Jump to content
Dogomania

yulquen

Members
  • Posts

    215
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by yulquen

  1. też przeglądałam, popieram filmik z błotem :evil_lol: i przy okazji trafiłam na źródło, z którego zaczerpnęłaś inspirację (bądź hodowcy?), jak nazwać Gina. cudne, wiekowe już anime i piękne imię.
  2. yulquen

    Un'yoku

    [quote name='Agappe']łufają? ;;> hahahah a cóż to słowo za dźwiek opisuje? ;)[/QUOTE] 'łuf łuf', czy jak kto woli 'woof woof' oczywiście :lol: coś pomiędzy szczekaniem a fukaniem. i podpisuję się pod łufaniem, w wykonaniu mojego rudasa w sytuacjach, gdy ktoś/coś mu się nie podoba, najczęściej + postawa 'jestem groźny' ;)
  3. ..........
  4. ..........
  5. no to nabiłam :roll:
  6. Katka, teraz Wasza kolej na sanki, zawijaj z Tankiem do Sylwii i Adama :P zdjęcia wiadomo, że dobre, a Kameyo chyba wniebowzięta? zadatki na zaprzęgowca to panna ma ;)
  7. [quote name='AKITY-HalneWzgórze']http://akita-halne.pl/akita-new-puppies/yuki-kaku/ayaka.jpg[/QUOTE] wilczysko pierwsza klasa :)
  8. no nie wierzę. 3 portreciki z tej okazji :lol:: [IMG]http://i835.photobucket.com/albums/zz273/albowiem/060.jpg[/IMG] [IMG]http://i835.photobucket.com/albums/zz273/albowiem/064-1.jpg[/IMG] [IMG]http://i835.photobucket.com/albums/zz273/albowiem/065-1.jpg[/IMG] [quote name='Madziadalena']Zachwycający jest, przystojniak jak się patrzy [IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/love.gif[/IMG] Pewnie już bałamuci suczki [IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/wink333.gif[/IMG][/QUOTE] nie no, na razie to mi chłopak nie je z 'miłości'. więc chyba raczej suczki bałamucą jego... :lol:
  9. [QUOTE][URL]http://ftp.darkmedia.pl/demon/DSC00142%20%5B%5D.JPG[/URL][/QUOTE]jaki zadowolony z siebie :lol: ja też trochę przegapiłam ten okres. chociaż i tak najlepsze są takie pięcio-, sześciotygodniowe kulki. do tej pory nie mogę wyjść z Yakuzowej galerii miotu 'U', Demon wyglądał jak foczka :loveu:
  10. dziękujemy i pozdrawiamy rodzinę :lol: [IMG]http://i835.photobucket.com/albums/zz273/albowiem/001.jpg[/IMG] [IMG]http://i835.photobucket.com/albums/zz273/albowiem/002-5.jpg[/IMG] [IMG]http://i835.photobucket.com/albums/zz273/albowiem/003-3.jpg[/IMG] [IMG]http://i835.photobucket.com/albums/zz273/albowiem/018-3.jpg[/IMG] [IMG]http://i835.photobucket.com/albums/zz273/albowiem/020-1.jpg[/IMG]
  11. [quote name='Agappe'] a szczeniak podobno najbardziej podobny jest do dziadków, a nie rodziców :lol: [/QUOTE] byłabym zachwycona :) chociaż z własnych obserwacji zastąpiłabym 'najbardziej' słowem 'często'...
  12. [quote name='Shirai - Koki']To ile wazy i jakie ma proporcje Ureshii ?[/QUOTE] 65-66 cm posiada, a z wagą strzelam, że 29 nie przekracza, nie robię pomiarów na bieżąco. moje 'proporcjonalnie' odnosiło się głównie do tego, że jest krótki, dość mocny i nigdy nie miał okresu, w którym byłby zbyt wysoki czy niski bądź za długi. Shirai miał natomiast zawsze ładną, dość sporą głowę i na tym bym się skupiła zamiast marudzić na resztę ;)
  13. [quote name='Kateczka']z bieganiem przy rowerze to własnie słyszałam, ze dopóki się rozwija powinno się odpuscić.....[/QUOTE] ok, uściślam - 5-10 minut na początek przy rowerze jest porównywalne z biegiem kłusem przy nodze, z tym, że na rowerze łatwiej utrzymuje się stałe tempo i wolniej męczy. rolki też spoko. 12 mies. to już nie jest tak mało i zamiast biegać luzem pies może być stopniowo przyzwyczajany do równomiernego wysiłku. wiadomo, że na początek nie ciągnie się 30 kg, ani nie nabija 10 km... podłoże też ma znaczenie.
