeć ale nie ugryzie! Zaczynam głaskać ją za uszami, pna powarkuje tak jakby bała się że może zaraz coś się stanie a jak przestaje ją głaskać ona nieśmiało dotyka noskiem mojej ręki i prosi o dalsze głaskanie.[/quote][/quote] -
Westie w potrzebie/znalezione/zaginione
Evelynkaa replied to Magda's topic in West Highland White Terrier
No ja też właśnie tu pędzę bo widziałam ją, szkoda że maleńka znów tak daleko ode mnie. Dzwonię do Dominiki. tu jeszcze ten link podam z fb : [url]https://www.facebook.com/pages/Schronisko-dla-Bezdomnych-Zwierz%C4%85t-Skierniewice/134856493233015[/url] Dominika dzwoni do pani która chciała co prawda psa ale zobaczymy. -
[quote name='Cockermaniaczka']dzieki za wytlumaczenie!:) super zdjecia przedpiersia-zapisze sobie jako przyklad:) Escada-psiaki super robione:)[/QUOTE] Ja też na początku zbierałam kupę zdjęć z wystawowych psiaków i na ich podstawie robiłam mojego chłopa, jest to bardzo pomocne, ale też nie wszystkie elementy do wszystkich westów pasują, trzeba też odpowiednio dobrać fryzurę pod danego osobnika, a west westowi nie równy :) [quote name='escada']puk-puk: dziękuję, miło słyszeć takie opinie :) maltańczyk jest robiony maszynką i nożyczkami - kłoda robiona maszynką z combem, łapy, głowa, brzuch i reszta nożyczkami. Evelynkaa: oczywiście, że możesz doradzić, ja chętnie słucham wszelkich opinii oraz rad. Oglądałam ostatnio westy na wystawie we Wrocławiu, faktycznie wszystkie były nisko wykoszone. Postaram się wrzucić skan z książki z której korzystam. W przyszłym tygodniu mam kilka westów, to popróbuję z tym frontem :) [/QUOTE] A ja chętnie znów zobaczę pracę :)
-
Piechcia wszystko jest ok jeśli się jest w kraju ale jak Państwo będą chcieli z psiakiem jechać za granicę to będą musieli mieć przepisaną na siebie. Ale też jestem tego zdania żeby przez jakiś czas pozostała na koncie schroniska, ja też tak mam jedną sunię na siebie :) a za dużo psiaków Piechcia też nie bierz bo jak któryś zrobi psikusa to będzie to Twoja wina :P
-
Wydaje się że łapki będę potrzebowały trochę czasu a w miejscach gdzie fałdy skóry nachodzą na siebie prawdopodobnie już włosek nie wyrośnie wcale, tak mi wet tłumaczył przy Polci, pofałdowana skóra to raczej powód tego że nie miała ruchu, moja Pola po dwóch miesiącach pomimo że dużo jedzenia nie dostawała to ładnie wypełniły jej się mięśnie i skórka się ładnie podniosła :) także głowa do góry, czekam z niecierpliwością na wyniki krwi :)
-
Jakie super foteczki :D ale dla mnie mało :P extra dzięki super się ogląda :) ale trochę mało białych, szkoda że trafiłaś tylko na sunie :P
-
[quote name='piechcia15']to mogło być z brudu, od siuśków i ziemi? nie pamiętam jakie miała po kąpieli, ale wiem, że nie chciały się domyć i lekko żółte zostały, ale te czerwone miejsca to chyba często białe psy mają z tego co zauważyłam, tzn że wszystkie są chore?[/QUOTE] Piechcia ja nie pisze tego złośliwie po prostu sama mam alergika i wiem jakie to uciążliwe, i ciężkie do pozbycia się, chciałam tylko zwrócić na to uwagę, dla dobra suni. Prosiłam tylko o zdjęcie przestrzeni między palcowych i między opuszkami. Bo faktycznie niektóre westy tez mają czerwone włoski ale tylko z powodu zmienionego składu śliny, który powoduje zmianę koloru ale są takie które mają grzybki, które zazwyczaj wiążą się niestety z alergią.
