Jump to content
Dogomania

Gruba Berta

Members
  • Posts

    6262
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Gruba Berta

  1. JESZCZE RAZ MANIA BARDZO DZIEKUJE WSZYSTKIM CIOTECZKOM ZA ZNALEZIENIE JEJ DOMKU !!!!!!!!! a ja bardzo dziekuje za Mani towarzystwo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  2. Mgie super ze Kurczak ma domek !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! zalozenie watkow bardzo pomaga w znalezieniu domkow podesle ci zdjecia Mani
  3. [FONT=Tahoma][FONT=Times New Roman][FONT=Times New Roman] [/FONT] [/FONT][/FONT] [FONT=Tahoma] [/FONT] [FONT=Tahoma] [/FONT] [FONT=Tahoma]To jest sunia która nie daje mi spac, jest na tym watku http://www.dogomania.pl/threads/175754-KudA-acze-do-adopcji-PROSZAE-NIE-PISAAE-NA-TYM-WAE-TKU/page2[/FONT] [FONT=Tahoma]czy ktos moglby zrobic założyć jej watek i zrobic banerek – ja niestety nie potrafie. Bardzo chciałabym znaleźć jej super domek!!!!!!![/FONT] [FONT=Tahoma] [/FONT] [FONT=Tahoma]Mysle ze ta sunia – jeżeli jeszcze nie zamarzla w boksie??? – ma bardzo duze szanse na adopcje tylko potrzebuje swojego watku !!!!!! [/FONT] [FONT=Tahoma] [/FONT] [FONT=Tahoma]Myślałam ze będę mogla ja wziąć i będzie z Mania mieszkac, ale obawiam się ze Mania nie zaakceptuje drugiego czworonoga w domu!!!!! Będzie pieklo!!!!! A ja już nikogo nie znajde do pomocy w wyprowadzaniu 2 psow – które ze względu na Mani zachowanie by musiały wychodzic osobno!!!!!! [/FONT] [FONT=Tahoma] [/FONT] [FONT=Tahoma] [/FONT] [FONT=Tahoma]60. Joszi - Ostrów Wielkopolski[/FONT][FONT=Tahoma] [/FONT][FONT=Tahoma]Mała 3-letnia sunia. Łagodna i bardzo przyjacielska. Gdy widzi człowieka, nie cieszy się. Wystarczy jednak wejść do jej kojca - od razu prosi o głaskanie. Jest też bardzo spokojna, nie szczeka dużo i nie wariuje. Ze wzglęu na swe usposobienie będzie dobrym psiakiem do mieszkania, domu z dzieckiem, i osoby starszej. Sterylizowana. http://www.ostrowschronisko.pl/galeria-suki.html[/FONT]
  4. Ewanka wlasnie otrzymala zdjecia, wiec chyba nie musisz meczyc sie z ich wklejaniem.
  5. MANIA CHCIALABY UROCZYSCIE POINFORMOWAC ZE ZNALAZLA DOZYWOTNI DOMEK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I NIE ZAMIERZA ROZSTAWAC SIE ZE MNA. CZUJE SIE BARDZO ZASZCZYCONA JEJ DECYZJA. juz od pewnego czasu Mania prosila mnie zebym was o tym poinformowala !!!!!! przepraszam ze dopiero teraz. zaraz przesylam dzisiejsze zdjecia Korze - tym razem sesja podlogowa - Mania jak zwykle w ruchu - niestety nie lubi pozowac
  6. i Kora chce jeszcze dorzucic brakujace 0,01%. ty wiesz o co chodzi a jutro innym z Mania powiemy co to jest.
  7. bardzo przepraszam za cisze - mam troche zwariowany juz 2 tydzien. wczoraj dzwonilam do weta i jestesmy z Mania umowione na wizyte we wtorek rano. Mania zostanie wtedy dokladnie obejzana i wet zadecyduje co sie bedzie dzialo dalej. niestety nic wiecej jeszcze nie wiem. zdjecia zrobie jutro i podesle Korze.