  14. [quote name='Shirai - Koki']A zamiast roweru moga byc rolki, ja to nie lubie jezdzic na rowerze...a wasze akitki sa proporcjonalne, czy ja poprostu swiruje ?[/QUOTE] byle ten ruch był równomierny, w stałym tempie przez określony odcinek. nie przerywany co chwilę na siku, wąchanie trawki itp. moje rude rośnie proporcjonalnie, głównie na surowiznie, aczkolwiek do BARFa przyzwyczajany był już przez hodowcę. aktualnie jest to najlepiej przyswajany i preferowany przez niego pokarm. od ojca jest już wyższy, ale do Zuzkowej klaty i łba to mu jeszcze dużo brakuje ;) podobno akita rozwija się do ukończenia drugiego, trzeciego roku życia, biorąc to pod uwagę moim zdaniem za bardzo się spinasz.
  15. niektóre psy rosną najpierw na wysokość, a masy nabierają dość późno, czasem jest to związane z żywieniem, czasem z genetyką, a skoro jest zdrowy to chyba wystarczy na luzie trochę mu w tym rozwoju pomóc. ja spacery luzem traktowałabym jako dodatek, przeanalizowałabym jadłospis (może by tak poBARFować?) i nie dokładałabym stricte ruchu, skoro jest smukły, a pracowałabym nad konkretnymi partiami ciała w czasie przeznaczonym na spacery. klatę robiłabym ciągnięciem polecanym przez revii, a ze swojej strony polecę bieganie przy rowerze. i masę mięśniową rozbudowuje, i kondychę poprawia, a odpowiednio dawkowane nie przeciąża kośćca. jest to co prawda ruch wymuszony, ale swobodny czyli spacerowanie bądź bieganie samopas, choćby i te magiczne, bardzo ogólne 3x75 minut nie ma zbyt wiele wspólnego z pracą nad sylwetką. no i nie wymagaj zbyt wiele od rocznego psa, ma prawo być nieproporcjonalny :)
  16. [quote name='Angelika_Roser'][CENTER][B][FONT=Comic Sans MS]No no konkurencja nam pięknieje :loveu::loveu::loveu:[/FONT][/B] !! [/CENTER][/QUOTE] i vice versa ;)
  17. i pod słońce... [IMG]http://i835.photobucket.com/albums/zz273/albowiem/35.jpg[/IMG] [IMG]http://i835.photobucket.com/albums/zz273/albowiem/36.jpg[/IMG] [IMG]http://i835.photobucket.com/albums/zz273/albowiem/37.jpg[/IMG]
  18. słonecznie :) [IMG]http://i835.photobucket.com/albums/zz273/albowiem/4-2.jpg[/IMG] [IMG]http://i835.photobucket.com/albums/zz273/albowiem/016-1.jpg[/IMG] [IMG]http://i835.photobucket.com/albums/zz273/albowiem/047.jpg[/IMG] [IMG]http://i835.photobucket.com/albums/zz273/albowiem/051.jpg[/IMG]
  19. witamy się :) [IMG]http://i835.photobucket.com/albums/zz273/albowiem/052.jpg[/IMG] [IMG]http://i835.photobucket.com/albums/zz273/albowiem/1-2.jpg[/IMG] wejdzie wszędzie... [IMG]http://i835.photobucket.com/albums/zz273/albowiem/2-1.jpg[/IMG] a później myśli, jak zejść ;) [IMG]http://i835.photobucket.com/albums/zz273/albowiem/3-1.jpg[/IMG] [IMG]http://i835.photobucket.com/albums/zz273/albowiem/031-1.jpg[/IMG]