-
[quote name='A&L']Może odnoszę złe wrażenie, ale Twoje ostatnie wypowiedzi o Doti brzmią tak, jakbyś jej nienawidziła i najchętniej ją oddała... Ja rozumiem, że nie podoba Ci się jej charakter, ale bez przesady. Ciekawe co byś zrobiła, jakbyś już kupiła tego nieszczęsnego bordera i trafiłabyś na jakiegoś spokojnego, co na pewno też się może zdarzyć. Poza tym ja i tak jestem pewna, że jak kupisz bordera za te 2 lata, to prędzej czy później będziesz tego żałować. O ile trafisz na takiego typowego nakręconego bordera. Jeszcze kilka miesięcy temu chciałaś razem ze mną kupić drugiego westa i tak nagle wyskoczyłaś z tym borderem. Wcześniej nie przeszkadzał Ci charakter Dotki? Skoro non stop śpi i nie chce pracować, to jakim cudem nauczyłaś ją tego wszystkiego, co umie? Mówisz, że nie ma się co wnerwiać, a to widać, że złość aż kipi z Ciebie... Przykro mi jak to czytam... Uważam, że westy to wspaniałe psy, a Ty nie potrafisz tego docenić. Nie są tak nakręcone jak bordery, i dobrze, [B]bo to nie są psy pracujące![/B] Rozumiem, że nie miałaś pojęcia o westach jak ją kupowałaś, ale to nie jest jej wina, a mam wrażenie, że Ty masz pretensje tylko do niej, że nie chce pracować. Niestety, jedyną osoba jaką możesz winić jesteś Ty... Ewentualnie Twoi rodzice, że się nie zainteresowali jakiego psa kupują i czy będzie Tobie odpowiadał. Myślę podobnie jak Molowa i Rashelek - musisz znaleźć jakieś wyjście (a jest jakieś na pewno) i Doti będzie chciała się uczyć. A jak Ty nie jesteś wytrwała, to wydaje mi się, że z borderem też po jakimś czasie będze problem, bo Ty sobie wymyślisz, nie wiem, że ma się nauczyć ścierać kurze i robić pranie, a on się nie nauczy, a Ty wtedy znowu powiesz, że pies Cię nie słucha i nie chce pracować...[/QUOTE] Też jestem troszkę zniesmaczona, też czasem pobulkam na mojego niezręcznego ciamajdę ale kocham go takim jakim jest i nie wyobrażam sobie innego psa. A&L ma rację może się okazać że Border też Twoich oczekiwań nie spełni i co wtedy? Mam jedynie zastrzeżenia do zdania które pogrubiłam, Westy to owszem psy pracujące!!!a przynajmniej kiedyś takie były!!! One potrafią być zawzięte i pełne energii tylko trzeba znaleźć sposób na każdego osobnika... Też uważam że jesteś niecierpliwa...
-
Galeria Kleksika i Ice`a dwóch moich największych miłości życia
Evelynkaa replied to Pieseczkowo's topic in Galeria
Hahaha a nie mówiłam że zatęsknisz za dorosłym dostojnym profesorkiem mając szatanka w domku :P -
Falowana sierść to zazwyczaj skutek golenia a nie trymowania, po maszynce włosy zaczynają się kręcić. Przerzedzone włosy to raczej skutek złego odżywiania aczkolwiek są i takie które mają włosa mało. O tym przypadku którym mówi Piecha to na bank brak składników w pożywieniu. Myślę Joasiu że możesz spokojnie jakiś tran podawać np. Omegan u weterynarza w formie płynnej do polewania karmy, lub olej z wiesiołka lub z ogórecznika do kupienia w aptece 1 tabletka dziennie. Co do grzybków to na pierwszej focie widać że dziewczynka ma czerwone łapki, zrób mi zdjęcie w przybliżeniu skórki z przestrzeni międzypalcowych lub zrób zeskrobiny u weterynarza, one wykażą pewnie że to drożdżaki rodzaju Malasezia, które są objawem obniżonej odporności organizmu poprzez złe odżywianie, ogólne osłabienie organizmu np. pobytem w schronisku bądz też po zabiegu, ewentualnie najgorsze obniżona odporność poprzez atakowany alergen. Czym karmisz dziewczynkę? Aha nie bój się tych drożdżaków :) jak dasz mi fotę to ci powiem czy to to i jak to zwalczyć :)
-
Joanno jeśli jesteście z Białegostoku to polecam Olenę Grodowską z hodowli Gorwin. Jedźcie do niej na trymowanko, Olena jest wspaniałą osobą i na pewno super sobie poradzi z wystraszoną dziewczynką, jest to oaza spokoju więc naprawdę warto. Sunia jest prześliczna i taka malusieńka, buziaki dla niej :)
-
Stary byku, sto latek :*
-
[quote name='escada']Co do przedpiersia, to staram się dwa palce ponad linią mostka stopniowo wydłużać włos tak aby patrząc z boku na stojącego psa zachowana była linia prosta przedpiersia. Tak mam opisane to w książce z wzorcami. Westy nie są moją mocną stroną niestety ale staram się. [/QUOTE] No właśnie ja już różne słyszałam opinie i rady na temat obcinania frontów i żaden nie pokrywa się z tym który widzimy na wystawach, jeśli mogę doradzić to na tym zdjęciu widać prawidłowo zrobiony front: [IMG]http://westik-amfora.webpark.cz/hanule_f5.gif[/IMG] [B]sunia Hanule Bila Amfora[/B], która jak dla mnie jest robiona idealnie. Tu widać że przedpiersie tniemy całe od nasady łapek, tak by na stojąco tworzyła się prosta linia z przedpiersiem a nie tak jak u seterów i Twojego westa, uwypuklony tors. Tylko trzeba pamiętać że widok z profilu nie może być widoczny z cięciem maszynki, czyli nie wchodzimy na łopatki, tam już tylko trymujemy lub ewentualnie poprawiamy degażówkami. Na tej focie widać gdzie kończy się maszynka : [IMG]http://westik-amfora.webpark.cz/hanule_f2.gif[/IMG] Oczywiście na focie również Hanulka :)