  8. Mania ma pod skora male guzki wielkosci grochu prawie przy wszystkich sutkach - sa rozsiane. W jednym miejscu 3 grudki sa prawie zlane ze soba. To cos duzego to podobno przepuklia i jeszcze powiekszone wezly chlonne przy lewej nozce (tam gdzie byla operowana). czesto ogladam i masuje brzuszysko i moze dlatego trudno mi powiedziec czy guzki sie powiekszyly - nie wiem czy te 3 co obok siebie byly troche sie nie zlaly - ale moze tylko tak wydaje mnie sie? Mysle o narysowaniu Mani brzuszka i naniesieniu istniejacych guzkow aby co pewien czas sprawdzac czy nowe sie nie pojawiaja - b juz troche sie w tym gubie. 20 stycznia mam zadzwonic do weta w sprawie operacji. Musze go poprosic aby obejzal dokladnie Manie i jak jeszcze jest cos do zrobienia to zeby sie tym zajal oraz zeby wybral dla niej odpowiednie i zdrowe jedzenie.
  9. biedak zle miejsce wybral - kosciol nie interesuje sie losem zwierzat - tylko czlowiek sie liczy i to nie kazdy. jak odwiedzaja nas ksieza podczas kolend i tylko zaczynam temat: dlaczego kosciol nie interesuje sie losem zwierzat i ze duzo by pomogl gdyby od czasu do czasu chociaz probowal cos powiedziec w kosciele aby polepszyc los zwierzat - ksieza uciekaja!!!!! Jak tylko troche ogarne sie po tym szalonym tygodniu i naladuje baterie do aparatu to zrobie kilka fotek Mani - futerko ladnie na pupci odrasta.
  10. kochana biedna psinka - Mgie ja bym je wszystkie przygarnela gdybym tylko mogla!!!! myslalam o drugiej psince ale Mania jest w takich bojowych nastrojach w stosunku do innych pieskow!!!!! - istna i chyba niereformowalna jedza!!!! obszczekuje wszystkie psy, a jak sa psy blisko to kompletnie dziczeje i doslownie sie wscieka na nie, niektore osoby tez stasznie obszczekuje - az wiesza sie na smyczy. niestety jej to nie przechodzi - zna juz dobrze miejsca dookola domu - wie ze tu jest jej dom - i zero postepow - powinna przeciez czuc sie bezpieczniej. Wyprowadzam tez (niestety osobno) psa sasiadki (ma klopoty z chodzeniem) - myslalam ze beda pieski mogly razem wychodzic - niestety jest to niemozliwe bo jak Mania zacznie atakowac psy to tylko ja mi sie uda zlapac i biednemu poczciwemu staremu spanielowi oberwie sie za zlosnice. Mozliwe ze Mania stracila niektore zeby walczac z innymi psami? jest troche szczerbata z polamanym klem. w domu aniol nad aniolami!!!!!! - czasami tylko jeszcze obszczekuje ojca i troche brata jak przychodza do domu. Wczoraj bylam z nia z wizyta u sasiadow i bardzo dobrze zachowywala sie!!!!! naprawde nie rozumiem co dzieje sie z nia na dworze - moje sunie nigdy nawet zadnej suczki by nie pogryzly - tylko obszczekiwaly w domu jak sie obcy pies do ich miski zblizyl - ale napewno by nie ugryzly! moze ktos zna przyczyne takiego zachowania??? to juz nie jest tylko i wylacznie syndrom mini (nie takie mini - 8kg) pieska.