  20. [COLOR=blue][COLOR=Black]d[/COLOR][/COLOR][COLOR=Black]opiszę tylko te, które pamiętam, ale proszę o uzupełnienie i ew. korektę.[/COLOR][B][COLOR=blue] PSY[/COLOR] [COLOR=blue]Klasa baby[/COLOR][/B] 1 687 687. [B]AKIHIRO Akita Cichy Stróż - I/I, oc.? [/B] [COLOR=blue][B]Klasa szczeniąt[/B][/COLOR] 1 688 688. [B]URESHII Mała Yakuza[/B] - [B][COLOR=Black]I/I, oc. wybitnie obiecująca, NSzwR[/COLOR][/B] [COLOR=blue][B]Klasa pośrednia[/B][/COLOR] 2 689-690 689. [B]SEKAITEKI Halne Wzgórze[/B] - [B][COLOR=Black]II/II, oc. doskonała[/COLOR][/B] 690. [B]HANABACHI Halne Wzgórze[/B] [COLOR=Black][B]- I/II, oc. doskonała[/B][/COLOR], [B]NDPwR, CWC[/B] [B][COLOR=blue]SUKI[/COLOR] [COLOR=blue]Klasa szczeniąt[/COLOR][/B] 1 691 691. [B]UKIUKI OKAMI Mała Yakuza[/B] - [B][COLOR=Black]I/I, oc. obiecująca[/COLOR][/B] [COLOR=blue][B]Klasa młodzieży[/B][/COLOR] 3 692-694 692. [B]KEIKO Delle Bianche Vallate[/B] - [B][COLOR=Black]I/III, oc. doskonała[/COLOR][/B] 693. [B]KAMEYO Mori No Kodomo[/B] - [B][COLOR=Black]II/III, oc. bardzo dobra[/COLOR][/B] 694. [B]KAMARI Krobski Hajmat[/B] - [B][COLOR=Black]III/III, oc. bardzo dobra[/COLOR] [/B] [COLOR=blue][B]Klasa pośrednia[/B][/COLOR] 1 695 695. [B]SUKI Delle Bianche Vallate[/B] [B][COLOR=Black]- I/I, oc. doskonała, NDSwR, BOB, CWC[/COLOR][/B] [COLOR=blue][B]Klasa otwarta[/B][/COLOR] 3 696-698 696. [B]NEKO Co Ty Na To - [COLOR=Black]II/III, oc.?[/COLOR][/B] 697. [B]INABUSHI Pa-Lis[/B] 698. [B]IMATOMI Pa-Lis[/B]
  21. i cała banda :diabloti: [IMG]http://img7.imageshack.us/img7/9585/18aak.jpg[/IMG] od lewej: Uki Uki Okami Mała Yakuza, Ureshii Mała Yakuza, Keiko Halne Wzgórze, Azayaka Halne Wzgórze i Toshiaki Mała Yakuza Sylwii i Adamowi serdecznie dziękuję za gościnę, uwielbiam Was i Wasze stadko :)
  22. [IMG]http://img22.imageshack.us/img22/8538/14378419.jpg[/IMG] Uki, moja ulubienica :loveu: [IMG]http://img695.imageshack.us/img695/9969/95004629.jpg[/IMG] Uri i Keiko [IMG]http://img704.imageshack.us/img704/807/62558005.jpg[/IMG] [IMG]http://img22.imageshack.us/img22/2606/83642513.jpg[/IMG] Ureshii Mała Yakuza (Uri) [IMG]http://img193.imageshack.us/img193/1691/73316539.jpg[/IMG]
  23. [IMG]http://img686.imageshack.us/img686/2879/15244764.jpg[/IMG] Uki, Azayaka, Keiko [IMG]http://img22.imageshack.us/img22/483/99271153.jpg[/IMG] Uri i Keiko [IMG]http://img695.imageshack.us/img695/8864/28947135.jpg[/IMG] [IMG]http://img44.imageshack.us/img44/5301/63111691.jpg[/IMG] [IMG]http://img695.imageshack.us/img695/6232/82983170.jpg[/IMG] Uki, Uri, Keiko
  24. [IMG]http://img198.imageshack.us/img198/6402/42894364.jpg[/IMG] Ureshii, Azayaka i Keiko [IMG]http://img686.imageshack.us/img686/3593/66020662.jpg[/IMG] [IMG]http://img7.imageshack.us/img7/3344/33094449.jpg[/IMG] Azayaka, Uki i Keiko [IMG]http://img7.imageshack.us/img7/4367/29931662.jpg[/IMG] [IMG]http://img7.imageshack.us/img7/8200/19447098.jpg[/IMG] Toshiaki, Uki, Keiko
  25. akitowy weekend w wykonaniu Małej Yakuzy & Mori No Kodomo [IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/icon_smile.gif[/IMG] [IMG]http://img44.imageshack.us/img44/1467/001rly.jpg[/IMG] z przodu: Azayaka Halne Wzgórze i Ureshii Mała Yakuza z tyłu: Uki Uki Okami Mała Yakuza i Keiko Halne Wzgórze oraz Jagoda :) [IMG]http://img193.imageshack.us/img193/2612/0002ma.jpg[/IMG] wyskok Keiko... ...i Uki [IMG]http://img7.imageshack.us/img7/5985/002qig.jpg[/IMG] [IMG]http://img198.imageshack.us/img198/8794/49811477.jpg[/IMG] od lewej: Toshiaki Mała Yakuza, Keiko Halne Wzgórze, Uki Uki Okami Mała Yakuza, Azayaka Halne Wzgórze i Ureshii Mała Yakuza [IMG]http://img695.imageshack.us/img695/4195/44082942.jpg[/IMG] Toshiaki, Keiko, Uki, Azayaka
×
×
  • Create New...