  11. skorzystam z uslug twojego znajomego weta jak poda mi przepis jak zmienic okropna awanturnice w mila sunie !!!!!!!!!! a na powaznie to mozemy sie z nim skonsultowac ale o ile wiem Aniu twoj wet przyjmuje daleko od miejsca gdzie mieszkamy z Mania. Sprawdzony przez rodzicow, sasiadow i ciotke (jak okazalo sie wczoraj) wet u ktorego wczoraj bylysmy jest 7 min na piechote od domu. W kazdej chwili moge do niego dotrzec na piechote, tramwajem lub taksowka - ja nie mam samochodu a weta musze miec pod reka. Pan wet uspil (po dlugim leczeniu) nasza ostatnia sunie u rodzicow w domu - byl w ciagu 10 min. Kolejki sa zawsze u niego = naprawde musi byc dobrym specjalista - poza tym jest bardzo dobry dla zwierzat i wiem ze absolutnie nie jest lasy na pieniadze. Mama mowila mi ze jak nasza sunie uspil to zapytal sie czy mama nie chcialaby pieska ze schroniska = on sam pomaga wyciagac pieski ze schroniska. Ja do niego tez jestem w pelni przekonana, od conajmniej 20 lat ma wlasna przychodnie i przeprowadza operacje. jest sprawdzony ze nie eksperymentuje na pacjentach !!!! poza tym Mania byla juz u 2 wetow (3 wizytach) i okropnie nadenerwowala sie !!!
  12. wet ze schroniska powiedziala ze nie usunela wszystkich guzow bo nie moglaby juz Mani zszyc! ale czy miala na mysli tylko ten guz co podobno jest przepuklina - nie wiem. czy miala na mysli te male guzki co sa przy kilku innych sutkach. podpytywalam weta jakie sa szanse ze pozostale guzy nie sa nowotworem zlosliwym - raczej milczal - tylko powiedzial ze badanie wykaze - nie wygladal na osobe zachwycona tym co zobaczyl. on napewno ma wieksze doswiadczenia niz poprzedni wet u ktorego bylam. powiedzial zeby Mania jeszcze odpoczela miedzy operacjami. a Mania szaleje - cieszy sie jak dziecko widzac snieg - zjezdza z pagorka na pyszczku lub na pleckach.
  13. dzisiaj z Mania wybralysmy sie do (innego) bardzo sympatycznego weta ktory leczyl nasza ostatnia sunie !!! i rodzice byli bardzo bardzo z niego zadowoleni !!!!!!!!!! tez kilka lat temu operowal suczke sasiadow. Podobno to cos duzego co Mańka ma na brzuszku - to jest przepuklina, niestety jest wiele malych guzkow rozsianych przy innych sutkach oraz ma z jednej strony wypukle - powiekszone wezly chlonne (tam gdzie miala wycinany ropiejacy guz !!!! Mania ma odpoczac jeszcze troche po ostatniej operacji i mam skontaktowac sie z Panem wet 20 stycznia w sprawie nastepnej operacji.
  14. Lubin jest ok 40 km od Glogowa!!! sprawdzcie tez ludzi z woj.lubuskiego, moze tez ktos z Leszna bylby chetny aby dojechac do Glogowa ???
  15. Frytka jest mloda, malutka i sliczna !!!!! mysle ze wiele DS bedzie sie o nia bic !!!! a dla Rawianina to naprawde bedzie wielka szansa !!!!!!! - ja jestem w nim zakochana !!!!!!!!!!!! tylko chlopakowi domek z ogrodkiem jest tak naprawde potrzebny lub chociaz mieszkanie na parterze by sie przydalo !!! i oczywiscie osoba ktora moze go zabrac do DS lub chociaz na dlugi DT !!!!! Mania pod krzeslem ma male chrapando - szkoda ze nie slyszycie !!!!! O Manie bardzo w domu sie martwimy - jak ona przezyje kolejna (w ciagu 6 tyg.) operacje ???? - i oczywiscie jakie beda wyniki badania !!! gdyby nie te guzy moglaby pozyc jeszcze kilka lat - kazda kolejna operacja napewno bardzo jej serduszko oslabia. ale zadna z nas tego nie zmieni !!! trzeba czekac !!!! prawdopodobnie za 3 tyg bedzie juz wszystko wiadomo !!!!! na wyniki badania czeka sie tydzien!
  16. Mgie wiedzialam ze sie ucieszysz !!!!!!!!! i WIELKIE dzieki za wklejenie zdjec !!!!!!!!!! widze ze Nela/Frytka http://www.dogomania.pl/threads/176421-Nela-cud-natury-DT szczesliwie trafila do DT- malutka napewno szybko znajdzie dobry DS. a co u Rawianina z Boguszyc ????? - niestety http://www.dogomania.pl/forum/f28/niewiesole-jest-zycie-staruszka-rawianin-z-boguszyc-148932/ nie dziala. Jakis czas temu czytalam ze zakochal sie w jednej z wolontariszek i przezywa druga mlodosc !!!!!! Z Mania wrocilysmy niedawno od Pani wet - miala dzisiaj kolejny (2) zastrzyk, w poniedzialek (3) ostatni, operacja najwczesniej 11 stycznia. Zastrzyki maja spowodowac ze guzy otorbia sie i bedzie latwiej je wyciac. Dostalam tez wskazowki co zrobic aby ograniczyc Mani jazgot. Mańka dostala tez troche jedzonka na sprobowanie bo wiem ze na pedigree i chapi dlugo w dobrej formie moze nie pociagnac. Mamy do wyboru Purine, Specific dla seniora i 3 rodzaje Royal Canin dla malych pieskow oraz puszke Trovet. Prawdziwa rozpusta !!!!!! Mania maly dzikusek niestety trenowala skoki ze stolu Pani wet - i raz jej sie udalo !!!! na szczescie jest cala i zdrowa !!!!!!!!!! - oj Mania daje mi popalic !!!!!! napewno nie jest to pies dla babci !!!!!!!!!!!
  17. dzisiaj rano znow dala super popis !!!!! - oberwalo sie sasiadowi - duzemu spanielowi i przesympatycznemu staremu shih tzu. Mania wyglada na wage piorkowa ale wazy 8 kg !!!!!! to tyle co jamnik a wydaje sie mniejsza i lzejsza. Juz na dworcu pkp poczulam ze jest co nosic !!!! ma mala glowe - bez szans z innymi psami - tylko mialaby szanse z yorkiem. Nie ma tez juz niektorych zebow. dobrze ze do zadnej babci nie trafila !!!!! bo trzeba ja szybko brac na rece jak wszczyna awanture z psami co biegaja bez smyczy.
  18. bardzo dziekujemy z Mania (ktora znow lezy pod moim krzeslem) - najwiekszym awanturnikiem osiedlowym !!!!!!!!!!!!! - ktory nie oszczedza nikogo!!!!!
  19. a moglabys podeslac Kizimizi ??? - nie mam jej prywatnych namiarow. Kizimizi umiescila zdjecia ze schronu.
  20. Kora wysylam do ciebie zdjecia Mańki - nie moge ich tutaj wkleic !!! - add an image nie dziala !!!! nie wiem jak to innaczej zrobic ???
  21. Noworoczna sesja zdjeciowa Mańki
  22. w sprawie postu #2207 moze podeslecie do tego spradzonego dobrego domku co szuka lagodnego dla dzieci kudlacza - [U]Joszi z Ostrowa Wielkopolskiego[/U] (jest na stronie 2 Kudlacze w potrzebie, nr 60) wiem ze nie ma jasnego futerka ale moze jak ja zabaczy to zakocha sie w ciemniejszych kudlaczach. Ostow Wlkp jest tez niedaleko Dolnego Slaska. [COLOR=#0000ff][/COLOR] [COLOR=#0000ff][B]60. [/B][/COLOR][B][COLOR=#0000ff]Joszi - Ostrów Wielkopolski[/COLOR][COLOR=darkorange] [/B][/COLOR]Mała 3-letnia sunia. Łagodna i bardzo przyjacielska. Gdy widzi człowieka, nie cieszy się. Wystarczy jednak wejść do jej kojca - od razu prosi o głaskanie. Jest też bardzo spokojna, nie szczeka dużo i nie wariuje. Ze wzglęu na swe usposobienie będzie dobrym psiakiem do mieszkania, domu z dzieckiem, i osoby starszej. Sterylizowana. Więcej zdjęć: [URL="http://www.ostrowschronisko.pl/galeria-suki.html"][COLOR=#4444ff]http://www.ostrowschronisko.pl/galeria-suki.html[/COLOR][/URL] [COLOR=#4444ff][IMG]http://www.ostrowschronisko.pl/galeria_pliki/joszi2.jpg[/IMG][/COLOR] [IMG]http://www.ostrowschronisko.pl/galeria_pliki/joszi.jpg[/IMG]
  23. wszystkim ciociom wszystkiego najlepszego w Nowym Roku zyczy Majka vel Mańka z Berta !!!!!!!!!!! Mani przeszlo juz praktycznie ADHD spowodowane stresem - ciagle spi !!! znalazla juz swoje ulubione miejsca. Jak wychodze (na razie na krotko i zostaje ona z mama) z domu to juz nie szczeka !!!! na dworze zadowolona biega wycierajac mordke/glowke w sniegu (jak na Poznan to mamy calkiem sporo sniegu - dla Mani to sa zaspy sniezne), kupki ladne !!!! i o dziwo - kompletnie nie boi sie odglosu petard !!!!!!!!!!!!!!! jak wybila 12 to w najlepsze spala !!!!!! ale nadal strasznie jazgocze jak widzi inne pieski - to juz jej chyba niestety nie przejdzie ???? wkrotce bede probowala ja zostawiac na krotko juz sama w domu - musi zaczac przyzwyczajac sie do tego !!!! Mańka jest naprawde bardzo madra !!!!! i jest troche tez takim cyrkowym pieskiem - siada na tyleczku lub skacze tylko na tylnych lapkach wymachujac swoimi futrzanymi lapkami. Najbardziej komicznie zachowywala sie kilka dni temu - jak ja wolalam do lazienki aby ja wykapac - czolgala sie powoli na brzuszku ale sama dotarla do mnie - bardzo jest usluchana !!!!! jakby jej tylko ten jazgot zaczepny w stosunku do innych pieskow przeszedl byloby super!!! musimy popracowac nad tym !!!!! ostatnio dowiedzialam sie ze naszej znajomej sunia Maja umarla na zlosliwy nowotwor - uznalysmy to za niezbyt szczesliwe imie wiec postanowilismy zmienic imie na Mania/Mańka - moze? przyniesie to malej szczescie i bedzie zdrowa !!!!!! mam nadzieje ze nie macie nic przeciwko temu?
  24. nadal jestem jej nr 1, tylko raz udalo mi sie wyjsc z domu na chwile i tego nie zauwazyla = 0 szczekania. dzisiaj jak tylko jest w domu to duzo spi - albo ten zastrzyk to spowodowal? albo dopiero teraz podroz do Poznania i zwiazane z tym przezycia odsypia? albo dopiero teraz mniejsza liczba pchel jej na to pozwala - jest lepiej ale jeszcze ja skubia. sasiadka pozyczyla mi specjaly grzebien do wyczesywania pchel ale Maja bardzo to wyczesywanie przezywala a ja zadnej pchly nie wylapalam wiec dalam jej z tym spokoj. mam nadzieje ze same zgina od tego eliksiru co Pani wet wmasowala w szyjke Mai. Na dworze jak zwykle energicznie prowadzi !!! kupki piekne - dosc spore jak na wielkosc Mai - dzisiaj 2-krotnie zrobione. na razie jedzonko z puszki lub saszetek + gotowany kurczak (jutro bedzie chyba indyk), wkrotce dodam troche suchej karmy i musze rozejzec sie za smakolykami - niestety obok w sklepie wybor kiepski !!! musze wybrac sie do jakiegos wiekszego sklepu. czy moglybyscie mi polecic jakies dobre jedzonko ktore byloby odpowiednie dla starszej psinki? nasza ostania sunia to ostatni rok przezyla na specjalnej karmie i puszkach dla psow ktore maja problemy z watroba - Majka tego jeszcze nie potrzebuje. w schronisku Panie powiedzialy ze Maja moze jesc juz wszystko! czy moglybyscie mi polecic jakies jedzonko co jest??? moze bardziej zdrowe niz Pedigree!!! czy np. Eukanuba, Royal Canin sa naprawde lepsze tzn zdrowsze ??? czy to sa tylko jakies snobistyczne *******y ???? i przechwalanie kogo na jaka karme stac !!!!
×
×
  • Create New...